УПОКОЈИО СЕ ЊЕГОВА СВЕТОСТ ПАТРИЈАРХ СРПСКИ ГОСПОДИН ПАВЛЕ

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja za malo toga u zivotu stvarno,sto bi rekli dusom zelim,do sada(do 30 godina) to su bile svega 5 stvari za koje sam mogla da nekog napadnem ako bi mi stao na put
jedna od tih svari- ne znam zasto -jer ja sam postovalac lika i dela Patrijarha Pavala,ali nisam sumanuti vernik ima granica
ali cim je bio izlozen u sabornoj ja sam kao magnetom bila privucena da odem tamo
Medjutim,zbog odredjene bolesti mi je bilo jasno da necu moci da ispunim tu zelju sebi
Sada se razmisljam da riziujem i da odem na sahranu,ali mi je jasno da ga medju ovim svetom tek necu nista uraditi a kamo li izdrzati
,,,Vidim da je kovceg otvoren,i da su sve sanse da ga proglase za sveca,pa me zanima da li ce kovceg i dalje biti otvoren u rakovici neko vreme ili ne?
 
012.jpg



"Кад се човек роди, цео свет се радује, а само он плаче. Али треба да живи тако да, кад умре, цео свет плаче, а само он се радује." +++Патријарх српски господин Павле

Zbogom Vasa Svetosti!
 
Pre toliko godina je,tada nepolitizovana SPC,u trenutku bozanskog providjenja,izabrala najboljeg moguceg coveka na polozaj patrijarha.Svih ovih godina se,u moru svestenstva sa jarecim bradicama i ray-ban staklima, isticao svojom nenametljivoscu i bio najsvetliji primer onoga sto crkva treba da bude-oslonac,mudrost,reper principa i moralnih normi kojima svi trebamo teziti. Otisao je najbolji od nas,u to nema sumnje...nadam se da ce sledeci koji bude sedeo za njegovim stolom biti blagosloven makar delicem njegovog karaktera.

Hvala mu za sve,za 95 godina koje je prooveo uz nas,sto nas nije napustio kroz sva sranja kroz koja smo prosli,sto nije uzeo niciju stranu kada smo se delili vec je davao sve od sebe da nas odrzi zajedno

Jedan od retkih osoba koji je za zivota nasao sebe i ono u cemu je dobar-najbolji, a to je da bude DOBAR COVEK. Najteza stvar za postici
Ne znam,niti cu ikada znati za nekoga ko je vise zasluzio da mu "NJEGOVA SVETOST" i "GOSPODIN" stoje pored imena

Sretan ti put bozji covece i reci koju lepu rec za svoje stado...
 
Poslednja izmena:
Pokoj mu dusi.

Ja, kao vise njih ovde, nisam vernik ali sam isto veliki postovaoc Patrijarha Pavla.
Sretala sam ga cesto po GSP-u, trola 21 od '92god, njegova pojava je uvek bila mirna, blaga, zracio je dobrotom. Dopro je do srca mnogih, verujucih i neverujucih :heart:
Osecam gubitak, i On je jedina osoba zbog koje sam( cu) satima stajala u redu da iskazem postovanje
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top