Vaše cvećke

20211119_102241-EFFECTS.jpg
20211207_170301.jpg
 
U kući mi cveta ova kalanhojica i baš je nešto posebno volim jer sam mislila da će cvetati kraće:
1654788466871.jpg

A evo i iz dvorišta malo šarenila:
Dragoljupčići:
1654788553485.jpg

Mini ruže:
1654788553625.jpg

Ovo nešto... ako neko zna naziv, neka mi se smiluje i kaže pošto sam zaboravila:
1654788553603.jpg
 
Prelepo,...kakve boje!🤩

Izgleda da nas ima dosta koji volimo haotično, dinamično sađeno cveće.

Naime, pre sađenja cveća iz semena sam u jednom notesu pisala koliko koja biljka raste u visinu, koliko joj treba mesta u širinu, kad cveta itd., i imala odličan plan da napravim savršeno organizovan krajolik sve do jeseni, da to bude stepenasto, visoke do ograde, niske spolja do staze...
Ali, ovo mi je tek 3. godina za redom da se uopšte bavim cvećem.
Sledeće godine možda ispoštujem taj svoj planer za ovu... pošto sam potpuno izgubila kontrolu, rasađivala kako je šta stizalo.
Nikad više boja mi nije bilo u dvorištu... ali i to ima svoj neki šarm. :zcepanje:
Vaše slike oduzimaju dah!
Onaj plumbago i ladolež bih mogla naseliti... :zaljubljena:
 
A ovo... Je l' ima ovo neku drugu funkciju osim što je opasno po život? Je l' nekom bar cvetalo?
Imam tri komada u zasebnim žardinjerama, nisam ih lično posadila, i šta radim, samo upozoravam ljude i decu da ne prilaze.
Ne sviđa mi se nimalo.
1654802818201.png
 
A ovo... Je l' ima ovo neku drugu funkciju osim što je opasno po život? Je l' nekom bar cvetalo?
Imam tri komada u zasebnim žardinjerama, nisam ih lično posadila, i šta radim, samo upozoravam ljude i decu da ne prilaze.
Ne sviđa mi se nimalo.
Pogledajte prilog 1168404
Nije bukvalno opasno po život.
Ja imam mesečev cvet, on takođe spada u te nazovi "otrovne" biljke, mda...izaziva samo mučninu i važno je da takve biljke i njihove listove ,ne kidaju kućni ljubimci i mala deca, jer ih mogu napr.staviti u usta.
Inače,...po nekom nepisanom pravilu, fakat je da upravo otrovne biljke daju najlepše cvetove!
 
Inače,...po nekom nepisanom pravilu, fakat je da upravo otrovne biljke daju najlepše cvetove!
Ovo nikad nije cvetalo. Samo hoće da se čuva od zime, oklembesi se zimi kao hobotnica i na proleće živne kao da ništa nije bilo. Respekt, ali...
Ne kapiram...
Cveće treba da ima fazu kad je kao obična trava, kad postaje nešto, i kad je konačno lepo. Ovo samo traži veće i veće žardinjere, a ništa ne radi.
Bože me 'prosti, možda treba da ga gledam iz neke druge perspektive a ne kako je kao skup noževa koji samo čekaju...

Biljka-smarač. :zcepanje:
 
Ovo nikad nije cvetalo. Samo hoće da se čuva od zime, oklembesi se zimi kao hobotnica i na proleće živne kao da ništa nije bilo. Respekt, ali...
Ne kapiram...
Cveće treba da ima fazu kad je kao obična trava, kad postaje nešto, i kad je konačno lepo. Ovo samo traži veće i veće žardinjere, a ništa ne radi.
Bože me 'prosti, možda treba da ga gledam iz neke druge perspektive a ne kako je kao skup noževa koji samo čekaju...

Biljka-smarač. :zcepanje:
Lepo izgleda,...i ne mora imati cvet!
Ja volim svo cveće,...osim kaktusa i nisam ljubitelj Orhideja.Sve drugo mi je ok,... samo mu treba naći adekvatnu lokaciju.
Meni ovo pre liči na sobnu biljku.
Biljke iz grupe Sanseverija su otrovne i imaju sabljaste listove.
 
Meni ovo pre liči na sobnu biljku.
Ha... Sobna?
Pa, još i sobu da joj izdvojim?
Šalim se malo, ali... akcenat stavljam ipak na pravo cveće.
Zelene biljke jesu ok. Imam dve difenbahije koje, premda su otrovne, zauzimaju posebno mesto u mom životu i evo, šetam i seljakam ih oko kuće danima da im nađem idealno mesto da provedu leto jer napolju bolje napreduju. Nikad nisam imala problem sa njima samo jer su otrovne, držim ih visoko van domašaja mališana i to je ok, ali kaktusi i ove testeraste biljke ne volim jer mi samo ide kroz glavu da će se neko povrediti na njih.
 
Ha... Sobna?
Pa, još i sobu da joj izdvojim?
Šalim se malo, ali... akcenat stavljam ipak na pravo cveće.
Zelene biljke jesu ok. Imam dve difenbahije koje, premda su otrovne, zauzimaju posebno mesto u mom životu i evo, šetam i seljakam ih oko kuće danima da im nađem idealno mesto da provedu leto jer napolju bolje napreduju. Nikad nisam imala problem sa njima samo jer su otrovne, držim ih visoko van domašaja mališana i to je ok, ali kaktusi i ove testeraste biljke ne volim jer mi samo ide kroz glavu da će se neko povrediti na njih.
Biljke sa ogromnim listovima i Difenbahije obožavam.:zaljubljena:
Imam i sobne puzavice i to u kancelariji.😁
Kad pogledam,...polovina tih divnih biljaka se vodi kao otrovna.Msm,...ko bere i jede listove biljaka? Niko normalan,...osim male dece, mda i mačke vole da se muvaju, gde im nije mesto.
 
Biljke sa ogromnim listovima i Difenbahije obožavam.:zaljubljena:
Imam i sobne puzavice i to u kancelariji.😁
Puzavice su mi naročito drage. Zavidim ljudima koji žive u kućama i zgradama koje imaju praktično čitave zidove u vis obrasle u neku. Kao: ''One su magnet za insekte.'',
ali, pa šta ima veze?
I lepa žena je magnet za udvarače, pa valjda to nije razlog da se od nje odustane?
(Za ovo drugo znam da su čak i visoko obrazovani muškarci u stanju da kažu: ''Ma, bolje neka i nije neka lepotica, nego da stalno mislim ko joj se sve udvara i da li je spopadaju dok nisam tu...''):zcepanje:
Moje mačke su svud stigle, ali se sa cvećem nijedna nije igrala tako da gricka.
Boljka je da su neke bile stidljive da me zovu pa piškile u saksije... i to je dovelo do ne tako lepih sećanja po moje drage biljke kao npr.
Čitavo jedno drvce... kako se beše zove... Setiću se brzo... Jaaao, kako beše... :dash:
Drvce od metar i jače...
Šeflera!
:rida:
 
Poslednja izmena:
Puzavice su mi naročito drage. Zavidim ljudima koji žive u kućama i zgradama koje imaju praktično čitave zidove u vis obrasle u neku. Kao: ''One su magnet za insekte.'',
ali, pa šta ima veze?
I lepa žena je magnet za udvarače, pa valjda to nije razlog da se od nje odustane?
(Za ovo drugo znam da su čak i visoko obrazovani muškarci u stanju da kažu: ''Ma, bolje neka i nije neka lepotica, nego da stalno mislim ko joj se sve udvara i da li je spopadaju dok nisam tu...''):zcepanje:
Moje mačke su svud stigle, ali se sa cvećem nijedna nije igrala tako da gricka.
Boljka je da su neke bile stidljive da me zovu pa piškile u saksije... i to je dovelo do ne tako lepih sećanja po moje drage biljke kao npr.
Čitavo jedno drvce... kako se beše zove... Setiću se brzo... Jaaao, kako beše... :dash:
Drvce od metar i jače...
Šeflera!
:rida:
😁
 
Puzavice su mi naročito drage. Zavidim ljudima koji žive u kućama i zgradama koje imaju praktično čitave zidove u vis obrasle u neku. Kao: ''One su magnet za insekte.'',
ali, pa šta ima veze?
I lepa žena je magnet za udvarače, pa valjda to nije razlog da se od nje odustane?
(Za ovo drugo znam da su čak i visoko obrazovani muškarci u stanju da kažu: ''Ma, bolje neka i nije neka lepotica, nego da stalno mislim ko joj se sve udvara i da li je spopadaju dok nisam tu...''):zcepanje:
Moje mačke su svud stigle, ali se sa cvećem nijedna nije igrala tako da gricka.
Boljka je da su neke bile stidljive da me zovu pa piškile u saksije... i to je dovelo do ne tako lepih sećanja po moje drage biljke kao npr.
Čitavo jedno drvce... kako se beše zove... Setiću se brzo... Jaaao, kako beše... :dash:
Drvce od metar i jače...
Šeflera!
:rida:
Moj mačak nije imao običaj da maltretira biljke, čak se i vrlo oprezno kreće.Ne obara saksije, ne lomi ništa i sl.
Imala sam jedno lepo "plišano" cveće, koje je imalo prelep bordo-beli (na obodima) cvet. Njega je to cveće koje je bilo na terasi, još podignuto visoko na polici toliko iritiralo, da sam jednog dana samo zatekla kako ga je iskasapio, tako što je kandžama prošao kroz cvet i isekao ga po vertikali.Štetočina! :hehe:
 

Back
Top