Turska

ooo, turci... ( :

cudo ove godine,oni koji godinama idu u Tursku vec napamet znaju hotele,novih ove godine ocigledno nema a i Mirka nam se umorila ili je promenila destinaciju.Mi smo ove godine bili u hotelu Turban u Marmarisu i to je ono pravo ,hotel je na setalistu.U odnosu na Belek,Kemer ,Side potpuno druga prica grad je grad.Ovo pisem da malo razmrdam kolege,mada mrka kapa ove godine.

jaooooo..pa ne mogu da verujem da nema komaraca, volim te :heart: znaš kako si me obradovala sad....ne znaš..uh, rados, sreća...ja sam u panorami, htl je na plaži u alanyi od 8.avg... ...

znaš u čemu je fora kod turske, nako slutim, da je ono što piše ono što i dobiješ tamo, tako da tu nema mnogo priče i prevare........ali mi nije jasno što ljiudi ne pričaju o samom gradu....o crvenoj pećini, pa onda o onom izletištu u blizini, na reci, gde ima šerdvana i terasa nad vodom...išao sam u virt. šetnju netom..tako da, informacije uvek možemo da dobijemo o hotelima...ali ne i o komarcima ili gde je dobro sesti i provesti se...to niko ne piše..jer verovatno svi idu sa decom po risortima 80km od bilo kog naseljenog mesta i ne mrdaju nikud.......što nikako nije moj tip letovanja.... ( u tem sl. bih otišo na zlatibor sa švedskim astalom o kome mogu da maštaju turci i das kupam u bazenu sa m. vodom..)..al dobro, ukusi su različiti još od starog veka..al svi se slažu da je carnex odlična pašteta..
 
Poslednja izmena:
Hajde molim Te još malo utisaka iz Turban Palaca. Ja se svake godine dvoumim izmađu njega i Letoonia-Fethiye i uvek odem u Fethiye.

Nemojte se vise dvoumiti i slobodno idite u Turban palas.Moj drug iz komsiluka radi u jolly-u i bas mi je predlagao taj hotel.ja sam vec znala da je dobar kao sto sam pricala na prethodnim stranama jer su moje kolege isle sa decom i odusevljeni su.Nisam sebi mogla da priustim tolike pare ali kada budem imala on mi je prvi na listi.FAVORIT!!!PS.da ne bude zabune -ne reklamiram nikakvu agenciju vec pominjem druga iz jjoly-a jer oni ipak znaju mnogo o svim hotelima -mane....pa su najkompetentniji!!!:bye:
 
Hajde molim Te još malo utisaka iz Turban Palaca. Ja se svake godine dvoumim izmađu njega i Letoonia-Fethiye i uvek odem u Fethiye.

Najveca mu je prednost sto je u gradu,Hotel je dobar,sobe porodicne svaka ima plazmu i kupatilo,nalazi se u borovoj sumi,hrana ukusna i raznovrsna,more providno i prohladno meni extra.Najslabija karika su konobari ,ocajni su.I da ,uvece ziva muzika na plazi ,evergrin ili latino muzika,svako vece drugi bend.Sasvim pristojno.Inace hotel je na setalistu ,ujutro ima dosta ljudi koji se rekreiraju.Ma nije lose ima boljih hotela ali su osamljeni,ovo je skroz druga fora svidja mi se .Moja ocena jaka cetvorka.:ok:
 
Upozorenje!!!Juce mi je sestra otisla u hotel Justiniano Polaris-neki ga znaju i samo kao Polaris-3km od Alanje 3* i ocajna je!!!Kaze da je on zona sumraka.Klimu su odmah cistile jer nije ociscena godinama i smrdelo je kao kada vam je pun usisivac.Bazen ocajan a za dorucak su ugrabile dva peciva bez icega vise posto traje do 9:30 a one su dosle u 9:15h.To nikako ne sme da se desi!!!!Plaza grozna i Srele su u hotelu neke srbe koji su takodje bili ocajni.Da napomenem da nekada i preko interneta ne mozete dobiti tacne informacije-Utiske gostiju jer su negde komentari bili tipa-Ako se nekome ne svidja neka ide u 5*-u smislu -tom nekom ne bi bile dovoljne ni 4*-GLUPOST.Sestra mi uopste nije zahtevna i kada je njoj katastrofa onda ljudi STO DALJE OD POLARISA.:rtfm:
 
Izmedju Alanje i Antalije (nekih 100km), nalazi se planinski venac Taurus, sa nekoliko nacionalnih parkova...........Imate vodopad koji se direktno uliva u more, kanjon sa starim antickim mostom, voda je toliko cista u reci da moze da se pije...., puno pecina, reka, slapova itd.....................Turci na mnoga mesta vode u dnevnim turama, a za nesto vam treba rent a car...........dva puta sam bio da bih sve obisao........nemam slike u digitalnom formatu, ali cu da probam nesto da izmajmunisem pa da postavim koju, ako mi uspe...........
 
Вратила сам се из Алање пре два дана.

Туризам им је на нивоу- значи сваки потрошени евро вреди.
У хотелима- љубазни и уљудни.
Инсеката-нема- тачније сведени су на минимум.(комарца нисам ни видела)

Вода и море- фантастични. Температура воде је око 28-29 степени. Буквално вам не треба припрема при уласку у воду, само се бућнете. :)

Воће јефтино и феноменално.

Али зато- ноћни живот јако скуп- нпр. пиво од 3-5 евра, капућино 4 евра, чаша вина 5 евра....једина феноменална ствар је чувена цеђена поморанџа која подразумева ђус на лицу места направљен у соковнику без трунке воде, само сок од поморанџе и то кошта тричави евро.

Екстремно вруће- дневна температура од 45-50(60) степени и веома висока влажност (чак и до 90%)- ово ми је убило лепоту одмора и због тога ме Алања више неће видети.

И још једна лоша ствар- менталитет цењкарошки- буквално се за све и свуда цењкају, сем у оним великим маркетима попут нашег максија- ту су цене фиксне и реалне.
 
Marmaris je okej ,klima je fantasticna, sume su borove.Za porodice sa decom preporucujem Icmeler nekih 6km od Marmarisa.U odnosu na Antaliju i Alanju ovde ce vam se kupaci osusiti.
 
Нажалост, ја на море могу само у јулу или августу.

Сад сам у недоумици, пошто мислим да је Психолог једном написао да је и у Мармарису влажно. :think:

А тај Саримсакли, је л' то неко село?:confused:
 
Нажалост, ја на море могу само у јулу или августу.

Сад сам у недоумици, пошто мислим да је Психолог једном написао да је и у Мармарису влажно. :think:

А тај Саримсакли, је л' то неко село?:confused:

2002. je bilo selo, plaza, pored plaze hoteli i barovi, malo setaliste, posta, par prodavnica i jedan luna park. Ne verujem da se nesto bitno promenilo. U blizini se nalazi Ayvalik, mada ni tamo nema mnogo veceg izbora. Za ludovanje nije, za miran odmor sasvim OK.
Kako rece topico i Icmeler je jako dobar za sve koji zele miran odmor, a do Marmarisa se moze dolmosima, ili odlicnim setalistem pored samog mora, sat vremena lagane setnje i u Marmarisu ste.
 
Sta je bolje Antalija ili Alanja? Belek ili Side?
Bila sam u Kusadasiju i Marmarisu i ove godine se spremam u septembru mozda u Tursku, jel tad nije previse vruce i vlazno?
Mi prosle godine u Marmarisu u avgustu izgibosmo...
 
Sta je bolje Antalija ili Alanja? Belek ili Side?
Bila sam u Kusadasiju i Marmarisu i ove godine se spremam u septembru mozda u Tursku, jel tad nije previse vruce i vlazno?
Mi prosle godine u Marmarisu u avgustu izgibosmo...
Izgiboste od vrucine a ne vlage,a ovo prvo pitanje,pa totalno svejedno ako volis urbano onda Alanja.Moj izbor bi bio Kemer.
 
Sta je bolje Antalija ili Alanja? Belek ili Side?
Bila sam u Kusadasiju i Marmarisu i ove godine se spremam u septembru mozda u Tursku, jel tad nije previse vruce i vlazno?
Mi prosle godine u Marmarisu u avgustu izgibosmo...


Bolja je Antalija .
Veci grad , bolji hoteli, blizu aerodroma.
Dete ti je malo Alanja je na 2h od aerodroma. Posle 2 h leta - dalekoooooooo !

Belek i Side ista stvar maltene.
U pravu je T. biraj Kemer.

Razloga milion.
Ako treba nabrajacu .
Al znam da ces mi verovati i na rec.
Put do Kemera 45 min max.

Septembar - mislim idealan ...u Kemeru ce vam cak trebati i jaknica za uvece .

I najbitnije ...obavezno biraj hotele sa 4 i 5 *
Nije to stvar prestiza ...naprotiv .
Sve ostalo je ......:confused:
 
Sta znam, prosle godine smo od aerodroma u Bodrumu putovali busom tri sata do Marmarisa i nesto nije bilo strasno, mada je tad bio mala beba pa i nije mnogo imao zamerki. Sad ga je vec teze umiriti. Let za Grcku i transfer je ovog leta super podneo ali to je stvarno bilo kratko.
Mozda sam panicar ali sam stekla utisak da su ti hoteli u Kemeru u stvari negde izmedju Kemera i Antalije ili vec tako nekako. Mene zanima da budem negde blizu (par minuta voznje) civilizacije, doktora, apoteka i sl.
A opet da ne budem u sred grada i da se kupam na gradskoj plazi ili prelazim preko ulice da bi otisli na kupanje.
Gde to ima?
 

Back
Top