Venčanje i......

Evo, sestra mi se udala nedavno i na pamet mi nije palo da placem...jos kad sam videla kako se grle, plesu i kako su ko stvoreni jedno za drugo, jos vise sam skakutala od srece...plesala celu noc, ludesala se, podvikivala..itd...ma fenomenalno je bilo..i nikoga nisam videla da place...ni moji roditelji nisu plakali...:think: :D :D :D
 
meni se sad skoro udavala drugarica..i bila sam onako..njanjava..
vencanje je jedan od onih trenutaka u zivotu kad su svi putevi otvoreni, kad je knjiga neispisana..i oni koji tek treba da je pisu, pomalo su uplaseni od toga da li ce umeti, oni koji su je do pola ispisali, znaju kako je to pisanje i lepo i tesko..znaju sta ih sve ceka, recimo..otud ta ganutost..
porodica je izvor najvece srece u zivotu, i najvece tuge. nista se ne moze uporediti sa tim. samim tim, i vencanje kod vecine ljudi izaziva duboke emocije..
 
Nisam bio na puno venčanja.Mislim da je ovo danas tek treće kojem sam prisustvovao.
Video sam neke suze,i neka lica na granici plača.

Zašto ljudi plaču na venčanjima?

Ne zezam se,ozbiljno pitam.

Od sreće valjda. A možda neko i zbog žalosti. Ljudi se obično venčavaju za one koje vole. Ta sreća je otuda što neko sada ozvaničava i prenosi snove u javu, čini trajnu vezu sa osobom koju voli. Bilo da se neko razvede ili ne, ostaje u trajnoj vezi sa osobom sa kojom je venčan. Nije isto kada kažete da ste sa nekim bili u braku i u vezi. Ne ulazi se u brak sa bilo kim, barem ne bi trebalo. Brak treba da znači trajnu vezu sa nekim koga voliš. Zato ljudi plaču. Suze radosnice. To je normalno.

Sad sam pročitala šta ste pisali. Vi ljudi niste normalni. Zar su suze samo izraz tuge? Baš mi je bilo žao, čitajući odgovore, nekih ljudi.
 
Poslednja izmena:
Nisam bio na puno venčanja.Mislim da je ovo danas tek treće kojem sam prisustvovao.
Video sam neke suze,i neka lica na granici plača.

Zašto ljudi plaču na venčanjima?

Ne zezam se,ozbiljno pitam.

Još jedno venčanje....baš me interesuje kakva će jutros biti lica u zgradi Opštine Zvezdara:think::think::think::ceka::ceka::ceka:

Ja se najiskrenije nadam da necu biti uplakanog oka nego nasmijanog srca. To je dovoljno.
 
MRZIM VENCANJA
nisu mi jasni ljudi koji placu na vencanjima
i nisu mi jasna vencanja uopste
ako se ljudi vole, sta im treba taj dan da ih iscrpi, da svi gledaju u njih, komentarisu vencanicu, nacin na koji se gledaju mladenci, kako komuniciraju njeni i njegovi, muzika koja tresti a vecina je ne voli, pijancenje, razbijanje casa, ljubljenje i pozdravljanje unedogled, prvo dosli smo cmok cmok, onda cestitamo cmok, cmok...
place mi se
od mukeeeeeeeeee
 
Potpuno te razumem,veruj mi:(
Ipak,trebaš znati da sve što postoji,i što se održalo-ima neki smisao.Nisi ti to izmislila,ni ja,tako da ga ne možemo izbrisati,a ni zanemariti.Meni i odlazak u vojsku,i taj svadbeni ,hm,proces deluju kao obredi inicijacije,pa je i normalno da nisu sasvim prijatni.Obred inicijacije je,najčešće,naporan i bolan,njime se dokazuje zrelost i sposobnost.U Africi buše obraze iglama,vise na gvozdenim kukama....i ko zna šta još.Ovde je,ipak,lakše:)
Ima u tome i dobrih strana:
-vidiš se sa rodbinom sa kojom se viđaš samo u takvim prilikama,
-s mukom se prisetiš njihovih imena(kao i oni tvog)
-pomogneš bezobraznom fotografu da održi svoju firmu tako što otkupiš i one slike za koje nisi pozirala, a on te slikao,
-uvećaš prihod vlasnika restorana
-pomogneš svešteniku( koji nije dovoljno bogat da se džabe moli Bogu)tako što sa skrušenim izrazom na licu pažljivo slušaša crkveno venčanje,i pohvališ njegov glas i održani govor
-razmeniš bakterije ljubeći se sa mladencima i tako poboljšaš svoj i njihov imunološki sistem
-ostaneš priznati član familije i socijalizovan član društva
-itd...
 

Back
Top