Verujete li...

Obavezno vrati buldoga! Ovako teže rezmišljaš! :confused:
Daklem, u kontekstu "sve se vraća - sve se plaća" otkud znamo šta smo platili ili šta nam je vraćeno? Da nije da nema veze jedno sa drugim?

Imam neke skrnave rečenice u poslednje vreme, šta ću, to ima veze s stresom koji sam pretrpela u poslednje vreme. Ljudi su baš surovi prema meni.

I ona da se ponovo slika. :confused:
Vidi, što se tiče lepote. Svi mi znamo šta je stvarno lepo, jel tako? Znači neko ko je zbilja lep to se mora priznati. Aj ne primer da uzmemo Grejs Keli. Bila je lepotica. I pri tom kad kažem lepotica mislim samo na to, nemoj neko da se javi i krene o njoj kao poznatoj nimfomanki i nikakvoj glumici. Ovde se radi samo o lepoti, spolja.
Ali pogledaj ti sad ovu ženu s mog avatara. Moje subjektivno mišljenje je da me je ona privukla odma čim sam je videla. Pre svega zbog onoga što isijava iz nje iznutra. Iako je ne poznajem uopšte i ne znam ama baš ništa o njoj sem jedne činjenice, ona mi se sviđa.
Uopšte ne poklanjam pažnju površnim stvarima, ja grebem po površini i interesuje me suština.
To je Kristin Blejk na avataru, starija sestra Bila Gejtsa.
 
Sve ovo se ne uklapa u princip slobodne volje, koji je vrhunac prirodnog zakona.


ne bih rekla da je slobodna volja vrhovni zakon necega sto funcionise po kauzalnoj determinaciji... slobodna volja funkcionise po kauzalnoj determinaciji moralnosti a koja nije po prirodi nego po coveku... stoga, ovo se jako ne uklapa!

a covek jeste da je prirodno bice ali covek je i moralno bice... slobodna volja je po coveku nuznost a ne po prirodi... ovim se vracas na pred-renesansno misljenje...


...da odgovorim na temu: da li sve na svetu ima cenu?

da, iz razloga sto je ovo antropomorfni svet... covek je postavio odredjenje "cene" stoga, sve ima cenu... pitanje je koliko neko zeli da prihvati takav poredak... i u kojoj meri je spreman da ga razumeva...

...suvise je apstraktno pitanje... cena za sta, cena cega, sta treba da se plati, sta tacno, u kom domenu ljudskog delanja??
 
...smatram da to nije dovoljno... jer se tice necega sto je praksis... on nekako ne moze da bude u domenu apstraktnog... ukoliko zeli da se resi konkretan problem...

...ja ne bih bila zadovoljna ovakvim odgovorom... a i nisam... :)
 
Vidi, što se tiče lepote. Svi mi znamo šta je stvarno lepo, jel tako? Znači neko ko je zbilja lep to se mora priznati. Aj ne primer da uzmemo Grejs Keli. Bila je lepotica. I pri tom kad kažem lepotica mislim samo na to, nemoj neko da se javi i krene o njoj kao poznatoj nimfomanki i nikakvoj glumici. Ovde se radi samo o lepoti, spolja.
Ali pogledaj ti sad ovu ženu s mog avatara. Moje subjektivno mišljenje je da me je ona privukla odma čim sam je videla. Pre svega zbog onoga što isijava iz nje iznutra. Iako je ne poznajem uopšte i ne znam ama baš ništa o njoj sem jedne činjenice, ona mi se sviđa.
Uopšte ne poklanjam pažnju površnim stvarima, ja grebem po površini i interesuje me suština.
To je Kristin Blejk na avataru, starija sestra Bila Gejtsa.

Ne postoji lepota samo spolja. Lepota podrazumeva i to zračenje o kojem govoriš. Al treba i "lepota samo spolja".
Uzevši u obzir ko je, nije ni čudo da zrači. Bogatstvo leči mnogo toga. Ipak treba da pokrije uši. Nos nisam spominjao jer nema načina da ga izmeni bez krvi. :mrgreen:

Naravno, muškarci drugačije gledaju žene od drugih žena, pa moj odgovor nije nadležan, ali ipak vrati buldoga.
 
Ne postoji lepota samo spolja. Lepota podrazumeva i to zračenje o kojem govoriš. Al treba i "lepota samo spolja".
Uzevši u obzir ko je, nije ni čudo da zrači. Bogatstvo leči mnogo toga. Ipak treba da pokrije uši. Nos nisam spominjao jer nema načina da ga izmeni bez krvi. :mrgreen:

Naravno, muškarci drugačije gledaju žene od drugih žena, pa moj odgovor nije nadležan, ali ipak vrati buldoga.

Zazijavalo, sad bih te... da si mi ovde...Uhhh... Zadržaću je samo zbog tebe svečano ti obećavam.
 
Ti ćeš da mi kažeš.:lol:

Važi. :mrgreen:

Daklem, možemo li smatrati da se recimo klempavost ušiju kompenzuje boljim sluhom ili bar obilatom kosmatošću glave tako da se višak može bar sakriti? Ili ove stvari nisu ni u kakvoj vezi? Ili su u vezi sa novcem koji leči sve probleme?
Da li neko ko raspolaže ogromnim novcem može računati da će isplatiti dugovanja za sva loša dela (recimo osnivanjem fondacije za brigu o napuštenim mačkama) i još će mu ostati?
 
Upravo tako. U prirodi vladaju zakoni, a čovek je dio te prirode. Prema tome, i čovekom vladaju zakoni. Slobdna volja zaista postoji pa izgleda da ne poleže zakonima. Ali to je privid. Slobdna volja je samo da se čovek odluči, a već kad se odlučio, onda se prelazi u determinisanost. Dakle, slobodna volja nije potpuno slobodna ali jeste u tom pogledu da je čovekova lična odluka i odgovornost, bez obzira što je sama čovekova odluka uzrokovana masom detalja iz čovekovog delokruga. Može se komotno reći da je čovekova slobodna volja njegova sudbina tj. od nje će mu zavisiti njegov realni život.
A čovek se svakog momenta odlučuje, pa uvek može popraviti situaciju, ako je recimo loša.

Sve se plaća, sve se vraća - u potpunosti stoji tj. ništa nije slučajno. MiliJon puta provereno, iz ličnog iskustva, a i bilo čijeg. Gornja terminologija naznačava direknu zavisnost čoveka od zakona iliti Boga.

Da napomenem, ove ideje naišle su na pravu osudu od strane ateista, pogotovu onih što se ozbiljno bave naukom i to molekularnom biologijom ili genetikom. Za njih se život slučajno dogodio zbog osobine same materije, bar ove u našem kosmosu, da se samooživljava. Međutim i sami naučnici priznaju da verovatno postoji visha shema, ali da to nema nikakve veze sa Bogom kako to religije, pogotovu hrišćanska, vide. Posebno su me ocrnili i čak proglasili za svetsku opasnost (!) ako se ovakvo mišljenje proširi, zbog njihovog stava da je čovekova sudbina čista slučajnost a nikako determinisana (Božjim) zakonima, jer bi im takav Bog bio nepravedan, pošto po njima u ovom svetu stradaju nevini a nagrađuju se krivi. Pominju Marksa, Hitlera, Staljina... Oni se ne uklapaju u vishu shemu. Pripisuju mi kalvinizam.

Ja i dalje mislim da sam u pravu i baš bi mi bilo drago da ovde čujem svačije iskreno mišljenje o mojim stavovima o determinisanosti čovekove sudbine i ako me u većini ubedite da su moje ideje opasnost po čovečanstvo, ja ću prestati da ih na Internetu širim. Zaboga, neću da budem svetski kriminalac No 1. i od mene da zavisi sudbina sveta. :D
 
Poslednja izmena:
Ala me je rastužio film Engleski pacijent, bolje da ga nisam gledala. Sebi sam postavila mnoga pitanja... I zašto uvek ta prolaznost?

...prolaznost nas opominje da radimo sto ispravnije i cestitije jer nemamo vremena za ispravke . 'Pacijent ' je zaista 'tezak' film i bolje sam ga razumio kad sam ga gledao sinhronizovan na njemacki jer taj jezik nikako da 'skuvam'...

...ubija prolaznost, znam , ali koliko toga ima sto ubija ali nece da prodje !?
 
paaa.. vera kad o necemu pricas a nemas dokaza za to pa jos o tome pojma nemas onda je to stvar koja je na pola puta između alopatije i hrishcanskog sajentizma :)

upravo!


@ristob, ne znam sta studiras ili da li studiras uopste ali ne bi bilo zgoreg procitati Kantovu kritiku praktickog uma ili hegelove osnovne crte filzofije prava...

...a prvo da pocnes od Spinozine Etike...
 

Back
Top