Ukrašavanje torti, rođendanske torte

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Super su ti aranzmani stvarno. A ko narucuje aranzmane i kako ih prodajes, mislim po kojoj ceni?
E sad, ove ruze OK, ovaj drugi je slican mom, kale i ovi sutni takodje, ali odusevila sam se suncokretom ili gerberom sta li:D Svaka ti cast! Kako si njega napravila, prelep je?! Imas li sekac ili...? I kako si ti bojila cvetove, jesi li nabavila kompresor ili jos uvek cetkicama???

Pa znas kako ovde ti je velika konkurencija pa moram da se snalazim. Dosta zena zna da napravi tortu, ali neznaju ove cvetove. Moji cvetovi se razlikuju od onih sto ima da se kupe po radnjicama pa se zene oduseve kad vide. Cak sam prodala i dve maske onakve sto sam pravila za sajam. E, sad cena je od 100din pa navise. Naprimer onaj veliki cvet sa sitnim okolo moze da se proda i za 600din. Nisam nabavila kompresor vec sve bojim cetkicom. A taj cvet sto ti se svidja treba da bude gerber. Kupila sam u Eurowiltu kalup za gerber.
 
Pa, imam i ja sekac za gerber i to i veliki i mali, ali meni nekako ne ispadne tako raskosno:-(, odusevio me je tvoj:)... Inace i ja ih naplacujem tako, ali uglavnom za svadbene, a ne prodajem samo cvetove, mislim, niko mi to tako jos nije trazio.
Figurice prodajem i samo tako(bez torte), sada mi najvise traze winx za devojcice, a americke rvace za decake
 
Narode, samo da vas pozdravim, racunar mi nije radio nekoliko dana a i u frci sam oko ispita. Bela rado cvetovi su ti prelepi samo tako nastavi. Koka je vec pravi profesionalac pa su pohvale izlisne. Sto se tice stalka, znam kakav je to osecaj dok se sve ne zavrsi. Ali to je sastavni deo ovog naseg biznisa. Uvek mi padne na pamet sta bi radila da se torte sruse!!! UBILA BIH SE!!! Za tortijadu u Jagodini ne mogu nista da obecam jer je tada aprilski ispitni rok, ali se nadam da cemo se videti nekom drugom prilikom. Evo nekih slicica...
 
Cao svima.Vec dugo zelim da vam se prikljucim ali vremena uvek malo.Sad porodica spava,filovi za torte se hlade,a ja imam malo mira.Drago mi je da se neko i kod nas setio da razmenjuje varijacije na ovu temu.Ja se takodje bavim tortami ukrasima.Krenulo je kao hobi a sad popunjava rupe u kucnom budjetu.Neke od vas znam sa naj torti i sa sajma.Svaka pohvala za torte,prelepe su.
 
Pozdrav za dacu_011 od mene. Koliko vidim i ti vec naveliko pravis torte, pa sigurno imas neku fotku da nam pokazes sta to lepo radis.

Cao bela rado,jedno tri godine sam u ovom slatkom carstvu,ili slatkoj nocnoj mori kako kad.Ne pravim torte bas na veliko,ali kad se sastave radni dani sa vikendom bude ih desetak.Veliki problem mi je to sto radim i u jednoj drz.firmi pa ne mogu dovoljno da se posvetim tortama.Kolace sam prosle godine batalila,em mala zarada ako hoces kvalitet em trista vrsta.Evo jedna slicica za pocetak.
 

Prilozi

  • 056b.jpg
    056b.jpg
    49,7 KB · Pregleda: 138
Carli lepe su ti tortice. Kazi mi cime si prekrila Mini, da li fondanom ili necim drugim i da li sama pravis one sitne cvetice koji se cini mi se rade spricem nekom masom? Bela rado preslatke su ti bele radice, moram i ja da probam da ih napravim.
Zdravo daco 011(imenjakinjo).Dobrodosla! Onu deciju sam vec slikala na sajmu. Mnogo je slatka i cini mi se da si slicnu nosila i na tortijadu u interkontinental (narandzasto prekrivena pa isto slonce i nilski konji valjda???) Da li je i klovn bio tvoj? Da li sama pravis cvetice?
Srce mi se bas svidja, lici na moj stil. Veliki cvet, masa koja pada kao tkanina, jednostavno, a lepo....

Zorab figurice su interesantne i ukusne samo klincima, mislim da bi ti bilo bolje da degustiras nesto konkretno, mislim na torte, jer sto kaze bela rada, zadrzala bi i posao i bila bi zadovoljna i ti i deca:lol::lol::lol:
Evo jedne svadbene i jedne kumine od subote:



ova je slicna onoj od prosli put, samo ima karnerice
 
draga imenjakinjo u Inter vise ne idem,a verovatno cu i na sajam od sad kao posetilac iz nekih mojih razloga.Klovna je pravila Olja iz Lazarevca.Ukrase pravim sama od gum-paste.Prvo sam i pocela da se bavim ukrasima pa tek onda tortama.Karnerici su ti extra ,jos uvek se nisam upustila u igru s njima,a i kad pomislim koliko truda ulozis u neku tortu usput je ne naplatis koliko ona vredi,onda je bolje djaba sedeti nego djaba raditi.Primetila sam da se neki zale da im cvetovi od gum-paste pucaju.Moje misljenje je da je bolje i da ti se polomi jedna ruzica od njh deset koje ti napravis,nego da iste te kupujes.Barvalove su takodje lomljive,ako ih u prodavnici dobro ne skladiste.Inace imam barvalove diskove.Poslali su mi prosle godine,nisu hteli da mi naplate.Ima lepih buketa.Koristila sam i njihov slag jedno vreme,fantastican je,ali ne mogu vise da od kuce pravim skladiste,pa sad koristim eriksonov,jurila sam ga dve godine na kraju slucajno nabasam na njih.I on je odlican.Od dekor masa koristim isto barvalovu.Mnogi kazu da im se ne svidja,ja sam prezadovoljna i njom i cenom.Toliko za sad,danas sam postala tetka jednoj maloj ovcici,pa pravim tortu da pocastim svoje na poslu.
 
Sto se intera tice, verovatno si i ti bila besna posle svega sto se dogodilo. Ja sam pisala koliko sam poludela i kao i ostale zene demonstrativno poskidala sve ukrase sa moje torte. Ove godine nosimo sasvim jednostavne torte, cisto zbog te dece kojima se poklanjaju, cisto da se pojavimo, vidimo ostale torte, uzmemo poklone od sponzora i ne nerviramo se. Nama je put i tako besplatan. Iz Jagodine je svake godine organizovan prevoz autobusom do intera. A sto se sajma tice razocarana sam sto mi tortu u praktici nisu potpisali, kao da nisu imali moju prijavu, a broj je bio:x:evil::cry:
Sto se truda i rada tice, meni mnogo manje vremena oduzimaju ove prekrivene torte nego slagirane. Kada mi neko potrazi slag, ja se sva najezim. Nije da neznam i da ne umem, ali mi mnogo vise vremena oduzima, dok izravnam, pa dok ispisem, pa isaram...., pa pocne slag da mi curi, da se razliva, narocito leti... Probala sam i sa ucvrscivacem i sa zelatinom i ne ide:-(. Mozda nisam radila sa zaista kvalitetnim, jer eto nisam ni cula za taj kako ti kazes eriksonov, a ni barvalov nisam probala, a ne znam ni gde bih ga kupila. Mozda da narucim???? A drugo, ima tu i ljubavi. Ja jednostavno volim to da radim, nasla sam se u tome, to mi zaista ide i nije mi tesko...
Cvetove od gum paste pravim i ja i svi ovi cvetovi do sada su moji. Ne pucaju osim kada padnu. Pucaju oni koje sam probala da pravim od eurowiltove takozvane gum paste koja nije ni prineta. A super mi je Verina i Mirina. Sada imam jedan novi recept, koji treba da isprobam za neki dan kada mi stigne tragakant iz eurovilta, pa da vidim je li slicna. Ali ja pravim puno torti i nemam vremena da pravim jos i cvetove za svadbene torte, a to je prilicno pipavo, pa sam zato narucila taj CD iz barvala (koji je jos uvek besplatan), pa da mogu da primim vise svadbenih iako nemam vremena za te cvetove, vec da ih narucim. Bila sam i u Novom sadu pre nedelju dana kod sestre pa sam svartila tamo i odusevila se cega sve ima, a sasvim drugacije deluje uzivo. Kupila sam neke boje i neke mladence, posto jos uvek nemam kalupe za one vece vec samo za mini mladence, a sada pravim kalupe za balerinu i andjela. U Novom sadu sam kupila neku masu za kalupe, pa sam napravila otiske za neke listice i laticu ruze.
Jao al' sam se ja raspisala:shock: sorry
 
Hvala za sve pohvale u ime svih nas! :D
Hajde javite se u vezi sa tortijadom u Jagodini, da ne bi posle bilo kasno. Danas me je zvala organizatorka, pa kaze da ne bi bilo lose da se sto pre prijavite zbog sponzora, odnosno zbog zahvalnice koja treba da bude odstampana s vasim imenom.....
I da se vidimo, popricamo, razmenimo iskustva onako uzivo. Ja vas sve pozivam kod sebe na druzenje i naravno pice. Javite se na pp, da bih znala da vas prijavim ili da vam dam broj organizatortke.:D
 
zdravo svima,evo da se javim posle duzeg vremena.stalno sam u nekoj frci pa ne stignem.od nase operacije nista nije bilo onda ksda smo isli.bili u bolnici sve bilo ok i preko noci je dobio temparaturu.u cetvrtak opet idemo pa se nadam da ce izvaditi taj treci krajnik.jos sam jednog sina ispisala iz vrtica tako da se jako druzimo i nista ne stignemo.pozdrav svim novim clanovima,a ima ih dosta sto je bas lepo!zlatna koko kada je to u Jagodini?jako bih volela da dodjem ako uspem da se uklopim sa vremenom,a i finansijski.pozdrav svima od mene:heart:
 
Nikako da stignem da se javim, malko smo bolesni.
KOKO TI SI GENIJE!!!!
Jedna javna pohvala!!! Torta je bila fenomenalna, klinci su se oduševili, a bogami i mi matori.
Nemam bolju sličicu torte pošto smo malo slikali, a bogami i brzo jer su klinci bili jako nestrpljivi.
Veliki pozdrav od Vanje i Berte.
 

Prilozi

  • DSC02456_resize.JPG
    DSC02456_resize.JPG
    55,6 KB · Pregleda: 68
Ne mogu da verujem svojim ocima. Da ovo ipak nisu igracke?
Pozdrav od novog clana. Vec neko vreme posecujem ovaj forum i sada sam morala da pohvalim ovo sto radite. Ja nisam tako spretna, ali trudim se da torte lepo izgledaju. Naravno ja pravim torte samo za sebe. Ko zna mozda sledeci put narucim od vas, da se ne mucim i ne nerviram a mozda i naucim nesto od majsorica;)
 
Svaka cast zene!
Stvarno imate zlatne ruke a torte su prava umetnicka dela!

Usput,
imam jedno pitanje za one koji su iz Bg.
Moja mama je pocetnica u prof. pravljenju torti, da tako kazem,
pa me zanima gde se u Bg mogu po povoljnim cenama nabaviti
one kartonske kutije za pakovanje istih,
nozevi, spricevi za ukrasavanje?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top