Vojne penzije i stanovi za vojne penzionere

BRAVO, BRAVO, pa vi ste bolji od mnogih forumaša koji samo prate sajt i ništa više. Pročitaj poruke koje je VASIĆ postavio na sajtu "ADMIRALA" a vezane za stamene probleme, tu je postavio i e-mailove za praćenje liste prioriteta skinute sa sajta stambenog organa.

Velika je novina, da imate kontakte sa MO preko FB pa vam savetujem da iznesete svoj problem i izuzetno dugo šikaniranje i čekanje na stan preskačući vas svi koji su mogli i koji nisu mogli pa im je stambeni organ u tome pomagao. Ovo stoga što vam je to prilika da svojim problemom ne samo ga rešite već i uvedete malo reda i pravde, dovodeći nekog koji je odgovoran za to pogleda sebi leđa.

Taj način koji vi koristite je SUPER IDEJA da se MO plasiraju pojedini naši problemi ili nepravilnosti koji su godinama uvedeni. Izmene koje su uvedene novim pravilnicima oko vodjenja CENTRALNE evidencije, više LISTA PRIORITETA po činovima i strukturama su CILJEVI da se MOŽE TAJNO MUVA , ODLUČUJE i DELI iskuljučivanjem širokog kruga zainteresovanih OČIJU .

Uradićemo nešto, nadam se , pozdravljam vas !!!









Nikome se ne obracam sa molbom da rešava moj lični problem,vezu ne tražim,svuda pišem u ime svih penzionisanih vojnih lica koji su zaboravljeni bez krova nad glavom a sve zbog zloupotrebe položaja oficira zaposlenih u MO.
Ministru Šutanovcu sam na njegovo traženje dostavila prvi Zaključak u garnizonu Bgd. koji datira iz 1987 g. kao DOKAZ da na stan čekam 25 godina, dakle od pre raspada Juge i pre rata u BiH ! Nije mu bilo poznato da neko ceka toliko pošto se izmenama pravilnika i takav podatak prikriva!
1987 god. je moj pok. suprug po potrebi službe prekomandovan u svoj rodni Bgd. i umro je ne dobivši stan.
Na žalost usamljena sam u svom obračanju i aktuelnom ministru i nije mi jasno zašto i ostali prevareni vojni penzioneri to ne čine kada im internet omogučava da se obrate direktno ministru pa i predsedniku Nikolicu ako žele.
Evo vam svima stranica na FB, službena stranica ministra odbrane gde sam i danas javno na njegovom profilu pisala o položaju vojnih beskučnika. Ne postoji cenzura , ministar je dostupan svima nama. Nije potrebno da ga pozovete za " prijatelja" dovoljno je da kliknete na opciju pračenja kako bi imali na svojoj prvoj stranici FB sve što A.Vučić objavi. Na stranici koju vam ovde postavljam možete pregledati sve komentare ispod slike koju je postavio ministar Vučić, gde se nalaze i moja dva komentara kako bi se uverili da pišem u ime svih nas. Pridružite mi se kako bi se konačno naš ponižavajuči status promenio. A. Vučić može da ga promeni a ja verujem i da hoce.


https://www.facebook.com/photo.php?...0567512652680.99283.434923669883731&type=3&th
 
Da li ce vojni beskučnici ostati na margini društva?
UVPS je postigao sporazum sa Šutanovcem da se prilikom podele stanova samo 40% dodeli penzionerima!
ZAŠTO!?
Da li zato što mladi oficiri ne žele da čekaju na stan, ili oficiri koji su ceo svoj radni vek dali vojsci treba da umiru u nužnom smeštaju?
Zašto posle svake podele stanova na sambenoj listi padamo? Odakle izviru ti koji se 20 godina odricu kvadrature, koliko ih je??
Zašto ne dozvoljavaju da se o ovom problemu više piše na sajtu UVPS?


Ko predstavlja vojne penzionere koji su vise od 2 decenije bez svog krova nad glavom? UTS udovice ppukovnika iznosi 4.600 din.!!!ALOOO LJUDI!!
U čemu je krivica nas što smo ceo život po potrebi vojne službe napuštale svoj posao i podizale decu uglavnom po podstanarskim sobama?
Ima li kraja ovom beznađu, vidi li neko izlaz iz ovakve situacije ili nam zaista preostaje da nosimo obeležja kao gradjani drugog reda?
Meni se zdravlje zadnjih meseci naglo pogorsava, na svaku negativnu vest srce mi pocne da preskace, obliva me znoj a imam 32 godine zivim sa majkom jer mi je otac Oficir penzioner nazalost umro. Izgleda da cu i ja, jer ovo je nepodnosljivo, ali vise me za sad zanima gde se krece gospodin sutanovac da mu nesto kazem pa da to bude uzor za sve buduce politicare koji zele da kradu i maznjavaju novac od drzave i misle samo na sebe i svoju decu, a za ostale ih zabole, eee de ce im dusa. Mislim da svi treba da se dignemo sad i pojurimo te bivse ministre kako bi novima dali do znanja da takvo ponasanje je neprihvatljivo. Dosadni ste svi kad ovde placete kako politicari kradu a vi nista po tom pitanju ne zelite da uradite, vi ste krivi a ja vam dajem resenje tog problema posto ste propustili sa Milosevicem to da uradite. Pozdrav za DB/BIA i VBA.
 
Evo najnovija vest danas na dnevniku 1 RTS`a je da su Romi koji su ziveli ispod mosta Gazela dobili stanove na Novom Beogradu u sveze napravljenoj zgradi. Neka su ih dobili, ali covece sta je sa nama, zasto, dokle?? Ja stvarno ne znam dokle ce da ide ova mrznja prema vojnim penzionerima, sta su ti ljudi i kome bilo sta skrivili????
Zasto nam nedaju stanove od one univerzijade, pa digli su vise zgrada za manje od 1godine i sad cini mi se da to stoji prazno, ceka kupce, ovo je strasno.
 
Ako neko zeli, Ministar Odbrane ima broj telefona za Fax. pa kontam ako bi se to poslalo, to bi morali da prime(posto za divno cudo samo oni nemaju normalan E-mail). Ako neko zeli da posalje pismo, molbu, na sajtu mu stoji broj telefona za faks, a ako nema faks neka ispise pismo u ime svih vojnih penzionera i problematike "stambenog pitanja", nikako o problemu onih 11 procenata jer smatram da je ova prva problematika i hitnija i bitnija, pa nek posalje to pismo meni, a ja cu vec nekako da se snadjem da dodjem do faksa, pozdrav svim postenim ljudima.
 
Moram da se oglasim mada se u meni nešta buni jer nikada nisam bio diskriminator,nikada nisam obraćao pažnju na nacionalnu,versku pripadnost,boju kože,...
ali ono sinoć me izbacilo iz cipela a pogotovo kada me sin upitao :"Jel ćale gde ti ono provede radni vek,dobi ona odlikovanja,pohvale itd....Nevidjeh te na telaviziji da ti dodeljuju ključeve od stana,a vidi ove" zaslužne" ispod Gazele kako utrčavaju i kakva se farsa pravi kada ih Evropa natera?!" Ćutao sam do sada i evo napisah ovo mada nisam trebao ali ono sinoć je neviđeni brezobrazluk jer ti stanovi su napravljeni od naših para a mi koji smo i izdvajali iz LDa čekamo na nekoj rang listi po 20-30god.i ništa!! Nemam reči ali činimi se da motka mora da radi,jrr naša kultura ,strpljivost,razumevanje neće nas nigde dovesti,ustvari bićemo večiti BESKUĆNICI!!!! Pozdrav kolegama forumašima.
 
Moram da se oglasim mada se u meni nešta buni jer nikada nisam bio diskriminator,nikada nisam obraćao pažnju na nacionalnu,versku pripadnost,boju kože,...
ali ono sinoć me izbacilo iz cipela a pogotovo kada me sin upitao :"Jel ćale gde ti ono provede radni vek,dobi ona odlikovanja,pohvale itd....Nevidjeh te na telaviziji da ti dodeljuju ključeve od stana,a vidi ove" zaslužne" ispod Gazele kako utrčavaju i kakva se farsa pravi kada ih Evropa natera?!" Ćutao sam do sada i evo napisah ovo mada nisam trebao ali ono sinoć je neviđeni brezobrazluk jer ti stanovi su napravljeni od naših para a mi koji smo i izdvajali iz LDa čekamo na nekoj rang listi po 20-30god.i ništa!! Nemam reči ali činimi se da motka mora da radi,jrr naša kultura ,strpljivost,razumevanje neće nas nigde dovesti,ustvari bićemo večiti BESKUĆNICI!!!! Pozdrav kolegama forumašima.
Da da druze, a ja kad ovde pricam sta je nase i sta je pravda, svi se sjate pa raspale paljbu po meni sa nekim kreditima i kako ja nabedjujem ljude, samo na sta sam ih ja to nabedjivao, na ono sto ih sleduje, sad se izuvajte iz cipela....
 
Moram da se oglasim mada se u meni nešta buni jer nikada nisam bio diskriminator,nikada nisam obraćao pažnju na nacionalnu,versku pripadnost,boju kože,...
ali ono sinoć me izbacilo iz cipela a pogotovo kada me sin upitao :"Jel ćale gde ti ono provede radni vek,dobi ona odlikovanja,pohvale itd....Nevidjeh te na telaviziji da ti dodeljuju ključeve od stana,a vidi ove" zaslužne" ispod Gazele kako utrčavaju i kakva se farsa pravi kada ih Evropa natera?!" Ćutao sam do sada i evo napisah ovo mada nisam trebao ali ono sinoć je neviđeni brezobrazluk jer ti stanovi su napravljeni od naših para a mi koji smo i izdvajali iz LDa čekamo na nekoj rang listi po 20-30god.i ništa!! Nemam reči ali činimi se da motka mora da radi,jrr naša kultura ,strpljivost,razumevanje neće nas nigde dovesti,ustvari bićemo večiti BESKUĆNICI!!!! Pozdrav kolegama forumašima.

kolega OKLJEV,u pravu si,i nisi jedini kome deca postavljaju takvo pitanje
 
Da da druze, a ja kad ovde pricam sta je nase i sta je pravda, svi se sjate pa raspale paljbu po meni sa nekim kreditima i kako ja nabedjujem ljude, samo na sta sam ih ja to nabedjivao, na ono sto ih sleduje, sad se izuvajte iz cipela....

Da li ovakav nacin komunikacije vodi ka nekom dogovoru, eventualno zajednickoj akciji? Nameravamo li i sledeću deceniju ovde održavati ZID PLAČA ili među vojnim penzionerima, koji su svojevremeno bili najobrazovanija populacija u društvu ima još onih koji su kadri da nas obespravljene ujedine kako se pomerili iz crne rupe gde su nas demokrate gurnule?
Naravno da treba da se sami izborimo za svako svoje pravo, uključujuci i pravo na povečanje penzija, ali je nedopustivo da se UVPS vise ne angažuje oko svojih članova koji su 25 godina bez krova nad glavom!
Vlast se trudi da održava sistem kako bi sačuvala svoje pozicije , briga o ugroženima je na dnevnom redu kada to zatraže EU činovnici.
Ako su istinite tvrdnje Sutanovca da su za 4 godine vladavine, vojsci podelili 6700 stanova, ko je dobio tolike stanove ako se na rang listi vojnih penzionera godisnje padne za 10 mesta?
"Dođu, tako, vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati !"(Ivo Andrić)
Ako je prioritet ove vlasti korupcija, zloupotreba položaja i kako je predsednik vlade Ivica Dačić obecao "malo više socijalne pravde" onda je došlo i vreme da uvaže činjenicu da u stambenom MO nešto ne štima!
Uz svo poštovanje aktivnosti aktuelnog vojnog ministra Aleksandra Vučića, nadajmo se da će on uskoro naći vremena da uvede red i u ministarstvu na čijem je čelu i da će i za vojne beskucnike odvojiti kašičicu pravde.
Ili??
Šta možemo uraditi mi, obespravljeni?
 
Mi KVP nemožemo ništa učiniti ni pojednom pitanju, jer nemamo pravog predstavnika i zastupnika,prepušteni smo sami sebi pa ako neko nešta i ostvari to je puka sreća a na polemike i kritike smo uvek spremni a to ne vodi ničemu!!! Ko se od zvanične vlasti ili UVPS ili udruženja beskućnika ili bilo ko oglasio da je ona podela i izgradnja tih stanova čista lakrdija i po kom kriteriju ili zasluzi su ti ljudi dobili te stanove???? NIKO ! Čak su se šepurili pred kamerama a svi znamo i oni znaju šta o toj podeli misle ali moraju izigravati demokratiju,demokratska prava i poštovanje svih sloboda pa očekujmo podelu stanova i GEJ populaciji jer su i oni" ugroženi" !! Do tada uživajmo u našoj nemoći lažnoj demokratiji i neviđenom licemerstvu tzv.vlasti jer svaka vlast je ista jer je vlast i koristi to za svoje potrebe!!
A sada obaveštenje za one kojima je potrebno,podela zdravstvenih knjižica za Opštinu Ruma je 26.09.2012.g i 02.10.2012.g od 09-13h u prostoriji UVP Ruma.
POZDRAV !
 
malo neumesan predlog,moze biti i za pojedine neprimeren,ali hipoteticki,sta ako bi mi svi vojni penzioneri izvrsili uporabu u nasu korist GEJ populacije,i kazali lepo,ministru policije,mi smo sada svi odlucili da budemo GEJ,i ocemo paradu jer smo ugrozeni,ne daju nam pare koje su nam ukrali,ne daju nam,stanove koje su nam pokrali pa da pozovemo i nemackog ministar osvedocenog PINKY-ja,i ostalu lakrdiju iz JEVROPE za zastitu nasih prava,ja secem glavu dea bi uspeli,samo tesko da ce neko da utuvi u glavu da bi to sve bilo pretvaranje a jos teze tako nesto dogovoriti i organizovati,e kad bi to bilo i ova demokratska nova vlas bez t bi oma resavala po diktatu JEVROPE nase probleme,vako obespravljeni moremo biti samo jos vise obespravljeni,ili u prevodu tesko zeni kad me pita sta sam nocas radio a ja joj kazem da sam so sadio-istraga poturica-Njegos-gorski Vijenac.
 
Da li ovakav nacin komunikacije vodi ka nekom dogovoru, eventualno zajednickoj akciji? Nameravamo li i sledeću deceniju ovde održavati ZID PLAČA ili među vojnim penzionerima, koji su svojevremeno bili najobrazovanija populacija u društvu ima još onih koji su kadri da nas obespravljene ujedine kako se pomerili iz crne rupe gde su nas demokrate gurnule?
Naravno da treba da se sami izborimo za svako svoje pravo, uključujuci i pravo na povečanje penzija, ali je nedopustivo da se UVPS vise ne angažuje oko svojih članova koji su 25 godina bez krova nad glavom!
Vlast se trudi da održava sistem kako bi sačuvala svoje pozicije , briga o ugroženima je na dnevnom redu kada to zatraže EU činovnici.
Ako su istinite tvrdnje Sutanovca da su za 4 godine vladavine, vojsci podelili 6700 stanova, ko je dobio tolike stanove ako se na rang listi vojnih penzionera godisnje padne za 10 mesta?
"Dođu, tako, vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati !"(Ivo Andrić)
Ako je prioritet ove vlasti korupcija, zloupotreba položaja i kako je predsednik vlade Ivica Dačić obecao "malo više socijalne pravde" onda je došlo i vreme da uvaže činjenicu da u stambenom MO nešto ne štima!
Uz svo poštovanje aktivnosti aktuelnog vojnog ministra Aleksandra Vučića, nadajmo se da će on uskoro naći vremena da uvede red i u ministarstvu na čijem je čelu i da će i za vojne beskucnike odvojiti kašičicu pravde.
Ili??
Šta možemo uraditi mi, obespravljeni?

Slazem se sa vama, u pravu ste.

Zanima me sta je sve potrebno da se skupimo ispred vlade ili skupstine ili gde god, kao sto su to i drugi radili, ali samo da bude po ustavu i zakonu. Eto ako ste za, obavestite sve vojne penzionere pa da udarimo sa parolama na osnovu tih stanova koje podelise zivim bicima(ne osporavam) i nasih preko 20 godina cekanja. Mogu i vasa deca da dodju jer oni su vasi naslednici, kao sto su to deca koja vec imaju stanove od svojih roditelja, jer ja, moje licno stanje ce biti totalna ulica kad ostanem sam.
Stan nismo dobili, dakle bukvalno me ceka ulica a uz to i bolest, tesko da mogu da izdrzim sam nazalost. Znam da nisam jedini, jos ima ovakvih slucajeva, a isto tako poznajem slucajeve gde jedan mlad covek koji je tako nasledio stan od roditelja, sam zivi u troiposobnom stanu. Nemam nista protiv, neka zivi, samo ajd da se i nama to resi, barem onoliko koliko smo kvadrata otpisali.
 
Mi KVP nemožemo ništa učiniti ni pojednom pitanju, jer nemamo pravog predstavnika i zastupnika,prepušteni smo sami sebi pa ako neko nešta i ostvari to je puka sreća a na polemike i kritike smo uvek spremni a to ne vodi ničemu!!! Ko se od zvanične vlasti ili UVPS ili udruženja beskućnika ili bilo ko oglasio da je ona podela i izgradnja tih stanova čista lakrdija i po kom kriteriju ili zasluzi su ti ljudi dobili te stanove???? NIKO ! Čak su se šepurili pred kamerama a svi znamo i oni znaju šta o toj podeli misle ali moraju izigravati demokratiju,demokratska prava i poštovanje svih sloboda pa očekujmo podelu stanova i GEJ populaciji jer su i oni" ugroženi" !! Do tada uživajmo u našoj nemoći lažnoj demokratiji i neviđenom licemerstvu tzv.vlasti jer svaka vlast je ista jer je vlast i koristi to za svoje potrebe!!
A sada obaveštenje za one kojima je potrebno,podela zdravstvenih knjižica za Opštinu Ruma je 26.09.2012.g i 02.10.2012.g od 09-13h u prostoriji UVP Ruma.
POZDRAV !




Ne slažem se!!! Već smo udruženo izvojevali jednu pobedu na sudu ! Ne razumem o kakvoj je lakrdiji rec ali znamo da naselje na Voždovcu postoji. UVPS ima tačan broj stanova koji treba da pripadne MO i dogovor da će od toga 40% biti odvojeno za vojne penzionere. Procuri vest i ko je dobio stan u Bgd i gde, ali jedino što možete saznati da je taj čekao bar 15 godina manje od vas. Ostalo je "vojna tajna" kako vec jeste svih ovih decenija.!
O nama neće pisati štampa ali internet niko ne može da kontroliše! Zato, ako imate KONKRETNE DOKAZE o lakrdiji ili manipulaciji PIŠITE OVDE ! PIŠITE SVUDA. Na FB stranici ministra, na Twitteru, svuda. To radim ja jer sam prisiljena da živim u zabiti gde na desetine km. nema UVP. Moja poruka objavljena na Twitteru koji je dostupan celom svetu ali i na stranici ministra odbrane je ova:

‏@VeraStefanovic
O moralu VS. oficir sa 711 bodova na 1. mestu na stambenoj listi. Sa istim brojem bodova za isti stan, penzionisan oficir je na 81.mestu!


U demokratskom svetu nije dozvoljena diskriminacija a nama uskračuju osnovno pravo na krov nad glavom! Tačno je da je aktuelna fantomska rang lista na kojoj se samo mi ne pomeramo farsa i to je lako dokazati.
EU zahteva od vlade stanove za invalide i one koji imaju tešku bolest, to mora da važi i za MO!
NE SLAŽEM SE DA SMO NEMOČNI!
Možemo nositi žute trake sa natpisom "vojni beskučnik" kao što su nam deca na mostovima nosila mete sa natpisom TARGET u vreme bombardovanja!
Možemo noseći takve trake da pravimo sebi kartonska naselja ispod mostova za koje ima para!
Možemo da formiramo UVPS u senci u kojem ce nas zastupati vojni beskucnici i vrhunski pravnici kakvih medju vojnim penzionerima ima!


ali NE MOŽEMO i NE SMEMO miriti se sa ponižavajucim položajem u koji smo gurnuti.To nam je obaveza i pravo.
Iza sadasnjih vojnih penzionera ostali su tragovi njihovog uspešnog rada kojom se hvali svaka naša vlast.
Konkretno, moj pok. suprug je radio i na poslovima načelnika proizvodnje u VZ ORAO , avion kojim se i danas ponose politicari. Kao što sam vec pisala umro je bez stana i ako je u svoj rodni Bgd. po potrebi službe prekomandovan pre raspada Juge. Svi koji su stigli kasnije dobili su stanove, cak i civili zaposleni pri MO. Deci i meni je ostala puna torba zaključaka
 
Ne slažem se!!! Već smo udruženo izvojevali jednu pobedu na sudu ! Ne razumem o kakvoj je lakrdiji rec ali znamo da naselje na Voždovcu postoji. UVPS ima tačan broj stanova koji treba da pripadne MO i dogovor da će od toga 40% biti odvojeno za vojne penzionere. Procuri vest i ko je dobio stan u Bgd i gde, ali jedino što možete saznati da je taj čekao bar 15 godina manje od vas. Ostalo je "vojna tajna" kako vec jeste svih ovih decenija.!
O nama neće pisati štampa ali internet niko ne može da kontroliše! Zato, ako imate KONKRETNE DOKAZE o lakrdiji ili manipulaciji PIŠITE OVDE ! PIŠITE SVUDA. Na FB stranici ministra, na Twitteru, svuda. To radim ja jer sam prisiljena da živim u zabiti gde na desetine km. nema UVP. Moja poruka objavljena na Twitteru koji je dostupan celom svetu ali i na stranici ministra odbrane je ova:

‏@VeraStefanovic
O moralu VS. oficir sa 711 bodova na 1. mestu na stambenoj listi. Sa istim brojem bodova za isti stan, penzionisan oficir je na 81.mestu!


U demokratskom svetu nije dozvoljena diskriminacija a nama uskračuju osnovno pravo na krov nad glavom! Tačno je da je aktuelna fantomska rang lista na kojoj se samo mi ne pomeramo farsa i to je lako dokazati.
EU zahteva od vlade stanove za invalide i one koji imaju tešku bolest, to mora da važi i za MO!
NE SLAŽEM SE DA SMO NEMOČNI!
Možemo nositi žute trake sa natpisom "vojni beskučnik" kao što su nam deca na mostovima nosila mete sa natpisom TARGET u vreme bombardovanja!
Možemo noseći takve trake da pravimo sebi kartonska naselja ispod mostova za koje ima para!
Možemo da formiramo UVPS u senci u kojem ce nas zastupati vojni beskucnici i vrhunski pravnici kakvih medju vojnim penzionerima ima!


ali NE MOŽEMO i NE SMEMO miriti se sa ponižavajucim položajem u koji smo gurnuti.To nam je obaveza i pravo.
Iza sadasnjih vojnih penzionera ostali su tragovi njihovog uspešnog rada kojom se hvali svaka naša vlast.
Konkretno, moj pok. suprug je radio i na poslovima načelnika proizvodnje u VZ ORAO , avion kojim se i danas ponose politicari. Kao što sam vec pisala umro je bez stana i ako je u svoj rodni Bgd. po potrebi službe prekomandovan pre raspada Juge. Svi koji su stigli kasnije dobili su stanove, cak i civili zaposleni pri MO. Deci i meni je ostala puna torba zaključaka

Gospodjo Vera,u pravu ste skoro za sve sto ste rekli,osim toga da su svi koji su dosli posle raspada SFRJ dobili stanove.Jedan sam od onih koji je dosao 92 i nista od stana.Istina je da su ljudi koji su dosli u JNA po ugovoru,uglavnom 1987 i1988 mahom resili stambeno pitanje 90-ih ili posle toga.Tada im se racunao radni staz iz civilstva,ali nisu oni krivi,takav je pravilnik bio.Nasu bitku mozemo da dobijemo masovnoscu istalnim delovanjem.Veliki pozdrav vama i ostalim forumasima.
 
:rtfm:POŠTOVANE KOLEGE, sve vaše navedene primedbe koje ste istakli su poznate svima pa i stambenog organa koji nastoji i organizuje sve tako da njima bude lakše u manipulacijama u korist odredjenih kategorija lica ili grupacija. NAJVEĆI PROBLEM je kako sve to IZNETI na ULICI i GLASNO ZAPLAKATI sa parolama i natpisima gde nas može videti ne samo narod već i oni kako gospodja VERA kaže činovnici EU. Ja ću samo izneti koja je procedura da se sve to organizuje.

Pre svega to mora biti PRAVNO lice, neko udruženje, koje će da najavi skup MESEC DANA pre održavanja, Navesti ko je organizator, gde će se skup održati, koji je cilj skupa, ko će biti odgovoran za održavanje reda i poštovanje načela mirnih demonstracija bez ikakvih ispada ili nereda. Koja maršuta kretanja skupa je predvidjena, u koje vreme od - do. Kome planiraju da se obrate, ko će biti govornik na skupu i td. i td.

Znači nije to tako jednostavno da se nešto takvo organizuje i sprovede. To ne može da uradi jedan čovek ili neka grupa nas. Mi smo planirali i hteli organizovati skup ovde u Nišu pred zgradom suda kada su počeli da donose presuda na osnovu političkog stava a ne u duhu Zakona i Ustava, ali smo odustali jer nas je malo bilo ko je prihvatao obaveze i rizike kao organizator skupa jer su kazne ogromne i visoke. Pitam vas da li to možemo da organizujemo koji smo na forumu ili sajtu sa svih strana.

Zbog svega navedenog ja sam STALNO i TENDENCIOZNO OSUDJIVAO UVPS KOJE SE PREDSTAVLJA KAO JEDINO REPREZENTATIVNO, samo kada se treba REKLAMIRATI ili UZIMATI LOVA, kao što je i sada organizovala PODELU ZDRAVSTVENIH KNJIŽICA jer ima profit od toga, a NE ŽELI da ORGANIZUJE IZLAZAK na ULICE ili PRED MO, STAMBENOG ORGANA i sl. KADA BI SE VIDELA SNAGA NAŠE POPULACIJE, ali oni to NE ŽELE JER DILUJU u KORIST VLASTI, FONDA SOVO, sada RF PIO i td.

Nisu zainteresovani jer nisu UGROŽENI a ČLANARINOM korisnika vojnih penzionera DOBRO PLAĆENI i dobijaju DNEVNICE i DRUGIH PRIVILEGIJA, što na KRAJU PROIZILAZI DA ONI NISU KRIVI VEĆ SAMI KVP KOJI PLAĆAJU ČLANARINU i DAJU LEGITIMITET SVIMA NJIMA KOJI SU IZABRANI NA TIM FUNKCIJAMA od strane SAMIH NJIH A NE ČLANSTVA IZ CELE SRBIJE jer je i sistem IZBORA TAKAV da je LAKO sa njim MANIPULISATI kao što je to uradio DRAGANJAC .

Po mojim procenama nama JEDINO PREOSTAJE DIREKTNO OBRAĆANJE PREDSEDNIKU DRŽAVE I SADAŠNJEM MINISTRU ODBRANE preko sajta, facebook i slično. Teško je kolege organizovati sastanak svih nas i pametnih ljudi na kojem bi izabrali neko rukovodstvo ili tim i ovlastili isti da radi u našem interesu a kamoli da se nešto više uradi.

EVO JA PREDLAŽEM DA SE REGISTRUJE NOVO UDRUŽENJE sa statusom PRAVNOG LICA i sedištem koje će raditi sa usvojenim statusom i onako kao što radi svako udruženje, ali odmah da vam kažem i tu se pojavljuju veliki problemi od PROSTORIJA, sredstava, a sve to obezbediti u Beogradu i sami razmislite koliko je to sve moguće.

Sve to organi vlasti, RF PIO i MO znaju i ponašaju tako IGNORIŠEĆI i PONIŽAVAJUĆI našu populaciju. ŠTO ZNAČI, PONAVLJAM TREBA NAĆI NAČIN SMENE SVIH LJUDI PO UDRUŽENJIMA I POSTAVLJANJA NOVIH KOJI ĆE RADITI U INTERES SVIH NAS.

ISPIŠITE SE IZ UDRUŽENJA I NE PLAĆAJTE ČLANARINU, NE FINANSIRAJTE OVU IZABRANU ALIGARHIJU !!!!!!

Pozdravljam vas !!!!:rtfm::rtfm::rtfm:
 
GAGE07,slažemse sa tvojim predlogom da se direktno obratimo PREDSEDNIKU DRŽAVE I MINISTRU ODBRANE preko zvaničnog sajta ali mislim da treba da odredimo termin i tada svi da iznesemo probleme( i to da definišemo po prioritetu) i nadam se da bi to skrenulo njihovu pažnju na nas i da tu postoje nerešene stvari! Siguran sam da oni u principu znaju za te naše probleme ali dok dete jako ne zaplače majka ga neće podojiti,pa da frontalno i kumulativno zavrištimo pa da vidimo kakav će odgovor biti?! Da bi znali kakav će odgovor biti svi moramo zahtevati da to objave putem nekog medija,skupštinskom pitanju(to bi još najbolje bilo) pa bi tako upoznali javnost šta se dešava jednoj velikoj populaciji ljudi do juče nosiocima bezbednosti,sigurnosti i prosperiteta cele nacije! Eto tako to ja...
Da pozdravim kolegu "turcina" ,čini mi se da si nešta mirovao pa mi je drago da si se ponovo aktivirao ili nisi imao primedbi,u svakom slučaju dobro je da ima tvojih komentara!! POZDRAV SVIM FORUMAŠIMA !
P.S. Gospođo Vera izvinite na direktnosti ali bih voleo znati da li ste nekada živeli u Sarajevu jer mi je komšinica bila Vera Popadić supruga oficira JNA u to vreme? Hvala i izvinjenje ostalim kolegama na maloj privatnosti i ispadanju iz teme.
 
GAGE07,slažemse sa tvojim predlogom da se direktno obratimo PREDSEDNIKU DRŽAVE I MINISTRU ODBRANE preko zvaničnog sajta ali mislim da treba da odredimo termin i tada svi da iznesemo probleme( i to da definišemo po prioritetu) i nadam se da bi to skrenulo njihovu pažnju na nas i da tu postoje nerešene stvari! Siguran sam da oni u principu znaju za te naše probleme ali dok dete jako ne zaplače majka ga neće podojiti,pa da frontalno i kumulativno zavrištimo pa da vidimo kakav će odgovor biti?! Da bi znali kakav će odgovor biti svi moramo zahtevati da to objave putem nekog medija,skupštinskom pitanju(to bi još najbolje bilo) pa bi tako upoznali javnost šta se dešava jednoj velikoj populaciji ljudi do juče nosiocima bezbednosti,sigurnosti i prosperiteta cele nacije! Eto tako to ja...
Da pozdravim kolegu "turcina" ,čini mi se da si nešta mirovao pa mi je drago da si se ponovo aktivirao ili nisi imao primedbi,u svakom slučaju dobro je da ima tvojih komentara!! POZDRAV SVIM FORUMAŠIMA !
P.S. Gospođo Vera izvinite na direktnosti ali bih voleo znati da li ste nekada živeli u Sarajevu jer mi je komšinica bila Vera Popadić supruga oficira JNA u to vreme? Hvala i izvinjenje ostalim kolegama na maloj privatnosti i ispadanju iz teme.

Dopada mi se vas predlog, nadam se da ce nam se pridruziti svi na ovom forumu ! Živela sam u Sarajevu kao Popadić Vera kčerka oficira JNA i kao Stefanović Vera supruga oficira JNA, kasnije VS.
 
Izvinjavam se na zloupotrebi sajta ali ako sam pronašao moju komšinicu ,što bi rekla Mirjam u Ranjenom orlu:"Seku iz okupacije",stvarno mi je drago i neću se ljutiti ako bude nekih kritika!!!! Gospođo vera a da li imate sestru koliko se sećam Vesna? Da li vam ulica Tome Masarika nešta znači? Ja sam živeo u Sarajevu u zgradi koju su zvali "oficirska"da bi kasnije postao oficir JNA,SRJ,SiCG i VS . Sada sam nažalost beskućnik,čini mi se do kraja života podstanar i ne plačem nad svojom sudbinom jer nas ima još mnogo takvih i zato pokšavam(o) pronaći modus da ostvarimo naša prava!
Pozdav
 
Pozdrav svim forumasima a narocito KVP.Dugo pratim Vase postove pa sam resio da se ukljucim.Problem je naravno stambeno pitanje.Ocito ja da tu dosta toga ne stima.Pravilnik iz 2005 godine sa raznim dopunama je zastareo (u Pravilniku se pominje i zajam koga godinama u praksi nema),zatim dosta loših i zastarelih resenja kao što su mnogobrojne rang liste,i neujednacenost mogucnosti resavanja stambenog pitanja za pojedine kategoije lica (KVP moze da bira mesto za podnosenje molbe za stan,ima pravo na bespovratni kredit ali nema pravo na subvencionisani kredit kod komercijalnih banaka, kod PVL je obrnuta situacija-ne mogu da biraju mesto,nemaju pravo na bespovratni kredit,ali imaju pravo na subvencionisani kredit.Poseban propust je to, sto je primetila i gospođa Vera Popadic Stefanovic da KVP i PVL nisu izjednačena (primer oficir u penziji i aktivni) na rang listi.Potrebna je korenita promena Pravilnika (MO je nesto radilo po tom pitanju) ali kao da se gradi Skadar na Bojani.Ako su nesposobni da naprave novi Pravilnik koji je primeren situaciji i mogućnostima zemlje,ali uz izjednačavanje svih kategorija lica da pod istim uslovima imaju iste mogucnosti resavnje stambenog pitanja (stan iz Vojnog fonda u bilo kom mestu,bespovratni kredit,subvencionisani kredit-pa neko svako odluci sta mu je odgovara i prihvati jednu od ponudjenih varijanti) onda neka se sklone i puste druge da rade svoj posao.Takodje u novom Pravilniku trebalo bi da postoji samo kategorija oficiri, podoficiri i civilna lica bez obzira da li su PVL ili KVP, a glavno merilo bi bilo vreme cekanja na stan,a stanove ili kredite dodeljivati svakoj kategoriji po procentualnoj zastupljenosti u ukupnom brojnom stanju stambenih interesenata.Sve dok je na snazi ovaj nakaradni Pravilnik sa silnim dopunama i rang listama i nejednakim mogucnostima za sve,nece nam bit bolje.Spekulacije su itekako moguce sa ovim Pravilnikom-primer zbog cega da KVP i PVL u istoj kategoriji bude na posebnoj a ne na istoj listi (pa nek dobije stan onaj ko duze ceka),zbog cega PVL ne moze da aplicira za stan u bilo kojem mestu na teritoriji Srbiji vec samo tamo gde je zaglavio,zasto da PVL (uglavnom stariji koji zbog godina zivota nemogu da uzmu subvencionisani kredit-velika rata) ne mogu da konkurisu za bespovratnikredit,zasto KVP ne mogu da konkurisu za subvencionisani kredit.Sve dok MO ne resi novim Pravilnikom ta bitna pitanja nema nista od resavanja stambenog pitanja po jednakoj meri za sve.Moramo se izboriti za resavanje zakonskog osnova stambene problematike a onda dolazi i sve ostalo,ali ocito da to nekom ili neodgovara ili neznaju da rade svoj posao.
 
Izvinjavam se na zloupotrebi sajta ali ako sam pronašao moju komšinicu ,što bi rekla Mirjam u Ranjenom orlu:"Seku iz okupacije",stvarno mi je drago i neću se ljutiti ako bude nekih kritika!!!! Gospođo vera a da li imate sestru koliko se sećam Vesna? Da li vam ulica Tome Masarika nešta znači? Ja sam živeo u Sarajevu u zgradi koju su zvali "oficirska"da bi kasnije postao oficir JNA,SRJ,SiCG i VS . Sada sam nažalost beskućnik,čini mi se do kraja života podstanar i ne plačem nad svojom sudbinom jer nas ima još mnogo takvih i zato pokšavam(o) pronaći modus da ostvarimo naša prava!
Pozdav

Imam sestru na Grbavici,svi je znaju kao Cicu i ne zove se Vesna.Nisam stanovala u vasoj zgradi a nisam ni "seka iz okupacije" jer nam je prekomanda za Bgd. bila pre rata a stan koji smo imali na korištenje vračen je još JNA!! Prvi naš zaključak za stan u Bgd. star je 25 godina!
Šaljem vam sapatnički pozdrav .
:mrgreen:
 

Back
Top