uništavanje glodara

Ja sam gresna ubila sam mladu zenku .Sve sam probala ,prvo sam ocistila dva gnezda {ti je u nus prostorijama} i pokusala da ih isteram,muzjak je pobegao.Onda sam pustila dva psa jednog po jednog,posle toga dve macke i nista.Gadna pacovolovka, zamka jer nisam nasla humane pacovolovke, i to je zaobisla
E onda sam postala zla i pokrpila rupe lepkom za plocice i granulama, pa riba punjena tim antikoagulantom {mackama i psima nista nebi trebalo da bude ako pojedu tako otrovanu zivotinju ali nesmeju oni to da pojedu pa zato sam sipala po rupama ] Jezim se i staklo sam sipala u rupe ,nije u redu da tako postupam ali i psi ih love i macke i muce ih, u fer borbi ih savladaju i posle se igraju sa njima jer ima neki mehanizam u samoj zivotinji neka vrst anestezije u takvim slucajevima
i ne boli ih kraj.
Meni mozete da kazete sta radim na ovom forumu ali popravicu se, sada treba da isteram sve pacove da mi ne diraju kucice koji ce doci i koji ce biti napolju a od neurednog komsije mi stalno dolaze pacovi i misevi.
Mozda neko zna gde ima bezazlenih pacovolovki ,bila bih najzahvalnija.:bye:
 
Imamo u radnji onaj UZ rasterivač i u prostoriji u kojoj je deluje ali u drugoj, iako navodno radi kroz zidove, su se tokom ovog hladnog talasa nastanili miševi. Tu već radi Billy the cat pošto muž prodaje lepak ali ipak reklamira ovaj UZ ko god dođe da pita ili se začudi kako nam džakovi koncentrata nisu izgriženi... Ja sam od lepka odustala, ne mogu više da ih koljem i lomim im vratove (i dva su bila previše) a ne bih mogla ni da ih pustim da se muče, žalosno ih je slušati. A tu je i rizik po komšijske mačke, ma kako dobro ja zapakovala to, one su ipak stručnjaci za raspakivanje đubreta. Umesto toga, na svim prozorima imam mreže protiv komaraca i zasad su čitave a nemam u kući znake prisustva "podstanara".
 
Nemam pojma šta se sad dešava, tek kod mene u kući su se pojavili miševi.
Jedan je uhvaćen pomoću mišolovke (da l' je humano ne znam, ali ubija na mestu :sad2:), drugi (hajde da se nadamo da je to "par" od ovog, mada sumnjam da ih je mnogo više) šeta po kući.
Čujemo ga u kuhinji ispod lemperije (da ne objašnjavam... to su neke aluminijumske lajsne, šuplje, naravno, odmaknute od zida taman toliko da miš miš može da prođe), viđen je u predsoblju, dnevnoj sobi, čak i našoj radnoj/spavaćoj :sad2:. Naravno, ne u isto vreme ;).
Kuća je stara, nije čudno što po zidovima postoje pukotine, čudno je što ih odjednom imamo, jer se to nije dešavalo samo jedne godine kad nismo imali mačku. Ali tada su se čuli i kako trče po tavanu.
Mačak "održava" tavan, ne čuju se odande, ali neće da ostane u kući..
Sve više sumnjam na to da neko od komšija ima taj UZ rasterivač... taman toliko daleko da su se miševi nastanili kod mene. :evil:
Pokušali smo i sa mišolovkom (uredno je zaobiđe) i sa mačkom unutra i sad mi ostaje jedino da ih trujem (bili neki likovi za deratizaciju nedavno i uvalili bratu neki otrov za 500 dinara).
 
pa kupi i ti taj UZ rasterivac
Nije bilo potrebe do sad... Godinama nisam videla miša u kraju. A i ja imam mačke nekoliko godina unazad, tako da je to bilo rešeno. Otkud su se sad pojavili - nemam pojma.
Dva dana unazad, ništa se ne čujem niti bilo gde vidim tragove. Izgleda da je ipak bio samo jedan. "Par" od onog iz mišolovke.
 
Provereno, ne deluje kroz zidove, pa ni kroz stakla. :thumbdown: Zato nam mačori redovno ulaze u drugi, mali magacin u kom nemamo rasterivač.
Sad si me razočarala z:(.
Ja taman rešila da ga pazarim... a ovako ispade da mi treba bar dva komada ... jer se šetaju po njmanje dve prostorije.
Nije ih bilo neko vreme, pa kako je ovo zahladnelo, opet se čuju... i ostavljaju tragove po kuhinji z:((z:cry:.
konte boravio unutra, ali - ništa.
I tako moja mama nahvatala gomilu saveta: lepak pa lepak i ja više poludim i kupim lepak... a znam da ćemo se svi ulepiti pre miševa!
Prvi je stradao Konte (klinci došli i pustili ga unutra... on pravo na lepak z:cry:) ... Miša ni jednog nema.,
Ali, zato moj dragi juče ulovio jednog golim rukama! :zskace::zskace::zskace:
 
E dakle dame i gospodo......mislim stvarno......;)

Manite se ''humanizma'' i slicnih kojestarija narocito kad su u pitanju pacovi jer verujte ni malo nije prijatno uci u recimo spajz(ostavu)i zateci podstanara kako ''ladno'' gricka keks....i jos nesto tacno je da su to izuzetno inteligentne zivotinje,sa nevoravatnim opcijama za prezivljavanje,i prilicno nezgodne narocito kad su uplasene(cesto se brane skakanjem direktno u lice).......

E zato, najefikasnija borba protiv ''istih'' su rastereivaci(koji deluju na nervni sistem,a ne smetaju kucnim ljubimcima)i jos bolje psi (razne vrste teriera i patuljasti snauceri).....
Ja u kuci imam i jedno i drugo i trece......;) i mogu vam reci da je prilicno efokasno.......
 
U čemu je problem sa rasterivačima?! Ne povredi ih, jednostavno ih otera. Pričali smo o eko-mišolovkama, uhvati i pusti metoda. Lepak i agresivne mišolovke (tipa onog pacolovca koji sam videla još letos i još ne mogu da se otrgnem utisku) smo, uz par izuzetaka, uglavnom osudili. Pročitaj temu malo pažljvije.
 

Back
Top