Vojna akademija?

Zato sto si se spasio.

Bas tako ;) U poslednje vreme mogu da cujem od drugova i drugarica koji upisali VA samo "Blago tebi, civilni fax je zakon" :) Mislim da sam ja (kao i mnogi drugi) previse idealizovala Vojnu akademiju, nije to tako sjajno kako izgleda i kako se u medijima predstavlja, daleko je to od onog kako treba da bude, kakva drzava takva i vojska... ;) :whistling:
 
Bas tako ;) U poslednje vreme mogu da cujem od drugova i drugarica koji upisali VA samo "Blago tebi, civilni fax je zakon" :) Mislim da sam ja (kao i mnogi drugi) previse idealizovala Vojnu akademiju, nije to tako sjajno kako izgleda i kako se u medijima predstavlja, daleko je to od onog kako treba da bude, kakva drzava takva i vojska... ;) :whistling:

da, ali nije civilni fax zakon sam po sebi, nego ovaj vojni nije onaj sto bi trebao da bude. nije problem akademije to sto si ti van kuce itd...
vec ovo sto si drugo rekla, kakva drzava takva vojska, kakva drzava takav i automobil, i na kraju kakav narod takva i drzava, a deo tog naroda se pokazao ovih dana u trenerkama. mislite da tih takvih tamo nema? ...
 
da, ali nije civilni fax zakon sam po sebi, nego ovaj vojni nije onaj sto bi trebao da bude. nije problem akademije to sto si ti van kuce itd...
vec ovo sto si drugo rekla, kakva drzava takva vojska, kakva drzava takav i automobil, i na kraju kakav narod takva i drzava, a deo tog naroda se pokazao ovih dana u trenerkama. mislite da tih takvih tamo nema? ...

Ne misle oni da je civilni fax zakon zato sto si kod kuce, vec zato sto su zamisljali tu VA potpuno drugacije, a vojska je u nasoj zemlji (da se ne lazemo) KATASTROFA ;) I znamo kakvih na VA ima, pokazali su se... ;)
 
gde ste bando? :P sig, odustao? auu.. pa sta cemo sad mi smrtinici.. brate, si skontao nesto sto mi tek treba da skontamo? e kad bi mi rekao da ustedim godinu dana..
ja sam se vec navikao, al kontam da ce tek da krenu da nas prcaju kad krenu kolokvijumi i to..
 
gde ste bando? :P sig, odustao? auu.. pa sta cemo sad mi smrtinici.. brate, si skontao nesto sto mi tek treba da skontamo? e kad bi mi rekao da ustedim godinu dana..
ja sam se vec navikao, al kontam da ce tek da krenu da nas prcaju kad krenu kolokvijumi i to..
da.
mogu da ti pricam, ali je pitanje da li bi to prihvatio dok i sam ne vidis.
to je limunada.
 
Treba shvatiti da nema ništa idealno ni faxa,ni posla,ni zemlje.
Razumem te Sig da si se razocarao i da su izneverena tvoja ocekivanja.
Jer nista nije onako kako se prikazuje,sto je veca reklama i vise marketinga oko nečega znaj da je to vece smece.
Mislis da je puno bolje na civilnom faxu?
E tek se tu brate ne zna ni ko pije ni ko plaća!
Takvi drkadzija je na pretek,negleda te niko kao studenta i kolegu ma čak ni kao zivo (ljudsko) bice,naravno cast izuzecima koji je jako malo u visokoobrazovnim institucijama.
Svi ti profesori imaju velike plate,mnogi predaju jos negde,a ne malo njih ima i privatne firme,svima su deca u BG,voze dobra kola i ti kad se pojavis 85% njih se maltene izivljava na tebi.
Ovde je sasvim normalno da se pada po pet puta ispit i da je profesor uvek u pravu.
A obrazovna misija te naucne ustanove stoji u nekom ćošku prekrivena velom prašine i paučine.
I na kraju treba pogledati sta se sve desava oko nas pa ce vam svima biti jasno gde smo i dokle smo dogurali.
Srbija=Divlji zapad
 
Treba shvatiti da nema ništa idealno ni faxa,ni posla,ni zemlje.
Razumem te Sig da si se razocarao i da su izneverena tvoja ocekivanja.
Jer nista nije onako kako se prikazuje,sto je veca reklama i vise marketinga oko nečega znaj da je to vece smece.
Mislis da je puno bolje na civilnom faxu?
E tek se tu brate ne zna ni ko pije ni ko plaća!
Takvi drkadzija je na pretek,negleda te niko kao studenta i kolegu ma čak ni kao zivo (ljudsko) bice,naravno cast izuzecima koji je jako malo u visokoobrazovnim institucijama.
Svi ti profesori imaju velike plate,mnogi predaju jos negde,a ne malo njih ima i privatne firme,svima su deca u BG,voze dobra kola i ti kad se pojavis 85% njih se maltene izivljava na tebi.
Ovde je sasvim normalno da se pada po pet puta ispit i da je profesor uvek u pravu.
A obrazovna misija te naucne ustanove stoji u nekom ćošku prekrivena velom prašine i paučine.
I na kraju treba pogledati sta se sve desava oko nas pa ce vam svima biti jasno gde smo i dokle smo dogurali.
Srbija=Divlji zapad

Znam jedan primer sa Pravnog fakulteta u Novom Sadu (sestra je studirala), profesor je studentima koji nisu znali na ispitima izbacivao indeks kroz prozor i upisivao im je 6 ako se vrate sa indeksom za par minuta.
 
Neznam,ali smatram da akademija i nije toliko loša kad vidim sta se desava na civilnom faxu.
Sticajem prilika studiram na jednom faxu u provinciji.
Matematika na tom faxu je vec deceniju citavu problem,tako reci to je javna tajna.
U celoj generaciji ako polozi deset ljudi to je maximum,a pošto u gradu to skoro pa svi znaju naravno i tih deset polozi preko veze(najcešće su to deca gradski guzonja,političara i "poslovnih ljudi").
Kada smo se zalili dekanu odgovorio nam je da se strpimo još dve godine dok taj profesor ne ode u penziju.
Pa je pre neki dan sa mog smera od nas šesdeset drugu godinu upisalo tri studenta!
Fiziku sam polozio tako sto sam profesora bukvalno vukao za rukav deset dana.
Zakaze mi da dođem u ponedeljak u deset ja dođem njega nema taj dan na faxu,dođem sutra on na nekoj nastavno-naucnoj sednici,dođem u sredu oni krkaju po pecenju i viskiju u kabinetu.
Pošto je sedeo okrenut leđima nije se udostojio ni da se okrene kaze dođi sutra,opet dođem kaže mi da opet ne može i da dođem u sledeci utorak.
Naravno opet se pojavim i on mi kaze jel ti toliko stalo da moraš da poloziš fiziku?
Ima još nekoliko takvih primera na ovom faxu,ali nisu vredni pomena.Naravno ima i dobrih ljudi,ali nazalost kao što sam vec rekao oni su u velikoj manjini.
Jedino što je vrh (našta ne mozeš da se požališ) na faxu to je drustveni zivot,skoro svi oni koji su na bilo kom civilnom faxu znaju o čemu pričam. :)
Uh umalo da zaboravim brat jednog mog drugara je upisao VA ,smer vojnoelektronsko inženjerstvo i napustio pred kraj prve negde proletos,morao je da plati dve hiljade evra neki dinar plus-minus.
Otprilike dan na VA se racuna hiljadu dinara.
 
Treba shvatiti da nema ništa idealno ni faxa,ni posla,ni zemlje.
Razumem te Sig da si se razocarao i da su izneverena tvoja ocekivanja.
Jer nista nije onako kako se prikazuje,sto je veca reklama i vise marketinga oko nečega znaj da je to vece smece.
Mislis da je puno bolje na civilnom faxu?
E tek se tu brate ne zna ni ko pije ni ko plaća!
Takvi drkadzija je na pretek,negleda te niko kao studenta i kolegu ma čak ni kao zivo (ljudsko) bice,naravno cast izuzecima koji je jako malo u visokoobrazovnim institucijama.
Svi ti profesori imaju velike plate,mnogi predaju jos negde,a ne malo njih ima i privatne firme,svima su deca u BG,voze dobra kola i ti kad se pojavis 85% njih se maltene izivljava na tebi.
Ovde je sasvim normalno da se pada po pet puta ispit i da je profesor uvek u pravu.
A obrazovna misija te naucne ustanove stoji u nekom ćošku prekrivena velom prašine i paučine.
I na kraju treba pogledati sta se sve desava oko nas pa ce vam svima biti jasno gde smo i dokle smo dogurali.
Srbija=Divlji zapad
civilnih fakulteta ima raznih. evo FTN u novom sadu. dobro je organizovan, vidi se da neko misli na tebe, misli se na studente i svi profesori koji mi predaju (i svakome koga znam) su odlicni i ljudi hoce da ti objasne, bas nema ni traga od toga sto ti dozivljavas kod tebe nazalost.
da je akademija upola kao ftn...
 

Back
Top