Tumacenje ultrazvuka srca

Nesa_985

Početnik
Poruka
5
pmEXkDtTj.jpg

Da li neko moze da mi protumaci ovaj nalaz Ultrazvuka srca.javljam se na kontrolu za mesec dana pa sam nestrpljiv.EKG je u redu.Inace nemam nikakve probleme sa srcem osim sto mi je puls malo ubrzan
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pogledajte prilog 425372
Da li neko moze da mi protumaci ovaj nalaz Ultrazvuka srca.javljam se na kontrolu za mesec dana pa sam nestrpljiv.EKG je u redu.Inace nemam nikakve probleme sa srcem osim sto mi je puls malo ubrzan

Postoji slabija pokretljivost i neadekvatno zatvaranje mitralnog zaliska blagog stepena i ubrzan srčani rad, ostalo je u principu OK.

Trebalo bi uporediti nalaze sa prethodnim za više tj. detaljniji komentar ali to će ti svakako reći kardiolog. Kad si imao ovaj mioperikarditis? Koliko godina imaš?
 
Postoji slabija pokretljivost i neadekvatno zatvaranje mitralnog zaliska blagog stepena i ubrzan srčani rad, ostalo je u principu OK.

Trebalo bi uporediti nalaze sa prethodnim za više tj. detaljniji komentar ali to će ti svakako reći kardiolog. Kad si imao ovaj mioperikarditis? Koliko godina imaš?
Pojma nemam kada sam ga imao.nita nisam osecao niti imam problem sa srcem.Imam 32 godine i rekreativno se bavim trcanjem i stoni tenisom.ne pusim.Smem li da se bavim sportom rekreativno naravno
 
Piše na izveštaju da si ga imao, mada kod nekih simptomi mogu da prođu više manje neopaženo (mislim na kardiološke simptome, opštih simptoma tipa onih sličnih gripu s temperaturom i sl. je sigurno bilo) ali po nalazima (od ranije) su sigurno zaključili.

Za fizičku aktivnost svakako ne mogu ja da te savetujem, to pitaj kardiologa kad odeš na kontrolu jer on ima uvid u celu situaciju.
Uglavnom sport i rekreacija nisu dozvoljeni bar 6 meseci posle bolesti, e sad kad je šta bilo i kako je bilo i sve ostalo što je potrebno zna tvoj lekar :D
 
Poslednja izmena:

Back
Top