Vojna gimnazija u Beogradu...

Pozdrav svim gimnazijalcima. Malo sam prosao po temi i vidim da se radi uglavnom o mladjim klasama,
Ja sam zavrsio 7. klasu daleke osamdesete razredni Stoic, a bili su i Apic i Apicka. Tabor. Boza kec, Ljilja Maric, Ceca, Lutovac(sisa), Tijanicka, Anticka i .... :super:
 
Evo malo sedme klase
G MATURANTI 80.jpg

G KALIMEGDAN 76.jpg
 
Здраво живо свима! Ево мене после дужег времена. Па конкурс за Војну гимназију и Војну академију биће отворен крајем овог и у току следећег месеца. Па шта да вам кажем омладино, било да сте сада још дечица тј. 8. разред или матуранти...Прво и основно је да волите Војску,војника...Последњих година се ту свашта пореметило,али хвала Богу, враћају се генерације које са поносом носе униформу српске војске, са поносом се огрћу српском заставом,са поносом певају српску химну. Да,родољубље, не исфолирано и исфорсирано већ ношено дубље у вашем бићу јесте добар основ да се отиснете у војничке авантуре. Сам сам некада прошао кроз те авантуре и иако сам наизглед отишао на другу неку страну у професији, време проведено у вогију и на војној академији ми много значи у животу и у мом професионалном раду са неким данашњим
вогијевцима. ПА ЗАТО ОМЛАДИНО, САМО НАПРЕД!!!
 
Здраво живо свима! Ево мене после дужег времена. Па конкурс за Војну гимназију и Војну академију биће отворен крајем овог и у току следећег месеца. Па шта да вам кажем омладино, било да сте сада још дечица тј. 8. разред или матуранти...Прво и основно је да волите Војску,војника...Последњих година се ту свашта пореметило,али хвала Богу, враћају се генерације које са поносом носе униформу српске војске, са поносом се огрћу српском заставом,са поносом певају српску химну. Да,родољубље, не исфолирано и исфорсирано већ ношено дубље у вашем бићу јесте добар основ да се отиснете у војничке авантуре. Сам сам некада прошао кроз те авантуре и иако сам наизглед отишао на другу неку страну у професији, време проведено у вогију и на војној академији ми много значи у животу и у мом професионалном раду са неким данашњим
вогијевцима. ПА ЗАТО ОМЛАДИНО, САМО НАПРЕД!!!

Ajde pope ne truj decu,nego im reci istinu.
Pusti tu politiku komunizma o patritizmu i otadzbini obucenu u mantiju veronauke.
Bolje reci deci sta ih ceka kad zavrse skolu.Nece im patriotizam pomoci kad im stanodavac podigne kiriju,kad im plata bude povecavana samo u izjavama pred izbore i u hvalospevima odredjenih pojedinaca.......
Da ti je tako lep vojnicki poziv on bi ispunio toje bice,ne bi morao da trazis spas duse u veri i bogu.
Stoga omladino dobro razmisli sta ces sve izgubiti od normalnog zivota odlaskom u vojnu skolu.
 
**** te ovaj forum skroz propao. imam sve vecu podrsku roditelja ali sve manje mi se svidja vidim da i posle 8 god. mogu da te bace u neku rupu,a moras da odsluzis 8 god .neznam] sta da radim uvek sam bio vukovac .ta se ne zajebem? e koliko vas je zavrsilo tu skolu a niko malo da pomogne . help my please
 
Ajde pope ne truj decu,nego im reci istinu.
Pusti tu politiku komunizma o patritizmu i otadzbini obucenu u mantiju veronauke.
Bolje reci deci sta ih ceka kad zavrse skolu.Nece im patriotizam pomoci kad im stanodavac podigne kiriju,kad im plata bude povecavana samo u izjavama pred izbore i u hvalospevima odredjenih pojedinaca.......
Da ti je tako lep vojnicki poziv on bi ispunio toje bice,ne bi morao da trazis spas duse u veri i bogu.
Stoga omladino dobro razmisli sta ces sve izgubiti od normalnog zivota odlaskom u vojnu skolu.

Прво другар, мислим да би требало да се научимо да користимо јавне форуме. Мислим да те лично ни једном речју нисам увредио. Не знам да ли си информисан, али ПОП је погрдан назив за свештеничку службу,СЕМ АКО ТИ НИЈЕ ЦИЉ ДА ЈАВНО ВРЕЂАШ. Наравно да имаш право на сопствено мишљење и можеш јавно да га искажеш и оно наравно може бити у супротности са мојим или неким другим, али ако га на овакав начин износиш, сам се запитај какав си ти онда уопште човек.
Ах,да, војник српске војске илити Војске Србије и не треба да буде неко коме његова Отаџбина и њени симболи не значе ништа. Ја сам то управо рекао и стојим иза својих речи. Такође,када кажем не значи ништа,ту убрајам и оне коме су пуна уста Србије и родољубља а у суштини гледају САМО СЕБЕ и само своје интересе. Војска као један од стубова очувања нације и државности ако буде потпуно преплављења људима болесним ЕГОИСТИМА, брзо ће нестати.
А ти омладинац, сувише си млад да лупаш своју главицу око границе и рупа, како си их назвао, јер Војна гимназија и Војна академија није никакав логор из којег не можеш
изаћи ако видиш да то није за тебе. Према томе, САМО НАПРЕД!
 
Poslednja izmena:
И да не би било забуне, колега, теби сам се обратио само првим пасусом у смислу постављених питања без унапред донетих закључака. Остали пасуси су моји ставови и не односе се на тебе или било кога лично, јер ја у суштини тебе и не познајем и било би крајње неозбиљно да те оцењујем, поготово не на јавним форумима. У сваком случају разумем твоја разочарења али знаш како пријатељу, много тога нам је тешко у животу али треба се борити! Желим ти да у миру,здрављу и весељу дочекаш и проведеш Божић као и сви наши бивши,садашњи и будући вогијевци!
 
izgleda da si veoma siguran da ces je upisati .ima sigurno dosta kandidata .svaka cast ja bas i nisam toliko siguran zanima me sta tacno mogu raditi kada je zavrsim?

Па поверење у самог себе је добар почетак будућих успеха,мој Ниџо. Са Војном гимназијом као и са било којом другом гимназијом ти немаш звање неког техничара јер је то тип општеобразовне средње школе. У том смислу она ти је припрема за даље школовање. Али она ти даје одличне могућности образовања и васпитања у готово свим областима, природним,друштвеним,спортским,културним,духовним итд...Потом имаш могућност да се упишеш на Војну академију која ће ускоро постати равноправни члан Београдског Универзитета. Ако упишеш неки смер сродан одговорајућем факултету у цивилству, имаш могућност да добијеш две дипломе. Диплому дипломираног официра и диплому дипломираног инжењера и сл...Али још једном кажем, много је ту изазова, много је ту захтева и зато би полазна основа требала бити то да ли себе видиш као некога ко искрено жели себе да угради у чување ове наше мале Србије. То наравно не значи само ратовање и погибије, јер Србија се може чувати на најразличитије начине. Верујем да ћеш и ти пронаћи свој начин...
 
Па поверење у самог себе је добар почетак будућих успеха,мој Ниџо. Са Војном гимназијом као и са било којом другом гимназијом ти немаш звање неког техничара јер је то тип општеобразовне средње школе. У том смислу она ти је припрема за даље школовање. Али она ти даје одличне могућности образовања и васпитања у готово свим областима, природним,друштвеним,спортским,културним,духовним итд...Потом имаш могућност да се упишеш на Војну академију која ће ускоро постати равноправни члан Београдског Универзитета. Ако упишеш неки смер сродан одговорајућем факултету у цивилству, имаш могућност да добијеш две дипломе. Диплому дипломираног официра и диплому дипломираног инжењера и сл...Али још једном кажем, много је ту изазова, много је ту захтева и зато би полазна основа требала бити то да ли себе видиш као некога ко искрено жели себе да угради у чување ове наше мале Србије. То наравно не значи само ратовање и погибије, јер Србија се може чувати на најразличитије начине. Верујем да ћеш и ти пронаћи свој начин...





Lepo receno....pozdrav!!!
 
И да не би било забуне, колега, теби сам се обратио само првим пасусом у смислу постављених питања без унапред донетих закључака. Остали пасуси су моји ставови и не односе се на тебе или било кога лично, јер ја у суштини тебе и не познајем и било би крајње неозбиљно да те оцењујем, поготово не на јавним форумима. У сваком случају разумем твоја разочарења али знаш како пријатељу, много тога нам је тешко у животу али треба се борити! Желим ти да у миру,здрављу и весељу дочекаш и проведеш Божић као и сви наши бивши,садашњи и будући вогијевци!

Vidis,kao decaku mi je 1. komsija bio pop tj.svestenik.
Najbolji ortak mi je pop ili svestenik,
U svom radu obucio sam podosta popova ili svestenika,
Jos jedan ortak zavrsava bogosloviju i za divno cudo niko od njih mi nije do sada rekao da je POP pogrdni naziv za svestenika...ti si prvi koji je na to ukazao....

Elem,iz prilozenog mozes videti da nemam nista protiv profesije i da zargonski koristim taj izraz,kao i 99%

nista licno i nisam imao nameru da te vredjam,ali kao sto rekoh da te je vojska ispunila ne bi se okrenuo veri i religiji...Budi malo realan kad nastupas u marketinske svrhe.Lepo je to sto se trudis da privuces veci broj decaka,ali razmisli kako bi izgledao tvoj zivot da posle zavrsene akademije ne radis tu gde sada radis nego negde u trupi pa onda deli hvalospeve.
Zavrsio sam i ja vogi i stvarno je dobra skola prosto nemam sta lose da kazem o njoj ,ali problem nastaje posle skole,tj. problem je sistem....a i sam vec znas na sta mislim.
Mir bozji,i sretni novogodisnji i bozicni praznici
 
Hvala u svakom slucaju .Na ideju da upisem vogi dosao sam iz cisto patrjarhalnih i rodoljubivih osecanja .Ispunjavam sve uslove sto se tice znanja ,psihologije ,i fizicke spreme.Ali se pribojavam da necu proci zdravstveni test.No sve u svemu mnogo mi znaci podrska porodice koju sada imam i vaseg preosvestenstva .Nadam se da ce se stanje u drzavi poboljsati i da Srbija vise nece biti mala ni u duhovnom ni u geografkom smislu. I NADAM SE BUDUCI VOGI!!!!!!
 
i samo jos nesto sto me brine plata oficira je 500e sto je u danasnjem vremenu nista .sa porodicom koju svi mi kasnije osnujemo patriotizam se ne maze na hleb.Ako ste me shvatili.hteo sam da pitam imaju li dalji kursevi posle akademije gde se napreduje?
 
Никола, потпуно је нормално да сви желимо напредовање и бољи живот. Ниједном речју нисам рекао да је то лоше, ни теби,ни мојим старијим колегама. Само сам те саветовао да ти као дечак од 14 лета не би требало толико да се оптерећујеш стварима које ћете стићи за скоро целу деценију. Ако бисмо се платом руководили, како сада ствари стоје, мало ко од нас би требало уопште и да помишља на школовање. Поремећен је систем вредновања рада, па тако много више зарађују они који се у неким приватним бизнисима снађу неко високо образовани људи. Лично мислим да ту и нема неке разлике између Војне академије или Филолошког или неког другог факултета. Сви смо ми у истим проблемима. Но, ја чврсто верујем у људскост и надам се да ће квалитет нових генерација довести до тога да официр буде оно што треба да буде као и било која друга служба. То од нас зависи. Стање није најсјајније, али далеко од тога да заједничким снагама не може да буде боље. Ниџо, уживај у својим најлепшим годинама и ако у свом младом срцу заиста желиш да се опробаш у Вогију,САМО НАПРЕД! Опет кажем то није логор па да нема напоље. Ја сам ти живи пример за то. Кроз породичну традицију био сам везан за војску,тако и уписах Воги. Међутим, лично сам био много наклоњен теологији. Тако сам отишао тамо где ме је срце вукло. Али НИКАДА НИСАМ ЗАЖАЛИО што сам Воги уписао и завршио. Да би ти било јасно овако бих завршио овај пост. Да могу поново да будем осмак а да имам ово искуство, опет и опет се ни мало не бих двоумио између Вогија и неке друге школе(па чак и Богословије), опет бих уписао Воги. А ово што колега каже, бацакање у трупи итд...Па, човек није слагао има и тога, али и даље верујем да су људи ти тј.ви млади који ће све довести на своје место, па свако онај ко је способан, обучен,образован и квалитетан доћиће на место које заслужује. Поздрав Никола! ДОБРО НАМ ДОШАО!
 
i samo jos nesto sto me brine plata oficira je 500e sto je u danasnjem vremenu nista .sa porodicom koju svi mi kasnije osnujemo patriotizam se ne maze na hleb.Ako ste me shvatili.hteo sam da pitam imaju li dalji kursevi posle akademije gde se napreduje?
А после Војне академије има неколико могућности напредовања.
1. ако си завршио неки инжењерски смер и сл. можеш најпре окончати други степен студија тзв МАСТЕР а потом и докторске студије,што ти се рефлектује и на чин у војсци.
2. постоје и војничке студије 2. и 3. степена. То ти Командно-штабна и Генерал-штабна школа које кад завршиш имаш основ за највише чинове у Војсци, али опет ти кажем Ниџо, не лупај толико главу своју, сувише си млад. Дружи се са својим пријатељима и пуним плућима живи своје дане, а ако желиш у Воги, одржавај кондицију, вежбај српски,математику, чувај унутрашњи мир(јер то ти је потребно за психолошке тестове) и полако STEP BY STEP!
 

Back
Top