Vracam se kao penzioner u Srbiju

Minimum radnog staza u Srbiji je 15 godina na osnovu kog dobijate zdravstveno osiguranje tako da vam preostaju samo privatni lekari. I ja sam u istoj situaciji jer sam u Srbiji radio "samo" 14 godina i 10 meseci. Pravo na dokup staza ne postoji.
Зашто приватни кад може и државни. Претпостављам да има српско и аустралијско држављанство.
 
Zasto pricate napamet, a ne probate bar malo da potrazite? :D

Evo, prvi rezultat pretrage u guglu:

https://rfzo.rs/index.php/osiguranalica/zz-u-ino/ino-ugovori

I konkretno za Australiju:
https://rfzo.rs/index.php/osiguranalica/zz-u-ino/ino-ugovori?layout=edit&id=1149
Ja ništa napamet nisam rekla, već ono znam (bez guglanja), jer u toj oblasti radim već 25 godina.
Dakle, moguće je zaključiti privatno/dobrovoljno zdravstveno osiguranje u osiguravajućim kućama, u izabranom obimu, čak i da nema srpsko državljanstvo (u tom slučaju je potrebna potvrda o prijavi boravišta).
Da ima osnov za srpsko državno zdravstveno osiguranje, ne bi pitao to ovde.
Ne verujem da se postavljač teme preko nekog svog nije već raspitivao u RZZZO o uslovima za ostvarenje prava na državno zdravstveno osiguranje.
Samo sam napisala ono što sigurno može ostvariti u svakom trenutku.
 
Ja ništa napamet nisam rekla, već ono znam (bez guglanja), jer u toj oblasti radim već 25 godina.
Dakle, moguće je zaključiti privatno/dobrovoljno zdravstveno osiguranje u osiguravajućim kućama, u izabranom obimu, čak i da nema srpsko državljanstvo (u tom slučaju je potrebna potvrda o prijavi boravišta).
Da ima osnov za srpsko državno zdravstveno osiguranje, ne bi pitao to ovde.
Ne verujem da se postavljač teme preko nekog svog nije već raspitivao u RZZZO o uslovima za ostvarenje prava na državno zdravstveno osiguranje.
Samo sam napisala ono što sigurno može ostvariti u svakom trenutku.

Ovaj sporazum koji sam citirao je novijeg datuma, 2024. godina je u pitanju.

Prvo pitanje je kakvo osiguranje, kao Australijski penzioner, ima u Australiji, pa onda pogledati postoje li medjudrzavni ugovori/sporazumi po tom osnovu, jer za mnoge drzave postoje, a evo, odnedavno postoji i sporazum sa Australijom.
Onda, kad postoji, pogledati kakav tip sporazuma je, da li je reciprocitet, refundacija i slicno.
Pa tek onda videti isplati li se to, ili ici na privatno.

Ja bih, na njegovom mestu, uzeo pouzdanog advokata u Srbiji da mi rastumaci ovaj sporazum i zakon donesen na osnovu sporazuma.
Bolje dati par stotina evra i bar znas na cemu si.
 
Ако ти затреба, недобог, хемотерапија или дијализа, где ћеш код приватника то да радиш и за колико пара?
Kada uđeš u BelMedic, sve jezike sveta ćeš čuti, a povremeno možda i srpski.
Svo osoblje ambasada i konzulata se leči kod njih.
Znači, opremljeni su maksimalno, i ambulantno i stacionarno.
Slične mogućnosti imaju i MediGroup, Euromedic...
Sve navedene privatne klinike su u Beogradu, za retke koji možda ne znaju.
Sve velike privatne zdravstvene ustanove imaju široku lepezu usluga.
A svaka manja privatna ambulanta može pružiti korektnu usligu iz svog domena, čak i korektniju nego da za to isto odeš u bolnicu, nažalost!
Kažem "nažalost" jer sam neko ko mnogo voli medicinu kao nauku, ali nam je realnost takva kakva jeste.
 
Kada uđeš u BelMedic, sve jezike sveta ćeš čuti, a povremeno možda i srpski.
Svo osoblje ambasada i konzulata se leči kod njih.
Znači, opremljeni su maksimalno, i ambulantno i stacionarno.
Slične mogućnosti imaju i MediGroup, Euromedic...
Sve navedene privatne klinike su u Beogradu, za retke koji možda ne znaju.
Sve velike privatne zdravstvene ustanove imaju široku lepezu usluga.
A svaka manja privatna ambulanta može pružiti korektnu usligu iz svog domena, čak i korektniju nego da za to isto odeš u bolnicu, nažalost!
Kažem "nažalost" jer sam neko ko mnogo voli medicinu kao nauku, ali nam je realnost takva kakva jeste.

Очигледно да ниси разумела мој пост, па ћу да ти појасним.

Дакле, прича иде да ће да уплаћује приватно здравствено (или да иде код приватног, уместо државног лекара).

И онда ја поставим питање колико би коштала хемотерапија или дијализа. Зашто? Зато што је то услуга која се у државним установама не наплаћује, а код приватника кошта ко зна колико (а постављач те паре тешко да има, а чак и ако има, зар да даје силне паре за нешто за шта може у државном здравственом систему да прође прилично јефтино).

Тако да..ови твоји белмедици и еуромедици са мојим постом немају никакве везе.

Напиши нови пост.
 
Очигледно да ниси разумела мој пост, па ћу да ти појасним.

Дакле, прича иде да ће да уплаћује приватно здравствено (или да иде код приватног, уместо државног лекара).

И онда ја поставим питање колико би коштала хемотерапија или дијализа. Зашто? Зато што је то услуга која се у државним установама не наплаћује, а код приватника кошта ко зна колико (а постављач те паре тешко да има, а чак и ако има, зар да даје силне паре за нешто за шта може у државном здравственом систему да прође прилично јефтино).

Тако да..ови твоји белмедици и еуромедици са мојим постом немају никакве везе.

Напиши нови пост.

Sve ono što državne ustanove "ne naplaćuju" kao uslugu, debelo su oni unapred naplatili od svih nas, skidajući nam ceo život dobar deo plate/penzije za zdravstveno osiguranje.
U velikoj si zabludi ako misliš da je bilo šta u državnim ustanovama "besplatno".
Preračunaj koliko novca država uzme za 40 godina radnog staža i koliko god neko da doživi godina penzije.
Videćeš da je "dara mnogo veća nego mera" i da manje košta kod privatnika, kada zatreba.
Dakle, nema potrebe da pišem novi post, jer je sve što sam napisala apsolutno tačno.
 
Sve ono što državne ustanove "ne naplaćuju" kao uslugu, debelo su oni unapred naplatili od svih nas, skidajući nam ceo život dobar deo plate/penzije za zdravstveno osiguranje.
U velikoj si zabludi ako misliš da je bilo šta u državnim ustanovama "besplatno".
Preračunaj koliko novca država uzme za 40 godina radnog staža i koliko god neko da doživi godina penzije.
Videćeš da je "dara mnogo veća nego mera" i da manje košta kod privatnika, kada zatreba.
Dakle, nema potrebe da pišem novi post, jer je sve što sam napisala apsolutno tačno.

Причамо о конкретном случају постављача теме који треба да одлучи како ће у Србији да реши здравствено осигурање.

Не иде да се лечи код приватника за озбиљне ствари (а кад се дође у године, често долазе озбиљни проблеми здравствени).

Ту теорију о плаћању осигурања, пусти за конкретан случај. Отварач теме цео живот ради у Аустралији, дакле у српски здравствени фонд до сада ништа није улагао, а дошао је у СРбију и треба да реши здравствено осигурање (државно или приватно или комбинацију),

дакле, та твоја прича о томе како се улаже 40 година (кладим се да од 20 људи, можда ћеш да нађеш једног ко је уплаћивао 40 година здравствено осигурање) у конкретном случају је апсолутно нетачна, јер он до сада ништа није дао за српски здравствени фонд, а сада ће почети да уплаћује и да користи бенефите српског здравственог фонда.
 
Причамо о конкретном случају постављача теме који треба да одлучи како ће у Србији да реши здравствено осигурање.

Не иде да се лечи код приватника за озбиљне ствари (а кад се дође у године, често долазе озбиљни проблеми здравствени).

Ту теорију о плаћању осигурања, пусти за конкретан случај. Отварач теме цео живот ради у Аустралији, дакле у српски здравствени фонд до сада ништа није улагао, а дошао је у СРбију и треба да реши здравствено осигурање (државно или приватно или комбинацију),

дакле, та твоја прича о томе како се улаже 40 година (кладим се да од 20 људи, можда ћеш да нађеш једног ко је уплаћивао 40 година здравствено осигурање) у конкретном случају је апсолутно нетачна, јер он до сада ништа није дао за српски здравствени фонд, а сада ће почети да уплаћује и да користи бенефите српског здравственог фонда.
Postavljaču teme sam dala vrlo precizan i tačan odgovor već u svom prvom postu u ovoj temi.
Ovo su bili odgovori na tvoje objašnjenje da je kod nas nešto "besplatno", što je velika zabluda. Sve je to unapred plaćeno, a dobrim delom i naplaćeno dodatnim "kovertiranjem", da se ne lažemo.
No, tvoje je pravo da imaš svoje mišljenje, kao što ja imam svoje.
Mi smo demokratska zemlja... valjda. :)
Pozdrav.
 
Postavljaču teme sam dala vrlo precizan i tačan odgovor već u svom prvom postu u ovoj temi.
Ovo su bili odgovori na tvoje objašnjenje da je kod nas nešto "besplatno", što je velika zabluda. Sve je to unapred plaćeno, a dobrim delom i naplaćeno dodatnim "kovertiranjem", da se ne lažemo.
No, tvoje je pravo da imaš svoje mišljenje, kao što ja imam svoje.
Mi smo demokratska zemlja... valjda. :)
Pozdrav.

Види овако. Имам гомиле и гомиле постова на политици о трошењу буџета и фондова. Мој матични потфорум је Политика.

И сад ти мени приписујеш да сам изјавио оно што никада не бих ни изјавио ни написао, а то је да тврдим да је здравствени систем бесплатан и сл.

Буквално ми приписујеш ствари које нисам написао, а затим одговараш на измишљени став саговорника, кад ти ја појасним, онда ти настављаш да ми приписујеш ненаписано да би могла "да одговориш", и са тим настављаш, али да би твоја била последња, опет након измишљеног и непостојећег става ти покушаваш да одговориш у празно, али овај пут да завршиш дискусију тиме што ћеш написати "поздрав", да би твоја била последња.

А што се тиче твог одговора постављачу теме, твој одговор је прилично лош, јер да упућујеш само на добровољно (приватно) здравствено осигурање.

С обзиром на то колико година има, приватно ће му бити прилично скупо, док може на једноставнији начин да реши и државно здравствено осигурање (приватно би му свакако било значајно за једноставније медицинске услуге, међутим, за оне скупе би му свакако далеко битније било државно), а то државно може да допуни приватним здравственим осигурањем.

Тако фа, нити си њему дала неки добар савет, нити си мени одговорила на написано (већ на измишљено).
 
Види овако. Имам гомиле и гомиле постова на политици о трошењу буџета и фондова. Мој матични потфорум је Политика.

И сад ти мени приписујеш да сам изјавио оно што никада не бих ни изјавио ни написао, а то је да тврдим да је здравствени систем бесплатан и сл.

Буквално ми приписујеш ствари које нисам написао, а затим одговараш на измишљени став саговорника, кад ти ја појасним, онда ти настављаш да ми приписујеш ненаписано да би могла "да одговориш", и са тим настављаш, али да би твоја била последња, опет након измишљеног и непостојећег става ти покушаваш да одговориш у празно, али овај пут да завршиш дискусију тиме што ћеш написати "поздрав", да би твоја била последња.

А што се тиче твог одговора постављачу теме, твој одговор је прилично лош, јер да упућујеш само на добровољно (приватно) здравствено осигурање.

С обзиром на то колико година има, приватно ће му бити прилично скупо, док може на једноставнији начин да реши и државно здравствено осигурање (приватно би му свакако било значајно за једноставније медицинске услуге, међутим, за оне скупе би му свакако далеко битније било државно), а то државно може да допуни приватним здравственим осигурањем.

Тако фа, нити си њему дала неки добар савет, нити си мени одговорила на написано (већ на измишљено).
:roll: :roll: :roll:
Ovde završavam diskusiju sa tobom.
Vrati se na Politiku i nastavite tamo jedni drugima oči da vadite i vređate se (standardno).
Ja nisam iz te priče.
Nisi kompetentan da znaš da li sam mu dala dobar savet ili ne, jer ne znaš šta to osiguranje pokriva.
Pozdrav ponovo i više ti neću odgovarati. :bye:
 
:roll: :roll: :roll:
Ovde završavam diskusiju sa tobom.
Vrati se na Politiku i nastavite tamo jedni drugima oči da vadite i vređate se (standardno).
Ja nisam iz te priče.
Nisi kompetentan da znaš da li sam mu dala dobar savet ili ne, jer ne znaš šta to osiguranje pokriva.
Pozdrav ponovo i više ti neću odgovarati. :bye:

Завршаваш дискусију самном?

Зашто се бојиш интернет дискусије о твом послу (продаји осигурања)?

Још, да би ме додатно увредила као саговорника, пишеш како нисам компетентан, а при том никако да направиш неко поређење онога што ти продајеш и државног здравственог осигурања?

Кажеш, не знам шта осигурање покрива? Реци нам ти, шта би и за који новац добровољно здравствено осигурање покривало за некога ко има 64 године.

Нпр. како је расправа кренула тако што сам поменуо хемотерапију и дијализу, реци нам, колика би била премија осигурања месечно и шта би све покривала ако би му, недобог, требала хемотерапија или дијализа.

У реду је имати приватно здравствено за основне здравствене услуге. Али неко ко има 64 године може да има велике здравствене промлеме у будућности, које полиса приватног здравственог не би могла да покрије (или би месечна уплата била превелика).
 
Prodavac osiguranja... Odličan vic. :rotf:
'Aj', mani me se, idi botuj sa svojom političkom sabraćom.
Znači, smaraš i uopšte mi nisi inspirativan za razgovor.
A takvi idu na ignore.
Čitam samo korisne i pametne stvari na netu.
Dakle, nastavi slobodno pričati sam sa sobom. I izgledaš utrenirano u tome.
Samo ne bacaj prašinu u oči ljudima, koji u Srbiji nisu živeli decenijama, da je Srbija Obećana zemlja, El Dorado.
"Nagrni narode, ovde je sve besplatno!!!"
Neka je Bog u pomoć i tebi i onima koji te poslušaju...
Ignore!
 
Vracam se kao penzioner iz Australije ( posle 30 g ) u Srbiju ali ne kao starosni penzioner ( imam 64 g ). Pitanje je kako da dobijem zdravstveno osiguranje u Srbiji ?
Hvala svima , Zoran

Контактирај Шпанију .. имиграциони биро

https://immigrate-spain.com/immigrate-to-spain-from-australia/

Или боље ТаиЛанд

https://attorneysinthailand.com/move-to-thailand-from-australia/

Не наседај на жваке са Крсте белосветскога хохштаплераја
 
Vracam se kao penzioner iz Australije ( posle 30 g ) u Srbiju ali ne kao starosni penzioner ( imam 64 g ). Pitanje je kako da dobijem zdravstveno osiguranje u Srbiji ?
Hvala svima , Zoran
I ja se vracam iz Kanade u Srbiju nakon 40 godina.Na sva pitanja sam dobio odgovore u ambasadi Srbije u Kanadi. Pre svega, napravio sam zakazan sastanak (apointment) u konzulatu Republike Srbije u Torontu. Na sajtu svake srpske ambasade u svetu, nalazi se link ka gov.rs, na kome se moze zakazati apointment u ambasadi Srbije u drzavi u kojoj zivis. Ne mozes zakazati sastanak direktno u amabasadi ili konzulatu, vec vlada Srbije preko sajta gov.rs, ti zakaze sastanak u ambasadi zemlje u kojoj zivis. Mnoge odgovore takodje mozes dobiti preko telefonskog poziva ambasadi Srbije, opet, za neke stvari moras biti licno prisutan u ambasadi. Ja sam na tom zakazanom sastanku u ambasadi dobio ogovore na sva moja pitanja, od uvoza robe i carinskih povlastica pa do prenosa novca i zadravstvenog osiguranja. Iskreno ti savetujem da se za sva pitanja u vezi tako ozbiljne stvari kao povratak u Srbiju iz inostranstva, raspitas u ambasadi Srbije, jer to je jedino mesto gde ces dobiti ispravne i potpune odgovore na sva pitanja koja imas u vezi povratka u Srbiju.
 

Back
Top