Vučić: Ne mogu da mi naređuju ni iz Moskve, ni iz Vašingtona, ni iz Berlina

„Što se tiče ruskog uticaja, da budem sasvim jasan… ekonomski uticaj je neuporedivo manji nego nemački, što se tiče političkog uticaja, ne mogu da govorim o svim akterima, možda na nekog imaju, možda na nekog nemaju (uticaj), na predsednika vlade, skupštine i republike niko sem gradjana Srbije nema nikakav uticaj“

......

„Srbija donosi odluke, ni pod čijim uticajem, ponosan sam na tu politiku i tako će biti i ubuduće“, kazao je on.
Ja bih iskreno volela da je tako.
 

Vučić: Ne mogu da mi naređuju ni iz Moskve, ni iz Vašingtona, ni iz Berlina​

Betadanas 18:49
Vučić: Ne mogu da mi naređuju ni iz Moskve, ni iz Vašingtona, ni iz Berlina 1
Foto: BETAPHOTO/MILOŠ MIŠKOV

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je danas u Beogradu kazao da na njega, premijerku i predsednika parlamenta, niko od zvanilčnika stranih država nema nikakav politički uticaj, pa ni iz Rusije.

On je na zajedničkoj konferenciji za novinare s nemačkim ministrom odbrane Borisom Pistorijusom kazao i da je ponosan što predstavlja zemlju koja je, kako je naglasio, ; slobodna i nezavisna.
„Što se tiče ruskog uticaja, da budem sasvim jasan… ekonomski uticaj je neuporedivo manji nego nemački, što se tiče političkog uticaja, ne mogu da govorim o svim akterima, možda na nekog imaju, možda na nekog nemaju (uticaj), na predsednika vlade, skupštine i republike niko sem gradjana Srbije nema nikakav uticaj“, kazao je Vučić.
Ponovio je i da niko ne može da mu naredjuje i to , kako je kazao, „ni iz Vašingtona ni iz Moskve, Berlina ni iz bilo kog drugog mesta“.

Podsetio je i da Srbija želi da bude na evropskom putu, te zahvalio nemačkom ministru na iskrenim stavovima o tome.
„Srbija donosi odluke, ni pod čijim uticajem, ponosan sam na tu politiku i tako će biti i ubuduće“, kazao je on.
Upitao o broju Rusa u Srbiji, posle agresije te države na Ukrajinu, Vučić je kazao da su Rusi koji su u Srbiji uglavnom orijentisani protiv predsednika Vladimira Putina, te da je, kako je ocenio, interesantno da su i Ukrajinci u Srbiji uglavnom „mnogo više“ orijentisani u korist Putina.
„To nije veliki broj, negde ih ima oko 45.000 do 50.000“, kazao je predsednik Srbije.

https://www.danas.rs/vesti/politika...-ni-iz-moskve-ni-iz-vasingtona-ni-iz-berlina/

Odbrusio svima u paketu. Mada nije naveo Peking. Znači Kina može da naredi.
a ni Kurtija nije pomeno.
 
Nama ni ne treba da naređuju, treba Berlinu neko da naredi da ne zabada nos decenijama u naše poslove

Bruka i Moskve i Vašingtona je što onaj koji im je umlatio par desetina miliona ljudi i sattrao more resursa dolazi i naređuje i preti jednoj maloj državi

Trebaju da vežu kera da ne laje reži i ujeda
Najlakse im je da se istresaju na drzavama,kao sto smo mi.Zasto smo im toliki trn u oku,to samo oni znaju.
 
Bukvalno mu svi redom navedeni izdaju naređenja redovno.

Putko mu naredio da proganja Ruse nepodobne za njegov diktatorski režim (pre neki dan oterao ženu sa detetom po Putkovom naređenju). Komunjarska služdba Vulinovo-vučkova redovno proganja Ruse koji su pobegli od mobilizacije, po naređenju iz Moskve.

Po muričko-briselskom naređenju (tajni Ohridski sporazum) pristao na ukidanje KM tablica i proterivanje dinara sa Kosova. Ko zna šta je još sve po naređenju prihvatio, tek ćemo saznati u narednim danima...

Svačija sluga a Srbima tiranin...
A da ti prekines da tepas toj gamadi? Em zvuci glupo i infantilno, em ta bagra zasluzuje samo najgori prezir.
 
Jos vise je zabrinjavajuce to sto su se navodni protivnici vucica stavili ipak u odbranu vucica od ''zlih euronacista''. Kad god je stani-pani, naci-apazicija je ipak uz vucica.

Radikal ostaje radikal, bilo onaj vulgaris kao apazicija ili onaj reciklirani tipa vucic.
A jok nego ćemo da podržimo pederopapiste.
 
Pa jel Vulin sad gura inicijativu da se učlanimo u Briks, bio kod Putina po orden za "dobru saradnju". Mi i ne krijemo da nam službe rade u interesu druge države.
Разлика имеђу ЕУ и Брикса је огромна
Брикс је практично ништа ,то је некаква асоцијација суверених држава док је ЕУ држава по узору на САД
Процес унитаризације ЕУ је константа
Напримјер војска ЕУ ће бити формирана у наредним годинама
У процесу ширења ЕУ на исток и еврозаију неизбјежан је рат и сукоб са Руском федерацијом и на крају и Кином
а ако Србија буде део те супер државе мобилизација у Србији и слање на источни фронт вам не гине
 
Poslednja izmena:
Већ видим како ЕУ војна полиција лови војне обавезнике у кругу двојке ,видим раздрагана лица другосрбијанаца како одлазе као резервисти ЕУ армије на сибирски и тибетски фронт да се боре за европске вриједности и демократију против руских и кинеских трупа
 
Poslednja izmena:
Већ видим како ЕУ војна полиција лови војне обавезнике у кругу двојке ,видим раздрагана лица другосрбијанаца како одлазе као резервисти ЕУ армије на сибирски и тибетски фронт против руских и кинеских трупа
Da parafraziram jednog pisca ...Proevropljanin i drugosrbijanac smrti se ne plaši.On je gleda pravo u njeno crno oko.
 
Dajte malo razumijevanja za predsjednika, zbog vas i ostalih nije spavao više od sat vremena. I sami znate da radi kao konj, i njemu se potkradu pokoje greškice, ali u globalu, Srbija ide nezaustavljivo naprijed...
Какво бре разумевање?12 година нас он весла
Он има бере кожу на шиљак-КАД ТАД!
 
Vlast je odraz naroda... dok se narod ne reformira, nema ni boljih kandidata... zato nam i je tako na ovim prostorima kako je...
Власт у изборној демонкратији никада није била одраз народа већ одраз моћника у земљи а поготово оних ван ње.

са Краљевинама и Деспотима ситуација је предвидива пола-пола.
 
Odakle političari?
Da li se narod razlikuje po mentalitetu od garniture na vlasti?
Наравно да се разликује. Некада су потпуне супротности.

Упрошћено, гасање је само начин да се озакони оно шта не би прошло да је наметнуто непосредно.
 

Back
Top