Veče preokreta u NBA ligi

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.407
219299_tan2024-01-1704311567-4_s.jpg

Utakmicu između Filadelfije i Demvera obeležio je duel igrača koji su poslednje tri godine osvajali MVP titulu u NBA ligi i na kraju je prošlogodišnji lauerat Džoel Embid bio uspešniji od Nikole Jokića koji je prethodne dve godine bio najbolji - 126:121.

Srpski reprezentativac je na ovom susretu igrao 38 minuta i za to vreme ubacio 25 poena, uz 19 skokova, od čega 11 u reketu rivala, a imao je i četiri asistencije, dok je Embid za isto toliko minuta provedenih na terenu postigao 41 poen, uz sedam skokova i 10 asistencija.

Aktuelni šampion je u poslednju deonicu ušao sa prednošću 104:99, ali je Fila u njoj napravila seriju 18:0 i na kraju uspela da trijumfuje.
"Bila je ovo dobra autakmica, ali ja u njoj nisam igrao protiv Džoela Embida, već protiv Filadelfije", rekao je posle meča Nikola Jokić, dok je najbolji igrač Seventisiksersa istakao:"Navjači dva kluba su pre meča imali pravi mali rat na društvenim mrežema oko toga ko je bolji od nas dvojice, a mi samo želimo da igramo košarku i donosimo pobede svom timu. Jokić je fantastičan igrač, ali uspeo sam da odigram još bolje jer sam verovao u sebe".

Vasilije Micić je odigrao 11 minuta za Oklahomu u porazu od LA Klipersa 117:128, a na kraju je susret završio sa sedam ubačenih poena, dve asistencije i jednom uhvaćenom loptom.

Najneizvesniji meč bio je onaj između Finiksa i Sakramenta koji je nakon pogođena dva slobodna bacanja Kevina Durenta na manje od dve sekunde do kraja, pripao Sansima koji su napravili neverovatnu seriju 23:4 i uspeli da trijumfuju 119:117, a Kingsima nije pomogao ni 11. "tripl-dabl" Domantasa Sabonisa sa 21 ubačenim poenom, 12 uhvaćenih lopti i 11 asistencija.

link
 

Back
Top