Uvoz automobila, pomoć i saveti

Pozdrav svima!

Interesuje me, ko može da odgovori, kolika bi bila carina za:

1. Mazda 3 cd
Hečbek, prva reg. 02/2006, 197,000km, 1560 cm³, 80kw, ne znam da l´ je iz EU ili iz Japana

2. Ford Focus II Restyle tdci
Karavan, prva re. 12/2008, 169,000km, 1560 cm³, 80kw

Oba su dizel, 4/5 vrata, Ford je iz Nemačke, a Mazda je izgleda na Austrijskim papirima..

Unapred hvala.
 
Poslednja izmena:
Koliko iznosi carina za:
Opel Corsa
03.2005
1.0 44kw
Iz svajcarske

Za 5 vrata sa tvojim eur1 - 350 €, a sa mojim 510 €. AMSS nije uračunat.

- - - - - - - - - -

Carina za:

Audi A3 1.9TDI
2006
180 000km
77kw
Nemacka

Limuzina 3 ili 5 vrata ili sporback 5 vrata ili cabrio???

Dajte ljudi malo se više potrudite opisati koji auto vas zanima. Ja ne bacam pasulj, pa da izgatam. AKo mene ne mrzi izračunati, neka ni vas ne mrzi napisati karakteristike vozila. I ovo nije kritika samo tebi, nego većini koji misle da sam ja vidovita Zorka.
 
Pozdrav!
Pitanje za Дона koje se naravno odnosi na carini ostale troškove za...
http://www.autoscout24.ch/de/d/rena...priceto=3000&st=2&vehtyp=10&yearfrom=2005&r=5

Unapred zahvalan!

Kompletni troškovi carinjenja iznose 920 €.
Ukoliko vam mi obezbeđujemo eur1, troškovi su 1,300 €.

U troškove su uračunati: PDV, očitavanje brojeva, skladište i naša usluga.
AMSS pregled nije uračunat u cenu. Ako želite da vam ga mi odradimo to iznosi dodatnih 120 €.
 
Pozdrav svima!

Interesuje me, ko može da odgovori, kolika bi bila carina za:

1. Mazda 3 cd
Hečbek, prva reg. 02/2006, 197,000km, 1560 cm³, 80kw, ne znam da l´ je iz EU ili iz Japana

2. Ford Focus II Restyle tdci
Karavan, prva re. 12/2008, 169,000km, 1560 cm³, 80kw

Oba su dizel, 4/5 vrata, Ford je iz Nemačke, a Mazda je izgleda na Austrijskim papirima..

Unapred hvala.

Kompletni troškovi carinjenja za Mazdu, za EU proizvodnju, iznose 670 € na katalošku vrednost od 2,700 €.
Ukoliko mi obezbeđujemo eur1, troškovi su 720 €.
Ako je proizvedena u Japanu troškovi su 900 €, pod uslovom da nemaš povrat austrijskog poreza. Ako ga imaš, onda su 990 € na katalošku vrednost od 2,400 €.

Kompletni troškovi za Focusa su 870 € na katalošku vrednost od 3,600 €.
Ukoliko mi obezbeđujemo eur1, troškovi su takođe 870 €, pod uslovom da nemaš povrat nemačkog poreza. Ako ga imaš, onda su 920 €.

U troškove su uračunati: PDV, očitavanje brojeva, skladište i naša usluga.
AMSS pregled nije uračunat u cenu. Ako želitš da ga mi odradimo to iznosi dodatnih 120 € po autu.
 
Da li se vise isplati uvesti auto iz nemacke za manje pare ili kupiti u srbiji?

Da li se više isplati imati švalerku ili plaćati prostitutke? Pa, brate, sam skontaj šta ti se više isplati! Sve zavisi šta tražiš. :)

- - - - - - - - - -

Pozdrav Done,
Koliko ce me izaci troskovi za, i sta je uracunato u te troskove ?

Audi a3 2.0tdi 103kw Uvoz iz Nemacke
100,800km
05/2010 godina
4 vrata
Nema skoro nista od opreme ako se to gleda

Nemam eur1 obrazac i sta da ti posaljem pre dovodjenja auta ?

Unapred hvala

Javljeno Denisu ;)
 
Don, da li radite carinu ili radite i usluznu kupovinu u inostranstvu?
Interesuje me ovaj automobil : http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...2500&makeModelVariant1.modelId=9&pageNumber=2

Koliko bi me izasla carina za ovaj automobil (komplet sve) i koliko usluzna kupovina ako to radite?

Kao što reče botr, samo carinu. Mogu ja organizovati da ga neko pokupi i doveze, ali da se zagleda u kakvom je stanju, to ne.

Inače, ovaj je već udat. Nema više oglasa. :)
 
Postoji li neki način provere za auto da li može da se izvadi EUR1 obrazac? Na osnovu broja šasije, na primer? Video sam da ostavljaju model code, tj HSN/TSN, pa da li može na osnovu? Konkretno me interesuju mazde, a koliko sam mogao da nadjem, sve se proizvode u japanu, ali ima onaj fazon da 40% delova u autu bude iz EU, pa se to priznaje...
 
Postoji li neki način provere za auto da li može da se izvadi EUR1 obrazac? Na osnovu broja šasije, na primer? Video sam da ostavljaju model code, tj HSN/TSN, pa da li može na osnovu? Konkretno me interesuju mazde, a koliko sam mogao da nadjem, sve se proizvode u japanu, ali ima onaj fazon da 40% delova u autu bude iz EU, pa se to priznaje...

Proizvode se i u Belgiji i u još par EU zemalja. Može da se vidi na osnovu broja šasije, jer japanski uglavnom počinju sa J.
 
Par pitanja za Dona:

1. Koliko bi bili ukupni troskovi za sledeci auto:
Model - BMW 320d
Godiste - 2013
Snaga - 120kW
Km - 85000
Zemlja - Nemacka

2. Koliko je efektivni povracaj PDV u procentima, s obzirom da je u Nemackoj 19%?

3. Da li u slucaju elektronskog placanja na racun prodavca je moguce da se izbegne ponovni odlazak u Nemacku radi povracaja novca?

Hvala unapred.
 

Back
Top