Vojna gimnazija u Beogradu...

Ja sam ove godine zavrsio Vojnu gimnaziju u Beogradu. Teska jeste sto se tice ucenja ali skola obezbjedjuje svojim ucenicima ono sto ni jedna druga skola ne moze. Osim sportskog centra i teretane u krugu skole se nalazi stadion, pjesadijske prepreke i rukometno igraliste. Ucenici u prvoj godini imaju obuku u plivanju na Banjici, u drugoj obuku u skijanju na Kopaoniku, a u trecoj vojnu obuku u Bubanj Potoku. Tu je i vazduhoplovni smjer koji sam ja zavrsio. Buduci piloti imaju dva mjeseca prezivljavanje, padobranstvo ( u Nisu, 62. padobranski bataljon) i selektivno letenje na Utvi ( na aerodromu u Batajnici). U skoli se stecu prijatelji koji se pamte za cijeli zivot, i samo zbog njih vrijedi upisati ovu skolu,
Najbolji ucenici mogu da nastave skolovanje na nekoj od svjetski priznatih akademija po NATO standardima u Grckoj, Italiji, Nemackoj ili SAD. Da opet imam priliku da upisem neku srednju skolu, opet bih se odlucio za Vojnu gimnaziju. Pozdarv za bivse, sadasnje i buduce VOGI-jevce od Milana sa Vojne akademije Evelpidon iz Atine.
 
Secam se vodnika (i ostalih podoficira) koji su radili u kasarni gde sam proveo godinu dana. Sudeci po njiima (a pretpostavljam da je veliki broj njih zavrsio pomenutu vojnu gimnaziju), iz te skole izlaze skoro iskljucivo volovi...sto je verovatno normalno jer u nju uglavnom odlaze samo telad.

Bezi od te skole sto dalje mozes ako smatras da si barem prosecno inteligentan i obrazovan.

U Vojnoj gimanaziji se ne skoluju podoficiri. Ucenici Vojne gimnazije nastavljaju skolovanje na Vojnoj akademiji i po zavrsetku se promovisu u diplomirane oficire sa cinom potporucnika. Osim diplome Vojne akademije dobija se i diploma odgovarajuceg civilnog fakulteta u zavisnosti od smjera.
 
U Vojnoj gimanaziji se ne skoluju podoficiri. Ucenici Vojne gimnazije nastavljaju skolovanje na Vojnoj akademiji i po zavrsetku se promovisu u diplomirane oficire sa cinom potporucnika. Osim diplome Vojne akademije dobija se i diploma odgovarajuceg civilnog fakulteta u zavisnosti od smjera.

Zanimljivo :shock: .... a kako sam ja onda podoficir ,a isao sam u Vojnu gimnaziju :lol:

Salim se druze, sigurno nisi nikad cuo da je u VOGI-ju postojao strucni smer pored opsteg i vazduhoplovnog. Inace ja sam poslednja generacija (XXIV klasa) generacija `94 -`98 ...koja je nakon 4 godine dobila cin vodnika ... 2 godine provedes u Vojnoj gimnaziji i onda 2 godine u SVS ( SREDNJA VOJNA SKOLA ) :wink: . Naravno vecina nas sto je zavrsila SVS imala je mogucnosti da nastavi skolovanje na VOJNOJ AKADEMIJI i samo jedan mali broj je to prihvatio, cak nam je bilo ponudjeno da idemo vanredno na VA i da primamo podoficirsku platu ... :shock:
 
Zanimljivo :shock: .... a kako sam ja onda podoficir ,a isao sam u Vojnu gimnaziju :lol:

Salim se druze, sigurno nisi nikad cuo da je u VOGI-ju postojao strucni smer pored opsteg i vazduhoplovnog. Inace ja sam poslednja generacija (XXIV klasa) generacija `94 -`98 ...koja je nakon 4 godine dobila cin vodnika ... 2 godine provedes u Vojnoj gimnaziji i onda 2 godine u SVS ( SREDNJA VOJNA SKOLA ) :wink: . Naravno vecina nas sto je zavrsila SVS imala je mogucnosti da nastavi skolovanje na VOJNOJ AKADEMIJI i samo jedan mali broj je to prihvatio, cak nam je bilo ponudjeno da idemo vanredno na VA i da primamo podoficirsku platu ... :shock:

Da to je tacno. Opet je uvedeno dok sam ja bio u gimnaziji. U podoficirsku su isli oni koji iz raznih razloga nisu mogli ili nisu htjeli da ostanu u gimnaziji. Jedan moj drug je posle druge godine otisao u podoficirsku na Banjici i zavrsio je kao najbolji u rangu. A skoro sam upoznao u Grckoj momke koji su zavrsili podoficirske skole u Srbiji. Sada studiraju na Grckoj akademiji i kada zavrse radice kao oficiri u R. Srpskoj.
 
Нисам могао да поверујем да о Милки Цанић ( професор Српског , отприлике до 24.класе ВОГИ, после прешла на РТС) постоји тема на подфоруму Телевизија и то чак 500 и нешто постова.
 
Evo za mshone
Pozdrav iz Hrvatske, bio sam polaznik XIX klase 1/3 odjeljenje, napustio sam OSVŠ pred sam rat.Ostatak školovanja završio sam u Hrvatskoj vosci. Tri puta ranjavan, danas 50% ratni vojni invalid i prije 2 godine umirovljen u činu satnika ( kapetan 1.kl). Naravno da ne zamjeram nikom ništa, što je netko već od prije izjavio, PA RAT JE TO ČOVEČE, sad se živi dalje.
Razrednica mi je bila Vidnjević Radmila, a najbolji prijatelj klasić Tucović Budimir TUCKE. NAčelnik škole Spase Petreski, zamjenik Stojadinović Ivan, načelnik škole Slavko Krivošija, profesorica povjesti SISAAAAA. ITD
 
Evo za mshone
Pozdrav iz Hrvatske, bio sam polaznik XIX klase 1/3 odjeljenje, napustio sam OSVŠ pred sam rat.Ostatak školovanja završio sam u Hrvatskoj vosci. Tri puta ranjavan, danas 50% ratni vojni invalid i prije 2 godine umirovljen u činu satnika ( kapetan 1.kl). Naravno da ne zamjeram nikom ništa, što je netko već od prije izjavio, PA RAT JE TO ČOVEČE, sad se živi dalje.
Razrednica mi je bila Vidnjević Radmila, a najbolji prijatelj klasić Tucović Budimir TUCKE. NAčelnik škole Spase Petreski, zamjenik Stojadinović Ivan, načelnik škole Slavko Krivošija, profesorica povjesti SISAAAAA. ITD
 
Sisa je predavala Istoriju, a ne povijest. Taj predmet se ucio u VG `ILR ` i `FR STANE`, u `BJ` smo ucili istoriju.
poput tebe, gomila mojih klasica je uradila isto.To je ok, razumem geslo `svaka ptica svome jatu`.Mnoge od njih bih i danas voleo da senem.Kada smo pre parr godina organizovali godisnjicu mature, iako su bili uredno pozvani, niko se nije odazvao.Zao mi je zbog toga.Ova sr...nja sto se izdesavase ne brisu uspomene o zajednickom zezanju.
BTW, Krigera i dalje vidjam, sad ce u penziju, a Spase je izgubio mnogo kose.
Krivosija je bio pre Markovica.
 
Ja sam bio 24. kasa! Pozdrav svim gimnazijalcima!
@whitenicky
I to nije bila vojna gimnazija posle koje se postajalo vodnik vec SSVS koja je trajala 4 godine i poslednja generacija jeste zavrsila 1998!
neki os tih ljudi su nastavili vojnu gimnaziju posle druge godine SSVS! a
Ako si bio u toj klasi onda znas Pantu iz Kragujevca ili onog Velickovica koga su zvalai Ceca!
 
Mozda jeste off topic ali da pozdravim svog prijatelja nindzu52! I da kazem da sam zbog njega ja zavrsio u Raski 2002. godine ali svejedno smo postali extra prijatelji i sda smo ponovo zajedno u kraljevu tj ja sam trenutno u SAD na usavrsavanju!
Za sve one koji misle da upisu VG neka dobro razmisle!
Nije lako ali je istovremeno lepo! Losiji deo je kada se pocne sa poslom, dok traje skola sve je ok!
 

Back
Top