Volontiranje

Ja sam volonter Crvenog Krsta, opštine Stari Grad već 2godine...strava je ubistveno...toliko dozivljaja, društvo, stalno u nekom poslu...putuje se dosta u inostranstvo...postoje različite discipline, a posle završenog kursa mozes da predajes po skolama....discipline su:prva pomoc, sminkeri, markiranti,decja radionica (kada se obilaze bolnice, posecuju deca sa posebnim potrebama, pa im odnosis paketice kao deda mraz..),deljenje letki po gradu,ne znam kako se zove ono za davanje krvi...i jos mnogo toga...organizuju se takmičenja u ovim disciplinama...i bude mnogo frke...mnogo je dobro...članovi Prve pomoći idu besplatno da obezbeđuju koncerte i važnija takmičenja(koncert metallice, fiftija..), maratone, i druge organizacije...najbolje plasiran tim uvek putuje za neku stranu zemlju...prošle godine u Grčku i Nemačku...sve u svemu, najlepše vreme sam provodila na Crvenom Krstu....sada ređe odlazim zbog obaveza, ali ih posetim s vremena na vreme....ko zeli da nam se pridruzi, zgrada Crvenog Krsta opštine Stari Grad se nalazi odmah ispod Studentskog Parka, broj četrdeset nešto....svi su dobrodošli..
 
ja sam volonter...
preko omladinskog kluba...
becej se ovog leta upisuje na listu volonterskih kampova u evropi...
bice par kampova uskoro i kod mene u gradu... prvi koji dolazi je 2. jula...
 
He he .... Volontiranje...... uh... kako bih samo o tome mogao razvezati ......
Volontirao sam preko lokalne NVO, Forum Syd -a, Synergy group,VCV (volonterski centar vojvodine) ... Bavim se volontiranjem i omladinskim radom ( Do I need to say more??) Isqustva su pozitivna... Doprinosiš zajednici, putuješ, upoznaješ ljude....
 
eee strava je ovo oko volontiranja :D. Ajde vi shto imate iskustva malo detaljnije......ono, koliko vas je to koshtalo, u koje zemlje u inostranstvu ste imali prilike da odete, shta su od vas trazili...itd....Planiram da krenem da volontiram za neshto manje od god. dana (17god mi je).... tako da, ako mogu neki sajtovi tih volonterskih organizacija....
Ne zanima me to shto nije sve 100% besplatno, shto ti morash da isfinansirash put...al jbg ako su lepa iskustva...onda i te kako vredi!
 
Najbolje je biti član neke organizacije kada idete na kamp. Najčešći slučaj je da vam organizacija koja vas šalje pokrije troškove participacije (učestvovanja), a da vi sami pokrivate troškove puta. Ponekad organizacija koja vas prima na kamp pokrije do 70 % putnih troškova. Moje lično iskustvo je vezano za 2 kampa koje je održavala moja organizacija (dakle bili smo domaćini) i jedan kamp na kojem sam bio učesnik. Bio sam u Rumuniji na nekom treningu koji je uključivao i volontiranje. Pravili smo navijačku tribinu u dvorištu neke škole, čistili smo reku... Bilo mi je FANTASTIČNO !!! Upoznao sam preko 30 ljudi iz 20-ak zemalja. U julu dolazi jedna od devojaka koje sam upoznao u Rumuniji na kamp u Srbiju i jedva čekam da je vidim!!!

Kod volontiranja je bitno napomenuti da se kampovi organizuju temacki. Znači imate likovne, radne, umetničke. kulturološke and so on kampove... U zavisnosti od onoga što volite i želite trebate i odabrati kamp na koji želite da učestvujete.... Kada odlučite na koji ćete kamp, popunjavate aplikaciju i sl. - negde ne mora! Ponekad' nećete biti prihvaćeni na neki od kampova ali ne dozvolite da vas to razočara, već aplicirajte ne drugo mesto i eto nove šanse..

Preporučujem: http://www.volontiraj.org.yu/ - Volonterski centar Vojvodine.
Jedna od najačih (ako ne i najjača) organizacija na našim prostorima koja se bavi volontiranjem. Ne morate biti član da bi ste volontirali, ali ako ste član imate popuste i ustupke... Imaju jake veze sa volonterskim savezima širom Evrope te se mogu naći lepi programi .....

Nadam se da sam vam barem malo bio od pomoći! Pozdrav!
 
nisam ulazila u rasprave i diskusije, pa cu samo reci ono sto imam.

ja sam volonter. maloletna sam. i ne placa se nista!

volonter se postaje ako se uclanis u neki klub volontera, omladinki klub ili sl. uglavnom su to ne-vladine organizacije i pomazu lokalnoj samoupravi ako je potrebno, ali svojom voljom i ne primaju naknade za svoj rad, isto kao sto i ne placaju nikome nista... (mislim, koja budala bi placala da radi!?)

onda... sto se tice volonterskih kampova... nekko je pomenuo da se brzo razgrabe... to je u potpunosti tacno! u beceju, odakle sam ja, ima 3 volonterska kampa leti i prvi nije ni poceo - a popunjeni su i prvi i drugi i pola treceg. to je prvenstveno jer je dobra zabava i lep provod, a usput radis nesto korisno za zajednicu.

za putovanje moras biti punoletan ili par meseci do punoletstva, barem kod nas... a za put u inostranstvo ili sponzori koji odrzavaju tu nvo se staraju oko troskova za vize ili se sami postarate za to...

toliko od mene...
 
ja sam iz malog grada, pa nemamo nikakvu NVO..ili tako nesto..a ne daje mi se lova za uclanjenje u razne organizacije..
jel imate neki link za kamp gde se ne placa participacija..i ne mora da se ide preko organizacije?
 
otkazao sam ovaj kapm u brajtonu sto sam prijavio, ovi majmuni iz engleske ambasade mi traze da platim 12500 din za vizu, e jeste lud sam da dam toliko i jos 300 eura za avion da bi isao da radim za dz. nego idem ovih dana da zamenim kamp, izabracu nesto blize, a umesto na englesku idem na more u bugrasku da se provedem ko covek...
 

Back
Top