Uzgoj pilica

LazaB

Iskusan
Poruka
5.557
Imam kucu na selu blizu Beograda u kojoj niko ne zivi od kad mi je baba umrla, ja tamo mogu da odem 2 puta nedeljno maksimum, zanima me da li bi mogao da nastavim da gajim pilice i kokoske u kokosinjcu a da ih posecujem i pustam u dvoriste 2 puta nedeljno, naravno ostavio bi hranu i vodu svaki put dok su unutra.
 
Na zalost jako, jako tesko.... Mislim, teoretski to moze da bude izvodljivo, a u praksi gotovo nikako.... Teoretski postoje hranilice koje se napune, ali fazon je sto pravu hranilicu iz koje nece za dan, dva da povade i isprosipaju svu hranu koju si im ostavio za nekolko dana ne mozes ni da nadjes, ako nemas iskustvo... Voda treba da bude sveza, ako je stavis u vecu posudu ona nije nizasta posle jednog dana..napunice je izmetom.... Pravi sistem i pravu pojilicu treba ozbiljnije napraviti i to bi moglo da funkcionise.... Ukratko tovne pilice mozes odmah da iskljucism jer je to nemoguce, a kokoske pa i to je veoma tesko, jednostavno to ne bi imalo nikakvog, ali nikakvog smisla... Moglo bi se pisati nasiroko, ali recmo ako bi ostavio u kokoske u dvristu u kom ne zivis pojeo bi ih pas lutalica, ili neka druga zivotinja, ptica itd... To je samo jedan od mnogih detalja... Domace kokoske nosilje nemas gde ni da kupis, osim iznosene kokoske koje su tek neisplative... Bilo bi suludo gajii ih... Razmisli ti o necemu drugom... Nekom vocu ili tako nesto... Zivotinje same tako, nikako...
 
Na zalost jako, jako tesko.... Mislim, teoretski to moze da bude izvodljivo, a u praksi gotovo nikako.... Teoretski postoje hranilice koje se napune, ali fazon je sto pravu hranilicu iz koje nece za dan, dva da povade i isprosipaju svu hranu koju si im ostavio za nekolko dana ne mozes ni da nadjes, ako nemas iskustvo... Voda treba da bude sveza, ako je stavis u vecu posudu ona nije nizasta posle jednog dana..napunice je izmetom.... Pravi sistem i pravu pojilicu treba ozbiljnije napraviti i to bi moglo da funkcionise.... Ukratko tovne pilice mozes odmah da iskljucism jer je to nemoguce, a kokoske pa i to je veoma tesko, jednostavno to ne bi imalo nikakvog, ali nikakvog smisla... Moglo bi se pisati nasiroko, ali recmo ako bi ostavio u kokoske u dvristu u kom ne zivis pojeo bi ih pas lutalica, ili neka druga zivotinja, ptica itd... To je samo jedan od mnogih detalja... Domace kokoske nosilje nemas gde ni da kupis, osim iznosene kokoske koje su tek neisplative... Bilo bi suludo gajii ih... Razmisli ti o necemu drugom... Nekom vocu ili tako nesto... Zivotinje same tako, nikako...
Hvala na odgovoru , mislis da bi bilo nemoguce i kad bi im napravio u dvoristu ogradjeno zicom sa svih strana i pokriveno zicom , da ne moze nista da uskoci ?
 
Hvala na odgovoru , mislis da bi bilo nemoguce i kad bi im napravio u dvoristu ogradjeno zicom sa svih strana i pokriveno zicom , da ne moze nista da uskoci ?
Pa dobro ajde da uzmemo da si to uradio... Vidi, to sto im ti ogradis i pokrijes zicom neka uzmemo da je ar ili dva, to ce da postane gola zemlja bez ijedne jedine travke za par nedelja i to onda nema bukvalno nikakav smisao... Trosio si pare da ogradjujes nizasta... Jedino bi mogao tako mozda sa par kokosaka, ali da ne dolazis samo zbog njih... Mislim, zamisli dolazis dva puta nedeljno, trosis na put i hranu zbog deset zdravih jaja.... Zar nije bolje da ih kupis za te pare mnogo vise od deset od nekog seljaka? I jos ne trosis ni vreme... Da ne dodajem na to pricu da je jednostavno tako da danas kokoske gotovo i ne nose jaja, ako se ne hrane koncentratom koji i nije jeftin... Zbog mngo faktora kod nas bukvalno da i nema nikoga ko ima veliki broj domacih kokosaka, ne mozes recimo da nadjes cveka koji ih ima preko sto... Sto zbog raznoraznih bolesti sto zbog nerentabilnosti, retko ko je u mogucnsti da napravi svoje jato, a gotovo veliko jato nema gde da se kupi, verovali ili ne....
 
Мислим да је једини начин да стартујеш тако нешто је да ангажујеш, односно запослиш, неког из села да се на дневној бази стара о живини.
Наравно, мораш да одлучиш и шта желиш да гајиш. Пилићи расту и постају коке и петлови. Да ли хоћеш да гајиш коке носиље или да гајиш живину за тов .
 
Nadjes u selu nekog ko se preziva Lisica i das mu kokoske na cuvanje i obilazenje...

Medveda za tov bi tako mogao da cuvas.....dva puta nedeljno mu je dosta....

Zmija takodje moze tako da se cuva, samo ove za prezimljavanje traze visu temperaturu, a ove za privatnike, to ne znam...

Sokolima a i oni su zivotinje koje se gaje, posle i dresiraju , kad malo porastu ne treba toplo...isto kao i golubovima...moj komsija ne ulazi vise od dva puta nedeljno kod golubova, tacnije jednom nedeljno...
 
Na zalost jako, jako tesko.... Mislim, teoretski to moze da bude izvodljivo, a u praksi gotovo nikako.... Teoretski postoje hranilice koje se napune, ali fazon je sto pravu hranilicu iz koje nece za dan, dva da povade i isprosipaju svu hranu koju si im ostavio za nekolko dana ne mozes ni da nadjes, ako nemas iskustvo... Voda treba da bude sveza, ako je stavis u vecu posudu ona nije nizasta posle jednog dana..napunice je izmetom.... Pravi sistem i pravu pojilicu treba ozbiljnije napraviti i to bi moglo da funkcionise.... Ukratko tovne pilice mozes odmah da iskljucism jer je to nemoguce, a kokoske pa i to je veoma tesko, jednostavno to ne bi imalo nikakvog, ali nikakvog smisla... Moglo bi se pisati nasiroko, ali recmo ako bi ostavio u kokoske u dvristu u kom ne zivis pojeo bi ih pas lutalica, ili neka druga zivotinja, ptica itd... To je samo jedan od mnogih detalja... Domace kokoske nosilje nemas gde ni da kupis, osim iznosene kokoske koje su tek neisplative... Bilo bi suludo gajii ih... Razmisli ti o necemu drugom... Nekom vocu ili tako nesto... Zivotinje same tako, nikako...
Hajde napisi sta fali ovim obicnim, da napravimo to....
Kad vec pravim stvari koje svi psuju i rugaju se, a rade , sto ne bi i hranilicu koju takodje pljuju...
 
Imam kucu na selu blizu Beograda u kojoj niko ne zivi od kad mi je baba umrla, ja tamo mogu da odem 2 puta nedeljno maksimum, zanima me da li bi mogao da nastavim da gajim pilice i kokoske u kokosinjcu a da ih posecujem i pustam u dvoriste 2 puta nedeljno, naravno ostavio bi hranu i vodu svaki put dok su unutra.
Bolje se ti preseli u to selo blizu BG pa putuj na posao
 
Мислим да је једини начин да стартујеш тако нешто је да ангажујеш, односно запослиш, неког из села да се на дневној бази стара о живини.
Наравно, мораш да одлучиш и шта желиш да гајиш. Пилићи расту и постају коке и петлови. Да ли хоћеш да гајиш коке носиље или да гајиш живину за тов .
Mislio sam koke nosilje, u pravu je kiriku , nikako ne bi mogao to da izvedem da bude isplativo. Jedino kada bi angazovao nekoga sa sela kao sto ti kazes, imam koga ali opet morao bi njima da platim za to tako da je pitanje koliko bi se to isplatilo.
 
Ako ne želiš nikoga da angažuješ moj savet je da to batališ.
Što se tiče ograđivanja, moje iskustvo je ovakvo. Mi smo na salašu imali mini fazanariju, da tako nazovem. Nisu tu bili samo fazani nego više vrsta pernatih životinja. Kao neki mini zoo vrt.
Sve je bilo ograđeno, tamo se išlo svaki dan, provodilo po nekolio sati dnevno ali ipak se desio peh. Nešto je ušlo i napravilo pokolj.
 
zanima me da li bi mogao da nastavim da gajim pilice i kokoske u kokosinjcu a da ih posecujem i pustam u dvoriste 2 puta nedeljno, naravno ostavio bi hranu i vodu svaki put dok su unutra.
теоријски а и практичан проблем са држањем животиња јесте тај да,
се животиње држе затворене у кавезу - што није природно за њих.
односно онај ко их је затворио се претвара у роба тих животиња - мора да им доноси и воду и храну и сунце!
што је тешко.. мораш бити тамо са њима - боље засати воће и/или поврће ту не мораш бити стално...
 
рачуница са воћем ти је:
од тек засађеног дрвета требаш чекати 5 година до дрвета који даје пун род,
што је око 30-40кг воћа по дрвету, свако дрво заузима око 20м2.
(причам ти конкретно мој пример.. ја радим у иностранству и дођем само у марту или октобру да засадим нова дрва, покосим траву, уживам у цвркуту птица који има око 15 врста на поседу...)
 
И око воћа има посла ,а ли неупоредиво мање и није свакодневно, а пласман је много сигурнији него са пилићима и улагање је заправо осетно мање.
 
И око воћа има посла ,а ли неупоредиво мање и није свакодневно, а пласман је много сигурнији него са пилићима и улагање је заправо осетно мање.
ја моје само засадим, нити ђубрим, нити (не дај Боже прскам), нити орезујем, нити заливам.. ништа, ништа.. само посматрам, берем и једем :)
 
Imam kucu na selu blizu Beograda u kojoj niko ne zivi od kad mi je baba umrla, ja tamo mogu da odem 2 puta nedeljno maksimum, zanima me da li bi mogao da nastavim da gajim pilice i kokoske u kokosinjcu a da ih posecujem i pustam u dvoriste 2 puta nedeljno, naravno ostavio bi hranu i vodu svaki put dok su unutra.
moraju da imau svakodnevni nadzor. sve ostalo ti je ruski rulet
 
ја моје само засадим, нити ђубрим, нити (не дај Боже прскам), нити орезујем, нити заливам.. ништа, ништа.. само посматрам, берем и једем :)
То је идеалан приступ, али ако хоће и неки приход да има мора ипак да се ради и око њих.
 

Back
Top