Turska

a sta mislis sto se pivce zove tako? :roll:

a sta ti mislis?
dal je starije kokoska ili jaje?
ja mislim da je pivo nastalo pre grada efesa!
efes je poceo da postoji negde 2000 godina pre hrista (ako se ne varam) a pivce
negde 5000 godina pre hrista (ako ne i ranije 8000)
dakle jasno je
prvo je nastao brend - efes
pa onda sve ostalo.....:cool:

inace samo pivce mi je nesto mnogo slatko, mada sam ga probao poslednji put prosle godine u Side-u, pa mozda i gresim, no kad je toplo ide tocen efes ko voda.....

dsc02759s.jpg


lik u Seldzuku prodaje sve : device marije , artemide i bude (no nije jasno zasto tacno bude?)
 
...
ja mislim da je pivo nastalo pre grada efesa!
efes je poceo da postoji negde 2000 godina pre hrista (ako se ne varam) a pivce
negde 5000 godina pre hrista (ako ne i ranije 8000)
dakle jasno je
prvo je nastao brend - efes
pa onda sve ostalo.....:cool:
По теби значи, један од најчувенијих и највећих градова античког света своје славно име треба да захвали ПИВУ?! И да је постојало пиво у то (па и раније) време (што наравно није искључено) сигурно се није звало ЕФЕС!

Свашта се овде може прочитати, па и овако нешто! :dash:
 
Bodrum je u Turskoj mondensko mesto, tamo sve njihove poznate licneosti imaju kuce, vile, jahte, nesto poput ekstravagancije koju u Crnoj Gori ima Sv. Stefan recimo... Tako da koliko sam cula tamo bas i nema losih hotela, e sad zavisi sta zelis, i sta je za tebe dobro a sta lose.
 
Vidim da je tema o Turskoj upokojena, a mrzi me da je trazim.
Dakle, izguglala sam hotel Grand Zaman Beach 4* na Kleopatrinoj plazi. U igri je i Grand Zaman Garden 4*, cak cujem da je prijatniji, ali odbija me to sto treba da se predje neki bulevar do plaze.
Da li je neko bio tamo? Procitala sam da su oba hotela solidna.
Ima i lepsih hotela za taj novac ali po 30-tak km od Alanje, a to necu.
Znam da ce te mi reci da uzmem 5*, ali planiram i malo sopinga, kozna jakna i slicno, pa posle do Grcke i tako to.
P.S. Siroti profesor...
 
Vidim da je tema o Turskoj upokojena, a mrzi me da je trazim.
Dakle, izguglala sam hotel Grand Zaman Beach 4* na Kleopatrinoj plazi. U igri je i Grand Zaman Garden 4*, cak cujem da je prijatniji, ali odbija me to sto treba da se predje neki bulevar do plaze.
Da li je neko bio tamo? Procitala sam da su oba hotela solidna.
Ima i lepsih hotela za taj novac ali po 30-tak km od Alanje, a to necu.
Znam da ce te mi reci da uzmem 5*, ali planiram i malo sopinga, kozna jakna i slicno, pa posle do Grcke i tako to.
P.S. Siroti profesor...

...na produzhenom godishnjem...do kog datuma, to samo E.T. zna...:)
 
Juce sam bila na Sajmu turizma i uplatila hotel Grand Zaman Garden, u Alanji, 11 nocenja, all incl. Sve skupa, ukljucujuci taksu od 47 €, platila sam 800 €. Agencija 1 A Travel (turska). Procitala sam na forumu ''Putovanja'' da hotel nema 5* samo zato sto nema vlastitu plazu. Nalazi se neposredno uz Kleopatrinu plazu.
 
Poslednja izmena:
Kakav sajamski popust daje 1A travel ?
One cene sa sajta za rani booking 2011 su ili ima nesto jos extra
ako uplatis celui sumu ?

Imali su bednih 5 % sajamskog popusta. Nema nikakvog popusta ukoliko se odmah uplati sav novac, pa sam dala samo depozit od 200 €.
Na moje pitanje zar agencije ne daju popust ukoliko se uplati do 28. II, odgovorili su da su taj termin produzili do aprila, pa do sredine maja.
Bezveze sam se smorila u toj guzvi, tj. potrosila jer nisam iz Beograda.
Obilazila sam i ostale agencije, ali niko da mi kaze nesto konkretno, te nemamo cenovnik, te taj hotel nemamo u katalogu, dodjite u agenciju. Na kraju smo se vratili na pocetak, bilo mi je svejedno, samo da zavrsim.
 
Gde ja da idem....sajam mi nije bas pomogao da se odlucim.
Isli bi sopstvenim prevozom.... Alanja me je najvise privukla, ali je bas daleko....a Kusadaci je blizu, ali....
Ja bih negde gde ima desavanja, a i da budu lepe plaze, cisto more. smestaj mi je najmanje bitan.
 
Prelistaj malo forum Putovanja.
http://www.putovanja.info/forum/forum/11-turska/
I ja sam razmisljala o raznim varijantama, Bodrum i Marmaris sam odbacila zbog hladne vode, Sarimsakli ti je blizu, ali je vazdusna banja, vetrovi, more hladnjikavo, nema nekih desavanja. Antalijska regija je naj. Sam grad Antalija je super, ali je kao BG. Na kraju sam se odlucila za Alanju.
Na sajam sam isla samo zbog popusta, ali slaba vajda.
 
Poslednja izmena:
Prelistaj malo forum Putovanja.
http://www.putovanja.info/forum/forum/11-turska/
I ja sam razmisljala o raznim varijantama, Bodrum i Marmaris sam odbacila zbog hladne vode, Sarmsakli ti je blizu, ali je vazdusna banja, vetrovi, more hladnjikavo, nema nekih desavanja. Antalijska regija je naj. Sam grad Antalija je super, ali je kao BG. Na kraju sam se odlucila za Alanju.
Na sajam sam isla samo zbog popusta, ali slaba vajda.

Pa i moje misljenje se podudara sa tvojim...Prelistala sam ovu temu celu, misljenja su podeljenja, ali sve u svemu, ispade mi Alanja najlepsa. Ali daleko je kolima. Bliza varijanta je Sarmsakli i Kusadasi. Za Kusadasi bih se odlucila pre, jer je zivlje.
 
Voda u Marmarisu nikako nikako nikako nije hladna, naprotiv... Ja sam bila u septembru mesecu pre par godina i ono sto me je na prvom mestu odusevilo kod Marmarisa je u pravo voda, fantasticno cisto, mirno, toplo more!
Meni je favorit Antalija gde sam bila prosle godine, prelep grad zaista.
 
Voda u Marmarisu nikako nikako nikako nije hladna, naprotiv... Ja sam bila u septembru mesecu pre par godina i ono sto me je na prvom mestu odusevilo kod Marmarisa je u pravo voda, fantasticno cisto, mirno, toplo more!
Meni je favorit Antalija gde sam bila prosle godine, prelep grad zaista.

To sam negde procitala, izvinjavam se na dezinformaciji, mozda u odnosu na druga turska letovalista.
Sad gledam Kontikijev sajt i vidim hotel Antique Roman Palace (4*), znatno jeftiniji od mog, na 50 m od plaze, a na 2 km od Alanje i zderem se.
Za Antaliju sam cula da je prelepa, ali to mi dodje kao BG na moru.
 
antalija nikako nije bg na moru, posebno ako ides u Laru, jer uglavnom su svi hoteli tamo, samo nekoliko hotela u gradu nude nase agencije. antalija je manja i mnogo manje urbana od bg, mi smo bili samo 2 puta do grada, jednom u obilasku, drugi pu u shoppingu.

najbolji all inclusive koji sam ikada imala, turci su ubedljivo ispred svih sto se toga tice. more nikakvo, mlako i mutno, plaza pescana (to volim), i velika valznost vazduha.
 
Poslednja izmena:
Uzeli smo prospekte na sajmu i dosta nekih pogodnosti nudi agencija Travel Expert iz Krunske. Jel cuo neko od vas nesto za njih? :think:
Posle Kontea i Dzolia zbog klinaca se strasno plasim da ne prodjem slicno! :sad2:
 
Da li je neko bio u Istanbulu i gde moze da se nadje jeftina a kvalitetna garderoba? Bicu smestena u hotelu Ikbal. Posto nikada nisam bila u Istanbulu, znacila bi mi pomoc.
 

Back
Top