Vandalizam u našem gradu...

Tašmajdanski park.

aPicture154.jpg


http://i896.photobucket.com/albums/ac161/sunce1/album/aPicture153.jpg

http://i896.photobucket.com/albums/ac161/sunce1/album/Picture151.jpg

Slucajno znam da ovo nije vandalizam... To je samo podsetnik da je tu nekada bilo groblje, koje je preseljeno na Novo (koje je u stvari najstarije)... A taj spomenik su nasli kad su pripremali podlogu. Spomenik je ostavljen vise kao kulturna zaostavstina u stanju u kom je pronadjen i do sada nisam cuo da ga je bilo ko neovlasceno pomerao.
 
Slucajno znam da ovo nije vandalizam... To je samo podsetnik da je tu nekada bilo groblje, koje je preseljeno na Novo (koje je u stvari najstarije)... A taj spomenik su nasli kad su pripremali podlogu. Spomenik je ostavljen vise kao kulturna zaostavstina u stanju u kom je pronadjen i do sada nisam cuo da ga je bilo ko neovlasceno pomerao.

Pa ako je tako, moram priznati da ne deluje baš nešto "reprezentativno".
Pogotovo u sveže obnovljenom, uništenom, kako-god parku

@tema

Picture405.jpg
 
Pa ako je tako, moram priznati da ne deluje baš nešto "reprezentativno".
Pogotovo u sveže obnovljenom, uništenom, kako-god parku

@tema

http://i896.photobucket.com/albums/ac161/sunce1/album/Picture405.jpg

Pa sta da kazem... Sretao sam se tu i tamo sa pojedinim stvarima (zgradama, crkvama itd.) koje su stare... Kada bih pomenuo da to treba da ide na listu zastite od strane drzave - dizala bi im se kosa na glavi. Kazu da drzavna zastita onemogucav da radis bilo sta dok neki nadobudni birokrata ne odobri. Sto znaci da krov moze da ti prokisnjava 20 godina, jer birokratija to ne vidi kao problem.
Ispada da treba nekog ***** da podmitis i onda sve moze... :roll:

Cuo sam da je oko pomenutog parka bilo par problema, da su zone za igru dece povecali, da se trava nije dobro primila na nekim delovima i slicno.

A konkretno za razlupanu kantu - dok svuda ne bude video nadzor pa makar i sa uocljivim kamerama - nema posla.
Mozda cu da budem pristrasan, ali kad krenu roditelji i/ili advokati da kukumavce i zapomazu "... kako su njihova deca sjajna itd" dodje mi da i njih spakujem u pritvor. To sto ti huligani nisu i njih prebili, to je slucajnost.
 
Ko je vandal?
Uglavnom napadate ljude koji "nisu"Beeograđani.Ko su to Beeograđani?Pa svi koji živite u Beogradu ste Beeograđani.Samo niste čuvari Beograda.Jedno naselje,selo,grad čine ljudi koji žive u njima.Pa znate li koliki je Beograd?Koliko ljudi tu živi.Koja je struktura stanovnika.Šta mislite da u Berlinu nema lomljave ?Samo je stvar u tome što se takva dela kažnjavaju dosta efikasno i rigorozno.
Pa najviše lome drogirani i pijani degenerici.Neće to uraditi trezan.
 
Ko je vandal?
Uglavnom napadate ljude koji "nisu"Beeograđani.Ko su to Beeograđani?Pa svi koji živite u Beogradu ste Beeograđani.Samo niste čuvari Beograda.Jedno naselje,selo,grad čine ljudi koji žive u njima.Pa znate li koliki je Beograd?Koliko ljudi tu živi.Koja je struktura stanovnika.Šta mislite da u Berlinu nema lomljave ?Samo je stvar u tome što se takva dela kažnjavaju dosta efikasno i rigorozno.
Pa najviše lome drogirani i pijani degenerici.Neće to uraditi trezan.

:dontunderstand:
Kaži ti meni koga je to iko ovde prozvao "poimence"
 
Ko je vandal?
Uglavnom napadate ljude koji "nisu"Beeograđani.Ko su to Beeograđani?Pa svi koji živite u Beogradu ste Beeograđani.Samo niste čuvari Beograda.Jedno naselje,selo,grad čine ljudi koji žive u njima.Pa znate li koliki je Beograd?Koliko ljudi tu živi.Koja je struktura stanovnika.Šta mislite da u Berlinu nema lomljave ?Samo je stvar u tome što se takva dela kažnjavaju dosta efikasno i rigorozno.
Pa najviše lome drogirani i pijani degenerici.Neće to uraditi trezan.

Ja bih bio najsrecniji da se od 1945. naovamo niko nije doselio... ali to nije slucaj.
Beograd ne bi ni bio to sto jeste da vec oko 200 godina ljudi iz raznoraznih krajeva ne stizu u njega i ne ostavljaju svoj trag.

Ono sto je kljucna razlika - neka taj trag bude lep. Neka unapredjuju grad, urbanizam, kulturu, arhitekturu - i neka prihvate nacin zivota u velikom gradu. Veliki gradovi mogu da postoje samo kao visoko uredjeni. Mnoge stvari koje u selima i malim mestima prolaze - su ovde prekrsaj... da ne navodim sad primere, ima ih koliko hoces.

Svi oni koji hoce da naprave jos Beograda u Beogradu su vise nego pozeljni - ali oni koji prave svoje rodno mesto u Beogradu... e pa sa njima ja nisam odusevljen.
 
Bre pa pravi ''planinci'' i brđani će sve uraditi da se uklope i da niko i ne primeti odakle su...Ovo su obesne seljačine ''revolucionari'',ratni profiteri,kriminalci svih fela koje su došle na gotovo ovde i divljaju...I naravno uče decu da budu gora od njih.
 
Pa kazem... nisu planine problem - nego nevaspitanje. Ocekivanje da mozes da odes u neko drugo mesto i da tamo solis pamet sa starim navikama.

I neka svi ti vandali odu u tamo odakle su dosli
pa neka tamo..ruse kuce u svojim selima..razbijaju
prozore..lome ograde i sta se vec sve moze unistiti
lako je biti stoka u nezasticenom gradu koji te primi
sirom rasirenih ruku...
 
Ko što rekoh 90.-tih su i navijači bili mnogo veće face pa nisu tako uništavali svoj grad...Pritom su ovi još kao ''lokal patriote''...Pa majku vam **** ako volite svoj grad treba da ga čuvate...Ko da živiš u nekom ebenom getu sa niggerima...Mada mislim da i oni više čuvaju makar ona igrališta za basket i slično domaći ko skakavci sve obrste...I posle traže od šipaca da poštuju srpske svetinje i imovinu gde Srba više nema a sami uništavaju imovinu Države Srbije ne poštuju ni crkve ni groblja...Pad je veliki...Samo neki odbijaju da ga vide.
 
I neka svi ti vandali odu u tamo odakle su dosli
pa neka tamo..ruse kuce u svojim selima..razbijaju
prozore..lome ograde i sta se vec sve moze unistiti
lako je biti stoka u nezasticenom gradu koji te primi
sirom rasirenih ruku...


:)))
Нина, долазак у другу средину је културолошки шок. Вандализам је облик прилагођавања и не само то. Гомила несрећника пуштених са ланца у великој средини раде оно што у свом малом селу не би смели ни да помисле. Тамо се сви знају, а овде и када ураде нешто на јавном месту, утапају се у анонимност. Итд, итд...
 
Има, није да нема.
Највише је потомака хајлендера који нешто мрзе комунизам, а и даље су у кућама и становима које су њихови дедови запосели, д’ не кажем ”ослободили”. Јелте.
 

Back
Top