URASTANJE NOKTA ...

Grof Vronski

Legenda
Poruka
60.495
Problem pravi nokat palca leve noge.
Urasta.
Već više od godine.
Bolovi su vrlo jaki.
Kad ležim, čak dodir ćebeta izaziva.
Ko je im'o kako je rešio ?
Neka prenese iskustvo.
Znam da može hirurški, ali bih to želeo izbeći...
Dajte savet !
 
Ne izbegavaj hirusku intervenciju jer je najbolje resenje, ako ne odes na vreme to da sredis moze zestoko da se iskomplikuje.
Ja sam to operisao pre jedno 8 godina, dao mi je hirurg neku <anesteziju jbli ga nisam osecao neki preterani bol ali bilo je neugodno gledao sam kako mi sece deo nokta (isto je bio levi palac u pitanju) i kako odstranja tkivo deo mesa tu na palcu da bi koliko toliko to licilo na nesto , ja sam zadovoljan odradio je bas ok, bedak je sto moras da mirujes posle i da nosis obucu koju ti on preporuci nakon svega toga... generalno patike su smrt za to sve, a poslebno tesna obuca.

Jbg igrao sam pre bas dosta fudbal, posle toga bas i ne ali dosla je vojska na redu , stigao poziv , nisam imao nikakvih problema..

Ima vise razloga sto dodje do toga:

- Nepravilno secemo nokte
- Losa higijena, ne kazem da samo treba parati nooge u sapunici nego se i preporucuje hipermangan , rastvori se u vodi , odlican dezinfikator
- Fudbal , generalno sport ... ima tu svasta ..

Ja sam ti preneo moje iskustvo, i preporucujem ti da to resis na najbolji moguci nacin, naravno uz savet lekara - hirurga, oni znaju treba li to na intervenciju ili nekim lecenjem , u mom slucaju je moralo tako, isto sam se mesecima patio, bolovi, neprijatni mirisi upravo zbog gnojenja te rane, posto nokat udara u tkivo i razara ga...ne da mu da se zaceli...itd
 
Hvala ti puno.
Dosta toga saznao sam preko interneta.
No, u mom slučaju postavlja se problem.
Naime, ja živim sam, a nakon te hirurške intervencije,
ulazi se u poseban režim.
Tu je neophodna tuđa pomoć, koje sam ja lišen....!
Vidim, na netu postoje i neki modaliteti samorešavanja problema.
Prilično složeno, ali postoji....
 
I ja sam imala taj problem, i trpela dok se nokat nije podigao na mestu gde raste, zagnojio, podigao i kad vec nije imao nikakvu funkciju samo onako stajao resial sam ga hirurski ukloniti. to nije strasno pod lokalnom si anestezijom, posle ti daju lekove protiv bolova , ides svaki dr, dan na previjanja, i onda pocinje nov lep nokat da ti raste. samo tada isto dok raste i dok se priblizava vrhu vodi racuna kako seces, tj, seci na ravno,, da ne bi opet urastao, sto se mene desilo, pa sam tu muku mucila ,,ali mozes i par koncica niti da ispod coscka nokta utisnes( cisto da odignes da ti kad raste raste preko koze, da ne uraste,,tako sam ja radila dok nije se normalizovalo. I eto sad je vec sve ok.
Inace da znam da boli nokat urastao, to je ono na fazon, svima vices "pazi prst" znam kako je... samo se toga resi, idi doktoru nek pogleda i nek kaze najbolju metodu,,,
Srecnooo

- - - - - - - - - -

Hvala ti puno.
Dosta toga saznao sam preko interneta.
No, u mom slučaju postavlja se problem.
Naime, ja živim sam, a nakon te hirurške intervencije,
ulazi se u poseban režim.
Tu je neophodna tuđa pomoć, koje sam ja lišen....!
Vidim, na netu postoje i neki modaliteti samorešavanja problema.
Prilično složeno, ali postoji....

Nek te ne brine sto zivis sam, i ja sam zivela sama u to vreme kad sam skidala nokat, i posle operativno... samo savet bi ti dala da to uradis npr, pocetkom leta,,zasto,,zasto em sto zivis sam, a em sto dok si pod zavojima i dok ne izraste nokatna ploca tesko je obuti obucu, patiku, cipelu zimsku,,bilo sta,,tako da savet najbolje leti da mozes papuce nositi sa otvorenim prstima, japanke,,,
 
Poslednja izmena:
Da i hipermangan sam koristila u lavoru pa drzis stopalo,,, da sve smo ti lepo nas dvoje rekli,, bas to je ta procedura... najbolje skupi hrabrosti do leta i skini nokat...
Sve tokom operacije cujes, pricas sa doktorima oni te zavitlavaju :D i eto,,, ja nisam htela da gledam sta rade, samo eto to nisam zelela,, ali sve je ok,,nista strasnoo
 
I ja sam imala taj problem, i trpela dok se nokat nije podigao na mestu gde raste, zagnojio, podigao i kad vec nije imao nikakvu funkciju samo onako stajao resial sam ga hirurski ukloniti. to nije strasno pod lokalnom si anestezijom, posle ti daju lekove protiv bolova , ides svaki dr, na previjanja, i ond apocinje nov lep nokat da ti raste. samo tada isto dok raste i dok se priblizava vrhu vodi racuna kako seces, tj, seci na ravno,, da ne bi opet urastao, sto se mene desilo, pa sam tu muku mucila ,,ali mozes i par koncica niti da ispod coscka nokta utisnes( cisto da odignes da ti kad raste raste preko koze, da ne uraste,,tako sam ja radila dok nije se normalizovalo. I eto sad je vec sve ok.
Inace da znam da boli nokat urastao, to je ono na fazon, svima vices "pazi prst" znam kako je... samo se toga resi, idi doktoru nek pogleda i nek kaze najbolju metodu,,,
Srecnooo

- - - - - - - - - -



Nek te ne brine sto zivis sam, i ja sam zivela sama u to vreme kad sam skidala nokat, i posle operativno... samo savet bi ti dala da to uradis npr, pocetkom leta,,zasto,,zasto em sto zivis sam, a em sto dok si pod zavojima i dok ne izraste nokatna ploca tesko je obuti obucu, patiku, cipelu zimsku,,bilo sta,,tako da savet najbolje leti da mozes papuce nositi sa otvorenim prstima, japanke,,,

Sele, od srca hvala !

Moraću početkom leta da se odlučim,
kako si mi savetovala....
Ovo postaje, u izvesnom smislu, ozbiljan zdravstveni problem !
 
nesto me zezala skoro zanoktica pa sam guglao ima saveta kako se omeksava i sredi,cini mi se da vecina ljudi makazama isece i ostavi tako,umesto grickalicom i turpijom da odradi

da ali urastanje nokta je nesto mnogo mnogo opasnije od obicne zanoktice ... msm nebi ja to poredio, kao sto rekoh kod urastanja nokta jedan od faktora je i to sto nepravilno secemo nokte ...

61193776-nokti-nozni-prsti.jpg
 
Idi kod doktora i riješi se te muke. Isto sam prolazila sa palcem desne noge prije nekih desetak godina ,sve od straha uklanjanja nokta i svega što slijedi, pokušavala sve samo da izbjegnem operaciju. Na kraju su mi odstranili samo tu problematičnu polovicu nokta, oporavak je bio baš brz i s obzirom na bolove koje sam imala prije intervencije, ovo poslije skoro da nisam ni osjetila. Samo da napomenem da je intervencija bila u zimskim mjesecima. Kasnije, kad nokat izraste, krenulo je opet da boli ali sam masirala okolno tkivo, kao da ga odvajam od nokta i uspjelo je....sada samo pazim kako izrezujem nokte i kakvu obuću nosim i nemam više nikakvih problema.
 
da ali urastanje nokta je nesto mnogo mnogo opasnije od obicne zanoktice ... msm nebi ja to poredio, kao sto rekoh kod urastanja nokta jedan od faktora je i to sto nepravilno secemo nokte ...

Pogledajte prilog 423610

Mislim da je nepravilno sečenje noktiju isključivi razlog.
Drugi, kao, na pr. tesna obuća, ne stvaraju problem, ali ga ubrzavaju i otežavaju !
Lepo kažu znalci - nokte na nogama seći ravno, a na rukama polukružno ....
 
Nemojte ga plasiti ne ukljanja se ceo nokat :grudvanje3: ,zavisi od toga koliko je komplikovano meni je odsecen deo nokta recimo ovako nesto (primer) :

download.jpg


ovo crno sto sam oznacio je seceno, jbg visak nokta je urastao u tesno meso ... to je problem bio.

I da ove ivice, uvek obarajte turpijom , ne sme nista biti ostro ili na dodir da bode, znaci uvek fino obranje ivica.
 
Poslednja izmena:
Hvala ti puno.
Dosta toga saznao sam preko interneta.
No, u mom slučaju postavlja se problem.
Naime, ja živim sam, a nakon te hirurške intervencije,
ulazi se u poseban režim.
Tu je neophodna tuđa pomoć, koje sam ja lišen....!
Vidim, na netu postoje i neki modaliteti samorešavanja problema.
Prilično složeno, ali postoji....

U Beogradu to može da se uradi laserski. Ja sam to radio obostrano na oba palca i samo sam sutradan držao nogu uzdignutu. Prekosutra sam bio na poslu i sem tri previjanja u desetak dana nikakav poseban režim.
 
Hvala ti puno.
Dosta toga saznao sam preko interneta.
No, u mom slučaju postavlja se problem.
Naime, ja živim sam, a nakon te hirurške intervencije,
ulazi se u poseban režim.
Tu je neophodna tuđa pomoć, koje sam ja lišen....!
Vidim, na netu postoje i neki modaliteti samorešavanja problema.
Prilično složeno, ali postoji....

Secnuo mi hirurg to pre 10-tak godina, a godinu dana sam se patio.
Hiruska intervencija je pod lokalnom anestezijom i nije nista strasno - vec posle 4-5 dana hodaces normalno i moci ces da obujes bilo koju obucu. Ne treba ti nicija pomoc za tih par dana, nabavi namirnice da ne moras da se obuvas i izlazis, jer neces moci na tu nogu zbog palca da obujes nista. I to ti je jedini limit - par dana zajebano da obujes bilo sta na tu nogu - sve ostalo zivis i radis noramalno.
Da, meni je samo secnuno deo nokta i deo mesa sa strane, i to je to, bukvalno je intervencija trajala 2 minuta.
Odes to i resis, i mirna glava posle toga z;)
 
Problem pravi nokat palca leve noge.
Urasta.
Već više od godine.
Bolovi su vrlo jaki.
Kad ležim, čak dodir ćebeta izaziva.
Ko je im'o kako je rešio ?
Neka prenese iskustvo.
Znam da može hirurški, ali bih to želeo izbeći...
Dajte savet !
Slusaj,ja sam do skore imao problem s tim.Nocu sam previjao i natapao gazu sa apotekarskim alkoholom,ali to nije davalo neke uspehe.Najgore je sto sam ja to cistio nekoliko puta dnevno,alkoholom,ali je se opet osecao ruzan miris rane.Citao sa dosta i pitao dosta o tome,ali nikakve pomoci.Isto samcitao na dosta mesta da su ljudi isli na operacuju toga i da im se problem vracao.Jeste da boli dosta,ali sa stegao zube i rasirio tu ranu da dodjem do ivice nokta,da bi to mogao iseci.dakle samo sam sekao tu ivicu nokta grickalicom dok nije to izaslo.To je bilo svaki 3-5 dana.Videces i sam jeste bolan postupak,ali se isplati.kad izraste nokat van mesa,nemoj vise seci nokte na palcevima grickalicom,vec sam makazama i uzmes malo turpiju za nokte i obradis te coskove.Ponavljam jeste bolno dok to ne izadje,ali se isplati i evo vise od 6 meseci nemam problema niti bolove.
 
Secnuo mi hirurg to pre 10-tak godina, a godinu dana sam se patio.
Hiruska intervencija je pod lokalnom anestezijom i nije nista strasno - vec posle 4-5 dana hodaces normalno i moci ces da obujes bilo koju obucu. Ne treba ti nicija pomoc za tih par dana, nabavi namirnice da ne moras da se obuvas i izlazis, jer neces moci na tu nogu zbog palca da obujes nista. I to ti je jedini limit - par dana zajebano da obujes bilo sta na tu nogu - sve ostalo zivis i radis noramalno.
Da, meni je samo secnuno deo nokta i deo mesa sa strane, i to je to, bukvalno je intervencija trajala 2 minuta.
Odes to i resis, i mirna glava posle toga z;)

Koja je procedura ?
Jel' klasika ?
Izabrani lekar, on daje uput specijalisti hirurgu,
ovaj pregleda i rešava !?
 
Slusaj,ja sam do skore imao problem s tim.Nocu sam previjao i natapao gazu sa apotekarskim alkoholom,ali to nije davalo neke uspehe.Najgore je sto sam ja to cistio nekoliko puta dnevno,alkoholom,ali je se opet osecao ruzan miris rane.Citao sa dosta i pitao dosta o tome,ali nikakve pomoci.Isto samcitao na dosta mesta da su ljudi isli na operacuju toga i da im se problem vracao.Jeste da boli dosta,ali sa stegao zube i rasirio tu ranu da dodjem do ivice nokta,da bi to mogao iseci.dakle samo sam sekao tu ivicu nokta grickalicom dok nije to izaslo.To je bilo svaki 3-5 dana.Videces i sam jeste bolan postupak,ali se isplati.kad izraste nokat van mesa,nemoj vise seci nokte na palcevima grickalicom,vec sam makazama i uzmes malo turpiju za nokte i obradis te coskove.Ponavljam jeste bolno dok to ne izadje,ali se isplati i evo vise od 6 meseci nemam problema niti bolove.

Jbt, podsetio si me na jednog Rusa, lekara, koji je, ne znam kojim povodom,
boravio na Kamčatki.
Da li kao član naučne ekspedicije, jeb'em li ga ?
Biće da jeste !
Desilo se da je ostao sam u bazi, nigde nikoga....

I, krene napad slepog creva.
BAJA JE SAM SEBE OPERISAO, bez ičije pomoći.
Stavio ogledalo i - reži !
A, mi da se ne izborimo sa jednim noktom ?
Ma, idi, begaj....
 
Jbt, podsetio si me na jednog Rusa, lekara, koji je, ne znam kojim povodom,
boravio na Kamčatki.
Da li kao član naučne ekspedicije, jeb'em li ga ?
Biće da jeste !
Desilo se da je ostao sam u bazi, nigde nikoga....

I, krene napad slepog creva.
BAJA JE SAM SEBE OPERISAO, bez ičije pomoći.
Stavio ogledalo i - reži !
A, mi da se ne izborimo sa jednim noktom ?
Ma, idi, begaj....
Ja resio istrpeo par seckanja tog coska od nokta i sad nemam nikakvih problema.Cak se i ono zadebljalo meso sa strane povuklo.kao da nije nista bilo.Nikada nisam bio na na kakvoj operaciji pa necu ni za nokat.Ono boli te boli.To da prstom odvojis malo to meso sa strane da bi zavukao grickalicu i odcekao to parce nokta.Posle 3-5 dana ponovo i nisam vise od 4 puta to uradio dok nokat nije prorastao.
 
Jbt, podsetio si me na jednog Rusa, lekara, koji je, ne znam kojim povodom,
boravio na Kamčatki.
Da li kao član naučne ekspedicije, jeb'em li ga ?
Biće da jeste !
Desilo se da je ostao sam u bazi, nigde nikoga....

I, krene napad slepog creva.
BAJA JE SAM SEBE OPERISAO, bez ičije pomoći.
Stavio ogledalo i - reži !
A, mi da se ne izborimo sa jednim noktom ?
Ma, idi, begaj....

Nije bio bas sam u bazi, ali jeste bio jedini medicinar.
 
Koja je procedura ?
Jel' klasika ?
Izabrani lekar, on daje uput specijalisti hirurgu,
ovaj pregleda i rešava !?

Trebalo bi da je takva procedura, ja sam to odradio u NS-u pre 10-tak godina kad nije bilo izabranog lekara, ali da, lekar opste prakse je dao uput za hirurga, hirurg pogledao i zakazao mi termin, dosao na zakazan termin, sredio mi to, i odmah otisao kuci.
Od tada, nikad vise nisam imao taj problem.
 
Slomio palac pre godinu i po, otpao mi nokat na palcu desne noge.
I krene to meni da raste, ali krene da urasta u levom cosku i to vrh krenuo da se zabada u meso. Ja to uzeo i nesto cackao i zagnoji se to meni.
Krenulo vec da baca beli sekret koji smrdi u cku materinu. Pokusavao ja to da saniram i nisam mogao. Odem kod ortopeda i on mi proda foru koju mozes da pokusas ako bas nije zajebano.
Uzmes u apoteci onaj nozic sto sluzi za secenje ampula, i uzmes da struzes taj nokat po sredini jedno desetak puta svaki dan. Ideja je da kad ga oslabis na sredini da ce on malo da se izdigne na strani.
I nije to meni nesto specijalno pomoglo. Vec je krenulo da pravi frku. Uzmem ti ja i napijem se piva, da malo utrnem, uzmem male makaze i spicasti deo grickalice sto sluzi za caranje prljavstine.
Otkuvam malo nogu u toploj vodi da sve to popusti i krenem prvo da stricam desnu stranu nokta koja je imala usirenu krv i koja je malo izdignuta. Okrojim ja lepo tu celu desnu stranu i krenem da secem nokat od sredine ka levom kraju. Bolelo je to prilicno jbte.
Kad sam vec stigao do dela koji je gnojio i kojeg je obuhvatilo meso, ja onda uzmem onaj spicasti deo i zabijem ispod nokta i krenem da ga vucem ka spolja. Kad zaglibi, onda malo secnem grickalicom, pa opet zabijem ono sranje. Ja sam to vukao dok nisam izvadio to parce nokta iz mesa. Bol na skali od 1 do 10 je bila sedmica sigurno. Kad postane prejako ja malo popustim.
Onda sam ga cupkao rhom grickalice dok nisam vrh otupeo i dok ga na kraju nisam slomio. Isecem to lepo tu, pritisnem ono meso da izadje sav gnoj, obrisem, stavim gazu sa jodom i alkoholom i uvijem taj prst.
Sledeci dan kad otok spadne, onda uzmes i zavrsis posao i okrojis tu stranu koja pravi problem.
Jedini problem koji sad imam jesto sto ovo radim skoro svaki mesec. Nokat je izgleda deformisan i ne raste pravilno. Plus je to sto vise ne boli toliko, mozda 3-4.

Ako ces ista da preduzimas povodom tog nokta, idi kod pedikira ili ako ces to sam, obavezno nokat stavi u toplu vodu da odstoji. Onda on popusti malo, lakse ga je iseci ili slomiti.

- - - - - - - - - -

I da, ortoped mi je dao neki lek da pijem jedno 7 dana da smanjim taj gnoj. Nije to nista bilo strasno, kap gnoja dnevno. ja sam bas bio blag slucaj.
 
Problem pravi nokat palca leve noge.
Urasta.
Već više od godine.
Bolovi su vrlo jaki.
Kad ležim, čak dodir ćebeta izaziva.
Ko je im'o kako je rešio ?
Neka prenese iskustvo.
Znam da može hirurški, ali bih to želeo izbeći...
Dajte savet !

Meni je jedan stari lekar dao savet da sredinu nokta sečem u obliku slova V zato što nokti teže da popune praznine.
Tako popunjavajući V prezninu, oni se sužavaju sa perifernih delova prema centru.

Ne znam da li to ima nekog efekta, ali ja ih iz predostrožnosti tako sečem u zimskim mesecima već godinama.

Nikada nisam imala problema sa noktima, a ovu metodu zasecanja praktukujem zlu ne trebalo.
 

Back
Top