UKLANJANJE OŽILJAKA

ona mi i jeste dala reviscar! a poslije mi je nudila neku mnogo skupu kremu koju oni u ordinaciji prodaju(mnogo skupu- oko 40-50e,tu negdje).:(

zato se i jesam bratila vama.
da li moze pantenol mast da pomogne?navece da maze?
 
Tesko ,ustvari pantenol nece nista uciniti za uklanjanje oziljka.
Kreme za uklanjanje oziljaka inace jesu skuplje a neke su i skupe.
A sam proces ublazavanja oziljaka traje mesecima tako da ti ne mogu reci nista drugo do da se naoruzas strpljenjem i da skupis pare .
 
Ja ti kazem kupi contractubex i neces se pokajati a i nije skupa, poslednji put kad sam je kupio a to je bilo pre neka dva meseca je bila 700 dinara, stvarno je veoma efikasna samo sto bi morala da je mazes svaki dan po najmanje dva puta u periodu od najmanje dva meseca da bi pocela da deluje!
 
Sta vam je bre ljudi?!Ja imam oziljaka kolko oces (doduse ne po licu),i bas mi se cini da su ok.Inace sam ih dobio u vojsci devedes druge a nije bilo postenog materijala da se to lepo pokrpi i ostade mi na grudima dve zvezde od po 5cm u precniku.
Mogu da razumem nekog koga to ometa u svakodnevnim situacijama ali drugo je bezveze.
 
Zaradio sam jedan bas ooogroman oziljak koji sam u prethodna tri meseca mazao jomelopom, odnosno Saljicevim melemom. Opredelio sam se za taj melem jer sam mislio da nema sanse da toliki oziljak mazem jako skupim kremama koje se prodaju u pakovanjima od 20 g.

I desilo se da se nista nije desilo. Mazao sam se kao magarac, a ne samo da se oziljak nije smanjivao i gubio boju, nego je, naprotiv, postajao keloidan na jednom delu. To mi se nikad nije desavalo, a pun sam oziljaka i svi su ono smekerski.

Tako da sam odlucio da nesto promenim. Na vise strana je preporucen contractubex, ali sam se ipak opredelio za silikonsku kremu, koja je, jel te, poslednji rec farmakologije u ovakvim situacijama.
A odlucio sam se za scar zone, koja nije mnogo skuplja od contractubexa kad se uporedi kolicina. Scar zone kosta 1.100 RSD za 28 g, a contractubex 650 RSD za 20 g.
Mislim, ova silikonska krema je sigurno mnogo prihvatljivija od dermatixa koji kosta oko 3.000 RSD za 15 g.

I mogu da kazem da sam za dva dana mazanja primetio napredak kojeg nije bilo za prethodna tri meseca. Nije trip, imam svedoka.

Onaj melem je mozda nesto sto ima efekta, ali kod nekih blazih, povrsinskih oziljaka.

Tako da bih scar zone preporucio i mary ny, pogotovo jer postoji krema i za oziljke od akni koja je jeftinija od one koju sam ja uzeo.
A ako je mary u Njujorku, onda ce jos jeftinije da prodje, posto se u Americi i proizvodi, pa tamo ova skuplja kosta oko 10 USD.
 
Zamolila bih vas ako mozete da mi pomognete oko izbora tretmama posle radiotalasa...
Pre 2 dana sam radila radiotalasno uklanjanje mladeza, bio je pored usne i u ravni koze.I ranije sam uklanjala mladeze ,posle ih mazala s contractubex-om(rezultat nije los) i jomelopom(rezultat katastrofa).Znam da se oziljak ne moze skroz ukloniti,medjutim, s obzirom da je lice u pitanju bitan mi sto bolji rezultat.Cula sam da je contractubex vise za hipertrofične oziljke,a ne za ulegnuca koja ja imam.Takodje sam procitala o mnogim preparatima,pocev od silikonkog flastera, jomelopa, dermatixa, scar-zone, reviscar ,takodje jedna doktorka preporucuje solkoseryl gel (naime on je za popunjavanje tih rupica). Ali prosto sam se zbunila u moru silnih preparata.
Da li je neko imao iskustva o ovim???
 
Pre par dana spale su mi krastice od varičele i ostalo mi je crvenilo i rupice, a imam 26 godina... Da li neko ima iskustva sa tim,šta da radim,šta da koristim,neke kreme ,gel da bi se koliko-toliko smanjile.
Molim da mi neko brzo odgovori.
 
Da li je neko koristio "Reme scar" u stiku za otklanjanje oziljka?

Htela sam da kupim contractubex ali su mi rekli da je "Reme scar" prakticniji jer je stik i da je efektan za stare oziljke...

Da li je tacno da je contractubex samo za sveze oziljke? :(
 
Da li je neko koristio "Reme scar" u stiku za otklanjanje oziljka?

Htela sam da kupim contractubex ali su mi rekli da je "Reme scar" prakticniji jer je stik i da je efektan za stare oziljke...

Da li je tacno da je contractubex samo za sveze oziljke? :(
Сасвим је свеједно који ћеш користити.
Раде исти посао, само им је произвођач различит.
 
Hteo bih da postavim jedno pitanje u nadi da ce mi neko ubrzo i pomoci oko istog. Naime treba mi krema Scar Estethique samo sto ne mogu nigde da je nadjem po apotekama u Beogradu. Nebitna je cena platicu koliko god kostala samo me zanima ako neko zna da mi kaze adresu ili broj telefona apoteke gde bih mogao da je kupim.
Hvala unapred svima.
 
Moze li neko da mi odgovori da li je moguce dobiti preko socijlnog dobiti operacija korekcije oziljka , ili donjeg kapka , tojest , posledice vucenja donjeg kapka od strane oziljka ispod oka jer se oko ne zatvara potpuno ? I gde si se to moglo uraditi ?
Detaljnije - oziljak je povukao donji kapak , koji ne zatvara oko vise , a gornji ne moze potpuno da ga zatvori .
Operacija posle koje mi je ostao oziljak je bila pre mesec dana. Mozda jos nesto drugo moze da se uradi , ali ja ne znam gde i sta. One silikonske mazalice ne verujem da smem da stavljam , jer na njima pise da ne smeju blizu oka. Mazem ga samo saljic kremom. Ali ne vredi , povlaci kapak sve vise .
Oziljak kao takav mi je savrseno nebitan, bitno mi je oko, jer malo malo suzi i pece. A ako to nije preskupo mozda bih pogla i privatno , samo moram kod nekog ko zna sta radi.
 
Nazalost , moje iskustvo sa nasim zdravstvom mi je pokazalo da te lekari lepo otkače , ako nemas konkretno pitanje , konkretan predlog ... ideju sta je moguce uraditi ...
Nadam se da ce se javiti neko ko je sam prosao kroz te peripetije i podeliti iskustvo , ako takva osoba postoji , ili neko ko poznaje kako to funkcionise. Ko zna sta je moguce dobiti preko socijalnog , jer ako nije , onda znam da moram u privattnu kliniku i cak imam i ideju gde, ali nisam ljubitelj da mi sav prihod ustedjevina i vise od toga ode na plaćanje neceg sto mogu da dobijem na osnovu osiguranja.
Raspitujem se okolo. Verovatno ne smem jos nista ni da radim , nisam sigurna kad cu i smeti , ali moram da imam neke alternative , kuda ako mi se oko ne bude zatvaralo ?
 
Ajd da osvezim temu. Za malo ispupcen oziljak iznad nosa i kod obrve nabavila sam dve silikonske mazalice - i koristila obe .
Scar zone - ne iritira me kad ga namazem , ali beo je i vidi se osim ako se ne namaze bas tanko.
Contratubex - providan je , sija se malcice , ali me svrbi kad ga namazem.
Mogli bi svi koji su koristili neko sredstvo da napisu dobre-lose strane prakticne primene.
 
Imala sam pad sa motora i bas sam ogulila kozu na nogama,rukama i stomaku.Tu su se kasnije formirale kraste koje su spale pre nekoliko dana.Na tim mestim gde su bile kraste koza mi je nekako crvena,drugacije boje nego ostala povrsina koze.Zelela bih da to uklonim sto je pre moguce,bar u roku od nedelju dana. Sta mi je najbolje za uklanjanje takvog oziljka? Odgovorite sto pre mozete,unapred sam zahvalna.
 
saljic je alfa i omega
jomelop e
http://www.dodaj.rs/f/3a/Mq/2LSvxFmt/jomelop-e-500x500.jpg
negde sam vec pisala, spasio mi je arkadu oziljak bih imala sad ko da sam bokser :roll:...nista se ne vidi, kao da nikad nije bilo
samo mi je krivo sto ranije nisam znala za njega sredila bih neke oziljke od ranije, jer mora sto pre da se krene sa njim, cim opadnu kraste krece mazanje, ja sam mesec dana svaki dan...
 

Back
Top