Uvoz automobila, pomoć i saveti

Veliki pozdrav svima na forumu.
Imam par pitanja u vezi carinjenja automobila. Naime, dobio sam na poklon od rodjaka iz Francuske passat-a b5.5 2003 godište. Moje je "samo" da završim carinu i da ga registrujem. Automobil je u Srbiji od prošle godine, znači nije u Francuskoj. U dogovoru sa njim, on bi mi poslao od papira sve što mi treba. Zvao sam jednu špediciju, rekoše, da mi treba samo saobraćajna dozvola, i to samo slika dozvole a oni će sve ostalo da završe. Ja bih samo želeo malo više o toj proceduri da se raspitam, ako neko zna kako ide cela procedura, čisto da me neko ne zeza. I da li neko ima predstavu koliko bi to sve moglo da me košta? :)
 
Sledeći automobil koji bih uzimao, gledao bih da uvezem iz inostranstva, budući da sam za trenutni dao prilično, kao i da za te pare mogu naći jako dobro očuvan BMW, Audi itd, koji će uvek biti klasa iznad Škode i kada sve saberem, mislim da sam se zeznuo kupovinom novog automobila ovde za te pare.

Imajući u vidu pomenuto, koje zemlje su preporuke i koja vozila se isplati gledati?
 
Sledeći automobil koji bih uzimao, gledao bih da uvezem iz inostranstva, budući da sam za trenutni dao prilično, kao i da za te pare mogu naći jako dobro očuvan BMW, Audi itd, koji će uvek biti klasa iznad Škode i kada sve saberem, mislim da sam se zeznuo kupovinom novog automobila ovde za te pare.

Imajući u vidu pomenuto, koje zemlje su preporuke i koja vozila se isplati gledati?
To ti kažem bolje mecku od 100k km nego novu skodu ja to tsko gledam..kupis ono sto volis Svica i Benelux iz Beneluksa imas povrat pdv od 25% a iz Svice nema skoro nista ..i jedni i drugi vode evodencije o km
 
To sto si ti video su krsevi. Svajcarska je skupa sto se tice automobila. Jedino je jeftino ono sto ima ulaganja.
Cesto je tako skupe su ruke pa se to oduzima ali i duge garancije tako da se moze naci kod ovih sto prodaju nova ..ali si u pravu ta auta do 100k km je tesko naci ispod cene da su tip top...ja ih obicno ganjam sto su za farbanje..znaci izgebane ili manje saobracajke sa kvarovima su jako retki ..
 
Pozdrav drugari! :bye:
Davno smo se videli na Krsti. Videh da je ova tema pala, pa zamolih dlugomira da je obnovimo.

Kako se korona ludilu nazire kraj, tako se osetno povećava interesovanje ljudi za razne zapostavljene aktivnosti, pa između ostalog i za uvoz automobila.
U međuvremenu su se desile razne izmene u postupku i pravilima uvoza, pa sam, kao i ranije, tu na raspolaganju forumašima da pitaju sve što ih zanima pre nego li se upuste u neku od aktivnosti oko uvoza.
Naravno, možete da se interesujete i za troškove uvoza, ali nemojte da preterujete! Imajte obzira da ja moram i da potrošim neko vreme dok vam napravim računicu, pored svih mojih obaveza, pa bih vas molio da to bude baš nešto konkretno što vas zanima i planirate da kupite, a ne onako iz dosade i radoznalosti da me zatrpavate zahtevima, kako se ne bio desilo da neko kome je stvarno bitno ne bi ostao bez odgovora. Hvala unapred na razumevanju!

Onda, tu smo, pa izvolite, pitajte! ;)
 
Ja koliko sam cuo uvoz je debelo poskupeo tj carine su duplirane.
Gde si, bre, Tihi? 100 godina, ej!? Ti si, vidim, još aktivan ovde na Krsti.

Nije baš toliko poskupeo. I dalje se više isplati uvesti, nego kupiti kod nas. Jedino je preprodavcima tim poskupljenjem smanjen manevarski prostor, da ne kažem zarada, jer nisu mogli da za toliko podignu cene da ne bi ostali bez kupaca, pa sada moraju da se zadovolje sa manjom zaradom.
 
Tesko ce biti uvoza polovnih kola a da valjaju jer ih je sve manje a cene su sve vece i vece Drze ljudi svoja vozila jer ne logi sa kupe nova .. Ako je meni problem naci nesto pristiojno nzn kako je vama koji kupujete sa distance
..
Ima i toga. Dugo se čeka na nova zbog nedostatka čipova. Ipak, sve više je zabrana za vozila na gorivo, pogotovo dizele, i ljudi u EU će ih se morati na vreme kurtalisati. Evo, čujem da su u Austriji dileri već oborili cene za otkup dizela.
 

Back
Top