Vratiće se rode

Mislim, O.K. ima serija svojih manjkavosti, primećuju se greške u editovanju, valjda je to zbog brzine rada, ali ostalo, ljudi, ovo kadriranje je nešto sasvim novo u ovdašnjim serijama. Ne mora da znači da je uvek uspelo, ali je osveženje.
Oni koji mnogo čitaju pasivno forum B92 ili tamo učestvuju kao kvazi umetnici (a vidim da ih ima, mnogo ih dobro znam, plitki su pa se daju prepoznati): **** off sa ove teme, nemate pojma, kad ste gledali neku bolju domaću seriju u zadnje vreme?
Psovanje and slično jeste problem bez obzira što ide oznaka 16, jer je ipak to "Prime Time" termin, ali valjda B92 ne može seriju da stavi negde posle 23.00h jer ova serija donosi pare.
Praktično svi glumci uspevaju da dočaraju likove koje glume (što je zaista retkost). Jedino je lik koji glumi Žika Todorović (Dule Pacov) prenaglašen, ali on to tako šarmantno radi da ga je milina gledati.
Serija je, sve u svemu, glumačka, ovde se može osetiti gotovo pozoršina draž u pojedinim segmentima.
P.S. Oni koji blate Brstinu kao glumca valjda nisu primetili njegove govorne transformacije u zadnjih par godina.
 
@Toroni
A ovi sto je povrsno hvale, oni mogu da ostanu?
Sa njima nemas problem, dok god je hvale....

Sve ti to lepo i pristojno napises i onda ,,**** off,,
Evo ja sad bila na forumu B92...
Htedoh da citiram par ,,kvazi umetnika,, al' reko' necu da te nerviram...

A opet, sto se ja uopste javljam, kada sam ja obicna seljancura,
kojoj je poslednja dobra serija ,,Selo gori a baba se ceslja,,

Valjda zato sto su i seljaci osetljivi na ,,**** off,,

I 'di je sad Ben Adam, da lane malo...

Pozz :)
 
Serija je ok, malo ozbiljna i dosadna ali takva je tema kojom se bavi. Definitivno treba odgledati , ali definitivno niko posle toga nece istu gledati opet (ne zbog nekvaliteta vec jer je takva da kada odgledas nemas sta opet )
 
Kvalitetna kamera, gluma i muzika. Oko scenarija se moze raspravljati, meni licno ne lezi , ali...

Nervira me b92 kampanja za nju: najbolja serija, jedina koja vredi , da li je zasluzujemo... Mislim ....
 
Ne bih se slozhio za fotografiju. Dobar direktor fotografije mora slozhiti vizualizacije sa samom prichom, za shta postoje mnoge tehnike... Rezhiser koji prihvati onakvo reshenje za fotografiju ochigledno nije brilijantan, ali ne bih da vredjam.
Al' dobro, kako god, ima dosta aspekata koji su za crvenu zastavu...
 
Ne bih se slozhio za fotografiju. Dobar direktor fotografije mora slozhiti vizualizacije sa samom prichom, za shta postoje mnoge tehnike... Rezhiser koji prihvati onakvo reshenje za fotografiju ochigledno nije brilijantan, ali ne bih da vredjam.
Al' dobro, kako god, ima dosta aspekata koji su za crvenu zastavu...

Meni je interesantna jer se dosta razlikuje od uobicajnog. Razliciti uglovi, svetlo , fokus. Mada je kazu neka kvalitetnija kamera plus prvi put hdtv kod nas
 
HDTV? :lol:
Ne znam samo kojim dekripterom bismo iskoristili taj signal kod nas... Sve je to standard pal... ;)


p.s. Raznolikost uglova i fokus su elementi koji moraju biti svrsishodni, a ne samo nabacani da bi bili reklamirani... Rasveta je neshto shto se uklapa u kompoziciju, a ovde sam se prenerazio kada videh scenu sa zaglavljenim autom... :/
Nebitno, mozhda to gledaocima koji nisu struchni je znachi nishta, ali mene od toga boli glava... Profesionalna deformacija... ;)
 
Rezija je ok ali daleko od toga da je ''revolucionarna''.To sto stalno mjenja sarfove u kadru i slicno...A izgleda mi nesto previse filmski no dobro to ne moze da bude lose,zavisi kome se svidja a kome ne.
Nije nikakva revolucionarna serija,malo su pretjerali sa marketingom sto je mnogo mnogo je,mislim da su Rolling Stonese manje reklamirali.
 
...Imalo se para, nekome je glavna ideja bila da nabaca
,,revolucionarno,, i kod nas ,,nikad vidjeno,, i da, da postane kultno i urbano...
Scenario je, kapiram, napisan dan pre pocetka snimanja, cisto da poveze ,,revolucionarno,,...
Sad zveci koliko je suplje...
 
HDTV? :lol:
Ne znam samo kojim dekripterom bismo iskoristili taj signal kod nas... Sve je to standard pal... ;)


p.s. Raznolikost uglova i fokus su elementi koji moraju biti svrsishodni, a ne samo nabacani da bi bili reklamirani... Rasveta je neshto shto se uklapa u kompoziciju, a ovde sam se prenerazio kada videh scenu sa zaglavljenim autom... :/
Nebitno, mozhda to gledaocima koji nisu struchni je znachi nishta, ali mene od toga boli glava... Profesionalna deformacija... ;)

Ja laicki pricam, interesantno mi je da vidim nesto drugacije :lol:
 
...Imalo se para, nekome je glavna ideja bila da nabaca
,,revolucionarno,, i kod nas ,,nikad vidjeno,, i da, da postane kultno i urbano...
Scenario je, kapiram, napisan dan pre pocetka snimanja, cisto da poveze ,,revolucionarno,,...
Sad zveci koliko je suplje...
imalo se para i to dosta.u pravu si u vezi svega.
sad vec moze da se gleda,prva-druga-treca epizoda...totalno negledljivo.
ali ja i dalje mislim da je to dalkeo od ''pomeranja granica'' ,''revolucionarno'',''seriju koju smo zasluzili'' itd.
 

Back
Top