Visa Medicinska?

ja cu verovatno upisati ovu skolu, ako uspem...:)
A sta mislite....ako bih zavrsio privatnu medicunsku, opsti smer jel bi mi trebala debela veza za zaposljavanje ili sam jednak sa ljudima koji su zavrsili drzavnu???:confused:
 
ja cu verovatno upisati ovu skolu, ako uspem...:)
A sta mislite....ako bih zavrsio privatnu medicunsku, opsti smer jel bi mi trebala debela veza za zaposljavanje ili sam jednak sa ljudima koji su zavrsili drzavnu???:confused:

Treba ti veza i sa privatnom i sa drzavnom.....Al,ipak,po meni je dosta sigurnije zavrsiti drzavnu....Svi znaju da je privatnu mnogo lakse zavrsiti....Mada,kod mene u srednjoj predaju profesorke koje su zavrsile visu drzavnu,pa su sad kad je uvedeno da traje tri godine,zavrsili tu trecu godinu na Visanu i normalno im se priznaje.......

SRECNO SVIMA KOJI SPREMAJU PRIJEMNI!!!!!!!!!!!!!!!
 
Ljudi, imam i ja par pitanja pa rekoh ovde da ih postavim posto ove na faksu ne mogu dobiti nikako, zovem na 3 broja ali se ne javljaju po ceo dan.
Evo ovako:

1. Sta misliite da li mora da se dodje licno ili neko moze da donese papire umesto te osobe? Pitam zbog devojke, zivi u Beceju pa mi je bezveze da samo zbog toga dolazi a ja sam iovako u Bg-u tad.

2.Da li je za strukovnu medicinsku sestru - babicu isto potreban onaj intervju u cilju procene emocionalne i soc. zrelosti?

Hvala unapred i poz!
 
ljudi opustite se, ucila sam iz te tri knjige 60 pitanja za maturski i presla sam za 1-2 dana i dobila 5, tako da ako sad zapnete imate velike sanse.
sto se tice intervjua, mislim da je to samo formalnost i da se to verovatno pri upisu obavlja tako sto ce prozboriti 2-3 reci sa tobom, nisu ludi da obavljaju zasebne razgovore sa hiljadama kandidata, jel da?
a razlika izmedju fizioterapeuta i radnog terapeuta je sledeca- fizio-"masaza"
-radni- npr.imas one koji rade sa psihijatrijskim pacijentima prave neke figurice, pletu korpice, narukvice, tako neki kreativni rad a ima i oni koji rade sa osobama posle sloga npr. isto tako se "igraju kako bi pacijenti povratili funkcije ruku itd...prakticno to je to...interesantno je i lagano.
 
Hoce li ti shto zavrshe taj fax imati neshto bolje nego ovi sa vishom?
To je glupo.
Ako isto traja tri godine, ne vidim u chemu se razlikuje.
Sem shto je taj privatni fax za burzhuje.
Sada sam iznervirana. :|
 
Hoce li ti shto zavrshe taj fax imati neshto bolje nego ovi sa vishom?
To je glupo.
Ako isto traja tri godine, ne vidim u chemu se razlikuje.
Sem shto je taj privatni fax za burzhuje.
Sada sam iznervirana. :|

Razlikuje se to sto dobijas zvanje diplomirani,pa je 4. godina specijalizacija,pa posle mozes da upises magistarske studije(samo mi nije jasno kako,kad po novom zakonu nema magistarskih,nego samo master???!???)..A,da je skupo,to stoji...........
 
ja zvala visu i rekli mi da mogu i sama da uplatim,ne moram ici do njih
k015.gif
 

Back
Top