Video(la) sam ti zenu(muza) s drugim(drugom)...

A da obrnemo situaciju....
Da ostavim sa strane to sto mislim da svaka zena to u dubini sebe zna...da muz sara sa strane(mislim da to mora da se oseti u vezi)
Kada bi mene muz varao,
a moja drugarica znala...i cutala...
Ja bih bila ocajna, jako, jako ljuta, nesrecna i povredjena...duplo...
Osim sto me je on pravio budalom
To je uradila i ona...jos mu je i saucesnik u skrivanju...
Situacija je kao u onoj prici
ako uzmes kajaces se, ako ne uzmes kajaces se..
 
Ne bih rekla...
Zasto bih ja bila ta koja ce da donese losu vest i raskol u braku...jer na kraju tako i bude, zar ne...
Nije kriv on ili ona koji su uhvaceni u svaleraciji nego taj koji je tu vest preneo...
U vecini na kraju bude...da li ti verujes svojim ocima ili meni...ili
oni se pomire(prevareni predje preko svega uz partnerovo svecano obecanje da se to vise nikada nece dogoditi)
a taj prijatelj koji je doneo losu vest...postane osoba za izbegavanje.
Znaci ne bih...ali bih se potrudila da me ta osoba koju sam videla u prevari vidi...i da zna da ja znam
Strah od razotkrivanja ce je mozda navesti na to da i sama prizna...valjda...:roll:

Upravo tako. Na kraju ispadne kriv onaj koji je otkrio prevaru. :(
 
Sta tada, i kako reagovati, ... dali biti prijatelj-prijateljica, i reci o cemu se sve radi ili precutati ...?

Moj recepr bi bio: uhvatiti prestupnika u četiri oka, pa mu reći nešto kao: "gledaj da te ja više ne vidim u ovakvoj situaciji, ili ću moratu da reagujem". Ne treba biti vesnik loših vesti (osim ako se prevarenoj strani spremaju baš ozbiljne i brze posledice, što je ređi slučaj). Treba se zapitati da li, možda, prevarena osoba velikim trudom uspeva da drži oči zatvorene u nadi da će oluja proći, a mi joj, svojim obaveštavanjem, izbijamo poslednju odstupnicu i teramo je da reaguje (da ne bi ostala bez samopoštovanja) iako ona još nije spremna za to? Ako smo pravi prijatelji, sačekaćemo da se od nas zatraži pomoć ili podrška, pa ćemo tada biti od mnogo veće koristi našem prijatelju. Moguće je da nas prijatelj optuži da smo "svi znali" a ništa nismo rekli, ali to je mnogo lakše prevazići od ranije spomenutog.
 
Ako se kaze vjerovatnoca je da se gubi prijatelj-ica....ako se ne kaze a ta-j sazna kao i da npr ja znam,opet se gubi prijatelj-ica.....Komplikovano...ali ja bih rekla odmah,jer bi ja voljela da meni kazu moji prijatelji...to se odnosi samo kad je u pitanju pravo prijateljstvo...
mac sa dvije ostrice,u svakom slucaju....
 
Hello, nova ovde sa vama....
i ako mogu:
mislim da prijatelju ipak treba reci, a ako on/ona odluce da predju preko prevare i nastave dalje, njihova stvar. Ali prijatelj uvek ostaje prijatelj, izuzev ako taj prijatelj nije osoba sa kojom je bracni drug prevaren
mozda ih to saznanje jos vise poveze, ako preispitaju odnose......
 
Video(la) sam ti zenu(muza) s drugim(drugom)...Sta tada, i kako reagovati, .. reci o cemu se sve radi ili precutati ...?
NE treba reci, jer teško da će ti poverovati ,a i partner će ga ubediti u suprotno, velika verovatnoća da taj/ta to i zna ali se pravi da nije tako..dakle u svakom slučaju ispadaš boodala,zato bolje vidiš i smeškaš se u sebi.
 
Uvek sam za to da treba reci jer ocekujem isti tretman u slucaju da se radi o meni.
Zaboravi ti na onu - ono sto ne znam, ne boli me!
Istina je najbolja ma kakva bila!
I ne kapiram komentar da je posle ta osoba kriva za raspad braka/veze!
Uvek cu vise ceniti nekog ko mi otvoreno sve kaze nego onog ko krije tako vazne stvari od mene...kakav mi je to onda prijatelj?
 
Koliko znam scenario je otprilike ovakav > Prijatelj ti kaze sta i kako....ti, sva besna, razjarena odes kod njega, lupis sakom o sto, kazes sta si cula...zatim, dramska pauza....onda te on pogleda kucecim pogledom, uputi par izjava, tipa, kome ces verovati njoj i li meni, ti znas da ti ja to nikad ne bih uradio, bla, bla....Sad je vreme za dileme....zaista, kome verovati ? Ipak je on ljubav tvog zivota, a ona tvoja drugarica....mozda on laze, a mozda ona ima neki problem sa tim sto si srecna....i tako krece paranoja, tj. pojeo vuk magarca....Ti ostajes u zagrljaju svog voljenog prevejanka, a drugarica mrzi i sebe i njega i tebe....ali, ispijate kafe i dalje.

Ovo je pitanje koje treba da se resi izmedju njih dvoje....ko je bio faca da to uradi, neka bude faca i prizna sam...jer to je nesto sto izjeda coveka....jos ako si do tog momenta iskreno voleo samo je pitanje dana....u svakom slucaju, kad se laze, treba lagati u krugovima, ne u kockama....
 
Koliko znam scenario je otprilike ovakav > Prijatelj ti kaze sta i kako....ti, sva besna, razjarena odes kod njega, lupis sakom o sto, kazes sta si cula...zatim, dramska pauza....onda te on pogleda kucecim pogledom, uputi par izjava, tipa, kome ces verovati njoj i li meni, ti znas da ti ja to nikad ne bih uradio, bla, bla....Sad je vreme za dileme....zaista, kome verovati ? Ipak je on ljubav tvog zivota, a ona tvoja drugarica....mozda on laze, a mozda ona ima neki problem sa tim sto si srecna....i tako krece paranoja, tj. pojeo vuk magarca....Ti ostajes u zagrljaju svog voljenog prevejanka, a drugarica mrzi i sebe i njega i tebe....ali, ispijate kafe i dalje.

Ovo je pitanje koje treba da se resi izmedju njih dvoje....ko je bio faca da to uradi, neka bude faca i prizna sam...jer to je nesto sto izjeda coveka....jos ako si do tog momenta iskreno voleo samo je pitanje dana....u svakom slucaju, kad se laze, treba lagati u krugovima, ne u kockama....

Prvo ja ovde mislim na prave prijatelje a ne na nekog za koga bih imala razloga da razmisljam koji su pravi motivi toga sto mi je rekao/la!
Dalje...valjda je dovoljno malo vise od kuceceg pogleda da bih poverovala u sve sto mi doticni kaze i da odmah padnem u njegov zagrljaj.
I opet ponavljam da ne zelim da zivim u lazi...kao negde duboko u sebi ja znam da me on vara ali ni slucajno ne zelim da mi to neko kaze da to ne bi na taj nacin to postalo i stvarno.
 
Sta tada, i kako reagovati, ... da li biti prijatelj-prijateljica, i reci o cemu se sve radi ili precutati ...?

uf...mene bi grizla savjest ako nešto konkretno vidim, a ćutim...to mi je, nekako, izdaja...
iako nikad ne znaš kako će ta osoba kojoj saopštiš ružnu vijest reagovati, ja bih rekla, ako su mi dragi i bliski ljudi u pitanju...
meni je onomad neko saopštio tako nešto (doduše ne za muža, nego za dečka), i logično je da sam mu povjerovala...i to jako cijenim, a kasnije je i moj ex-boyfriend priznao "zločin"....
 
Sustinski treba gledati svoja posla ali..kako ako je neko tebi blizak i drag u pitanju..moja prijateljica mi ni dan danas nije oprostila niti ce ikada a i pokvarile smo zbog toga prijateljstvo, sto joj nisam rekla..a znala sam..srela sam ga sa ljubavnicom kako izlazi iz jednog stana u gluvo doba noci..i nisam joj rekla....
 
Sustinski treba gledati svoja posla ali..kako ako je neko tebi blizak i drag u pitanju..moja prijateljica mi ni dan danas nije oprostila niti ce ikada a i pokvarile smo zbog toga prijateljstvo, sto joj nisam rekla..a znala sam..srela sam ga sa ljubavnicom kako izlazi iz jednog stana u gluvo doba noci..i nisam joj rekla....

Meni to izgleda kao da si precutno stala na njegovu stranu...zasto si precutala, sta je razlog?
 

Back
Top