USB flash-drive problem

tab503:
Moj odgovor je nikakav?
Simpaticno sa tvoje strane.
Prvo. Nisi uopste rekao da li si probao da ga stavis u neki drugi USB port ili ga svo vreme guras u isti. Znaci prva pretpostavka je da ti BAS TAJ U KOJI GURAS USB port ne radi. Svaka popravka racunara se uvek krece od najjednostavnijeg moguceg resenja pa se ide ka komplikovanijem.
Inace posto su moji odgovori nikakvi nemoj da proveravas da iskljucis kablovski modem ;)
Cisto da znas. Ne kazem da je i to resenje problema ali KABLOVSKI MODEM SE NE STAVLJA NA USB NEGO NA MREZNU KARTU jer na USB-u moze da napravi dosta sistemskih problema.
Takodje nisi rekao da li ti na tom USB portu ijedan USB flash radi. Vrlo sturo objasnjavas problem a zelis resenje.

Pa nikakav ti je odgovor kad ga pocinjes sa kvalifikacijom nekoga ili necega da je glupo. Zar ne? Mislim, "glupo" nije nikakav strucni izraz, niti pomaze resavanju problema. ;) Ali necemo naravno da se prepucavamo.

Nego da nastavimo dalje: Nisam napisao da li sam probao da ga "turim" u drugi USB, jer sam smatrao da se to podrazumeva kao prva reakcija. Dakle, probao sam u svaki USB, cak i u onaj gde je modem i nije bilo poboljsanja. Uzgred, modem nisam ja stavljao vec ljudi iz firme preko koje imam kablovski net.
Da rezimiram problem (a ako nesto ne napisem detaljno - reagujte): Ubacim flash u usb, komp. ga prepozna, otvorim ga i vidim sta ima od fajlova na njemu. Cim pokusam da otvorim neki fajl sa flasha ili da snimam na njega sa harda kao da se iskljuci i tu je kraj. Odem da proverim u My Computer - pise ono sto sam rekao 0 mb free, 0 mb used a u Device Manageru ga i dalje prepoznaje i lepo pise JetFlash 100.... Druga verzija je (kad pokusam da ga formatiram): Ubacim flash u usb, krenem da ga formatiram (dok jos radi normalno), formatira ga i pri kraju mi izbaci poruku da formatiranje nije uspesno. Znaci, cim krenem nesto da radim sa flashom on jednostavno "nestane". Pomislio bih da je problem sa samim flash-om, ali u pitanju su dva potpuno nova, koja na svakom drugom racunaru rade bez problema.

U svakom slucaju, hvala svima na odgovorima makar i ne resio problem 8)
 
To i jeste cudno. On ga lepo prepozna, u device manageru pise da radi normalno, ali kad odem u My Computer i kliknem na flash nista ne cita sa njega. Kad kliknem na properties pise da ima 0 mb used i 0 mb free space. Samo ga lepo procita prvih par sekundi kad ga ubacim u komp. I to se ne desava samo sa jednim flashom (pomislio bih da je on pokvaren), vec sa dva, koja su potpuno nova.

Da dodam jos podataka: Kad ga ubacim, javi mi da je pronasao novi hardver, u device manageru (disk drives) cak lepo pise i koji je USB ubacen (firma, kapacitet, sve...), kod USB controlera takodje lepo prijavljuje USB mass storage device, ali jednostavno ne moze da se koristi.

Nemam instaliran ni VMware, ni VirtualPC. Komp je odlicno odrzavan i nema nikakvih sumnjivih programa ili virusa. Na usb su vec prikljuceni mis, webcam i kablovski modem - svi rade perfektno.

Нешто слично овом проблему имам и ја и не знам шта да радим? Наиме, моја три порта на рачунару раде за све друге USB уређаје и стикове, осим за један стик (неки takeMS, од мислим 16GB) који је до скора нормално радио, а синоћ га убацим и неће да га очита. Тј. препозна га рецимо као Removable Disk, како му је званични назив (а некад само као USB Drive), једном или два пута приказао је и да је заузето типа 7 од 16GB, али кад уђем мучи се и на крају не уђе... не допре до садржаја. Не знам шта да радим, а проблем је додатни што ми тај садржај на њему треба, јер сам својевремено кубурећи с простором на компу, пребацио неке ствари на USB стикове, а после то нисам вратио.
 
Probaj pronadji ga u Device manageru,iako ga ne vidi u exploreru.Trebao bi u device da pokaže ? ili !,idi desni klik na to i uninstal driver,posle ugasi komp,pa normalno upali.trebalo bi iz task-a da iyadje upzorenje da je priključen novi hardver.Pusti nek odradi ili klikni na taj balon upozorenja i otvoriće ti se prozor i tu ćeš videti kako treži drajvere.Kada završi,obavestiće te da je našao drajvere i onda bi trebao biti i u exploreru,a i izaći njegov protor na desktop,ako uspe,tako uradi i za drugi.
 
isto mi se desilo pre par dana sa jednim usb-om

formatirao sam ga preko raznih programa

ali nije uspelo tako da je pao novi usb

otezavajuca je okolnost sto se a tvom nalaze tebi bitni podaci

pokusaj na vise kompa i na vise sistema da ga pustis , mozda negde i proradi

meni je najbolje znake zivota davao na pupy linux-u
 
isto mi se desilo pre par dana sa jednim usb-om

formatirao sam ga preko raznih programa

ali nije uspelo tako da je pao novi usb

otezavajuca je okolnost sto se a tvom nalaze tebi bitni podaci

pokusaj na vise kompa i na vise sistema da ga pustis , mozda negde i proradi

meni je najbolje znake zivota davao na pupy linux-u
Kaze covek da mu na drugim komjuterima rade ti USB stikovi,samo kod njega nece.
 
Probaj pronadji ga u Device manageru,iako ga ne vidi u exploreru.Trebao bi u device da pokaže ? ili !,idi desni klik na to i uninstal driver,posle ugasi komp,pa normalno upali.trebalo bi iz task-a da iyadje upzorenje da je priključen novi hardver.Pusti nek odradi ili klikni na taj balon upozorenja i otvoriće ti se prozor i tu ćeš videti kako treži drajvere.Kada završi,obavestiće te da je našao drajvere i onda bi trebao biti i u exploreru,a i izaći njegov protor na desktop,ako uspe,tako uradi i za drugi.

Jolemisa, свака част!

Кад сам провео поступак који си предложио, ствар се санирала и сад ради! ;)

Моја велика захвалност за помоћ. :hvala:
 

Back
Top