UEFA Liga nacija: Srbija u grupi 4 sa Španijom, Švajcarskom i Danskom

Pa ono deluje mi kao da je grupa teska ali ne mnogo atraktivna, nista od derbija sa Hrvatima, eto ponovo Svajcarci, samo jos Brazil fali. ;)

Ono sta znam, moglo je i gore a mogli smo i neku malo zanimljiviju i atraktivniju grupu da dobijemo, ali sto se tice tezine mislim da je ovako grupa po meri, imamo jednu ekipu koja je objektivno favorit protiv nas ali sa kojom opet moze da se igra i dve ekipe sa kojima smo manje-vise tu negde, ono tesko da cemo biti prvi u grupi i stici do zavrsnog turnira ali mislim da mozemo makar da ne budemo poslednji i izbegnemo ispadanje u B grupu.
 
Preostale grupe:

Grupa 1: Hrvatska, Portugal, Poljska, Škotska

Grupa 2: Italija, Belgija, Francuska, Izrael

Grupa 3: Holandija, Mađarska, Nemačka, Bosna i Hercegovina

B Divizija

Grupa 1: Češka, Ukrajina, Albanija, Gruzija

Grupa 2: Engleska, Finska, Irska, Grčka

Grupa 3: Austrija, Norveška, Slovenija, Kazahstan

Grupa 4: Vels, Island, Crna Gora, Turska

C Divizija

Grupa 1: Švedska, Azerbejdžan, Slovačka, Estonija

Grupa 3: Luksemburg, Bugarska, Severna Irska, Belorusija

Grupa 4: Jermenija, Farska Ostrva, Makedonija, Letonija

D Divizija

Grupa 1: Litvanija/Gibraltar, San Marino, Lihtenštajn

Grupa 2: Andora, Moldavija, Malta
 
Ovogodišnja Liga nacija počinje 5. septembra i trajaće do 19. novembra, a promenjen je i sistem takmičenja. Po dve najbolje selekcije iz svake grupe A divizije izboriće plasman na završni turnir, ukupno osam, umesto dosadašnje četiri. Trofej brani Španija, a prethodni pobednici bili su Francuska i Portugalija . Finalni turnir održaće se od 4. do 8. juna 2025. godine, a prethodno od 20. do 25. marta odigraće se plej-of i plej-aut.

Liga nacija važna je i zbog kvalifikacija za Mundijal 2026. godine u SAD, Meksiku i Kanadi jer će četiri najbolje selekcije, koje nisu izborile baraž kroz kvalifikacije, igrati u baražu sa još 12 drugoplasiranih iz kvalifikacija. Četiri reprezentacije će se kroz baraž plasirati na Svetsko prvenstvo.
 
:hahaha:
Screenshot_20240208_205907_Facebook.jpg
 
Zar opet ti Švajcarci?! Pardon, Kosovari? Opet će nas provocirati, opet ce ove naši splavari da nasedaju i da tuku, opet se nećemo kvalifikovati!
Где бре да се квалификујемо?
То је само комерцијала Лиге нација...
а свакако не можемо Шпанцима и Данцима ништа...
 

Back
Top