Vojna gimnazija u Beogradu...

маx,потврда да ниси осуђиван ти се вади у мупу,држављанство у општини,конкурс би требао да се отвори ових ове или следеће недеље,а остатак имаш на њихобом сајта,мислим да сам помогао,а прво иду лекарски прегледи па све остало...ПООООЗЗЗЗЗЗЗ

ел ми треба још нешто???
 
Sto bi premestali vogi kad je ona skola tamo strava gradjevina a plus je i kao zaduzbina namenjena toj skoli.

Zbog vecite price o nerentabilnosti takve skole,pa kad i pogledas koliko Vogijevaca zavrsi akademiju nije ni cudo.
Vecita prica ukidanja vogija,sada,obzirom da je pod pokroviteljstvom VA, a ne centra vojnih skola kako je to nekad bilo, i obzirom na vetrove koji duvaju po vojsci i ministarstvu, itd,itd..
Informaciju sam dobio od coveka iz vogija obzirom da vec 12 godina bezuspesno pokusavam da se ukotvim u doticnu ustanovu.
A ako pogledamo vreme nastanka skole,obzirom da je nastala iz 10. beogradske gimnazije...a to sto je dobila u amanet moze lako preci u ruke drugog staratelja,a tek sto internat nekom bode oci....
 
Нажалост врло су јаке такве тежње. Нико ни у вогију не зна шта се дешава и шта ће заправо бити. Тежи се ка томе да се воги интегрише потпуно у систем гимназијског образовања под Министарством просвете, при чему би постојала одељења вогија. Међутим, то су претпоставке. У сваком случају Скиларк је у праву што се тиче школске зграде. Она је задужбина Карађорђевића и може бит само школа. У њој не може бити смештено нешто што није школа. Међутим интернат може бити лако продат. Мада мислим да би то била јако велика штета јер су тамо стварно сјајни услови. Тако да је Струмфирер у праву за то. Искрено се надам да ће воги опстати и поживети још задуго! Клинци не брините,за сада нико то није званично рекао да ће бити, то су само приче за сада...
 
Pretvaranjem vogija u civilnu skolu sa odeljenjima vogija samo se baca koska onima koji zele da sacuvaju vogi i koji su dovoljno jaki da se bune protvi njegovog ukidanja. Zelim da kazem da se ta odeljenja ne bi razlikovala ni po cemu jer su isti profesori isti program a vogi nema nikakav specijalan program za svoje ucenike osim vazduhoplovnog smera koji je sacinjen od pregleda i samo jednog predmeta. Sto se prodaja tice to samo neverovatno glup covek bez tradicije, raspikuca moze da uradi. Skola je kraljev poklon drzavi i narodu i nemoze biti prodata a sto se internata tice ne mora biti prodat. Davanjem internata gusi se secanje na niz generacija te skole, ali ako su pare potrebne deo internata koji je inace ogroman bi mogao biti iznajmljen civilima bez dozvole za ukidanje ili unistavanje bilo cega sto je tu vojno.
 
Прво: да ли ти alkatraz95 знаш шта све спада у компијутере, (нпр, јеси ли програмирао у pascal-u ili u c++). имаш милион смерова. Знаш ли отприлике шта хоћеш?

Када се отвара конкурс, мени је један потпуковник рекао да ако сам здрав треба да прођем 99%. Сада само да ми ништа не нађу, никада нисам имао проблема са здрављем.

Да ли знате када почиље конкурс и где се ваде папири. За држављанство код матичара ваљда, адвокат моје кеве је рекао њој да сада први пут чује за онај папир да ли смо кажњавани, као особе млађе од 14г се не могу судски гонити (или до 18г). Који још папири требају?

Поново ме ухватила трема сада мислим да ли ћу скупити папире на време!

Jesam,isao sam na takmicenje iz programiranja u pascal-u.Na opstinskom sam bio 2. a na okruznom 1.!Pa meni je cilj da ne zavisim iskljucivo od vojske,a koj smer...ima vremena da odlucim
 
Jos jedna opaska na osnivanje -ukidanje VOGIJA:

Davnih 70.-tih godina osnovao je Vojnu gimnaziju general Viktor Bubanj, samo iz jednog jedinog razloga.Obzirom da je bio aktuelan bliski istok,i da je JNA ucestvovala po UN ili ti plavim slemovima na Sinaju,desavala se jedna pomalo neverovatna prica.Posle aktivnosti,Englezi bi otisli na caj(stari obicaj),a u vecernjim satima bi neko od njih sedao za klavir i kako to dalje biva.
Predpostavljate sta su SRBENDE mogle da rade posle aktivnosti-pa naravno kafana i udri me do zore.
Doticnom gesi je to zasmetalo,jer zaboga JNA nema visoko obrazovane ljude,ili ti ljude sa manirima.I eto tako nastade VOGI od 10. Beogradske gimnazije,da bi buduci oficiri dobili siroko predznanje i lepe manire.
Obzirom da je vecina oficira i danas ogranicena po svim koordinatama,(neka izvinu pojedinci),nije ni cudo zbog cega hoce da je ukinu.
Elem kad pomenuh gesu,on je zavrsio svoj zivot i delo u bazenu VA nakon infarkta koji ga je strefio na rekreaciji.

Sve ovo prema kazivanju profesora Apic Aleksandra,pre svega coveka sirokih shvatanja,uglednog planinara pa tek onda matematicara.Nadam se da uziva u penziji.
 
Pazi strumfer, zaista ne znam pricu, ali je opet covek bio u pravu. Vogi je stvarno jaka skolska ustanova, daje dobro predznanje i zna se da nije lako proci vogi odlican. Sa druge strane vogi te odgoji ili da zavolis svoj posao i ostanes tu sa ponosom ili da vojsku prezres i nikad se ne vratis. Smatram da akademija strasno gresi prijemom devojaka i ogromnog broja civila zbog navodnog loseg pokazivanje vogijevaca koji su padali ispite, a to im se vec obija o glavu. Vec sam cuo da im od prve klase devojaka skoro sve popadalo. To ipak nesto govori o vogiju
 
Misli ti sta hoces ali covek koji smatra da vojsku treba izbeci po svaku cenu je bedno i sebicno stvorenje, parazit drustva, bez ikakvog osecaja patriotizma. Kako im nije jasno da ih vojska uci da u crnim danim zastite sebe i one koje vole oko sebe. Sve dok ne ovaj nas narod ne shvati da smo drzavi duzni nece nam biti bolje, nemoze drzava da napreduje ako je sam narod koci.
 
Misli ti sta hoces ali covek koji smatra da vojsku treba izbeci po svaku cenu je bedno i sebicno stvorenje, parazit drustva, bez ikakvog osecaja patriotizma. Kako im nije jasno da ih vojska uci da u crnim danim zastite sebe i one koje vole oko sebe. Sve dok ne ovaj nas narod ne shvati da smo drzavi duzni nece nam biti bolje, nemoze drzava da napreduje ako je sam narod koci.

Тачно. Мада ја живим у војводини (идем у школу у нови сад), е ту живе себични смрадови. Пола њих би да се цепа од мајке Србије, да буду Војводина и да уђу у европу. Продала би рођену земљу за стан у центру од 120 квадрата. Она мало часнија половина би у цивилну војску, јадни пешованчићи се плаше мрака а камоли војске. Ту имаш и много националних мањина које Србију не осећају као своју земљу. Елем, нове генерације су себичне, алаве, размажене и боли их уво за војску, не схватају то као ми, тв пинк и остали прозапад медији су направили од њих будале које жуде само за ловом. Моја тетка је гласала за дс на изборима само јер зна да ће они радије дати Косово него ратовати (мој брат има 20 и сада ће у војску). Мој брат би у војску само из зајебанције,да пију, ватају рибе... То му је авантура. Не само србија цео свет је пропао, али брига ме за свет, док Срби не добију дозу патријотизма и храбрости и када се избаци грађанско из школе и веронаука буде обавезна нема ништа од јаке Србије (није то наравно једини проблем).

Мени је сасвим логично да неко прљаво, зло, комунистичко, продано ђубре прода воги. Њему није до државе и земље, он ће дати мало лове држави а већи део стрпати у свој новчаник. Неке ствари моају да се промене. Свуге око нас су продани људи у проданој земљи.

Како сам се изнервирао док сам ово писао. Значи конкурс је објављен, докле траје?
 
Jos jedna opaska na osnivanje -ukidanje VOGIJA:

Davnih 70.-tih godina osnovao je Vojnu gimnaziju general Viktor Bubanj, samo iz jednog jedinog razloga.Obzirom da je bio aktuelan bliski istok,i da je JNA ucestvovala po UN ili ti plavim slemovima na Sinaju,desavala se jedna pomalo neverovatna prica.Posle aktivnosti,Englezi bi otisli na caj(stari obicaj),a u vecernjim satima bi neko od njih sedao za klavir i kako to dalje biva.
Predpostavljate sta su SRBENDE mogle da rade posle aktivnosti-pa naravno kafana i udri me do zore.
Doticnom gesi je to zasmetalo,jer zaboga JNA nema visoko obrazovane ljude,ili ti ljude sa manirima.I eto tako nastade VOGI od 10. Beogradske gimnazije,da bi buduci oficiri dobili siroko predznanje i lepe manire.
Obzirom da je vecina oficira i danas ogranicena po svim koordinatama,(neka izvinu pojedinci),nije ni cudo zbog cega hoce da je ukinu.
Elem kad pomenuh gesu,on je zavrsio svoj zivot i delo u bazenu VA nakon infarkta koji ga je strefio na rekreaciji.

Sve ovo prema kazivanju profesora Apic Aleksandra,pre svega coveka sirokih shvatanja,uglednog planinara pa tek onda matematicara.Nadam se da uziva u penziji.

Нисам 100% сигуран, али проф. Апић више није међу живима. Мада кажем, нисам 100% сигуран.
 
Pazi strumfer, zaista ne znam pricu, ali je opet covek bio u pravu. Vogi je stvarno jaka skolska ustanova, daje dobro predznanje i zna se da nije lako proci vogi odlican. Sa druge strane vogi te odgoji ili da zavolis svoj posao i ostanes tu sa ponosom ili da vojsku prezres i nikad se ne vratis. Smatram da akademija strasno gresi prijemom devojaka i ogromnog broja civila zbog navodnog loseg pokazivanje vogijevaca koji su padali ispite, a to im se vec obija o glavu. Vec sam cuo da im od prve klase devojaka skoro sve popadalo. To ipak nesto govori o vogiju

Procitaj jos jednom pricu o nastanku vogija,i probaj da razmisljas u smeru da se nisam ismevao razlogu njenog postanka,vec daleko potrebnom opstem obrazovanju pre svega svakog pojedinca a narocito oficira.
Dalje navodim da je vecina doticnih oficira i dalje ogranicena ,da ne kazem sirova,najveci broj njih je dosao na VA iz civilne skole,te je razumno da su upravo oni ti koji hoce da je gase.
O vogiju mi nemoj pricati sta znaci,zavrsio sam je pre tebe i to odlicnim uspehom,a vidis nisam postao oficir. To ti je odgovor na pitanje loseg prikazivanja vogijevaca.U vogiju te nauce da razmisljas pre svega svojom glavom i da cenis prave vrednosti.Na VA takav pristup(narocito u pesadiji)smeta,jer niko ne voli da budes pametniji od njega.No naravno nije kriva VA ni oficiri iz nje-kriv je sistem koji je to tako dozvolio.Da se na VA nalaze ljudi koji su akademski obrazovani(tod ovim ne podrazumevam VA),koji nisu dobijali titule doktora na disertaciji o rasporedu radnog vremena i sl. sigurno se nebi bilo ni napomene da se vogi ugasi ovako:"Oprosti im boze neznaju sta rade"

O patriotizmu i tome koliko smo duzni drzavi opet mi nemoj govoriti,jer sam blagodeti dugovanja drzavi osetio proteklih godina na svojim ledjima, i s pravom mogu postaviti pitanje sta je sa dugom drzave prema nama?
Treba ici u vojsku,treba sluziti drzavi,ali i drzava treba da ispuni svoje obaveze.

Jos kratko neko pomenu da neko od ********* prodaje vogi,ne boj se sinko nije tako.Komunjare su je osnovale,i nikome od njih nece pasti na pamet da je gasi,jer oni znaju sta predstavlja vogi.Gase je ovi drugi
 
Тачно. Мада ја живим у војводини (идем у школу у нови сад), е ту живе себични смрадови. Пола њих би да се цепа од мајке Србије, да буду Војводина и да уђу у европу. Продала би рођену земљу за стан у центру од 120 квадрата. Она мало часнија половина би у цивилну војску, јадни пешованчићи се плаше мрака а камоли војске. Ту имаш и много националних мањина које Србију не осећају као своју земљу. Елем, нове генерације су себичне, алаве, размажене и боли их уво за војску, не схватају то као ми, тв пинк и остали прозапад медији су направили од њих будале које жуде само за ловом. Моја тетка је гласала за дс на изборима само јер зна да ће они радије дати Косово него ратовати (мој брат има 20 и сада ће у војску). Мој брат би у војску само из зајебанције,да пију, ватају рибе... То му је авантура. Не само србија цео свет је пропао, али брига ме за свет, док Срби не добију дозу патријотизма и храбрости и када се избаци грађанско из школе и веронаука буде обавезна нема ништа од јаке Србије (није то наравно једини проблем).

Мени је сасвим логично да неко прљаво, зло, комунистичко, продано ђубре прода воги. Њему није до државе и земље, он ће дати мало лове држави а већи део стрпати у свој новчаник. Неке ствари моају да се промене. Свуге око нас су продани људи у проданој земљи.

Како сам се изнервирао док сам ово писао. Значи конкурс је објављен, докле траје?

што се мене тиче нека је укину ничему и не служиси су дали ѕаклетву да ће бранити суверенитет и територијални интегритет Републике Србије а Косово су дали тек тако док се ствари на политичкој сцени не промене немора војске ни бити наравно ако и даље не поштују заклетву.:dash::dash::dash::dontunderstand:
 
Strumfer nemam ja nista protiv tebe i nisam imao nameru da tebi drzim lekciju jer za to nemam prava pre svega. Slazem se sa pricom o osnivanju skole i isto i sa time da akademija ogranicava. Ne mogu se sloziti sa time da je drzava nekog zapostavila. Ne kazem da nije ali je za to kriv onaj koji je na drzavu jurisao bagerom i poceo od nase omladine da pravi parazite. Takvi nece opstati jer nas u budocnost ne ceka nista lepo.
 

Back
Top