Vase ime - tajni kod sudbine

"Слава Мирослави. И Радослави слава.
Слава Слави. И Борислави слава.
Љубав Љубодрагу. И Љубини љубав.
Радост Радосаву. И Радуни радост.
Срећа Срећку. И Срећани срећа.
Живот Животију. И Живани живот.
Миловање Миловану. И Миловили миловање.
Помрчина ни Мрчини. Да не буде удина,
да не здеси мог Чудина.
Кад Страхиња узјаше Страшина.
Благост Благоти. И Благојки благост.
Доброта Добросаву. И Добруни доброта.
Здравље Здравку. И Здрављани здравље.
Лепота Лепосаву. И Лепотињки лепота.
Смиље Смиљану. И Смиљани смиље.
Благост Благомиру. И Благдани благост.
Милост Милосију. И Милостини милост.
Грдило ни Грдешу. Да не буде кудина
на мог сина Чудина.
Кад Страхиња узјаше Страшина.
И кад Грдан сјаше са Грдеша."

Из песме ''Наздравица'', Бранко В. Радичевић
 
Za sve koji zele vise....
jedan zanimljiv sajt koji govori o imenima.. http://www.behindthename.com/nmc/ser.php
Najjace sto je sajt "strejndzerski", tako da recimo objasnjenje naseg imena BOGDAN, autor objasnjava ovako: "Means "gift from God" from the Slavic elements bog "god" and dan "gift". " :)

A ovo je nas sajtic, sa tumacenjem imena.. Ukucas ime u prozorce, kliknes.. KRENI... ... i izbaci za tren oka znacenje trazenog imena...
http://www.radiopek.co.yu/onomastikon.htm
 
Milica kamilica:
Emire, data su objasnjenja na prvoj strani... Idi na stranu br. 1, pa procitaj uvod, pa onda u analizu slova u imenu.
Ime ti pocinje samoglasnikom E.. Ono je najbitnije...
Po zvucnosti, kada se izgovori, deluje kratko i jasno... Odlucno. Na kraju imena nalazi se jedno ostro, i isto tako odlucno R.... Ono takodje dosta govori o tvom karakteru, o spremnosti na jasna vidjenja stari, na brze akcije, ali ponekad i nepromisljenje, radi preterane samouverenosti...

Emire, zaista mi je zao sto si nezadovoljan, ako neko mozda zna nesto vise o tvom imenu, verujem da ce ovda da da komentar...
Pozdrav!
 
T—Intuicija, osećajnost, umetničke sklonosti, kreativni princip... Tamara, Tanja i Teodora vole promene, sklone su da izmaštaju stvari u koje počinju da veruju, gaje pravu strast za novim utiscima, vole egzotiku, modu...
E sa ovim se slazem.Ja sam Tamara i volim modu,promene i sve navedeno.
 

Back
Top