Verba volant - scripta manent

Konj_na_belom_princu

miriomorfoskoptičar
Moderator
Poruka
70.820
Verba volant, scripta manent ...iliti
Reči lete.. ono što je napisano ostaje.

Pravo je čudo kako neko nekad u nekom trenutku vremena nešto izgovori, uradi, napiše.. i da se desi da to posle rezonuje stotinama godina. Da nastavlja neki svoj život daleko od svog tvorca.. da prevaziđe sopstvenog kreatora. Nekad zamišljam ljude kao glavice luka. Sloj po sloj ljuštimo dok se ne vratimo sebi. Tako nekad jedan sloj luka se oljušti i ostane tako da vibrira frekvencijom zauvek u kosmosu. Kao neki beskonačni eho naših misli na velikoj tabli kosmosa. Eto tako.. neko razmišljanje čisto da rezonuje malo.
 
Samo da se upišam na temu
Pardon
Upišem na temi
;)
Pa... nije idealno, priznaćeš, naročito od tebe koji si otvarao teme o pismenosti i književnosti (na kojim sam izostala često, ali nisam ni pozivana, realno), a i smeh kao povratna reakcija... je lažan.
Za razliku od tebe, dragi moj, upisaću sa na temu jer je interesantna, pa šta mi Bog da.
Ne, neću izgubiti kontrolu nad mokraćnim kanalima, a nisi ni ti!
 
Pa... nije idealno, priznaćeš, naročito od tebe koji si otvarao teme o pismenosti i književnosti (na kojim sam izostala često, ali nisam ni pozivana, realno), a i smeh kao povratna reakcija... je lažan.
Za razliku od tebe, dragi moj, upisaću sa na temu jer je interesantna, pa šta mi Bog da.
Ne, neću izgubiti kontrolu nad mokraćnim kanalima, a nisi ni ti!
U pravu si
Danas izgleda samo nešto lupam pa bolje da ćutim :)
Nijedna šala mi nije uspela
 
U pravu si
Danas izgleda samo nešto lupam pa bolje da ćutim :)
Nijedna šala mi nije uspela
Ne brini, možda je retrogradni Merkur :zcepanje: . Ja sam danas popila kaznu vrednu od 100ak eura za nešto za šta sam ruku u vatru mogla da stavim, a ispostavilo se pogrešno, kao da mi je stavljena zavesa preko očiju-nisam videla očigledno. Je l' retrogradni Merkur?
Šta ću sad?
Pa... nije moj problem veći od mene.
Teraj brigu na veselje!
 
Onog trenutka kad izraziš misao verbalno ti je u stvari oblikuješ frekventno. A poznat je pojam rezonance u nauci o talasima.
Ako izražavam, izrazila bih nešto ohrabrujuće za sve. Izrašavajući misao koja ide tamo negde... vodim računa i o sebi.
Mogu li se dve misli povezati pre nego se izgovore?
I te kako mogu.
Postoji li nemušti jezik?
Rekla bih da postoji.

Bre, dragi, polako sa tim pitanjima. Na svako od njih treba malo i elaborirati, zar ne?
 

Back
Top