Varicella

1.Da li ako sam prelezala ovcije boginje kao dete (3g) sam bezbedna tokom cele trudnoce iako sam u kontaktu sa detetom koje ima boginje?

2.Da li dete "A" koje je bilo u kontaktu sa detetom "B" moze dobiti ovčije boginje, ako su detetu "B" jedan dan posle kotakta (dečiji rodjendan na kom možda nisu bili u bližem kontaktu) izbile boginje? I ako da u kom periodu se mogu očekivati tj. za koliko dana?

Hvala
 
Moje dete 6 godina prelezalo Varicelle, 2 nedelje izolacija a preporuka lekara da zbog oslabljenog imuniteta 1-2 nedlje bude van vrtica.
Zatim dobila ja (35 godina) , sve je 10 puta gore.
Vec medsec dana se patim sa tim, a imam jos 2 nedlje da se vratim u normalu.

Savet , bolje je da preleci varicele, ovcje boginje, dete sto je manje 3-7 godina, posle je sve mnogo teze.
Vakcina postoji, koristi U USA ali u zemlju Srbiju jos nije stigla.
 
Ja sam u jednoj knjizi (da ne reklamiram sad, ali trudnice mnogo vole da je citaju:-D) nasla podatak da se MMR vakcina na teritoriji bivse Jugoslavije, primenjuje jos od 1972.godine:confused:. Da li je moguce da je to laz? Karton imunizacije mi je u domu zdravlja izgubljen, a prelezala sam samo varicellu. Nadala sam se da je to istina:cry:
 
Moj trogodišnji dečak je pre dva dana dobio varičele, a imamo zakazan pregled kod kardiologa 28. 12. Šta da radim? Da otkazujem pregled (zbog druge dece, naravno) ili da ipak odemo? kreveljko
 
Ja sam u jednoj knjizi (da ne reklamiram sad, ali trudnice mnogo vole da je citaju:-D) nasla podatak da se MMR vakcina na teritoriji bivse Jugoslavije, primenjuje jos od 1972.godine:confused:. Da li je moguce da je to laz? Karton imunizacije mi je u domu zdravlja izgubljen, a prelezala sam samo varicellu. Nadala sam se da je to istina:cry:
MMR ne pokriva varicele, vec morbile i rubeole. I jeste tacno, ja sam nasla u svom kartonu da sam primila vakcinu 1974.
 
Cerka je dobila boginje 18.06.2009. Ostalo je par krupnijih kada smo otisli na more 30.06.2009. Na tim mestima su joj ostale tamne fleke. Mogu li se iste tretirati nekim preparatom kako oziljci ne bi ostali?
Sto se sina tice, on je boginje dobio na moru treceg dana. Pojavile su se uglavnom po glavi, licu i ledjima. U periodu izbijanja kupao se u moru, zatim dva dana u slatkoj vodi na bazenu, pa smo onda nastavili da odlazimo na plazu. Suncu se nije izlagao, sem kada je bio u vodi. Daleko brze su se povukle nego kod cerke koja nije izlazila iz kuce 12 dana. Da li moze imati neke posledice kasnije?
 
Cerka je dobila boginje 18.06.2009. Ostalo je par krupnijih kada smo otisli na more 30.06.2009. Na tim mestima su joj ostale tamne fleke. Mogu li se iste tretirati nekim preparatom kako oziljci ne bi ostali?
Sto se sina tice, on je boginje dobio na moru treceg dana. Pojavile su se uglavnom po glavi, licu i ledjima. U periodu izbijanja kupao se u moru, zatim dva dana u slatkoj vodi na bazenu, pa smo onda nastavili da odlazimo na plazu. Suncu se nije izlagao, sem kada je bio u vodi. Daleko brze su se povukle nego kod cerke koja nije izlazila iz kuce 12 dana. Da li moze imati neke posledice kasnije?

postoje one klasične posledice oboljevanja od varičela, ali to nije tema Vašeg pitanja...:)
Mislim da će, se ožiljci sa kože vaše ćerke povući vremenom
 
postoje one klasične posledice oboljevanja od varičela, ali to nije tema Vašeg pitanja...:)
Mislim da će, se ožiljci sa kože vaše ćerke povući vremenom

...ožiljci koji su nastali kao posledica prevremenog "skidanja" krusti- neće...Ostaće beleg u vidu malih rupica ili pigmentacije...Provereno, iz iskustva...:(
 
imam 21 god i pre nedelju dana dobio sam varičele. već su počele da mi nastaju kraste, ne svrbe me, ali imam problem što se inače noću vrtim, tako da sam jutros video da sam otkinuo par krasta sa lica. da li postoji nešto čime bih mogao da namažem mesta sa kojih su kraste otpale i da li će mi ostati ožiljci? inače, te kraste na licu nisu kao na leđima, stomaku i grudim(pljosnate, ne odskaču mnogo iz ravni kože), već su, pretpostavljam zbog naslaga tečnog talka kojeg je teško oprati, dosta "izbačene" sa površine kože, pa se mnogo lakše zakače za tkaninu, ili bilo kakvu neravninu dok spavam...
 
Imam decu , 5 godina i 2 meseca. Od kraja decembra smo u boginjama. Ja sam dobila boginje nedelju dana pred N.God, sin stariji dan posle mene, a sada je dobila i beba. Price o imunitetu kod beba do 6 meseci "nepiju vodu", svi su mi govorili da beba koja doji je zasticena i da sigurno nece dobiti boginje. Dobio je i on. Inace ja sam kao mala prelezala boginje, i dobila sam ih ponovo. Tako da teorija i praksa su dve razlicite stvari. Na netu sam nasla da se varicele ponovo javljaju u slucaju poremecaja imuniteta izazvanog jakim stresom (moj primer) ili se javlja herpes zoster.

U svakom slucaju kupali smo se u rastovru hipermangana (blaga roza boja) i mazali kremom. Krema deluje tako sto omeksava boginju, nema svraba i cesanja. Olaksva ovako tesko stanje. Inace to gupo sredstvo tecni puder sa anestetikom, brzo se susi, i onda zateze kozu. Uzas zivi, probali dok nismo nasli kremu.


Nadam se da sam nekom pomogla
 
Poslednja izmena od moderatora:
Poruka za belu76

Kada napisem da sam dete kupala u HIPERMANGANU i mazala BELIM PUDEROM SA ANESTAZINOM to nije reklamiranje prozivoda???

A kada se napise naziv kreme da bi nekom pomogli kada ga muce boginje ta poruka se azurira i obrise. SVaka cast

Zato sam za tu kremu i saznala sa Hrvatskih sajtova od zabrinutih roditelja koji su je koristili, a apotekarka me je isto kao Vi, ubedjivala da ta krema nije dozovljena za koriscenje za varicele (i ako na kremi pisu indikacije za njeno koriscenje)

A Vi se idalje igrajte urednika....
 
Poruka za belu76

Kada napisem da sam dete kupala u HIPERMANGANU i mazala BELIM PUDEROM SA ANESTAZINOM to nije reklamiranje prozivoda???

A kada se napise naziv kreme da bi nekom pomogli kada ga muce boginje ta poruka se azurira i obrise. SVaka cast

Zato sam za tu kremu i saznala sa Hrvatskih sajtova od zabrinutih roditelja koji su je koristili, a apotekarka me je isto kao Vi, ubedjivala da ta krema nije dozovljena za koriscenje za varicele (i ako na kremi pisu indikacije za njeno koriscenje)

A Vi se idalje igrajte urednika....

Zao mi je sto sam vas uvredila time sto sam izmenjala post ali to sam uradila jer Pravilnik foruma tako nalaze.

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=12275864&postcount=14

Ovde cak ni lekari ne prepisuju apsolutno nista od terapije ,niti savetuju bilo kakve kreme.

Ako zelite sledeci put nekome da pomognete u postu napisite da vam se jave na pp.

Zelim vam prijatno vece.

Bela76. :)
 
Poslednja izmena:

Back
Top