Ukrašavanje torti, rođendanske torte

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo od mene jedna torta koja je radjena pre dve nedelje,i nisam nesto zadovoljna ni sa tortom ni sa slikom ali dobro....
 

Prilozi

  • vvvv.jpg
    vvvv.jpg
    25,8 KB · Pregleda: 52
Treba mi savet: htela bih tortu da stavim na tacnu od stiropora koju bih presvukla fondanom. Da li tortu da slozim na kartonsku tacnu iste velicine kao i torta pa onda na stiropor tacnu ili da direktno redjam kore na nju?! Ko me je razumeo shvatice :zcepanje:

Ja sam ovu poslednju, svadbenu stavila na kartonsku tacnu pa zalepila na stirodur. Na tacnu sam namazala puter krem, ali nisam lepo razmazala pa je bilo grbavo na par mesta i gledaj da nadješ tacnu bez one "čipke" nego ravnih ivica.
To je moje skromno iskustvo, pošto sam to radila prvi put :) Lepak - na bazi vode, ja sam koristila drvofix, traku oko stirodura lepila royal icing-om ali se providi kroz traku i ulepi je pa to nije najsrećnije rešenje.
 
meni se ovogodisnja kokina torta bas dopala....jako mi je efektna i sama postavka torte a naravno i kako je sve odradjeno...licno meni je ovo jako lep stil, volim ovakve dekoracije.o detaljima da ne pricam-svaka cast!...a sto se zirija tice - boze moj....uvek ce biti nagradjenih i nenagradjenih..zato koko ja na tvom mestu ne bih odustajala od takmicarskog dela:), obzirom da ucestvujete vec na takmicenjima, vas rad je i visestruko nagradjivan, sto se kaze zna se ko ste i sigurno da mozete uvek da doprinesete takvim manifestacijama :D jeste verov. glupo da ja pricam koja nemam takm. ambicije - barem ne sad, nikad se ne zna :), ali nekako mi se cini da su ti sajmovi, takmicenja fina prilika za onog ko ucestvuje da izmedju ostalog prikaze nesto novo, vidi sta nudi konkurencija, vidi ideje, stilove i sl :)

p.s. sad procitah i za nagradu, e pa cestitam z:)

Kada sam crtala kako ce torta izgledati (jer ja uvek to tako uradim - pa onda pravim) i planirala kako cu je ukrasiti, prvobitno plan je bio da torta bude crno bela a cvetici u nekim neznim roze nijansama i sa zelenim listicima. Jer sam racunala da ce to biti efektnije za jednu takvu manifestaciju u Beogradu i sa zirijem koji voli takav stil (meni je Vesna Atkovic svojevremeno otvorila oci kada mi je rekla "mozda je kic, ali KIC PROLAZI")
Medjutim, kada smo zavrsili detalje na torti i cvetici stigli na red za bojenje, ja prosto nisam imala srca da ih obojim i lepo sam rekla Radetu da ja to ne mogu, jer smatram da bih tako unistila tortu. Tako da je sve ostalo belo, listice sam samo obojila u crno i torta je bila za moj ukus savrseno dekorisana.
A sto se takmicenja tice, nekako mi je u ovom trenutku muka od svega. Od neprospavanih noci, nepravde koja jeste ispravljena, ali ostaje gorcina i jos mnogo cega.... Zene obicno posle porodjajnih muka kazu da vise nikada nece da budu trudne, pa ipak rode jos dece :D (izem ti poredjenje :zcepanje: ) Imam godinu dana da se ohladim ;)
 
Kada sam crtala kako ce torta izgledati (jer ja uvek to tako uradim - pa onda pravim) i planirala kako cu je ukrasiti, prvobitno plan je bio da torta bude crno bela a cvetici u nekim neznim roze nijansama i sa zelenim listicima. Jer sam racunala da ce to biti efektnije za jednu takvu manifestaciju u Beogradu i sa zirijem koji voli takav stil (meni je Vesna Atkovic svojevremeno otvorila oci kada mi je rekla "mozda je kic, ali KIC PROLAZI")
Medjutim, kada smo zavrsili detalje na torti i cvetici stigli na red za bojenje, ja prosto nisam imala srca da ih obojim i lepo sam rekla Radetu da ja to ne mogu, jer smatram da bih tako unistila tortu. Tako da je sve ostalo belo, listice sam samo obojila u crno i torta je bila za moj ukus savrseno dekorisana.
A sto se takmicenja tice, nekako mi je u ovom trenutku muka od svega. Od neprospavanih noci, nepravde koja jeste ispravljena, ali ostaje gorcina i jos mnogo cega.... Zene obicno posle porodjajnih muka kazu da vise nikada nece da budu trudne, pa ipak rode jos dece :D (izem ti poredjenje :zcepanje: ) Imam godinu dana da se ohladim ;)
Koko ti si bar pametna žena, drži se tvog principa i biće ti dobro. Zar je do sada bilo loše? Što se mene tiče, rekla sm ti i u živo, a ovde samo da dodam da si napravila samo one cvetove sa prašnicima tananim ko paučina, za mene bi ti bila velemajstor koji bi dobio specijalno priznanje. :cmok:
 
Poslednja izmena:
Pozdrav cure,torte su vam sjajne,savrsene,sa svim tim detaljima,nemam reci.....Molim Vas sve za pomoc,imate li neku ideju kako da napravim tortu u obliku kuce sa krovom,jer do nedelje mi majstori zavrsavaju sa gradnjom,pa sam htela na svecanom rucku u nedelju da ih iznenadim,tako nekom zanimljivom tortom.I imajte u vidu da sam amater u odnosu na vas ovde.
 
Pozdrav cure,torte su vam sjajne,savrsene,sa svim tim detaljima,nemam reci.....Molim Vas sve za pomoc,imate li neku ideju kako da napravim tortu u obliku kuce sa krovom,jer do nedelje mi majstori zavrsavaju sa gradnjom,pa sam htela na svecanom rucku u nedelju da ih iznenadim,tako nekom zanimljivom tortom.I imajte u vidu da sam amater u odnosu na vas ovde.

Kacalu dobro nam došla.

Odgovor imaš na ovoj strani /dala ga je Zlatna Koka) brpj posta #16607: http://forum.krstarica.com/showthre...nske-torte?p=16003262&viewfull=1#post16003262
a ralizaciju na ovoj (Ljuba) : http://forum.krstarica.com/showthread.php/177503-Ukrašavanje-torti-rođendanske-torte/page669
 
eh sad ... neko vreme nisam delila pohvale pojedinačno, pa se je sada svega toliko skupilo da bi mogla jedno 2,3 sata da vas hvalim :)
što je ok, ali s obzirom na to da je kod nas počeo "nori december" ("ludi decembar"), i nemam baš vremena :(

pa ću vas sve zajedno pohvaliti ovako:BRAVO,BRAVO!!! PRAVI STE MAJSTORI!!
A DA O TORTAMA SA SAJMA I NE PRIČAM :) PRELEPO - FANTAZIJA
SAMO TAKO NASTAVITE:worth::worth:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top