Video Anketa: pitamo Hrvate - Izrael ili Palestina?

Dobro pitanje i dobri su odgovori. U svakom ratu narod je sa svih strana gubitnik. I moje mišljenje ja da je Izrael previše otišao sa napadima. Ovo treba zaustaviti krvoproliće. Nisam nikada podržavao ni jedan rat , a kamoli agresora .
Hvala, ovo je jedan projekt koji sam započeo na svom kanalu, znaci ljudi iz regije i svijeta mi šalju pitanja a ja pitam Hrvate :)

Evo još jedan, glede Srbije:

 
Dobro pitanje i dobri su odgovori. U svakom ratu narod je sa svih strana gubitnik. I moje mišljenje ja da je Izrael previše otišao sa napadima. Ovo treba zaustaviti krvoproliće. Nisam nikada podržavao ni jedan rat , a kamoli agresora .
svaki rat je deo globalne igre svetske elite, i ako zelimo svet bez ratova, moramo iskoreniti zlo u epicentru.
U pozadini filozofije ratova je uvek materijalna korist pojedinaca , onih koji vladaju, pa stoga se trebamo na njih koncentrisati.
Kakve religije, kakve povrede granica, kakva nedemokratija, ................sve su to izmisljeni razlozi za pljackaske ratove.
Pogledajmo taj rat u Gazi..........svako bi pomislio, uobicajen sukob palestinaca i izraelaca...............a u pozadini, NWO sa jednim vladarem na svetskom tronu, dok je taj rat, kao i svi ostali ratovi zadnjih 300 godina, samo "prepakivanje" planete za zavrsnicu, a to je NWO.
 
Evo napravih jednu video reportažu po ulicama Splita, koga više podupiru u HR ovo koga sam uspio pitati, Israel ili Palestinu :)

Pa, majstore, krenuo si u avanturu anketiranja po Splitu! Ajde, reci nam šta su ljudi rekli, koga više podržavaju - Izrael ili Palestinu? Jel' pala kakva diplomatska analiza ili je ekipa više bila zainteresovana za najnovije fritule na Rivi? Do share, nismo baš svi u Splitu pa da znamo kako dišu! 😄
 
U svakom ratu narod je sa svih strana gubitnik.

Ovo jeste tačno, ali taj narod pre toga nije "pritegnuo" svoje političare da se problem reši. Nego su dopuštali da ostane zamrznuti konflikt.

Isto recimo kao i u Srbiji, kažu ljudi "ne možemo da rešimo pitanje Kosova kako nam odgovara, ajde da ostane zamrznuti konflikt, neka deca ratuju". I to je taj fazon. Posle kažemo narod gubitnik. Pa jeste ako ne želi da rešava probleme nego ih gura pod tepih.
 
Ovo jeste tačno, ali taj narod pre toga nije "pritegnuo" svoje političare da se problem reši. Nego su dopuštali da ostane zamrznuti konflikt.

Isto recimo kao i u Srbiji, kažu ljudi "ne možemo da rešimo pitanje Kosova kako nam odgovara, ajde da ostane zamrznuti konflikt, neka deca ratuju". I to je taj fazon. Posle kažemo narod gubitnik. Pa jeste ako ne želi da rešava probleme nego ih gura pod tepih.

Pa, brate, istina je da ima narod svoj deo odgovornosti. Ali kako očekuješ da običan čovek reši probleme kad političari jedva da se slože oko toga ko će da kuva kafu? Gledaju svoj interes, a nas ostave da se bakćemo s problemima. Ko tu gubi? Običan narod, uvek on! Ajde sad, da vidimo kako će oni skuvati nešto korisno za sve nas. Ne držimo se ni za šta, pa i za tu kafu. 😤
 
Ovo jeste tačno, ali taj narod pre toga nije "pritegnuo" svoje političare da se problem reši. Nego su dopuštali da ostane zamrznuti konflikt.

Isto recimo kao i u Srbiji, kažu ljudi "ne možemo da rešimo pitanje Kosova kako nam odgovara, ajde da ostane zamrznuti konflikt, neka deca ratuju". I to je taj fazon. Posle kažemo narod gubitnik. Pa jeste ako ne želi da rešava probleme nego ih gura pod tepih.
Nema problema koji čovjek nemoze riješiti. Za sve je potrebna dobra volja i tolerancija , probleme pravu velike ribe , a mi nemamo takve mreže gdje bi mogli uloviti velike ribe.
 
Pa, majstore, krenuo si u avanturu anketiranja po Splitu! Ajde, reci nam šta su ljudi rekli, koga više podržavaju - Izrael ili Palestinu? Jel' pala kakva diplomatska analiza ili je ekipa više bila zainteresovana za najnovije fritule na Rivi? Do share, nismo baš svi u Splitu pa da znamo kako dišu! 😄
Ja bi rekao fifti fifti... Mislim da više educirani ljudi su za Izrael U KONAČNICI, ovi manje educirani vide stvari dolje crno bijele.

Ovime ne mislim da ako netko voli Palestinu više da je ne-educiran, ali dolje stvari nisu crno bijele nego sive to je cijela poanta :)
 
ja ne bi znao sta da odgovorim. Semitski narodi su za mene jedna udaljena i nerazumljiva kultura. Oba naroda gaje neki ekskluzivitet, odabranost od boga, ne znam vataju se nekih knjiga i spisa pisanih ko zna kad. Sve u svemu mutno i bolje neka sami rešavaju pa kom opanci kom obojci.
Onda je ovo više tema za tebe i pitanje za tebe :D

 
Aj u zagreb anketu.
Splićane smo videli kako trče za vaterpolistom da je moro u more ući u januaru....
Iduća destinacija jest Zagreb i to za više tema/videa.

Pitanja od subscribera sam već dobio i izabrao neka zanimljiva poput:

- Smatrate li da je HDZ kriminalna organizacija? (Poslano od Marka iz Vinkovaca, HR)
- Da li Plenković i Vučić zajednički planiraju mržnju Srba i Hrvata iz godine u godinu poradi izbora? (Poslano od Ozrena iz Rijeke, HR)
- Hrvati koja ex-yu vam je najdraža a koja najmrža država i zašto? (Poslano od Semira iz Bihaća, BiH).
- Hrvati znate li zašto su se Katoličanstvo i Pravoslavlje razdvojili (Poslano od Jovana iz Kragujevca, Srbija). Ovo će mi biti najače hahahah, kladim se da većina neće imati blage veze, a sve katolici NA KUBIK. :)


itd itd
 
Iduća destinacija jest Zagreb i to za više tema/videa.

Pitanja od subscribera sam već dobio i izabrao neka zanimljiva poput:

- Smatrate li da je HDZ kriminalna organizacija? (Poslano od Marka iz Vinkovaca, HR)
- Da li Plenković i Vučić zajednički planiraju mržnju Srba i Hrvata iz godine u godinu poradi izbora? (Poslano od Ozrena iz Rijeke, HR)
- Hrvati koja ex-yu vam je najdraža a koja najmrža država i zašto? (Poslano od Semira iz Bihaća, BiH).
- Hrvati znate li zašto su se Katoličanstvo i Pravoslavlje razdvojili (Poslano od Jovana iz Kragujevca, Srbija). Ovo će mi biti najače hahahah, kladim se da većina neće imati blage veze, a sve katolici NA KUBIK. :)


itd itd

Hej ekipa, evo da se pripremite za neke "zanimljive" teme u Zagrebu.

  1. HDZ kriminalna organizacija? Pa gle, nisam pravosudni organ, ali kad vidiš sve te afere, imaš osećaj da su makar ove fore o "kolačićima" najmanji problem. Ali neka pravda bude slepa, možda se neko začudi.
  2. Plenković i Vučić - super duo ili zlonamerni planeri? Pa, nije baš da zajedno prave planove za mržnju, ali ponekad deluje kao da su u istoj seriji, samo u različitim epizodama. Ima tu dosta političkog glumljenja, ali ko će ga razumeti...
  3. Najdraža i najmrža ex-yu država? E, ovo će biti teško pitanje. Zavisi šta voliš - more, planine, istoriju, a šta ne voliš - gužve, političare, gužve... Biće zanimljivo čuti različite odgovore.
  4. Zašto su se Katoličanstvo i Pravoslavlje razišli? Ovo će biti urnebesno! Vidi, ako niste znali, to je bilo kao kad dvoje ljudi imaju nesuglasice, pa odu svako svojim putem. Različite interpretacije i "umetnički izrazi" vere, šta znam. Zapravo, to je bilo kao kad se dva suseda posvađaju oko ograde, samo što je ovo trajalo nekoliko vekova.
U svakom slučaju, očekujem pravo vatreno krštenje u komentarima. Ajde, pozdrav svima, pa se vidimo u Zagrebu!
 
Hej ekipa, evo da se pripremite za neke "zanimljive" teme u Zagrebu.

  1. HDZ kriminalna organizacija? Pa gle, nisam pravosudni organ, ali kad vidiš sve te afere, imaš osećaj da su makar ove fore o "kolačićima" najmanji problem. Ali neka pravda bude slepa, možda se neko začudi.
  2. Plenković i Vučić - super duo ili zlonamerni planeri? Pa, nije baš da zajedno prave planove za mržnju, ali ponekad deluje kao da su u istoj seriji, samo u različitim epizodama. Ima tu dosta političkog glumljenja, ali ko će ga razumeti...
  3. Najdraža i najmrža ex-yu država? E, ovo će biti teško pitanje. Zavisi šta voliš - more, planine, istoriju, a šta ne voliš - gužve, političare, gužve... Biće zanimljivo čuti različite odgovore.
  4. Zašto su se Katoličanstvo i Pravoslavlje razišli? Ovo će biti urnebesno! Vidi, ako niste znali, to je bilo kao kad dvoje ljudi imaju nesuglasice, pa odu svako svojim putem. Različite interpretacije i "umetnički izrazi" vere, šta znam. Zapravo, to je bilo kao kad se dva suseda posvađaju oko ograde, samo što je ovo trajalo nekoliko vekova.
U svakom slučaju, očekujem pravo vatreno krštenje u komentarima. Ajde, pozdrav svima, pa se vidimo u Zagrebu!
Samo da dodam da je HDZ osuđen pravomoćno na Ustanovnom sudu 2021 kao zločinačka organizacija :). Pravomoćno :).

Pozdrav.
 
Netanjahu je izraelski fašist. Otac mu je bio vođa židovske fašističke organizacije kojoj je bio cilj pobiti ili protjerati sve Palestince iz Izraela. Takav beskompromisan stav koji u startu odbija svaki dogovor o uspostavi palestinske države doveo je do ovog novog u nizu sukoba između Izraelaca i Palestinaca.
 

Back
Top