Trnjenje u stopalima

markozh

Početnik
Poruka
4
Bas sad citam ove tvoje simptome i kod mene je isti problem! Imam 35 god bavim se sportom idem redovno u teretanu godinama unazad. Problem je sledeci.
Imao sam grip pre mesec dana temp 38, dobio sam i neku infekciju ociju i odjedanput bol u lumbalnom delu ledja koji se proteze unutrasnjom stranom obe noge do stopala. Bol u nogama je prosao i u ledjima posle nekoliko dana ali je ostalo to trnjenje prednjeg dela stopala i prstiju i osecaj kao da me nokti peku gore i prednja strana stopala osetljiva na dodir. To me toliko muci da nocu ne mogu da spavam. Bio sam prosle ned kod neurologa i rekao mi je da posto mi se to desilo za vreme gripa da sumnja na virus neki??? Rekao mi je da je moguce da je pred dijabetis ali je iskljucio kad sam mu rekao da sam skoro vadio krv da je secer ok. Osim sto imam holestrol i trigliceride i blago povisen pritisak. Uzimal tabl za pritisak i holesterol vec mesec dana pa sam pomislio da nije neka nus pojava. Sad u sredu idem da radim MRI na koji me je uputila moja doktorka jer misli da je to od kicme posto sam vec imao problem sa diskushernijom na c3,c4 i da sad imam problem dole?? Ali mene ledja ne bole? Citao sam za razne bolesti pocevsi od multiplex skleroze do nekih auto imunih bolesti pa se plasim. Danas bas su mi se trnjenja smanjila za 80% tako da se nadam da ide na bolje ali mi treba jos neki savet. Hvala unapred!
 
Ne moraju ledja da te bole, a da ipak bude do kicme. Ne treba da prepadas sebe multiplom sklerozom i drugim retkim bolestima, dok se ne otkloni nesto mnogo cesce i verovatnije, kao sto je problem sa kicmom. S druge strane, moze da bude povezano i sa tom infekcijom koju si imao. U svakom slucaju, ne prepadaj se da je neka zeznuta bolest dok se ne otklone ovi drugi uzroci.
 
Ne moraju ledja da te bole, a da ipak bude do kicme. Ne treba da prepadas sebe multiplom sklerozom i drugim retkim bolestima, dok se ne otkloni nesto mnogo cesce i verovatnije, kao sto je problem sa kicmom. S druge strane, moze da bude povezano i sa tom infekcijom koju si imao. U svakom slucaju, ne prepadaj se da je neka zeznuta bolest dok se ne otklone ovi drugi uzroci.
Danas sam uradio MRI i nalaz je ok nema nikakvih promena na kicmi u nervi su ok,vec par dana stopala me ne peku toliko intezivno kao pre ali ipak jos uvek smeta kad treba da spavam.
pijem pred spavanje voltaren duo 75 i on me malo opusti da bih mogao da zaspim,u petak idem kod doktorke da vidim sta dalje. bio sam prosle ned kod neurologa i radio mi je neko snimanje glave sa nekom kapom sa gomilom zica( neznam ako se to strucno zove) i to je bilo ok sve .Njegovo misljenje je da je to neki virus koji me je napao jer su mi i oci pogodjene infekcijom koju jos nisam 100 % sredio.Neurolog mi je usmeno rekao da treba Imunoglobulin da primim mozda i da se radi o nekom virusu ali to nije napisao u izvestaju mojoj doktorki???
Cak joj nije ni napisao da treba neke pretrage krvi da se urade nego samo da ako budem imao jos problema sa nogama da dodjem da mi uradi neko novo ispitivanje nerava. taj doktor se zove Dr. med. Erich Riederer poznati neurolog u Cirihu. Neznam sta da mislim sad ???? Taj lek se koristi za neke bolesti od kojih mi se zavrti u glavi ali ja se ovako odlicno osecam osim sto mi trnu stopala.
Ako ima neko neki predlog nek mi se javi :(
 

Back
Top