TV Out i povezivanje sa TV-om?

Hvala punoooo DekiM.
Danas sam vratio kabl koji sam uzeo juce, jer nikakav signal nije davao, pa sam danas pokusavao sa SVideo - Scart. Ugasio sam tv i komp. povezao i slika se pojavi! Ali ne cela, vec ili samo pozadina, ili veci deo ikonica bez start menija. Onda sam odradio na properties i oznacio EXTEND WINDOWS DESKTOP ONTO THIS MONITOR. Tu se nista ne promeni spec. Onda na Nvidia control panelu cim nesto namestim slika se izgubi, kao da nisam ni spajao tv i komp. Da li nesto treba tacno po redu sa podesavanjima.... Oznacim b/pal i slika se odmah izgubi.
Hvala jos jednom
 
Pazi, kad podesiš da ti TV bude Extend Desktop, to znači da si samu sliku monitora proširio u desnu stranu, znači kad mišem kreneš udesno i kad izađeš van ivice monitora, on će se pojaviti na TV-u. Tako ćeš i filmove prebacivati na TV, jednostavnim prevlačenjem sa monitora udesno na TV. Jednom sam negde pisao, da to ima svojih prednosti, jer dok neko gleda film na TV-u koji si pustio preko kompa, ti na monitoru možeš sasvim nešto drugo gledati i raditi. Dakle, kad tako označiš TV, slika koju ćeš videti na njemu, je u stvari slika same pozadine desktopa (bez ikonica).

Međutim, kad TV označiš kao Clone Desktop, onda ti je slika na TV-u identična onoj na monitoru (znači videće se i ikonice, taskbar...), ali kad pustiš film nećeš moći ništa drugo da radiš na kompu.

Što se podešavanja u Control Centru tiče, nema tu neke velike filozofije. Stavi rezoluciju ekrana (ovo se sve odnosi na drugi monitor tj. TV) na 800x600 pxls, osvežavanje ekrana na 60 Hz i format slike B/PAL i to je to. Ne znam što kod tebe to neće da radi, ukoliko ti je sve ovako podešeno.
 
ajd da se nadovezem malo na temu posto sam milion puta ovo radio...prvo trebalo bi da ti je max rezolucija 1024x768 u 60hz za tv-out i ako ti je veca rezolucija na monitoru od ove kad ukljucis tv, slika na tv-u je uvek sredina i pomera se kako pomeras pomeras misa (auto-panning)...da bi video ceo ekran na tv-u mora da ti bude ista rezolucija i na tv-u i na monitoru, znaci max 1204x768...e sad kod mene je uvek radila slicna kombinacija kao sto je dekim objasnio po pitanju kablova ali sam ja isao preko chinca i nikad nisam imao problema, preko s-vhs-a nikad nisam uspeo da sredim sliku kako treba (vecinu puta nisam uspeo ni da aktiviram tv)... sa starijim nvidia control panelima znam kako je islo i sve sto je trebalo je da se uradi je da podesis u clone mod i da ukljucis full screen na secondary i kad pustis bilo koji film mozes bez problema da minimizujes plejer na monitoru dok na tv-u radi u full screen-u...i ja sam presao na ati u medjuvremenu a i na vistu pa mi malo teze da se setim kako ide...ako se ne varam poslednja verzija drajvera koja je radila bez ikakvih problema je bila 169.21 i coolbits 2.0, za kasnije znam da je bilo dosta zalbi...uz graficku treba da si dobio trokomponentni adapter i svhs, ajd samo napisi koje boje ima na sebi, trebalo bi da idu crvena, plava i zelena....kod mene na 7600gt je bilo u toj kombinaciji i ako se dobro secam na plavoj je radilo sve kako treba....
 
...da bi video ceo ekran na tv-u mora da ti bude ista rezolucija i na tv-u i na monitoru, znaci max 1204x768...
Sa ovim se baš ne bih složio. Kod mene rezolucije nisu iste (na tv-u 800x600, na monitoru 1024x768) i sve se vidi odlično. Kad stavim istu rezoluciju kao i na monitoru, slika postaje veća i ne vidi se ceo ekran. Sve je stvar kakav je tv i da li podržava veće rezolucije od 800x600, ukoliko podržava onda može. Treba malo i eksperimentisati.
 
nikad ali nikad nisam imao problema sa istom rezolucijom na oba izlaza a izmenjao sam ih dosta i sa bilo kojim tv-om, mada je sve moguce. sve posle mx4xx (mislim da je ona poslednja sa 800x600, nisam siguran) ima 1024x768 tv-out rezoluciju, za atija ne mogu da se setim ali to sad i nije toliko bitno...ono sto jeste je da sam adapter koji "treba" da dodje uz graficku zna dosta da zbrlja stvari i nekada ni nekoliko razlicitih varijanti ne moze da ispravi...tebi je najverovatnije bilo bulk pakovanje u kesici, a tada cesto i ne daju nikakve adaptere....problem sa drajverima zna da napravi svasta, zato sam i pomenuo 169.21 jer sam njega zadnjeg koristio sa nvidiom. kazem posle njega znam da su bile kuknjave na tv-out itd. te nece da ga pokrene, nece da zadrzi podesavanja i svakojake gluposti...
 
Ja sam danas kupio kabl S video - Scart, 20 m, povezao sam, ali nikakva slika ne izlazi na TV-u. Kompjuter prepoznaje TV, ali slika ne izlazi. U Nvidia Control Panelu sam markirao TV kao josh jedan display, menjao sam format na PAL/N-PAL/M-PAL, postavljao TV kao Primary display, itd itd...i nishta...Da li neko zna shta shta moze da bude problem ?
 
Ja sam danas kupio kabl S video - Scart, 20 m, povezao sam, ali nikakva slika ne izlazi na TV-u. Kompjuter prepoznaje TV, ali slika ne izlazi. U Nvidia Control Panelu sam markirao TV kao josh jedan display, menjao sam format na PAL/N-PAL/M-PAL, postavljao TV kao Primary display, itd itd...i nishta...Da li neko zna shta shta moze da bude problem ?

Still got the problem !! :)

evo kako izgleda control panel:

http://img705.imageshack.us/img705/6408/79263467.png

http://img205.imageshack.us/img205/7803/79515767.png

Zna li neko shta treba podesiti ?
 
Sad vidim da koristis vistu.

Izgleda da postoji neki problem sa vistom i nvidia drajverima. Zbog toga nema tih opcija. Ovaj tekst se odnosi na 180 verziju, ali verovatno se nisu trudili da to isprave.

http://forums.nvidia.com/lofiversion/index.php?t84568.html

Pogledao sam sad na mom starom kompu gde imam vistu isto je kao kod tebe. Inace sa tog kompa je kod mene iz viste bilo slike ali bez boje - dok je na istom kompu iz xp-a sve radilo bez problema.

Tako da je izgleda vista uzrok. Probaj da nadjes neko resenje na netu ili instaliraj xp uz vistu...
 
Sad vidim da koristis vistu.

Izgleda da postoji neki problem sa vistom i nvidia drajverima. Zbog toga nema tih opcija. Ovaj tekst se odnosi na 180 verziju, ali verovatno se nisu trudili da to isprave.

http://forums.nvidia.com/lofiversion/index.php?t84568.html

Pogledao sam sad na mom starom kompu gde imam vistu isto je kao kod tebe. Inace sa tog kompa je kod mene iz viste bilo slike ali bez boje - dok je na istom kompu iz xp-a sve radilo bez problema.

Tako da je izgleda vista uzrok. Probaj da nadjes neko resenje na netu ili instaliraj xp uz vistu...

Koristim sedmicu, ali isti k****...Znachi nVidia i ovi novi operativni sistemi moraju da nadju zajednichki jezik...U svakom sluchaju, hvala na trudu. :ok:
 
Ja vise neznam sta da probam! Imam graficku NVIDIA GeForce 8800 GT sa njom sam dobio
adapter s-video-izlaz 3 chincha srednji (Pb/Comp) sam ukopcao u tv skart, dobio sam sliku
crno belu koja skace! U podesavanjima mi neda da menjam sistem pal, ntsc itd, prikazuje mi
auto detect!? Probao sam i tv-tool i9 nista nisam dobio ni on mi neda da menjam sistem
stoji ntsc ja vise nisam pametan sta raditi! Televizor je marke Funai ako nesto pomaze,
javite mi ko je zainteresovan da nadjemo u cemu je problem!
 
pa napravi od s-videa composite tj. prespoj blize dve iglice ili na skartu 15 i 20 dzek

Jel to ovako nekako?
picture.php
 
Poslednja izmena:
Pokusao sam, na skartu sam prespojio 15 i 20 iglicu ako povezem sa s-videom nemam
uopste sliku a ako povezem preko adaptera slika je i dalje crno-bela i skace!
Ako moze nekom da pomogne ovako izgleda shema graficke i povezivanje sa tv-om,
pa ako neko zna u cemu je problem neka mi javi! :dontunderstand:
picture.php
 

Back
Top