Vera i radost na licima pravostavnih Egipćana

Они су дохалкидонска Црква. Одцепили су се од православних пре четвртог васељенског сабора. Дакле не признају све васељенске саборе јер су се одцепили пре него је сазван четврти васељенски сабор.
Православни следе одлуке свих седам васељенских сабора.
Монофизити тако не раде. Стога нису исти.

Nismo u evharistijskom jedinstvu a i Ria to objasnio lepo da su oni otpali pre 4 Vaseljenskog Sabora.
to da li smo u jedinstvu ili ne, ne znači da nisu po nazivu pravoslavni
po tome i učenju mnogih vz ne bi trebala nijedna da se zove "hrišćanska"
 
to da li smo u jedinstvu ili ne, ne znači da nisu po nazivu pravoslavni
Хајдемо од почетка.
Православни се воде на основу канона седам васељенских сабора.
Монофизити не признају све после трећег васељенског сабора.
Признају да Христос има само Божанску природу, и да се људска природа у њему истопила, као кап море у океану.
Оне личности које су за монофизите светељи, за православне су јеретици.
И шта кажеш, и једни и други су православни ? Очигледно да нису.
Православље се показује у заједници и на делу. А не само у имену.
А заједницу са православнима немају. Па онда могу сами себе да зову како хоће када нигде ни са ким православним не могу да служе Литургију.
 
Хајдемо од почетка.
Православни се воде на основу канона седам васељенских сабора.
Монофизити не признају све после трећег васељенског сабора.
Признају да Христос има само Божанску природу, и да се људска природа у њему истопила, као кап море у океану.
Оне личности које су за монофизите светељи, за православне су јеретици.
И шта кажеш, и једни и други су православни ? Очигледно да нису.
Православље се показује у заједници и на делу. А не само у имену.
А заједницу са православнима немају. Па онда могу сами себе да зову како хоће када нигде ни са ким православним не могу да служе Литургију.
ma razumem te
ajde ti prvo ubedi hrišćanske sekte da nisu hrišćani.
 
Видиш да постоји. Сорадзе није нигде помињала православље. Наслов спота који је користила није она дала!Њена намера је била да разговарамо о срећи и задовољсту којим нас вера испуњава.
Ти о томе што јесте тема ниси у свим овим постовима ниси ни прозборио.Једном речју упропастио си јој тему
:kafa:
Sam Gospod te je poslao ovde da bi ovako lepo napisao, razumeo, objasnio!
Veliko ti hvala, @vučji čopor,
tvoj sam poštovalac!
:vzagrljaj:
 
Dragi moji, neki od nas su ovu temu zloupotrebili, spamovali, trolovali, kako god se to zvalo
forumaškim jezikom... Pridružujem se mišljenju nekolicine nas da je tema sabotirana i da
neće više učestvovati na njoj.

Ovaj video sam postavila na moj blog, pa ću uživati u predivnoj pesmi vernika koji slave Isusa,
a vama prepuštam polje za dalje trolovanje i sabotiranje teme, na kojoj neću više učestvovati...

Grlim vas sve redom, neka vas čuva Bog!

:vzagrljaj:
 
Хајдемо од почетка.
Православни се воде на основу канона седам васељенских сабора.
Монофизити не признају све после трећег васељенског сабора.
Признају да Христос има само Божанску природу, и да се људска природа у њему истопила, као кап море у океану.
Оне личности које су за монофизите светељи, за православне су јеретици.
И шта кажеш, и једни и други су православни ? Очигледно да нису.
Православље се показује у заједници и на делу. А не само у имену.
А заједницу са православнима немају. Па онда могу сами себе да зову како хоће када нигде ни са ким православним не могу да служе Литургију.
Sta znaci da je Jeshua Nazirej Hristos bio Pais Theou, :?:
I da li je Hristos sluzio liturgiju, :?:
 
Egipatski Kopti (pravoslavci) Bogom bogati, srećni i radosni u veri pevaju o slavi Hrista.
Ta ljubav Radosti Hristove pesmom prenose na sve nas koji ih slušamo i gledamo, pa
smo svi sa Bogom koji nas voli i miluje...

Ovako se voli Bog!
Ozarili su mi ovaj Božić ovi prekrasni ljudi!
Neka nas Isus zagrli i sačuva u svom zagrljaju!


:ukras6:
Despite the absence of scriptural support, women and girls within Christian communities, including in Egypt, Kenya, Nigeria and Tanzania, do undergo FGM. It has been found among Coptic Christians in Egypt, Orthodox Christians in Ethiopia, and Protestants and Catholics in Sudan and Kenya.
Izvor: wikipedija...
Dakle praktikuju otsecanje klitorisa...
 
Dragi moji, neki od nas su ovu temu zloupotrebili, spamovali, trolovali, kako god se to zvalo
forumaškim jezikom... Pridružujem se mišljenju nekolicine nas da je tema sabotirana i da
neće više učestvovati na njoj.

Ovaj video sam postavila na moj blog, pa ću uživati u predivnoj pesmi vernika koji slave Isusa,
a vama prepuštam polje za dalje trolovanje i sabotiranje teme, na kojoj neću više učestvovati...

Grlim vas sve redom, neka vas čuva Bog!

:vzagrljaj:
Neka slave sta hoce ali opet su u prelesti.
 

Back
Top