Vučić najavio kupovinu vojne opreme: Sa Makronom ćemo pričati o nabavci borbenih aviona "rafal"

Pored glavnih struja koje vode kolo na Zapadu, agnlosaksonske i germanske, mi se hvatamo za francuske fićfiriće.

Само англосаксонска води коло. Сви остали само танцују.

Ценим да би Вучић одма сутра отишао код њих да купи ово или оно, подмаже тамо и онамо, само кад би хтели да га приме.
 
Само англосаксонска води коло. Сви остали само танцују.

Ценим да би Вучић одма сутра отишао код њих да купи ово или оно, подмаже тамо и онамо, само кад би хтели да га приме.
Ја колико се сећам он је и дошао на власт као енглески човек. Тони Блер саветник, па пар високих официра који су код нас били су Енглези па са Борисом Џонсоном је био кућни пријатељ.....
Шта се десило у међувремену и зашто је променио причу не знам.
Да ли је умислио да је опасан и за.ебан момак па их "откачио" или је помислио да, што се западног света тиче, други могу коло да воде, као рецимо Меркелова и да је у њеном загрљају топлије и да ће да стане иза њега.
Енглези навлаче Швабе као младе павијане.
 
Када дође Вучић господаре
сред Париза вароши свијетле
пред Макрона, вожда франачкога
Макрону се Вучић ниско клања
чизму љуби, тврду вјеру даје
нуди Франкам и земљу и воду
и да Србље води у Јевропу
макар сви на томе путу поцркали.
 
Ја колико се сећам он је и дошао на власт као енглески човек. Тони Блер саветник, па пар високих официра који су код нас били су Енглези па са Борисом Џонсоном је био кућни пријатељ.....
Шта се десило у међувремену и зашто је променио причу не знам.
Да ли је умислио да је опасан и за.ебан момак па их "откачио" или је помислио да, што се западног света тиче, други могу коло да воде, као рецимо Меркелова и да је у њеном загрљају топлије и да ће да стане иза њега.
Енглези навлаче Швабе као младе павијане.

Причу је можда променио, али није ни игру, ни тим.
 
Сад ти Вучић ти крив што си ти нешто умислио?

******, вама Хрвати су стварно Срби за све криви... :lol:


''Imali smo sastanak sa predstavnicima sa kompanijom Daso. Ovde su tekli dva dana ne laki pregovori, ali želimo da završimo to večeras, da bi ja i Makron večeras završili tehničke stvari. Još imamo jednu ili dve stvari koje nismo završili, ali nadam se da ćemo to u toku dana završiti. To bi značilo neuporedivo veću bezbednost i sigurnost za sve naše građane", rekao je Vučić.
 
1712651196668.png
 
''Imali smo sastanak sa predstavnicima sa kompanijom Daso. Ovde su tekli dva dana ne laki pregovori, ali želimo da završimo to večeras, da bi ja i Makron večeras završili tehničke stvari. Još imamo jednu ili dve stvari koje nismo završili, ali nadam se da ćemo to u toku dana završiti. To bi značilo neuporedivo veću bezbednost i sigurnost za sve naše građane", rekao je Vučić.

Па то ти и велим. Где је он ту рекао да ће сигурно бити потписано? Рекао је "желели би, нисмо завршили, надам се, значило би..."

Видиш да ништа није слагао, осим све, као и увек, а вас и даље комплекси цепају... :hahaha:
 
Ја колико се сећам он је и дошао на власт као енглески човек. Тони Блер саветник, па пар високих официра који су код нас били су Енглези па са Борисом Џонсоном је био кућни пријатељ.....
Шта се десило у међувремену и зашто је променио причу не знам.
Да ли је умислио да је опасан и за.ебан момак па их "откачио" или је помислио да, што се западног света тиче, други могу коло да воде, као рецимо Меркелова и да је у њеном загрљају топлије и да ће да стане иза њега.
Енглези навлаче Швабе као младе павијане.

Блер је у Београд дошао годинама после избора Вучића на функцију председника, наравно и далеко касније него што је АВ дошао на индиректну власт као премијер. Вучић је желео да има угледног госта који ће мало нормализовати његов тад још увек врло лош имиџ, можда и да помогне односима земаља; ово прво је мање-више спровео, али за Србију није било никакве директне користи.

Идеја да неко као Џонсон може да има за пријатеља некога као што је Вучић је лош виц.

Британија, упркос опсесијама Руса и њихових српских трабаната, нема неки битан утицај на Балкану нити интересовање за Србију.
 
Само англосаксонска води коло. Сви остали само танцују.

Ценим да би Вучић одма сутра отишао код њих да купи ово или оно, подмаже тамо и онамо, само кад би хтели да га приме.
Ne bi. Mi, tj. ove naše patrijote se uvek hvataju za gubitnike.
 
to je preneo samo n1 sto znaci da je laz posto vucic nigde ne spominje u tom njihovom tekstu da je srbija uzela rafale a n1 se nada da ce laznim vestima i na talasu nezadovoljstva da izazove sukobe unutar zemlje tu lazljivu kvislinsku propagandu rupu treba i zakonom zatvoriti
 
Politika Logo

Уторак, 09.04.2024. у 11:18

Старовић: Набавка ексадриле „Рафала” финансијски најзахтевнија аквизиција у модерној историји Војске Србије​


677z381_starovic-nemanja.jpg

(Фото А. Васиљевић)

Државни секретар у Министарству одбране Немања Старовић изјавио је данас да пажњу домаће јавности, поводом посете председника Србије Александра Вучића Француској, највише привлачи потенцијално финансијски најобимнија, најзахтевнија, аквизиција у модерној историји Војске Србије (ВС), набавка читаве ексадриле веома модерних ловаца-бомбардера четврте плус плус генерацније типа „Рафал”.
„То је један изузетно компликован процес, на њему се ради већ годинама, у техничком смислу сви они захтеви дефинисани од стране веома стучних служби ВС ту је мање више ствар завршена. Али оно што преостаје, о томе се сасвим сигурно јуче разговарало, разговараће се и наредним периоду, то је та финансијска компонента и финансијски део аранжмана јер су у питању веома замашна финансијска средства”, рекао је Старовић за ТВ Прва.

Он је казао да то много кошта, али да дубоко верује да безбедност Србије нема цену, подсетивши на народну мудрост „ко не храни своју војску, мораће туђу”.
Говорећи о војној сарадњи са Француском, он је навео да Србија већ има респектибилан број хеликоптера Ербас, које француска прозводи заједно са Немачком, као и да Србија жели да набави још тих летелица.
Подсетио да се сарадња са Француском одвија годинама, као и да су од те земље набављене ракете „Мистрал” и да су за ВС недавно стигли најмодернији француски радари.

„У овим околностима какве постоје на европском континенту па и у читавом свету, мора бити апсолутни приоритет подизање капацитета, овладавање свих потребних функционалности ВС. Србија је политички и војно неутрална земља, ми нисмо неко ко се поставља испод кишобрана неке велике силе, војног савеза него морамо бити способни да бранимо нашу државу. Узалуд су инвестиције, нове фабрике, стандард, ако то не можемо да одбранимо”, рекао је Старовић.
 
Poslednja izmena:
Politika Logo

Уторак, 09.04.2024. у 11:18

Старовић: Набавка ексадриле „Рафала” финансијски најзахтевнија аквизиција у модерној историји Војске Србије​


677z381_starovic-nemanja.jpg

(Фото А. Васиљевић)

Државни секретар у Министарству одбране Немања Старовић изјавио је данас да пажњу домаће јавности, поводом посете председника Србије Александра Вучића Француској, највише привлачи потенцијално финансијски најобимнија, најзахтевнија, аквизиција у модерној историји Војске Србије (ВС), набавка читаве ексадриле веома модерних ловаца-бомбардера четврте плус плус генерацније типа „Рафал”.
„То је један изузетно компликован процес, на њему се ради већ годинама, у техничком смислу сви они захтеви дефинисани од стране веома стучних служби ВС ту је мање више ствар завршена. Али оно што преостаје, о томе се сасвим сигурно јуче разговарало, разговараће се и наредним периоду, то је та финансијска компонента и финансијски део аранжмана јер су у питању веома замашна финансијска средства”, рекао је Старовић за ТВ Прва.

Он је казао да то мого кошта, али да дубоко верује да безбедност Србије нема цену, подсетивши на народну мудрост „ко не храни своју војску, мораће туђу”.
Говорећи о војној сарадњи са Француском, он је навео да Србија већ има респектибилан број хеликоптера Ербас, које француска прозводи заједно са Немачком, као и да Србија жели да набави још тих летелица.
Подсетио да се сарадња са Француском одвија годинама, као и да су од те земље набављене ракете „Мистрал” и да су за ВС недавно стигли најмодернији француски радари.

„У овим околностима какве постоје на европском континенту па и у читавом свету, мора бити апсолутни приоритет подизање капацитета, овладавање свих потребних функционалности ВС. Србија је политички и војно неутрална земља, ми нисмо неко ко се поставља испод кишобрана неке велике силе, војног савеза него морамо бити способни да бранимо нашу државу. Узалуд су инвестиције, нове фабрике, стандард, ако то не можемо да одбранимо”, рекао је Старовић.
potencijalna :cepanje:
 

General Malinović: Rafal je sjajan avion, ali bez PVO raketa u paketu je „glineni golub“​


Priča o nabavci borbenih aviona nije nova. Ova nabavka aviona "Rafal se spominje unazad dve godine i svako ko prati sistem odbrane treba to da posmatra kroz tri stvari - letelicu/avion kao borbenu platformu, šta ti avioni znače za našu vojsku i treće, konstelaciju upotrebe aviona u konstelaciji regionalnih i svetskih pretnji, rekao je za N1 brigadni general avijacije u penziji Sreto Malinović.

„Avion ‘Rafal’ je sjajan avion, sa izuzetnim mogućnostima i bukvalno je višenamenski borbeni avion. Kupovina 12 aviona predstavlja prvi deo nabavke dve eskadrile za naše vazduhoplovstvo, a što je već bilo planirano. Međutim, treba da se osvrnemo i na cenu nečega čij je dobijanje tek u perspektivi, i nije reč samo o ovim avionima. Jako je važno da u setu sa avionima idu i rakete dugog dometa, koje će obezbediti kontrolu vazdušnog prostora. Šta možemo očekivati od sporazuma ako nam druga strana bude omogućila isporuku tog sistema oružja – bombi i raketa kojima možemo čuvati vazdušni prostor, onda je cena velika“, rekao je u Danu uživo brigadni general avijacije u penziji Sreto Malinović.



Radić: „Rafale“ ćemo čekati dugo, platiti mnogo i to je tek deo problema


On je rekao da je nabavka aviona u paketu sa oružjem za PVO uobičajena.

„Ako to ne možemo da rešimo, onda treba razmisliti – šta će mi 12 ‘Rafala’ sa uskraćenim borbrbenim mogućnostima ako mogu da uzmem 50 J-10 kineskih aviona koji idu u paketu sa raketama i bombama za PVO. Ja nisam ljubitelj kineske aviacije ali treba dobro razmisliti, jer nije dobro dobiti fenomenalan avion koji sutra može biti glineni golub, pa je onda i u tom slučaju u pitanju prevelika cena“, rekao je general avijacije u penziji Malinović.

Malinović je istakao da bi već sada trebalo da počne selekcija za vezuhoplovno – tehnički i letački kadra, koji bi bio spreman da odmah krene na obuku za održavanje i letenje. Za 12 aviona koji treba da stignu, potrebno je 30 pilota, ili, kako je navoe Malinović dve i po posade po avionu.

On je istakao i da nabavka aviona kao i celokupne borbene tehnike ne služi samo da bi se ratovalo, već i da, kako je rekao, „odvrati nekog ukoliko razmišlja o napadu i da država treba da ima nešto s čim se može braniti od potencijalnog agresora“.

On je istakao i da ukoliko sporazumom ne bude regulisano, svi remonti će se obavljati kod proizvođača pa će i to povećati ukupnu cenu aviona.

„Brine me to što se avioni plaćaju odmah, a stižu kasnije, verujem ne pre 2030. Plaćaju se odmah avansi. Zbog geopolitičke situacije u svetu koja je veoma složena mi možemo da ostanemo i bez avansa. To se već desilo sa jednom kupovinom od Rusa, pa smo ostali bez oružja zbog toga što je počeo rat u Ukrajini“, zaključio je brigadni general avijacije u penziji Sreto Malinović.
 

Back
Top