Volite li klasičnu muziku?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
immph:
Hehe ... nisam naso ... narucio sam one diskove preko teleshopa ... oko 58 ... na svakom preko sat vremena ... super su ... 8) :-o :o
I ja imam to... Ali nema skoro nista za flautu, a ja obozavam flautu, kako da slusam, tako i da sviram...
Cekaj, jel su to oni "klasici za sva vremena"? Ako je to, onda imas na onim CD-ovima "101 classical greatest hits" Badinerie iz h-moll svite, na prvom CD-u :)
 
E, recite mi gde bih mogla da 'skinem' kasicnu muziku! Imala sam domaci iz muzickog da tokom leta odslusam jedan mp3 sa ovom vrstom muzike!!! Ozbiljna sam, nije sala... Tako, ako imate neki dobar predlog, pisite...
P.S.Videla sam da je ovo pitala i Marge, ali ne i odgovor! PoZz
 
Klasiku mozete skidati putem torrenata ili direktnim download-om sa rapidshare-a. Kada su torrenti u pitanju, najveci izbor i najbolji kvalitet ( skenovi, losless format(flac, ape) gde jedan album u proseku zauzima 350-400mb, za razliku od mp3 formata, inace retkost kada je klasika u pitanju, koji zauzima 6-7 puta manje prostora) je na sajtu www.demonoid.com
Takodje, kada su torrenti u pitanju, valja pogledati i www.isohunt.com i www.torrentportal.com
Za rapidshare, predlazem www.avahome.ru

Na internetu se mogu naci veoma kvalitetna izvodjenja i rariteti, koje ljudi kod nas ne mogu kupiti jer nam nisu dostupni, a i ako se nesto nadje na nasem trzistu, onda za njega treba izdvojiti negde oko 20 - 25 evra, sto je prilicno skupo i za bogate zemlje zapadne Evrope, a da ne pominjem Srbiju... Ko ima dobru internet vezu, ima veliku mogucnost da sebi pribavi dosta kvalitetne muzike. Primera radi, ja sam sa interneta nabavio negde oko 2000 naslova, sto cini negde oko 1/4 moje kolekcije klasicne muzike...
 
Ponekad, ukljucim Bebi kanal, to je sareni, decji kanal, sa animacijama, a non stop su u pozadini instrumentali koji su u stvari u centru paznje jer cesto tamo na ekranu lutkice se pokrecu u ritmu muzike, ta muzika meni lice na klasicnu muziku, to mi se svidja. Ponekad ukljucim tu muziku, na primer kad pravim nesto u kuhinji i ne gledam TV, i ne mogu da menjam svaki cas, samo slusam.Kad slusam muziku stalno menjam kanale i stanice, na primer, svidja mi se da slusam Sladju Djogani "7. sprat" ali zato mi se ne svidja sledeca pesma, i onda promenim kanal, osim kad slusam muziku sa Bebi kanala i kad slusam radio S, tada ne menjam.
 
Klasichna mjuza,a pa da,to se slusa,najvise kada treba da se smire zivci(kod mene).Smarala nas nastavnica mjuze u osnovnoj kako klasichnu muziku pustaju po nekim zubnim ordinacijama da bi se chovek opustio,a pricala nam je kako je neki covek izlechio tumor ili sta vetj slusajuci klasiku.Ma nem pojma da li je istina,ali izgleda da ima efekta.
Pokusatju sa cvecem,mozda pochne nezaustavljivo da cveta u prisustvu klasichne mjuze:D
 
Procvetalo mi je razno cvece, cak i ono za koje smo seme dobili u Domestosu. Cvece zalivam, najvise vode treba lozicama, jedna lozica mi je najmanje 5 godina bila ista, nije rasla, a ove godine je porasla, nabujala, a druge dve lozice su bile isprepletane, ja sam ih isprepletala, ali sad, ove godine sam ih odvojila jednu od druge i one su brzo pocele da rastu. Kao ono iz slozne brace za televizor "Nema struje ovde, antena je ovde", "Nema muzike za cvece, voda je ovde". :D
 
topmodelsica:
Procvetalo mi je razno cvece, cak i ono za koje smo seme dobili u Domestosu. Cvece zalivam, najvise vode treba lozicama, jedna lozica mi je najmanje 5 godina bila ista, nije rasla, a ove godine je porasla, nabujala, a druge dve lozice su bile isprepletane, ja sam ih isprepletala, ali sad, ove godine sam ih odvojila jednu od druge i one su brzo pocele da rastu. Kao ono iz slozne brace za televizor "Nema struje ovde, antena je ovde", "Nema muzike za cvece, voda je ovde". :D
Ma sta ga znas,samo trebas da ubodes kompozitora:P
 
Ubedjena sam da klasicna muzika prija cvecu...Nisam bila kod kuce mesec dana,(samim tim nisam svirala) i dracena u prostoriji u kojoj je klavir je skoro potpuno 'ocelavila'...Cim sam je pocela da vezbam,i ona pocela da se oporavlja... :D
Lizo,na nesrecu ,izgleda da postoje ljudi koji pokusavaju da te kopiraju...
Ponekad, ukljucim Bebi kanal, to je sareni, decji kanal, sa animacijama, a non stop su u pozadini instrumentali koji su u stvari u centru paznje jer cesto tamo na ekranu lutkice se pokrecu u ritmu muzike, ta muzika meni lice na klasicnu muziku, to mi se svidja. Ponekad ukljucim tu muziku, na primer kad pravim nesto u kuhinji i ne gledam TV, i ne mogu da menjam svaki cas, samo slusam.Kad slusam muziku stalno menjam kanale i stanice, na primer, svidja mi se da slusam Sladju Djogani "7. sprat" ali zato mi se ne svidja sledeca pesma, i onda promenim kanal, osim kad slusam muziku sa Bebi kanala i kad slusam radio S, tada ne menjam.
zasto me ovo neverovatno podseca na Lizin stil...
Muzika na Bebi kanalu sa lutkicama koje se pokrecu... :roll: :roll: :roll:
 
Mnogi ljudi se tripuju da slusaju klasiku , ustvari je ne slusaju nego im ulazi u jedno uvo a izlazi iz drugog.Ima nekih koji kazu da je slusaju samo da bi bili drugaciji. Ja ne slusam klasiku zato sto je ne kapiram i smatram za klasiku ,da bi je slusao onako kako treba, moras biti mnogo naslusan razlicite muzkike od narodnjaka do jazz-a(pogotovo jazz-a)da bi je slusao u pravom svetlu...
 
Ma nije frka,nahvatacu nekog studenta da iskopira...problem je sto nisam iz bg,a takvu literaturu je tesko naci van vecih gradova. ali hvala ti za informacije. da li filharmonija ili simfonijski imaju neke svoje sajtove za skidanje nota,nesto kao tarakanov?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top