Visa Medicinska?

Jos jednom bih rekla da faks u Novom Sadu ne bi bio besmislen i u inostranstvu nije besmislen samo sto je kod nas sistem zastareo.Ne znam zasto se ne organizuju ljudi sa tog smera pa u proteste jer su im uzeli pare a nisu obezbedili radna mesta,kod nas to dodje kao izmisljeno zvanje za uzimanje para.Jos jedan dokaz da je ovo lopovska drzava,a ljude sa tog faksa ne treba podcenjivati jer nije to za dzabe smer na fakultetu,ali sta ces kada ih drzava podcenjuje od naroda se ne ocekuje bolje pogotovo medicinara koji su najsujetniji i najmazaniji od svih profesija.
 
Е овако,завршавам медицинску школи у Делиградској,физиотерапеутски смер.Имам пар питања па молим да ми неко помогне ;)

пошто вероватно 1. год. нећу успети да упишем на буџет,па ме занима колико ми испита (поена) треба да би уписао другу на буџет...

кажу ми као да полажем колоквиуме...и да ми је то загарантована 6 ица ...па сад колико је то баш тачно не знам ?!

и да питам јел тешко :) јел су професори захтевни ?!
 
Citam forum sto se ove teme tice vec neko vreme... morala sam sada da se i ja oglasim.

Pre svega gomila poluistina, dezinformacija(sto namernih, sto slucajnih...) i lazi...

jako malo proverenih informacija.

Radim nekoliko godina na intenzivnoj nezi u Bg-u. Imam zavrsenu Visu skolu, cekam novu, "bolonjsku " diplomu. Radim smenski rad. Nisam na rukovodecem mestu. Plata je izmedju 43-50000. zavisi od nedelja, praznika i nocnog rada.

Znaci prva dezinformacija je oko cene rada. (Domovi zdravlja naravno da imaju manje plate i tako i treba da bude. Samo sto na salteru ne bi trebala da radi medicinska sestra vec neko sa pravno-birotehnickom skolom... i o tome ne bih dalje, sve sam rekla, ko razume... ko ne-shvatice kad se zaposli)

Druga dezinformacija je oko tipa posla koji se obavlja.
Ovo ne samo sto "je Srbija", vec ima i jako puno sujetnih ljudi, od glave do repa, sto bi se reklo a zakonski je moguce da svakoga ko nije na polozaju drzis u rangu negovateljice... znaci dok nisi "na polozaju" i sa visom i srednjom i sa visokom... SVE RADIS ISTO.Samo je plata veca. Toliko od mene i o tipu posla.

Treca dezinformacija.
Oko tog "fakulteta u NSu". Teska srca, moram da kazem-to je teeesko zamlacivanje. Jako je tesko naci posao. Organizaciju na klinici radi medicinska sestra i lekar. Svaka medicinska sestra koja zavrsi visu/visoku skolu je kvalifikovana da obavlja poslove na rukovodecem radnom mestu. I svako sa malo vise pameti i radnog iskustva ce pre da dobije posao nego neko sa "fakultetom". BTW. sad su sve fakulteti. Bogu hvala da vise nema odnos- VISA(to si niko i nista) i FAX(to si Bog i batina) Cvrc, napokon je sve leglo na svoje. SVE JE ISTO. Posao koji radis je isti, plata je ista... samo ces se uvek pre zaposliti sa konkretnim zanimanjem i specijalizacijom nego sa diplomom "organizacije rada"... bla bla. Kome to jos treba... ni za 15 god necemo dostignuti taj ekonomski nivo...
Jedino sto mami i tati dizes ego kod rodjaka u provinciji "sto im dete studira fakultet u velegradu"... iz nekih postova tacno izbija malogradjanstina i komplex. Ako cemo mi, kolege u jednoj struci da se graduisemo... onda to sto nas lekari i nemedicinski radnici potcenjuju - dodje razumno.... O tome drugom prilikom...


Za sve treba veza. Jasno kao dan. Lekara je znatno vise na birou nego sestara. Jos jedna nepobitna cinjenica. Svi hoce u Beograd...(opet, jel'te zbog onih gore pomenutih rodjaka i mame i tate...)

I definitivno ne zalim sto nisam upisala Med fakultet(koji sad mogu, na specijalisticke studije... mozda cu.. ko zna...), pa treba kao moja drugarica sa prosekom iznad 8 da radim u osiguravajucoj kompaniji i da budem putujuci trgovac ali sa Med. faxom... za manje od 40000... tuga. Neka hvala.
A lekari, pa, prolaze samo dobro "deca iz doktorskih porodica"...

Sto se mene tice:
Moja odluka je nastavak studija u smislu specijalizacije, a gde.. videcemo.



Svim kolegama zelim uspesno studiranje, i jos uspesnije zaposlenje. :)

Budite realni i rezonujte zdravo-razumski.

Pozdrav!



Sve je to ok, i ja ti verujem....samo ne znam na koga se odnosilo ono "poluistine i dezinformacije", jer sve sto sam ja rekao je provereno i tacno!
 
Citam forum sto se ove teme tice vec neko vreme... morala sam sada da se i ja oglasim.

Pre svega gomila poluistina, dezinformacija(sto namernih, sto slucajnih...) i lazi...

jako malo proverenih informacija.

Radim nekoliko godina na intenzivnoj nezi u Bg-u. Imam zavrsenu Visu skolu, cekam novu, "bolonjsku " diplomu. Radim smenski rad. Nisam na rukovodecem mestu. Plata je izmedju 43-50000. zavisi od nedelja, praznika i nocnog rada.

Znaci prva dezinformacija je oko cene rada. (Domovi zdravlja naravno da imaju manje plate i tako i treba da bude. Samo sto na salteru ne bi trebala da radi medicinska sestra vec neko sa pravno-birotehnickom skolom... i o tome ne bih dalje, sve sam rekla, ko razume... ko ne-shvatice kad se zaposli)

Druga dezinformacija je oko tipa posla koji se obavlja.
Ovo ne samo sto "je Srbija", vec ima i jako puno sujetnih ljudi, od glave do repa, sto bi se reklo a zakonski je moguce da svakoga ko nije na polozaju drzis u rangu negovateljice... znaci dok nisi "na polozaju" i sa visom i srednjom i sa visokom... SVE RADIS ISTO.Samo je plata veca. Toliko od mene i o tipu posla.

Treca dezinformacija.
Oko tog "fakulteta u NSu". Teska srca, moram da kazem-to je teeesko zamlacivanje. Jako je tesko naci posao. Organizaciju na klinici radi medicinska sestra i lekar. Svaka medicinska sestra koja zavrsi visu/visoku skolu je kvalifikovana da obavlja poslove na rukovodecem radnom mestu. I svako sa malo vise pameti i radnog iskustva ce pre da dobije posao nego neko sa "fakultetom". BTW. sad su sve fakulteti. Bogu hvala da vise nema odnos- VISA(to si niko i nista) i FAX(to si Bog i batina) Cvrc, napokon je sve leglo na svoje. SVE JE ISTO. Posao koji radis je isti, plata je ista... samo ces se uvek pre zaposliti sa konkretnim zanimanjem i specijalizacijom nego sa diplomom "organizacije rada"... bla bla. Kome to jos treba... ni za 15 god necemo dostignuti taj ekonomski nivo...
Jedino sto mami i tati dizes ego kod rodjaka u provinciji "sto im dete studira fakultet u velegradu"... iz nekih postova tacno izbija malogradjanstina i komplex. Ako cemo mi, kolege u jednoj struci da se graduisemo... onda to sto nas lekari i nemedicinski radnici potcenjuju - dodje razumno.... O tome drugom prilikom...


Za sve treba veza. Jasno kao dan. Lekara je znatno vise na birou nego sestara. Jos jedna nepobitna cinjenica. Svi hoce u Beograd...(opet, jel'te zbog onih gore pomenutih rodjaka i mame i tate...)

I definitivno ne zalim sto nisam upisala Med fakultet(koji sad mogu, na specijalisticke studije... mozda cu.. ko zna...), pa treba kao moja drugarica sa prosekom iznad 8 da radim u osiguravajucoj kompaniji i da budem putujuci trgovac ali sa Med. faxom... za manje od 40000... tuga. Neka hvala.
A lekari, pa, prolaze samo dobro "deca iz doktorskih porodica"...

Sto se mene tice:
Moja odluka je nastavak studija u smislu specijalizacije, a gde.. videcemo.



Svim kolegama zelim uspesno studiranje, i jos uspesnije zaposlenje. :)

Budite realni i rezonujte zdravo-razumski.

Pozdrav!




Ko je koga degraduliso?
Nisam primetila da se iko ponasao malogradjanski!

I da 80 posto kolega sa faksa je iz novog sada ,bas kao i ja,i nije mi jasno zasto je to vazno?:dontunderstand:

Toliko o kompleksima
 
100% znam vise bolnica gde glavna sestra ima 33 000 platu, jer radi samo jednu smenu, dok sestra sa srednjom skolom ima i do 40 000 jer radi u vise smena...tako da...

A sto se tice tvog faxa necu vise da komentarisem, jer je mnogo ljudi koji su ga zavrsili, reklo da im nista ne znaci i da su samo gubili vreme!!


Koji su to mnogi:zcepanje::zcepanje:

Godisnje nas upise 80 a u roku zavrsi tek 15,tako da je do sada mozda izaslo sa zavrsenim fax tek 60,70 ljudi.

Ja licno zavrsavam jos malo a poznajem 3,4 osobe koje su zavrsile.
A pri tome jos zivim u ns i mislim da do sada ni jedna osoba iz bg nije studirala negu u ns.
Pa me LUDO zanima koje ti to mnoge poznajes i ko je nezadovoljan:rotf:
 
zna li neko , gde se moze kupiti knjiga Bilogija za cetvrti razred gimnazije-Dragoslav Marinkovic,Ivo Savic,Bozidar Curcic ,Veljko Terzija?

Ne znam stvarno... Ja sam upravo zavrshila gimnaziju, ali su autori ovi: dr. Dragan Cvetkovic, dr. Dmitar Lakusic, dr. Gordana Matic, dr. Aleksandra Korac, dr. Slobodan Jovanovic... :confused: Da ti ta odgovara, poslala bih ti, ali...

http://www.zavod.co.rs/ - Mozes ovde da pokusas, verovatno ima, klikni na Katalog izadanja, i dalje ce ti se otvoriti da biras...
 

Back
Top