UPOMOC! opadanje kose

Difovac Zr:
Pa, mogla bi da odeš kod nekog stručnjaka i vidiš šta je...ali ako je farbaš verovatno je zbog toga...a i može biti naravno na nervnoj bazi!

ne farbam je, niti je na bilo koji drugi nacin hemijski tretirana (mini val i slicno), osim naravno hemije koja je u samponima.

u svakom slucaju, hvala svima koji su dali savete, otici cu kod lekara da proverim sve sve sve (uprkos mom nenormalnom strahu od igle)
 
ja_licno:
ne farbam je, niti je na bilo koji drugi nacin hemijski tretirana (mini val i slicno), osim naravno hemije koja je u samponima.

u svakom slucaju, hvala svima koji su dali savete, otici cu kod lekara da proverim sve sve sve (uprkos mom nenormalnom strahu od igle)
Ok...ja sam je farbao(znaš ono u pubertetu) i sad mi opada i proredila se...a govorili su mi kako imam lepu i gustu kosu...pa i ja sad imam male muke, kupio Biomelem-ov šampon reko da probam... :)
 
hani ajd nemoj tako sa mnom --vidi kaki sam baja u avataru a ?? pravi yebač!!!

samo da mu odgovorim i vraćam se sa pravim odgovorom za temu

__može se studirati NA DIF-u ,, ali opet ima i onih difovaca koji kažu da studiraju Državni Institut za Fizičku kulturu -- a to je nebuloza ,, mada difovcu ZR ti nisi taj ,, samo sam rekla --- da to tako jedan baja izjavio
 
opadanje kose --- izlečio mnoge revlon -- udjes u parfimeriju i trazzis revlon ampule protiv opadanja kose i jedan mnogo suv revlon šampon ,, koristi se dva puta nedeljno ,, efekat se dobija nakon mesec dana ,,, tako ,, eto umem i ja da napisem nesto vezano za temu (samo da znas hani!!!!)
 
Pa, ovako… Vec nekoliko godina unazad kosa mi se proredjuje. Uglavnom opada periodicno, I evo, poslednjih par nedelja strahovito opada. Svaki put kad provucem ruke kroz kosu, sake mi ostanu pune… Nema opadanja na pecate, nisam pila nikakve hormonske tablete, nemam drugih zdravstvenih problema. Imam utisak da mi se kosa nenormalno istanjila, kada pogledam koren od kose koja je opala, on gotovo da se I ne vidi, toliko je jadan I mali. Inace, u tih poslednjih par nedelja teme je pocelo da mi se peruta, iako ranije nisam imala problema sa tim. Sampone cesto menjam I sve sam ih isprobala. Isla sam prosle godine na snimanje temena mikrokamerom, I rekli su mi da mi kosa opada od stresa, I dobila sam neki losion kojim se masira teme (na kraju se ispostavilo da zena koja to prodaje u stvari ima procenat od prodaje). Naravno, to nije pomoglo. Kosa mi je duga vec godinama, I posle svega resila sam da je drasticno skratim, ali taj problem sa korenom I dalje ce ostati.
Imam 20 godina, dakle, nisam u nekom kriticnom periodu, zdrava sam I prava… sve osim te kose :cry:
Otisla bih kod nekog specijaliste, ali ne znam kod kog. Dermatologa? Ili nekog drugog? Mozda kod nutricioniste?

Ako je neko imao slicno iskustvo, please, pomozite, dobro bi mi dosao bilo kakav savet, recept iz domace radinosti, naziv preparata koji ste koristili, bilo sto ce mozda pomoci. I hvala unapred.

meni je jednom naisao takav period da mi je kosa opadala i da sam izvukla punu saku kose.meni se to dogodilo zbog stresa.pomogao mi je sampon protiv opadanja kose koji se pravi u drzavnim apotekama.tacnije, to se nanese na kosu i drzi se 20 minuta a zatim se ispere.posle prvog stavljanja se duplo smanjilo opadanje.taj losion bas ruzno mirise ali mi je pomogao.ne znam sta je kod tebe u pitanju ali mozda da probas pa da vidis.cena je pre godinu dana bila oko 130 dinara.
 
Pa mozda je i od menjanja šampona, zna da se peruta teme. Moj drug je imao sličan problem,mada ne toliko i kupio je neki šampon, mislim da ga Leskovac (Actavis,Zdravlje) proizvodi i pomoglo mu je 100%! A čula sam i za "gadan" sapun, pitaj baku ili deku sa sela znace oni da ti objasne, kazu ne mirise baš ali pomaže!
 
Pa, ovako… Vec nekoliko godina unazad kosa mi se proredjuje. Uglavnom opada periodicno, I evo, poslednjih par nedelja strahovito opada. Svaki put kad provucem ruke kroz kosu, sake mi ostanu pune… Nema opadanja na pecate, nisam pila nikakve hormonske tablete, nemam drugih zdravstvenih problema. Imam utisak da mi se kosa nenormalno istanjila, kada pogledam koren od kose koja je opala, on gotovo da se I ne vidi, toliko je jadan I mali. Inace, u tih poslednjih par nedelja teme je pocelo da mi se peruta, iako ranije nisam imala problema sa tim. Sampone cesto menjam I sve sam ih isprobala. Isla sam prosle godine na snimanje temena mikrokamerom, I rekli su mi da mi kosa opada od stresa, I dobila sam neki losion kojim se masira teme (na kraju se ispostavilo da zena koja to prodaje u stvari ima procenat od prodaje). Naravno, to nije pomoglo. Kosa mi je duga vec godinama, I posle svega resila sam da je drasticno skratim, ali taj problem sa korenom I dalje ce ostati.
Imam 20 godina, dakle, nisam u nekom kriticnom periodu, zdrava sam I prava… sve osim te kose :cry:
Otisla bih kod nekog specijaliste, ali ne znam kod kog. Dermatologa? Ili nekog drugog? Mozda kod nutricioniste?

Ako je neko imao slicno iskustvo, please, pomozite, dobro bi mi dosao bilo kakav savet, recept iz domace radinosti, naziv preparata koji ste koristili, bilo sto ce mozda pomoci. I hvala unapred.

Ne znam kako da ti pomognem, ali i meni opada nenormalno u poslednje vreme... pa eto, ako će ti biti lakše...
 

Back
Top