VASS PRVI ALBUM

The_knight_who_say_NI:
urlik generacije...samo moje (nase)...eh zaneo sam se...
Samo slobodno ... tako i ja dozzivljavam taj album i to vreme ... Godinu dana posle Kurtove smrti sam imala prilike da drzzim u ruci i slussam originalnu singl-kasetu "Smell Like Teen Spirit", a na drugoj strani visse se ni ne secam naziva pesme. Koji je to bio osecaj!!!!!!!!!!
The_knight_who_say_NI:
PS. nazalost ta ploca je za vec par meseci (u maju 92) izgorela zajedno sa mojim stanom...but Nevermind...
Zzao mi je zbog ovoga ... Nemerljivo sa tim, ja sam samo ostala bez te moje prve voljene kasete - zzena tatinog tadassnjeg ssefa je zatekla kasetu u deku popravljanog kasa i ressila da je bolje tu da snimi neku Ssemsu ili tako nessto ... :cry:
 
nikodim:
Zanimljiva temica, nema sta. :) ... Jos jednom bravo za temu, bas je prava. Ako nastavim da pisem jos bih se mogao i rasplakati. ;)
Hvala, drago mi je da ti se svidela. Suze nisu cilj ;) vec se eto malo upoznajemo ...

ali malKo mi ccudno da nisi do te 1996. imao nessto ssto si pusstao sebi iznova, i iznova, ... pa makar to bili i narodnjaci - ne treba se stideti ;)
Ccudno mi jer je kod mene bilo joss 1978., pa ... :?
 
Apach:
Hvala, drago mi je da ti se svidela. Suze nisu cilj ;) vec se eto malo upoznajemo ...

ali malKo mi ccudno da nisi do te 1996. imao nessto ssto si pusstao sebi iznova, i iznova, ... pa makar to bili i narodnjaci - ne treba se stideti ;)
Ccudno mi jer je kod mene bilo joss 1978., pa ... :?


Mozda Dragan Lakovic, to je prva stvar koju sam slusao sa nekih 4-5g..... ploca koju mi je poklonio ujak za neki rodjendan. I danas je ljubomorno cuvam i ne dajem je nikom. To je ono prvo sto sam imao... posle toga... mislim da sam jako, jako puno slusao Nirvanin unplugged, to je bila neka kaseta kupljena ko zna gde... toliko sam je slusao da sam izlizao traku. Da, pre toga je bilo nesto domaceg roka, koji sam voleo da slusam, to je bilo jos u osnovnoj skoli, sestrine kasete naravno. Secam se da je bilo Smaka :), Atomskog sklonista, malo Corbe... Idoli... bilo je svega... da, Suncokreti legendarni...

A nisam napisao to sa suzama zbog neke sale, vec zato sto je bas tako. kod mene je muzika u stvari, najbolji nacin da pokazem to sto osecam... i pokoja suza ponekad nije nista nenormalno. ;) A tema i jeste odlicna bas zbog toga, pravi je mali vremeplov, voznja kroz sve te emocije i neke skoro zaboravljene radosti slusanja nekih CD-a, kaseta i ploca... sve ono sto se danas jako retko slusa i vidja uopste. ;)
 
meda_bica:
Koliko vidim svi su imali formiran ukus od malih nogu... :lol:
Ja sam bila kreten pod mladje dane. :roll: Prva kaseta:"Garavi sokak" i cini mi se nesto od Cece. :oops: Mada i sad ponekad to slusam..
...pa krajem osamdesetih pocetkom devedesetih RnR_a je bilo na svakom koraku (in the air) pa nije bilo problem imati formiran ukus od malih nogu...

...Ceca je tada bila gaborcic iz Zitoradja sto je pevala na letu na Adi (zanovetak, sta god), nazalost nije ostala u toj svojoj jazbini...

PS. Bane (Garavi Sokak) je cool tip.
 
The_knight_who_say_NI:
...pa krajem osamdesetih pocetkom devedesetih RnR_a je bilo na svakom koraku (in the air) pa nije bilo problem imati formiran ukus od malih nogu...

...Ceca je tada bila gaborcic iz Zitoradja sto je pevala na letu na Adi (zanovetak, sta god), nazalost nije ostala u toj svojoj jazbini...

PS. Bane (Garavi Sokak) je cool tip.

Sorry,ja sam rasla sredinom '90 kada je turbo folk bio na vrhuncu.Prvu normalnu muziku sam pocela da slusam tek sa 10-ak god.A tih godina, koliko se ja secam,nisu nas bas bombardovali sa kvalitetnom muzikom...

P.S.Bane jeste kul tip,ono se odnosilo na Cecu...
 
prvi i omiljeni disc mi je doneo cale bio je Uriah Heep(the greatest hits), neke '93 i bio je original.sto je bilo nezamislivo.
a prvi disc koji sam kupila od svojih para je naravno bio pirat, kada sam polozila prijemni za srednju, bio je Offspring(Americana). preslusan milion puta. neko mi ga je ukrao i od tada vise nisam slusala Offspring...
 
meda_bica:
Koliko vidim svi su imali formiran ukus od malih nogu... :lol:
Ja sam bila kreten pod mladje dane. :roll: Prva kaseta:"Garavi sokak" i cini mi se nesto od Cece. :oops: Mada i sad ponekad to slusam..
Garavi je bio i meni prvak :) A i dalje ih ponekad slusam. Neka kaze ko sta hoce ali super su. Bukvalno sa ponosom mogu da kazem da sam ih slusao kao mali.
 
Moj prvi disk koji pamtim...To je definitivno The veary best of R.E.M. Dobio sam ga od sestrine drugarice
njih dve starije od mene 9 godina. Slusao sam ga svaki dan. Znam ga skoro napamet.
 
ja znam da sam sa 3-4 godine imala neku kasetu best of metallica.i najlepse balade od G'n'R...
znala sam sve pesme sa tih kaseta.kada sam krenula u osnovnu pala sam pod uticaj vecine,ali samo 5 godina,onda sam se vratila na staro :D...prvi metal disk od svojih para kupljen...within temptation- silent force.btw nemam obicaj da kupujem cd-ove,uglavnom ih pozajmljujem od nekoga.ili skidam s neta :D
 
Lil'_hell92:
Prvi disk koji je ostavio utisak na mene... Mislim da je bio neki album od onog tipusa Manu Chao... Pa je dosao Manson.

Bez uvrede trebala si da ostanes na Mano Negri Marlyn mi je malo sumljiv ali super si ti likusha. Mislim malo se retko vidja neka vrhnjakinja sa tako razvijenim stilom za muziku.
Sve su ili navucene na Komercijalu ili slusaju neke narodnjake. Znam mozda 4 Devojke koje slusaju bas Rock Punk i Metall.Ja trenutno obrazujem neke moje drugarice koje su nekada
Davno kada su ljudi mislili da je svet ravna ploca Slusale Punk, Rock, metall i to. Ali dosta drugova mi slusa Rock.
 
Ja sam prvo naravno poceo sa Djoletom sa svoje dve,REM sa tri,Grunge,Metall,Punk i rok sa 5,6,7.Kada sam gledao artv i te kanale sa gotivnim spotovima,City reccords 7-9 jer sam bio pod uticajem skole i drustva.9-12 obnavljanje gradiva: Jedan od prvih mnooogo dobtih albuma su bili Snach,
Lock Stock And Two smooking barrels,Movie Killers,Resservor dogs,From Dusk 'till down,
Pulp fiction,Alternativa,REM the bast of i goomila piratskih mp3eva nastala u stanu druga moje sestre.12-Sada. Evo bas od tada proucavam punk scenu,Saznajem vise o nekim grupama koje sam i pre voleo,Ucim moje drugove kako slusati muziku.
 
E pa moj prvi disk je bio R'n'R za decu :mrgreen: To sam dobila od tate i mame sa nekih 4-5 godina. A prva kaseta koju sam sama kupila bila je neka od Tap 011, a posle toga Duck... E onda prvi disk koji sama kupih - Best Of od No Doubt-a. I taaako... :D
 
Anarhist:
Bez uvrede trebala si da ostanes na Mano Negri Marlyn mi je malo sumljiv ali super si ti likusha. Mislim malo se retko vidja neka vrhnjakinja sa tako razvijenim stilom za muziku.
Sve su ili navucene na Komercijalu ili slusaju neke narodnjake. Znam mozda 4 Devojke koje slusaju bas Rock Punk i Metall.Ja trenutno obrazujem neke moje drugarice koje su nekada
Davno kada su ljudi mislili da je svet ravna ploca Slusale Punk, Rock, metall i to. Ali dosta drugova mi slusa Rock.
Anarhist, za ovo da sam likusha hvala!!! :D :mrgreen: :P :mrgreen: No, Manson mi je bas super jer je mnogo drugaciji i ima svoj stil a pravi(po meni) odlicnu muziku. Tuzno, ali ja sam jedina u odeljenju koja slusa pravi rock, metal, punk & Co. Prozvali me satanistom :lol: .Blago tebi. Koje si ti god?
 

Back
Top