Vojnik po ugovoru

Ima slucajeva da se u sluzbu primaju i bez SRO... Npr. covek je zavrsio Saobracajni fakultet u NS... zatim je odsluzio vojsku kao redovan vojnik... a sada radi kao komandir voda u auto-nastavnom bataljonu u Kraljevu... Za posao pravnika u Ministarstvu odbrane potrebno je imati samo odsluzen vojni rok, ali nisam siguran da li je to mesto PVL...:)
 
mshone:
probni je na 6 meseci, pa nakon toga na godinu ili 3, nisam siguran.Uglavnom, puno zavisi od ocene, rada i ponasanja.Plata ne znam sada kolika je, ali recimo da je oko 19000 dinara, sa zdravstvenim osiguranjem i za clanove porodice /supruga i deca/, redovan radni staz se uplacuje.
radis poslove komandira odeljenja /pesadijskog, art.orudja, tenka, posluge ili sl, zavisno od svoje VES-ti/ ili vozaca, rukovaoca ili sl.Ako si u Vojnoj policiji, plata je veca, ali i odgovornost.Nemas pravo na stambeno obezbedjenje.Radno vreme je kao za staresine u toj kasarni.To je jedina kategorija pripadnika vojske sa kojom je vojska u deficitu 26 % i sigurno neces biti otpusten zbog transformacije.Starost do 38 godina, sa mogucnoscu kasnijeg proiyvodjenja u podoficire, u zavisnosti od skolske spreme i ocena na poslu.Doduse, mnoge stvari su se tu izmenile u poslednje vreme, tako da vise nisam siguran.Uglavnom, sve objavljene konkurse imas na www.mod.gov.yu , a za svako konkretno mesto mozes se raspitati na date telefone ili direktno u kasarni gde bi zeleo da konkurises.
....meni nije jasno .." Kandidati preko svojih komandi ranga puka-brigade, njima ravnim ili višim podnose molbe za prijem na selektivu obuku" zašto nemože iz civilstva da se konkuriše i jel postoji način da se udje u 63 sa 18 god
 
SONY:
....meni nije jasno .." Kandidati preko svojih komandi ranga puka-brigade, njima ravnim ili višim podnose molbe za prijem na selektivu obuku" zašto nemože iz civilstva da se konkuriše i jel postoji način da se udje u 63 sa 18 god
po logici stvari, ovo se odnosi na staresine koje konkurisu za prijem u 63., a vec su PVL
 
maligaleb:
Ima slucajeva da se u sluzbu primaju i bez SRO... Npr. covek je zavrsio Saobracajni fakultet u NS... zatim je odsluzio vojsku kao redovan vojnik... a sada radi kao komandir voda u auto-nastavnom bataljonu u Kraljevu... Za posao pravnika u Ministarstvu odbrane potrebno je imati samo odsluzen vojni rok, ali nisam siguran da li je to mesto PVL...:)
ma ima ptico-galebe, ali si ti daleko odleteo i nisi prisutan u poslednje vreme u zemlji.u `metla`fazi, takvi sada prvi idu vanka.raspitaj se koji si na rang listi svog cina u svom rodu, pa se raspitaj koliki ce rep te liste biti odsecen, tako da nije vise sigurno ni za likove sa visom vojnom skolom.
 
Nisam u zemlji, ali pratim METLA FAZU:)... Znam sve... ali ono sto sam rekao su taze slucajevi... Da ne govorim o tome da su vodnici, potporucnici i generali zastceni kao beli medvedi... i to je zvanican stav... Sto se tice visih skola... odavno se zna da su oni sigurna meta... da ne kazem IDU IZ FIRME:(
 
maligaleb:
Nisam u zemlji, ali pratim METLA FAZU:)... Znam sve... ali ono sto sam rekao su taze slucajevi... Da ne govorim o tome da su vodnici, potporucnici i generali zastceni kao beli medvedi... i to je zvanican stav... Sto se tice visih skola... odavno se zna da su oni sigurna meta... da ne kazem IDU IZ FIRME:(

Mene briga ja sam 20 u rangu ... ne sekiram se za sebe , a vi vidite sta cete :))) !!!! :lol:
 
Pa za metlu je i bilo krajnje vreme. Samo sto kod nas obicno budu pometeni oni koji ne trebaju. Imali smo prilike da vidimo kako to izgleda kada su meli civilna lica. Dosta je bilo ne skolovanih, polu skolovanih i sl. hibridnih, kako smo ih nekada zvali. Raznih tatinih vojnih sinova, kceri, zena i svalerki. Jaka strucna skola za podoficire i jos jaca za oficire i to je to. A ne kao sada, dodju vodnik i potporucnik iz skole i znaju isto (citaj neznaju nista) Doduse sada im neko znanje i nije potrebno, kad se sve svelo na ciscenje kruga.
 
Slazem se, ali kad sve saberem, u toku skolovanja ja sam recimo imao skoro pola godine staziranja u raznim jedinicama. Normalno da opet nisam sve znao, ali brate nisu me ni ucili elementarnim stvarima. Da ne navodim ovde primere, ne bi mi verovatno ni verovali.
 
Slazem se da ima svega i svacega... ali ne mislim da treba generalizovati stvari... Pogotovo se ne slazem sa delom o potporucnicima... jer koliko sam ja video, oni uglavnom i rade po jedinicama... sve do onog dana kada postanu alkosi isti kao i njihovi pretpostavljeni... ali to se zna... sa cinom ide i dijagnoza:)
 
Ma najtuznije je to sto ljudi nisu krivi. Verujem ni da skola nije kriva, jer ni oni nemaju para da izvedu nastavu kako treba. O prakticnom delu verovatno nema ni govora. A sta se desi kad dodju u jedinice. Opet malte ne nista, jer ni u jedinicama se nista ne desava. Nema vezbi, nema izlazaka na teren, sve se svede na kabinet i hangar. A to nije to. Sta da nauci npr. vezista k-dir nekog sistema veze, ako ne skupi posadu i izadje negde na neku cuku i tamo u aktivnom radu ne provede bar 3 dana? A toga nema, jer nema para za gorivo, nema para za dnevnice, nema para..........Da ne govorimo o mladom pilotu koji slavi ako uspe jednom u mesec dana da sedne u avion. A nekad, bar 3 letacka dana sedmicno i bar 2 poletanja po pilotu dnevno.
 
probni je na 6 meseci, pa nakon toga na godinu ili 3, nisam siguran.Uglavnom, puno zavisi od ocene, rada i ponasanja.Plata ne znam sada kolika je, ali recimo da je oko 19000 dinara, sa zdravstvenim osiguranjem i za clanove porodice /supruga i deca/, redovan radni staz se uplacuje.
radis poslove komandira odeljenja /pesadijskog, art.orudja, tenka, posluge ili sl, zavisno od svoje VES-ti/ ili vozaca, rukovaoca ili sl.Ako si u Vojnoj policiji, plata je veca, ali i odgovornost.Nemas pravo na stambeno obezbedjenje.Radno vreme je kao za staresine u toj kasarni.To je jedina kategorija pripadnika vojske sa kojom je vojska u deficitu 26 % i sigurno neces biti otpusten zbog transformacije.Starost do 38 godina, sa mogucnoscu kasnijeg proiyvodjenja u podoficire, u zavisnosti od skolske spreme i ocena na poslu.Doduse, mnoge stvari su se tu izmenile u poslednje vreme, tako da vise nisam siguran.Uglavnom, sve objavljene konkurse imas na www.mod.gov.yu , a za svako konkretno mesto mozes se raspitati na date telefone ili direktno u kasarni gde bi zeleo da konkurises.
Ne radi ovaj sajt što si dao. Ako neko zna gde se još mogu videti konkursi i uslovi, bio bih zahvalan.
 
Cao svima, posto sam cula da sada postoje i vojnici po ugovoru. Interesuje me da li ima nekih poteskoca sto sam zensko ?? i sta mi taj posao omogucava npr. da li mogu da budem u stalnom radnom odnosu nekada kao vojnik po ugovoru?? i da li posle 38 god mogu i dalje da radim ili mi se prekida radni odnos, posto sam procitala nesto i u njemu je pisalo da osobe koje rade kao vojnici po ugovoru mogu to da rade samo do 38 godine????
Molim vas ako ima neko da mi resi ovu dilemu posto sam bila resena da se bavim tim poslom ali su me ove stvari palo zbunile i sada se predomisljam> hvala unapred!! :confused: :D
 

Back
Top