Вицеви о ромима

Poslije 20 godina otišao Cigo da se žali na Titov

grob na Dedinju, pa kaže:

- Joooj druže Tito, kako je lijepo bilo dok si bio živ, a vidi sada, nema para. male penzije, kriza za hljeb, kriza za vodu, kriza za struju…

U to ga primjeti redar koji se tuda muva, kao čuva grob, pa mu kaže:

- Gubi se Cigo odavde, da imam metaka u pištolju, sad bi te ubio.

A Cigo će na to:

- Čuješ druže Tito, ni metaka više nema….
 
Uleće ciga u bonicu, onako sav uspaničen i viče:
- Doktore! Doktore! Žena mi se porađa na livadi.
Doktor otrča sa cigom na livadu, da porodi ciganku, i pošto je bio mrak izvadi baterijsku. I krenu porođaj... Doktor prvo izvuče jedno dete, pa drugo, a ciga jadan sve to gleda pa povika:
- Daj bre doktore sklanjaj tu lampu, vidis da idu na svetlost! :klap:
 
Zatekne mali Ciga mamu i tatu kako se tucaju, pa pita iznenađeno:
• Tato, šta to radite, bre?!
• Marš napolje bre, vidiš da ti je majka bolesna, pa je lečim! Mali ciga, uplašen i zbunjen, izađe iz sobe. Sutradan otac dolazi kući ranije, i odmah s vrata pita malog:
• De ti je majka?
• Nešto je boli grlo, otišla kod komšije da se leči.
 
Sede Ciga i njegova Ruža u sobi, gledaju u belo, dosađuju se. TV je odavno crkao, neko zdipio radio, nema nikakve zabave... Jednog časa, reče Ciga:

- E, bre Ružo, dosadan ovaj život, dete mu *****! Pa sam nešto mislio, gled'o sam ja to na španske serije, napraviš skandal, pa odma' zanimljivo. Pazi ovako: sad kao odem ja preko kod komšinice Mare, pa se spetljam sa njom, pa onda ti uletiš i ufatiš nas na gomilu, pa onda eto skandal i o'ma' zanimljivo!

- Čekaj, bre Miko, stani malo. Ajde bre JA da se spetljam sa komšijom Jocom, pa ondak ti ufatiš nas na gomilu, pa onda pravimo skandal. Može i tako, ja bi' tako!

- Ej, stani, bre Ružo! Pa ti uopšte ne razlikuješ skandal od batina!
 
kad-ciga.jpg
 
Затворили немци роме у гасну комору и пустили гас.
Виче један: "Е, гос'н гестапо, отвори мало, много смрди овде".
Други га муне у ребра: "Ћути бре Мико, од смрад још нико није умро а од промају јесте"
 

Back
Top