U trenucima samoce i tisine!

Tea

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.856
“Samoća nije odsustvo društva, već trenutak u kom naša duša ima slobodu da razgovara sa nama i pomogne nam da donesemo važne odluke u svom životu.”
~ Paulo Coelho
1545849_607640245955923_1785628404_n.jpg
 
SAMOĆA

Povlačim se u svoju samoću
tamo gdje su ljudi moga kova
tamo gdje se teško živi noću
od tišine i opasnih snova

Digao sam ruke od skandala
od prošlosti i pogrešnih želja
od ljepote izvora svih zala
od ljubavi i od prijatelja

Povlačim se a ostavljam ljude
u njihovoj zabludi od zlata
da me nađu kad i njima bude
zakucala samoća na vrata.

Duško Trifunović

osamenost.jpg
 
...tijelo i dusa su dva poznata nasa 'dijela'
Tijelo je varljivi i ljudskiji dio /uslovno receno/ nas
koji nas vara do neke starosne dobi
onda lagano podpada pod dusevni prioritet
tj. tada ostajemo dusom zaogrnuti ...i tada smo nasa sustina,
duhovnost je vec nadogradnja u koju se mijesa srce...mozak i mnogo toga...
P.S.
...samo nabacan materijal za ...razmisljanje i nije nikakva,
umovana 'tvorevina...Madam ,-Tea...:cvet:
 
Ma, nemoj o samoći... Samoća je produkt bezosećajnog sistema kojem je glavni cilj da prijateljstvo zauvek izopšti iz našeg delovanja,da ostaneš sam i nikome bitan.
Mi se solidarišemo sa samoćom jer nam je neko odozgo decenijama slao poruke da je ta samoća blagotvorno stanje i da svi treba da se osećamo počastvovano jer smo sami. Ne!
Užas!
Ti možeš da uživaš u samoći par sati dnevno, ali tvoje biće nije stvoreno za samoću.
Time se kaska u psihološki nepravilna stanja.
Samoća je dobra ponekad, ali nije primarno stanje čoveka.
 
el-auge-del-empleado-social-soymimarca-guillemrecolons-unsplashed-1030x687[1].png

Samoca je kao tisina - glasnija od svakog zvuka
Sama po sebi samoca je jako teska. U svojoj svakodnevici, zatvorim se u svoje svetove .Tišina je čudo, tišina je naš put do sebe samih i naše suštine. U istinskoj tišini dobijamo i odgovore na pitanja zbog kojih smo i krenuli na duhovno putovanje. Na tom putu mi pronalazimo naše unutrašnje biće i dozvoljavamo mu da se razigra u nama.
 
Samotnost je nešto što odabiremo svojevoljno i čemu se radosno prepuštamo svim svojim srcem da bismo u tišini mogli učiti o sebi, da bismo se mogli upoznati i steći dublje uvide u prirodu ovog života. Za razliku od usamljenosti u kojoj osjećamo dosadu i tjeskobu i želimo pobjeći od sebe, samotnost je samo naše vrijeme, to je prostor koji dobrovoljno poklanjamo samima sebi jer uživamo u ljepotama prirode i
života. Samotnost znači da nam je ugodno i uživamo u svojoj vlastitoj prisutnosti i društvu čak i dok nema nikoga drugoga pokraj nas. Samoća je jedan od naših najvećih učitelja, jer ona nam pomaže da čujemo ono što zbog ometanja, žamora i buke svakodnevnih misli inače nismo u mogućnosti čuti – svoju unutarnju istinu.
a6ffbb15c84c20d7b2ad0465e270eb8a0a65bf92[1].jpg
 
14358722_1623950567897929_6485588687683668924_n.jpg


Čak i kada bi znali put što vodi u zaborav, mi ne bi pošli njime. Već se uvijek istom stazom vraćamo što vodi do mora uspomena.I uronimo u te talase koji nas miluju,nose,vuku u dubine....I plovimo,plovimo ka onim nekim dalekim,nedostižnim obalama što nas svake noći zovu i mame. I onda se odjednom probudimo jer se uplašimo da ćemo potonuti u tom uskovitlanom moru uspomena. A kad se pogledamo u ogledalo, vidimo ispod očiju nekoliko sitnih kapi, blistavih, slanih...

Desanka Maksimović
 

Tražio sam noćas reč nežniju od Tebe,

tražio sam noćas reč lepšu od Tebe

tražio sam noćas reč dražu mi od Tebe

tražio sam noćas reč svetliju od Tebe.

Zbog sebe.......

Tražio sam nemoguće. Oprosti.

... Radovao sam se kao dete pri tom saznanju.

I neću više nikada tražiti.

Zbog sebe...



Tanasko Tanasic
 
Poslednja izmena:

Back
Top