VASA OMILJENA RASA PSA

medenjak.jpg
medi.jpg
medisa.jpg
 
Iščitao sam celu temu :D Baš sam bio vredan :D Uglavnom se određene rase pojavljuju kao omiljene, ali ima nas i koji mislimo drugačije :D
Moji omiljeni su izmešani i karakteru i po izgledu, veličini i boji, ali evo, to izgleda otprilike ovako:

1: Kineski Ćubasti Pas - ne bih posebno objašnjavao, gajim ih i planiram da ih imam još, jednostavno neprikosnoveni
2. Mali italijanski hrt
3. Engleski hrt
4. Pudla (toy i velika, još kad sam otkrio da ih ima sve više i u harlekin varijanti :D )
5. Doberman - sve boje, ali bih voleo da imam jednog crnog i jednog braon (ne bih ni plavog odbio :D )
6. Nemačka doga - harlekin i crna, a najviše varijanta koja je priznata samo u americi - bela sa crnim plaštom :D
7. Dogo Argentino
8. Bull Terrier i Bull Terrier minijatura
9. Tajlandski Ridžbek - siva/plava boja

Prvo mesto na listi je fiksno, ostala i nisu toliko :D bilo mi je bitno da ih napišem, nisam vodio toliko računa o rangiranju
 
Mojih 5 omiljenih rasa pasa!
- Crni ruski terijer (mislim da je pas za sve uslove, vremenske i materijalne, kako Ruski kazu "Najbolji pronalazak posle suhoja :) ")
- Nemacka doga (crna, zlatna i plava - doga je dostojanstven pas i pravi osobenjak, ko voli takav tip pasa)
- Njufaundlender (gorostas mekog srca)
- Kavkaski ovcar (rasa u usponu, barem kod nas, snazan i izdrzljiv)
- "Azilant", "Dodz", iliti mesanac (na kraju krajeva, ko voli pse, nece naci zamerku ni psu iz azila ili lutalici, koji jedva ceka da bude udomljen. Diskusija o najboljoj rasi moze da potraje citavu vecnost - udomljavanje psa, koji je napusten i ostavljen, postaje idealna kombinacija ljubavi prema psima i cinjenja dobrog dela. A ko se imalo razume u karakter pasa, pogotovo mesanaca, zna da je ljubav koju ovi psi pruzaju, nemerljiva ni sa jednom drugom rasom)
 

Back
Top