TURISTIČKE AGENCIJE - grdite, pohvalite, upozorite...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisi video na televiziji toliko sveta koliko sam ja obišla, niti ćeš to stići do kraja života.

Radim u turističkoj industriji ( avio kompanije, vrhunske agencije, vrhunski hoteli) blizu 20 godina i DOBRO znam o čemu govorim.

P.S. nađi sebi devojku, pa ćeš biti manje frustriran, Playboy ipak nije pravo rešenje za mozak

zalosno,
dzaba ti sve
 
Nisi video na televiziji toliko sveta koliko sam ja obišla, niti ćeš to stići do kraja života.

Radim u turističkoj industriji ( avio kompanije, vrhunske agencije, vrhunski hoteli) blizu 20 godina i DOBRO znam o čemu govorim.

P.S. nađi sebi devojku, pa ćeš biti manje frustriran, Playboy ipak nije pravo rešenje za mozak

Neko ko ima potrebu da se na neciju kritiku osvrne ovakvim postom je najblaze receno infantilan i prosto ne mogu da verujem da je to nekim ljudima ok. Meni bas ovo izgleda jadno, jadno da jadnije biti ne moze.
 
Ko nam soli pamet, neko ko piše u ženskom rodu, a predstavlja se kao muškarac ???



Moraš se samo odlučiti DA LI ti je pol MUŠKI ili ŽENSKI
A inače postovi ti i liče na transvetitske .....BUUUUUUUUUUUUUUUAAAAAAAAAAAA


Hemafrodit.png
 
Poslednja izmena:
Da li neko moze da mi preporuci agenciju ili sajt preko koga mogu da rezervisem smestaj u Hrvatskoj?

poz.
bLOGer

Ima ih nekoliko od ranije poznatih:

- Agencija Knindze ako je u pitanju etnoturizam
- Fond Kapetana Dragana ko voli aktivan odmor
- Kamp u Golubicu (ako zelite da kampujete)
- Za specijalizovane turiste Jedinica i PJP
- Za avanturiste preporucujemo Kobre

Ne znam ove nove agencije su uglavnom slovenacke pa mi nisu poznate a tu destinaciju rade u okviru ponude za domaci turizam:hahaha:
 
Ima ih nekoliko od ranije poznatih:

- Agencija Knindze ako je u pitanju etnoturizam
- Fond Kapetana Dragana ko voli aktivan odmor
- Kamp u Golubicu (ako zelite da kampujete)
- Za specijalizovane turiste Jedinica i PJP
- Za avanturiste preporucujemo Kobre

Ne znam ove nove agencije su uglavnom slovenacke pa mi nisu poznate a tu destinaciju rade u okviru ponude za domaci turizam:hahaha:

Ooooo. Vidim da ovde ima onih koji su se zarekli da ce u Hrvatsku samo u vojnickim cizmama.

Prijatelju, da li si ti ikada bio na Jadranu? Namerno kazem Jadranu jer je to geografski pojam koji trenutno pripada drzavi Hrvatskoj. Ja idem tamo zbog toga sto je more prelepo, ima sta da se vidi i obidje, a ne zbog Hrvata. Ako se palis na putovanja onda bi trebalo da izbacis iz glave ksenofobiju i probas stvari da posmatras malo sire.

poz.
bLOGer
 
Ooooo. Vidim da ovde ima onih koji su se zarekli da ce u Hrvatsku samo u vojnickim cizmama.

Prijatelju, da li si ti ikada bio na Jadranu? Namerno kazem Jadranu jer je to geografski pojam koji trenutno pripada drzavi Hrvatskoj. Ja idem tamo zbog toga sto je more prelepo, ima sta da se vidi i obidje, a ne zbog Hrvata. Ako se palis na putovanja onda bi trebalo da izbacis iz glave ksenofobiju i probas stvari da posmatras malo sire.

poz.
bLOGer

Zao mi je sto je ovo shvaceno kao ksenofobija ili slicno, to mi nije bila namera.
Procitajte jos jednom poruku, ali bez predrasuda i onda cete shvatiti zasto gotovo nijedna agencija (sem par neuspesnih) jos uvek ne organizuje "medjurepublicki turizam" .

Ipak da odgovorim i na pitanja bLOGer-u... u 2008 boravio sam 3 puta na JADRANU (1.Crna Gora 2.Hrvatska 3.Slovenija i ujedno Italija), a pre nego sto su pocele da rade agencije iz mog posta isao sam nekoliko puta na odmor na Jadransko more.
To su inace zemlje (zajedno sa BiH) kojima pripada Jadran kao geografski pojam jer on ne pripada samo Hrvatskoj.Nikada se nisam zarekao da cu u Hrvatsku samo u cizmama ili slicno ali i pored toga zao mi je sto nijedna cizma nije uspela da spreci zlocine koji su cinjeni u ratovima koji su bili u prethodnom periodu.

Molio bih sve forumase da se ne raspiruju politicke rasprave na ovoj temi, a ja cu izbrisati poruku ukoliko se javi jos neko da mu smeta ili slicno.
 
Namerno kazem Jadranu jer je to geografski pojam koji trenutno pripada drzavi Hrvatskoj.

Блогеру, већ су ти одговорили, али оваквим непознавањем географије стварно си ме запањио!

Што се тиче туризма и природних лепота, ниједна дестинација, која није 100% безбедна за туристе из ових или
оних разлога, не заслужује препоруку.
 
Zao mi je sto je ovo shvaceno kao ksenofobija ili slicno, to mi nije bila namera.
Procitajte jos jednom poruku, ali bez predrasuda i onda cete shvatiti zasto gotovo nijedna agencija (sem par neuspesnih) jos uvek ne organizuje "medjurepublicki turizam" .

Ipak da odgovorim i na pitanja bLOGer-u... u 2008 boravio sam 3 puta na JADRANU (1.Crna Gora 2.Hrvatska 3.Slovenija i ujedno Italija), a pre nego sto su pocele da rade agencije iz mog posta isao sam nekoliko puta na odmor na Jadransko more.
To su inace zemlje (zajedno sa BiH) kojima pripada Jadran kao geografski pojam jer on ne pripada samo Hrvatskoj.Nikada se nisam zarekao da cu u Hrvatsku samo u cizmama ili slicno ali i pored toga zao mi je sto nijedna cizma nije uspela da spreci zlocine koji su cinjeni u ratovima koji su bili u prethodnom periodu.

Molio bih sve forumase da se ne raspiruju politicke rasprave na ovoj temi, a ja cu izbrisati poruku ukoliko se javi jos neko da mu smeta ili slicno.

Izvinjavam se i ja sto sam prejako reagovao. Do sada sam nebrojeno puta u raznim forumima naleteo na klince koji rat u hrvatskoj gotovo da i ne pamte ali su puni mrznje i besa prema Hrvatima i Hrvatskoj jer im je neko rekao da to tako treba. Licno pripadam generaciji koja je sluzila kao topovsko meso u svim tim nesrecnim sukobima i imao sam par prijatelja koje su svojom glavom platili tudje igrarije (kuca bez koje sam ostao na Hvaru je potpuno beznacajna u poredjenju sa tim). Medjutim, pored toga imam nekoliko prijatelja Hrvata koji su potpuno na mestu i sa kojima sam ostao u sjajnom kontaktu (neki nisu cak ni u Hrvatskoj) i zbog njih prosto ne mogu da gledam na citavu stvar tako da mrzim Hrvate. Mrzim one koji su nas doveli do toga da se mrzimo, i njihove i nase... ali na stranu sve to, da se vratimo na putovanja i moje pitanje.

Slazem se da nase agencije jos uvek nemaju adekvatne aranzmane za Hrvatsku. Pri tom mora se uzeti u obzir i mesto gde ces letovati. Potez Zadar-Sibenik-Split je problematican, ali on je to bio i '74 kada su kola sa BG tablicama na splitskoj rivi zavrsavala u moru. Sa druge strane Kvarner, Istra i ostrva su potpuno druga prica. Zato sam i hteo da sledece godine probam da odem do Hvara ili Korcule, a cuo sam da je moguce odavde zavrsiti kompletnu rezervaciju privatnog smestaja. Ono sto sam nasao do sada guglajuci, a da izgleda ok su www.adriatica.net i www.adriatik.rs (iza koga stoji adriatic.hr, ali verovali ili ne lokalizovali su sajt za nas) pa me je interesovalo da li je neko imao iskustva sa njima i kakvo.

Toliko za sada.

poz. bLOGer

PS - Nemam nista protiv da ako neko ima nesto slicno za Grcku baci neki link ovde.
 
Блогеру, већ су ти одговорили, али оваквим непознавањем географије стварно си ме запањио!

Што се тиче туризма и природних лепота, ниједна дестинација, која није 100% безбедна за туристе из ових или
оних разлога, не заслужује препоруку.

Izvinjavam se... vecina pripada Hrvatskoj.

Ako krenemo od te teze, onda niko ne bi trebalo ove godine da ode ni u Tursku (zbog najavljenih bombaskih napada), ni u Crnu Goru (gde je trovanje postalo standardni deo aranzmana, za smrtni ishod se doplacuje).

Mozda se Hrvatska moze svrstati u avanturizam ali evo podatka koji sam nasao negde u novinama (mislim da je Politika): 2008. godine u Hrvatskoj je letovalo 110.000 turista iz Srbije.

poz. bLOGer
 
Pa toliko otprilike Krvata živi u Srbiji, pa su išli kod svojih....

A o tome da je VEĆINA Jadrana Hrvatsko ... da nisi ti možda neki novi Mesija ???

Evo ti za početak mapa, da vidiš kako to U STVARNOSTI izgleda ......

180px-Adriatic_Sea_map.png


Budalaštine sa tvoje strane .....povraća mi se !
Imate cca 15 % Jadrana, a to može biti VEĆINA samo po Pavelićevskim i Tuđmanovim lažovskim teorijama ....
 
Poslednja izmena:
Блогеру, већ су ти одговорили, али оваквим непознавањем географије стварно си ме запањио!

Што се тиче туризма и природних лепота, ниједна дестинација, која није 100% безбедна за туристе из ових или
оних разлога, не заслужује препоруку.

Moram reci da nijedna destinacija ne moze biti 100% bezbedna, narocito ne ukoliko se ne ponasate kao pravi turista vec kao politicki agitator.
Odbacite predrasude, pustite price "rekla-kazala" i putujte slobodno u Hrvatsku. Govorim, naravno, iz licnog iskustva. A sve one koji sire sovinizam i defetizam treba zaliti-izjesce ih sopstvena mrznja. Nazalost, takvih ima i na jednoj i na drugoj strani; takvi ljudi su za izbegavanje, a kada je o ovom forumu rec, za banovanje. No, to je posao moderatora, tim pre sto ovo nije tema iz oblasti politike, vec turizma. Sasvim je ok izneti neko lose iskustvo ukoliko ste ga imali boraveci negde, ali siriti sovinisticke ideje nije.
 
Putujte SLOBODNO u Hrvatsku ????? Pa, nisu svi sadomazohisti, pa da volimo da nas tuku, uništavaju nam imovinu ....

http://www.svevesti.com/?l=sr&a=121311

Ovo je samo vest od DANAS, nemoj me izazivati da ti napravim svakodnevnu hronologiju SLOBODE u Lijepoj Vašoj

Na parkiralištu hotela Funimation u ulici Majstora Radovana na Boriku noćas oko 22.30 sati kamenjem je oštećeno parkirano vozilo škoda superb srpskih registarskih oznaka kojim se koristi direktor KK Hemofarm. Policija je na mjestu događaja zatekla 18-godišnjaka i 20-godišnjaka koje dovodi u vezu s oštećenjem tog vozila.

Obojica su dovedena u policijske prostorije gdje nad njima traje kriminalistička obrada.

Također jučer oko 18 sati u ulici Ruđera Boškovića u Zadru napadnut je 42-godišnji državljanin Makedonije. Prijavio je da ga je netko fizički napao i više ga puta udario drvenom palicom po glavi.

Tom prilikom 42-godišnji Makedonac, vjerojatno navijač koji je u Zadar došao bodriti svoju rukometnu reprezentaciju, lakše je ozlijeđen. Policija traga za napadačem.

U zadarskoj Općoj bolnici su nam istaknuli kako je makedonski državljanin hospitaliziran, da je zadobio više udarca po tijelu kao i da ima razrezotinu na glavi od udarca, zbog čega mu je zašiveno pet šavova. Zadarski liječnici tvrde kako je makedonski državljanin napadnut najvjerojatnije bejzbolskom palicom i da je na potiljku zaradio ranu širine pet centimetara. No na sreću, kako nam tvrde, CT-om glave je utvrđeno da je van životne opasnosti i da je samo lakše ozlijeđen.

Lažna dojava o bombi u zadarskom hotelu u kojem su smješteni rukometaši Srbije
U hotelu je postavljena bomba!, dojavila je nepoznata osoba u redakciju lokalnog zadarskog dnevnika, a tajnica lista Matea Grdović alarmirala je policiju. Radi se o Hotelu Kolovare, u istomenom dijelu grada, smještene sve reprezentacije sudionice drugog kruga rukometnog SP-a - Norveška, Srbija, Danska, Njemačka, Makedonija i Poljska.

- Nismo dobili izravnu dojavu, ali ćemo sukladno našoj procjeni obaviti postupak ne ignorirajući i tvrdnju novinarke kojoj je dojavljeno da je postavljena bomba u hotelu - rekao nam je dežurni PU zadarske.

Policija nije ispraznila hotel, ali je ušla u prostore hotela kako bi utvrdila je li dojava istinita ili lažna. Kako je kasnije utvrđeno, dojava je bila lažna.

Kako doznajemo od srpskih kolega, rukometašima Srbije preporučeno je da ostanu u hotelu kada nisu na utakmicama ili treninzima, odnosno da izbjegnu hodati po gradu.
 
Poslednja izmena:
Strasno je ovo sto si napisao; osudjujem svaki vid vandalizma i nasilja i nadam se da ce pocinioci dobiti zasluzene kazne ukoliko kaznena politika uopste funkcionise, a trebalo bi ukoliko zelimo biti zaista deo Evrope. Nadam se, takodje, da ce rasprave tipa-ici negde ili ne-postati nesuvisle za desetak godina. Za mene vec jesu i opet moram da ponovim da sam bila najprijatnije iznenadjena boraveci u Hrvatskoj i da nijednu neprijatnost nisam dozivela. No, to je samo moje licno iskustvo i ne iskljucuje ovo sto si ti napisao.
 
egziperi@ Nadam se, takodje, da ce rasprave tipa-ici negde ili ne-postati nesuvisle za desetak godina.

Ovakvi dogadjaju uvek aktuelizuju rasprave tog tipa i udaljavaju nas od tog dana.
Takodje uticu na trziste turistickih usluga i sasvim sigurno nanose najvecu stetu Hrvatskoj.
Mi cemo sofersajbnu da zamenimo, ali ovakvi dogadjaji ce njih da kostaju kao osrednja staklara.
 
Izvinjavam se... vecina pripada Hrvatskoj.

Ako krenemo od te teze, onda niko ne bi trebalo ove godine da ode ni u Tursku (zbog najavljenih bombaskih napada), ni u Crnu Goru (gde je trovanje postalo standardni deo aranzmana, za smrtni ishod se doplacuje).

Mozda se Hrvatska moze svrstati u avanturizam ali evo podatka koji sam nasao negde u novinama (mislim da je Politika): 2008. godine u Hrvatskoj je letovalo 110.000 turista iz Srbije.

poz. bLOGer

Зна се шта се под безбедношћу подразумева. Уколико у Турској буде нека екстремна и опасна ситуација, сигурно
ће се то одразити на туризам, али не само наших туриста, већ туриста из свих земаља.
Колико ми је познато српски туристи у Турској нису имали никаквих непријатности приликом боравка у Турској,
није их нико ни попреко погледао, а камоли да неко буде претучен, или да му полупају ауто, или да им буде
саветовано као нашим спортистима ових дана у Задру, да не излазе из хотела, значи хотел им дође као нека
врста затвора.
Црна Гора је посебна прича, ту нема опасности тог типа као у Хрватској, али њихова инфраструктура (водовод и
канализација) је катастрофа, зато и долази до инфекција у "еколошкој држави".
Као што вероватно знаш у Србији живи известан број Хрвата, тако да највећи део туриста који летује у Хрватској,
су пореклом Хрвати који имају имовину у Далмацији, или рођаке код којих одседају, па чак и неки од њих, иако
су Хрвати, имају проблема доле.
 
Moram reci da nijedna destinacija ne moze biti 100% bezbedna, narocito ne ukoliko se ne ponasate kao pravi turista vec kao politicki agitator.
Odbacite predrasude, pustite price "rekla-kazala" i putujte slobodno u Hrvatsku. Govorim, naravno, iz licnog iskustva. A sve one koji sire sovinizam i defetizam treba zaliti-izjesce ih sopstvena mrznja. Nazalost, takvih ima i na jednoj i na drugoj strani; takvi ljudi su za izbegavanje, a kada je o ovom forumu rec, za banovanje. No, to je posao moderatora, tim pre sto ovo nije tema iz oblasti politike, vec turizma. Sasvim je ok izneti neko lose iskustvo ukoliko ste ga imali boraveci negde, ali siriti sovinisticke ideje nije.


Већ сам одговорила у овом посту: http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=8655285&postcount=1910

Да ли се наши рукометаши, којима је препоручено да не напуштају хотел, понашају као политички агитатори?

Драго ми је кад се појави неко са педесетак постова и почне да држи лекције о послу модератора!
Политика и туризам наравно нису исто, али се често преплићу, како по питању виза и визног режима, тако и што
се тиче безбедности појединих дестинација за туристе из појединих земаља. Тако рецимо Американци, својим
грађанима (потенцијалним туристима), издају препоруке о томе које земље треба заобилазити. Да ли је то
шовинизам?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top