Ukrašavanje torti, rođendanske torte

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Rolnice nisu od cokolade vac od dekor mase ( od cokolade nisu isplative, od 100 gr. cokolade izvucem samo 5-6 rolnica pa zamislite koliko bi mi cokolade trebalo i koliko bi bila teska torta ). Ovako mi je zgodnije i mogu da obojim i pravim nijanse kakve pozelim, a mogu da ih spremim ranije i to mi puno olaksava .Kako je bilo u Jagodini? Nadam se da cete da nas obradujete fotografijama:) Evo jos jedne od mene. Pozdrav svima
 

Prilozi

  • P4170188.jpg
    P4170188.jpg
    37,2 KB · Pregleda: 110
Hvala!
Nazalost, ni ja moju nisam slikala (imam samo sliku sto su me tamo slikali, ali ne radi mi skener), ali moj webmaster je postavio neke od slika na moj sajt(one koje je njegova zena slikala), odmah na glavnoj strani, pa ko zeli moze da ih vidi. Torta 001 je Vesne Atkovic iz Rume inace prvo mesto, a ja sam bila ovog puta peta i moja torta je poslednja u nizu. Ova s ikonom je bila druga, klavir je bio treca, cetvrta neznam (bela rado pomoc;)).... Bilo je puno lepih torti koje nisu prosle jer nije imao ko da glasa za njih. Torta bele rade je dobila bar tri sigurna glasa (mog sina, muza i mene:D) A torta je licila na knjigu, i stranice cak;) Sledece godine drugacije cemo se organizovati...

@andjel m veruj mi da znam mnogo ljudi koji su rodjeni istog datuma i svi su super, ma mi smo najbolji;):D sala mala
(moj ujak, krojacica i njen brat, drugaricina cerka, a moj otac je 16. Pa zamisli kad za sve moram da napravim torte!:D)
 
Pozdrav svima, vidim puno lepih slika sa tortijade i cestitam Koki na uspehu. Zelim samo da vas pozdravim, posto trenutno nisam kod kuce, pa u pauzi, dok spremam ispite, virnem i na ovaj podforum. Nadam se da cete postaviti jos slika, kako stari tako i novi clanovi koje ovom prilikom pozdravljam i pohvaljujem naravno... A rodjendani... Od sveg srca cestitam..
 



Evo slicica, to su prvi koje sam radila (sto se vidi kako mi je ispala glazura od bele cokolade) i slikala, posle su bili sve lepsi i lepsi....;)
Ovu "bombonicu" sam pravila od one mase sa ratlukom....Nisam tada znala za bolje....niko nije hteo da oda....ma nema boljeg podforuma od ovog Pozdrav Svima :heart:
 
Pozdrav svima
Jako mi se dopada ova tema i to sto pomazete svima koji imaju zelju da sami dekurisu torte a nisu bas vesti u tome. Ja sam do ove godine deci za rodjendane kupovala torte u raznim obilicima, bile su fantasticne ali posto sada imam tri deteta vise mi se to ne isplati i resila sam sama da ih pravim. Pre par dana napravila sam prvu tortu i odusevila samu sebe pa mi treba misljenje iskusnijih da li torta izgleda dobro.
2639741220103453955S425x425Q85.jpg


2905779740103453955S425x425Q85.jpg


e da imam jos jedno pitanje da li postoji da se kupi bordo prehrambena boja ili ta boja pravi mesanjem nekih boja?
 
E pa zene gde ste ? Koliko vidim ovde danima nikog nije bilo.
Pozdrav za novog clana - sandru. Pa za jednog pocetnika mogu ti reci da si odlicna. Da li si ovu dekor masu ili sta je vec sama pravila ili si kupila? Za bordo boju, ja uglavnom mesam vise vrsta crvene boje. Imas u Eurowiltu crvenu-jagodu, crvenu-malinu, crvenu-visnju, pa mozes mesati. Verovatno i Eterika ima tako nesto. Nisam bas narucivala sve boje pa ne znam. Ima ovde dosta iskusnijih, pa ce se vec neko javiti sigurno.
 
Sama sam pravila masu kojom sam oblozila tortu. To je ratluk pomesan sa gustinom, lepo je i jestivo samo mora mnogo da se mesi. prvenstveno sam htela da pravim tortu u obliku snorkijevca ali nisam imala vremena pa sam napravila okruglu :). inace torta je interkontinental.
hvala za savet za boje ali ja zivim u pozarevcu i ovde ima samo jedna nijansa crvene da se kupi :( moracu da idem za bg i nakupujem sve boje i nijanse :)
 
Imam jedno pitanje ako hoce neko da mi pomogne i pogleda(ko ima katalog od Eurowilt-a) interesuje me cena za alat za dekor masu odnosno za cvetove, znaci i ona podloga i alat.
Ako imaju oni katalozi recimo postupak za pravljenje orhideja....sto je malo komplikovanije.
Interesuje me i da li mogu da odem kod njih i kupim ili moram poruciti iz kataloga....
@Bela rado i @Koko da li da kupim gotovu dekor masu za cvetove ili gum pastu mislim sta je bolje (ili mozda da pravim po tvom receptu za gum pastu), probala sam za uskrs sa fondan masom sama sam je pravila nije bila losa, ukrasila sam tortu, napravila veliku masnu i ukrasila uskrsnja jaja bilo je cinimi se jako interesantno pogotovu za ljude koji su videli kazu da je super, pravila sam i pilice, kale....ubacicu slike ovih dana, a sve sam pravila (uz pomoc stapa i kanapa) pa me zato interesuju cene alata i isla bih sutra da kupim, ako moze,a ne da cekam katalog da mi stigne pa onda da kupujem....
U bas se raspricah.....Pozdravljam vas i nadam se odgovoru :)
 
Imam jedno pitanje ako hoce neko da mi pomogne i pogleda(ko ima katalog od Eurowilt-a) interesuje me cena za alat za dekor masu odnosno za cvetove, znaci i ona podloga i alat.
Ako imaju oni katalozi recimo postupak za pravljenje orhideja....sto je malo komplikovanije.
Interesuje me i da li mogu da odem kod njih i kupim ili moram poruciti iz kataloga....
@Bela rado i @Koko da li da kupim gotovu dekor masu za cvetove ili gum pastu mislim sta je bolje (ili mozda da pravim po tvom receptu za gum pastu), probala sam za uskrs sa fondan masom sama sam je pravila nije bila losa, ukrasila sam tortu, napravila veliku masnu i ukrasila uskrsnja jaja bilo je cinimi se jako interesantno pogotovu za ljude koji su videli kazu da je super, pravila sam i pilice, kale....ubacicu slike ovih dana, a sve sam pravila (uz pomoc stapa i kanapa) pa me zato interesuju cene alata i isla bih sutra da kupim, ako moze,a ne da cekam katalog da mi stigne pa onda da kupujem....
U bas se raspricah.....Pozdravljam vas i nadam se odgovoru :)

Što se tiče alata za pravljenje cvetova, ja sam kod njih kupila ceo set sa sve knjigom i platila ga 30 e, a onda sam našla tu istu knjigu na internetu. Tada su imali i samo alat bez knjige i mislim da je koštao skoro duplo jeftinije. Ako hoćeš kupi samo alat sa podlogom a ja ću skenirati knjigu pa ti poslati da ne bacaš pare bezveze. Što se alata tiče odličan je. A takodje na you tube i sličnim sajtovima možeš pronaći snimke sa postupkom izrade raznih cvetova. dovoljno je da u googlu ispišeš how to make gumpaste flowers i on će ti izbaciti sve i svašta. Ja sam tako pola stvari naučila.
Nadam se da svu svi ovih dana imali posla ili bar da su negde odmarali. Ja sam radila jednu svadbu (komplet torte) i nekoliko dečijih rodjendana.
Pozdrav za novog člana.
 
i još jedna vrlo bitna stvar recept za gum pastu sam prevela iz knjige za izradu cvetova i fantastična je pravila sam sa njom i cvetove i figurice. Fino se razvlači i brzo se suši.
Inače ne znam dali neko još to radi, ali ja sam kupila mašinu za pravljenje testenine i sa njom tanjim gumpastu dok ne posatane skoro providna. Postoji 7 različitih debljina.Takodje postoji i rezač za tri vrste testenine pa mi on dobro dodje za seckanje raznih traka.
 
Što se tiče alata za pravljenje cvetova, ja sam kod njih kupila ceo set sa sve knjigom i platila ga 30 e, a onda sam našla tu istu knjigu na internetu. Tada su imali i samo alat bez knjige i mislim da je koštao skoro duplo jeftinije. Ako hoćeš kupi samo alat sa podlogom a ja ću skenirati knjigu pa ti poslati da ne bacaš pare bezveze. Što se alata tiče odličan je. A takodje na you tube i sličnim sajtovima možeš pronaći snimke sa postupkom izrade raznih cvetova. dovoljno je da u googlu ispišeš how to make gumpaste flowers i on će ti izbaciti sve i svašta. Ja sam tako pola stvari naučila.
Nadam se da svu svi ovih dana imali posla ili bar da su negde odmarali. Ja sam radila jednu svadbu (komplet torte) i nekoliko dečijih rodjendana.
Pozdrav za novog člana.

i još jedna vrlo bitna stvar recept za gum pastu sam prevela iz knjige za izradu cvetova i fantastična je pravila sam sa njom i cvetove i figurice. Fino se razvlači i brzo se suši.
Inače ne znam dali neko još to radi, ali ja sam kupila mašinu za pravljenje testenine i sa njom tanjim gumpastu dok ne posatane skoro providna. Postoji 7 različitih debljina.Takodje postoji i rezač za tri vrste testenine pa mi on dobro dodje za seckanje raznih traka.

I još jedna stvar, ako misliš i na alat za rad sa marcipanom i gum pastom, odnosno na one štapiće sa različitim karajevima, ja sam ih platila 15 e u eurowiltu, pa sam kasnije našla veliki set u zemunu koji je koštao oko 2400 din ali je bio u koferčetu i sadržao je 12 delova.

E ti si DIVNA :heart::kiss:
Naravno, ako mozes da mi posaljes kada skeniras knjigu poslacu ti na pp moj email, za you tube i ja sam gledala cak sam nasla i neki super sajt za figurice tacno korak po korak, mislim da su spanci u pitanju ....pokusala sam sa tom masom za uskrs sto sam pravila i super su ispale te razne figurice, to za masinu je super ideja videla sam da to ljudi koriste, a kad ti vec to upotrebljavas verujem i naravno kupujem:P
Kupila bih tako taj veliki ako ga nadjem
Saljem ti na pp mail
Hvala ti jos jednom PUNO
 
Poslednja izmena:
Masu koja je preko torte sama sam napravila, to je ratluk sa gustinom, lepo je i jestivo samo sto se dugo mesi. Hvala za pomoc oko boje ali ja zivim u Pozarevcu i retko idem za Beograd da bi tamo kupila. Da li mogu negde da narucim telefonom ili preko neta, da li neko salje na kucnu adresu?

Eterika salje sity expresom na kucu, imaju boje u prahu i tecne sjaj boje. Tel. 037 711 933
Eurowilt isto salje (tel. 011 8012 312)
Mislim da i Barvallo salje (te. 021 759 944) od njih nisam jos nista narucivala .
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top