Tribina povodom 10 godina okupacije RSK

Ponovit ću, ak treba i sto puta još neke fakte na početnu temu... sam zločinac Mile Dakić ih također sve dokumentira u svom "dnevniku"...
Da ne bi bilo podvala i idiotarija o Tuđmanima i slično.....
Mitinzi su u Hrvatsku, skupa s nacionalizmom, iz Srbije gdje je četništvo već davno etablirano, došli (da bi ostali, izazvali reakciju i pretvorili se u ratnu stihiju) ovdje PRIJE SVIH TUĐMANA i dok nitko nije znao za njega - još 1989, ravno Račanu u toplo krilo:
28.02. 1989 U Kninu održan "srpski miting upozorenja" sa svim budućim akterima zločina.
09.07. 1989 Na Dalmatinskom Kosovu, kod crkve Lazarice, obilježena 600-godišnjica Kosovske bitke. Četnička obilježja, organizatori isti kao na Gazimestanu.
Nešto kasnije, "protestni miting" Srba iz Glavice kod Benkovca.
15.02. 1990 0držan Miting Srba u Karlovcu, naravno - uz "pevanje i četnikovanje"....
04.03. 1990 0držan "miting srpskog naroda" na Petrovoj gori.
03.02. 1990 U Gospiću održan "protestni miting srpskoga naroda", pod naslovom: "Miting svih Srba Like i svijeta" .

...A u Hrvatskoj još nije ni došlo do demokratskih promjena.

A vidi se i kako se "konstruktivno rješavala kriza" čim je RH nakon izbora dobila svoja obilježja koja idioti obično nazivaju "ustaškima" :
26.12. 1990 "Statut SAO Krajine" usvojile SO: Knin, D.Lapac, Gračac,Obrovac,Benkovac, Korenica i Vojnić
02.02. 1991 U Kninu održan protestni miting zbog "ugroženosti srpskoga naroda u Hrvatskoj", pod naslovom" Za slogu i jedinstvo svih Srba"
....
Održan zbor Srba u Plaškom, pod krilaticom: "Nećemo šahovnicu na srpskoj glavi"
28.02. 1991 U Kninu, "Srpsko nacionalno vijeće i Izvršno vijeće SAO Krajine" usvojili Rezoluciju o razdruživanju Republike Hrvatske i SAO Krajine

tzv. Krajina je, PRIJE nego je Hrvatska i ustrojila policiju, ORUŽANO - uz pomoć oružja JNA, otcijepila samu sebe od normalnih razgovora i počela protuustavno PRIMJENJIVATI ZAKONE SR SRBIJE. A "predsjedništvo SFRJ" sa Miloševićevim predstavnicima već tada NEPOSTOJEĆIH pokrajina, žmirilo na OBA oka.

Počeo je rat, naravno. Za nezavisnost i život Hrvatske.... Rat izgubljen poput kukavičkog hrvatskog naroda...
 
analiticar:
Bosna nikada u celosti nije bila u sustavu Srbije, niti su Bosanski Kraljevi sebe smatrali Srbima (izuzev Tvrtka) koji se iz političkih razloga proglasio kraljem Srba i Bosanaca...Bosanski su kraljevi bili ili bogomili ili katolici....Zato ne lupetaj, nije ti ovo sastanak nacista! :roll:

Nije tacno, ne znas ili se pravis da ne znas!


Tacno da Bosna nikada nije bila u celosti u sastavu Srbije, osim nekih jugozapadnih delova sadasnje Bosne...ali je Bosna u srednjem veku bila srpska banovina.
S obzirom da su istoricari sa sve tri strane cesto pristrasni kad se radi o istoriji Bosne, najbolje je koristiti stranu literaturu i to sto stariju, npr:


Rimski papa salje 1188, dubrovackom nadbiskupu plast i potvrdjuje stara prava dubrovacke crkve. U pismu pominje srpsku Bosnu: "regnum Servilie, quod est Bosna" (srpska kraljevina koja je Bosna). To je bilo za vreme bana Kulina.
(regnum u to doba ne mora nuzno da znaci "kraljevina", Bosna je bila tada banovina)
Videti u Codex diplom, II, 148, str 21.)


U Peruđi 1252, Februara 24.
Ivan nadbiskup dubrovački izveštava opštinu dubrovačku o raspravi u vezi metropolitskih prava protiv barske nadbiskupije na papinskom dvoru, a javlja i druge stvari zanimljive za grad Dubrovnik. U pismu pominje srpsku Bosnu: "regnum Seruilie, quod est Bosgna" tj. "kraljevstvo Srpsko, koje je Bosna". (Regnum u to doba ne mora nužno da označava kraljevinu. Bosna je bila tada banovina.)

"...tria regna, videlicet regnum Zachlomie, regnum Seruilie, quod est Bosgna et regnum Tribunie. Et regnum Zachulmie extenditur vsque ad prouinciam Spalatensem, regnum Seruilie extenditur vsque ad prouinciam Collocensem, regnum Tribunie extenditur vsque ad prouinciam Dirachinam."

"Bullarium Ragusium", 401-402


Mnogo su korisni takvi podaci, jer su neutralni....jos da znas latinski...eee, gde bi ti bio kraj :D


A inace ovi bosanski vladari su sebe smatrali Srbima:
Stefan Tvrtko Kotromanic
Stefan Dabisa Kotromanic
Stefan Ostoja Kotromanic
Stefan Ostojic Kotromanic
Stefan Tvrtko drugi Kotromanic
Stefan Tomas Kotromanic
Postoje i danas sacuvanje njihove srednjevekovne povelje, a ima ih i skenranih i na netu, tako da... 8-)

Zasto falsifikujes istoriju, i u cijem interesu...ili si samo bezao sa casova istorije?...u svakom slucaju, nemoj da pises o necemu o cemu nemas pojma. Hvala :p
 
Bole_Delija:
Pozdravljam tribinu, ali trebalo bi vise konkretnim primerima uraditi za srpski narod u RSK, omoguciti sto brzi povratak izbeglih lica, i boriti se za sto bolji status i tretman onih koji su se vec vratili.Mislim na vladu RSK u progonstvu i vladu Srbije, mada je sada vlada Srbija zauzata mnogim problemima (KiM pre svega), verujem da ce se naci vremena i za to.

opet ponavljam koji srpski narod u tkz."rsk"...

po milijon i milijonti put NE POSTOJI tkz. "rsk" to je dio REPUBLIKE HRVATSKE...ko to ne moze prihvatit sam nek organizira tribine i zivi di hoce al dalje od moje domovine...
 
Zg2004:
opet ponavljam koji srpski narod u tkz."rsk"...

po milijon i milijonti put NE POSTOJI tkz. "rsk" to je dio REPUBLIKE HRVATSKE...ko to ne moze prihvatit sam nek organizira tribine i zivi di hoce al dalje od moje domovine...

RSK je samo u njihovim glavama prisutna.... :lol: :lol: :lol: :lol:
A što je babi milo to joj se i snilo....Iznosit činjenicu da Knin nije dio Hrvatske u najmanju ruku je smiješno.... :lol: :lol: :lol: :lol:
 
urospo:
Nije tacno, ne znas ili se pravis da ne znas!


Tacno da Bosna nikada nije bila u celosti u sastavu Srbije, osim nekih jugozapadnih delova sadasnje Bosne...ali je Bosna u srednjem veku bila srpska banovina.
S obzirom da su istoricari sa sve tri strane cesto pristrasni kad se radi o istoriji Bosne, najbolje je koristiti stranu literaturu i to sto stariju, npr:


Rimski papa salje 1188, dubrovackom nadbiskupu plast i potvrdjuje stara prava dubrovacke crkve. U pismu pominje srpsku Bosnu: "regnum Servilie, quod est Bosna" (srpska kraljevina koja je Bosna). To je bilo za vreme bana Kulina.
(regnum u to doba ne mora nuzno da znaci "kraljevina", Bosna je bila tada banovina)
Videti u Codex diplom, II, 148, str 21.)

I

U Peruđi 1252, Februara 24.
Ivan nadbiskup dubrovački izveštava opštinu dubrovačku o raspravi u vezi metropolitskih prava protiv barske nadbiskupije na papinskom dvoru, a javlja i druge stvari zanimljive za grad Dubrovnik. U pismu pominje srpsku Bosnu: "regnum Seruilie, quod est Bosgna" tj. "kraljevstvo Srpsko, koje je Bosna". (Regnum u to doba ne mora nužno da označava kraljevinu. Bosna je bila tada banovina.)

"...tria regna, videlicet regnum Zachlomie, regnum Seruilie, quod est Bosgna et regnum Tribunie. Et regnum Zachulmie extenditur vsque ad prouinciam Spalatensem, regnum Seruilie extenditur vsque ad prouinciam Collocensem, regnum Tribunie extenditur vsque ad prouinciam Dirachinam."

"Bullarium Ragusium", 401-402


Mnogo su korisni takvi podaci, jer su neutralni....jos da znas latinski...eee, gde bi ti bio kraj :D


A inace ovi bosanski vladari su sebe smatrali Srbima:
Stefan Tvrtko Kotromanic
Stefan Dabisa Kotromanic
Stefan Ostoja Kotromanic
Stefan Ostojic Kotromanic
Stefan Tvrtko drugi Kotromanic
Stefan Tomas Kotromanic
Postoje i danas sacuvanje njihove srednjevekovne povelje, a ima ih i skenranih i na netu, tako da... 8-)

Zasto falsifikujes istoriju, i u cijem interesu...ili si samo bezao sa casova istorije?...u svakom slucaju, nemoj da pises o necemu o cemu nemas pojma. Hvala :p
storija Bosne je potpuno bila odvojena od Istorije Srbije....Poistovećivati ta dva pojma stvarno je nonsens.... :roll:
 
urospo:
Nije tacno, ne znas ili se pravis da ne znas!


Tacno da Bosna nikada nije bila u celosti u sastavu Srbije, osim nekih jugozapadnih delova sadasnje Bosne...ali je Bosna u srednjem veku bila srpska banovina.
S obzirom da su istoricari sa sve tri strane cesto pristrasni kad se radi o istoriji Bosne, najbolje je koristiti stranu literaturu i to sto stariju, npr:


Rimski papa salje 1188, dubrovackom nadbiskupu plast i potvrdjuje stara prava dubrovacke crkve. U pismu pominje srpsku Bosnu: "regnum Servilie, quod est Bosna" (srpska kraljevina koja je Bosna). To je bilo za vreme bana Kulina.
(regnum u to doba ne mora nuzno da znaci "kraljevina", Bosna je bila tada banovina)
Videti u Codex diplom, II, 148, str 21.)


U Peruđi 1252, Februara 24.
Ivan nadbiskup dubrovački izveštava opštinu dubrovačku o raspravi u vezi metropolitskih prava protiv barske nadbiskupije na papinskom dvoru, a javlja i druge stvari zanimljive za grad Dubrovnik. U pismu pominje srpsku Bosnu: "regnum Seruilie, quod est Bosgna" tj. "kraljevstvo Srpsko, koje je Bosna". (Regnum u to doba ne mora nužno da označava kraljevinu. Bosna je bila tada banovina.)

"...tria regna, videlicet regnum Zachlomie, regnum Seruilie, quod est Bosgna et regnum Tribunie. Et regnum Zachulmie extenditur vsque ad prouinciam Spalatensem, regnum Seruilie extenditur vsque ad prouinciam Collocensem, regnum Tribunie extenditur vsque ad prouinciam Dirachinam."

"Bullarium Ragusium", 401-402


Mnogo su korisni takvi podaci, jer su neutralni....jos da znas latinski...eee, gde bi ti bio kraj :D


A inace ovi bosanski vladari su sebe smatrali Srbima:
Stefan Tvrtko Kotromanic
Stefan Dabisa Kotromanic
Stefan Ostoja Kotromanic
Stefan Ostojic Kotromanic
Stefan Tvrtko drugi Kotromanic
Stefan Tomas Kotromanic
Postoje i danas sacuvanje njihove srednjevekovne povelje, a ima ih i skenranih i na netu, tako da... 8-)

Zasto falsifikujes istoriju, i u cijem interesu...ili si samo bezao sa casova istorije?...u svakom slucaju, nemoj da pises o necemu o cemu nemas pojma. Hvala :p


U kojoj je vjeri umrao poslednji i pretposlednji Bosanski kralj....Tko je sprovodio čišćenje Bosne od bogumila.... :roll: :roll:
 
Zg2004:
a što se tice povratka Hrvata Srpskog podrjetla ja tu nemam nista protiv, neka dodju, prihvate RH kao svoju domovinu i sve ok..

@Ogrezli kvaternikovac


Ova vaša kovanica koju si ovde izneo na forumu znači isto što i superkalifredžilistiksekspijalidoušns ili dobalkonesmuškosdozguzmestiks.

Da stvari razjasnimo - HRVATI su HRVATI svi i svuda, i niko nema pravo da im to pravo izjašnjavanja uskrati. To je uostalom OSNOVNO pravo građanske države.
Znači, Hrvat u Srbiji (recimo u Sremu) ima sva prava da se oseća tako, da poštuje svoje običaje, svoj jezik koje država ima obavezu da mu jamči ! Jedino što je potrebno je da Srbiju shvata kao SVOJU državu i da uvažava njene institucije.
Isto tako su i SRBI, SRBI svi i svuda, tako i u Hrvatskoj. Oni tamo moraju da imaju pravo na svoju Pravovernu Svetootacku veroispovest i upotrebu ћирилице, kao što bi i valjalo da se zakonom zagarantuje upotreba ћириличног pisma u administraciji opština u kojim Srbi čine više od polovine ondašnjeg življa. Samim tim će se doprineti da se Srbi lagodnije osećaju u njoj i da Hrvatsku lakše prihvate kao SVOJU države, a i sama Hrvatska bi napravila bitan napredak ka izgradnji građanskog društva. Iz ovoga svega je jasno da ne postoji nikakva potreba da se bilo kome građaninu lepi epitet ''hrvatski'' ili ''srpski'' ispred njegove lične etničke opredeljenosti.
Dosadašnje političke i društvene težnje u Hrvatskoj kroz istoriju u više navrata, nisu pokazivale ovaj stepen otvorenosti, demokratičnosti i redovno su padale na ovom ispitu predstavljajući najnazadnije, uštogljene Matternichovske principe nasleđene iz Habsburške Monarhije. Prema tome, posmatrajući stvari iz tog ugla OTPOR Srba Hrvatskoj i nije tako nerazumljiv.

Ukoliko na ovo dostojno odgovoriš, uslediće nastavak....
 
analiticar:
U kojoj je vjeri umrao poslednji i pretposlednji Bosanski kralj....Tko je sprovodio čišćenje Bosne od bogumila.... :roll: :roll:

Lupaš gluposti. Vladari Bosne su menjali veru iz razloga sticanja protektorata od Rima (ali samo vladari !). Jasna istorijska istraživanja kod Ćorovića pokazuju da su žitelji, niže, i srednje plemstvo Bosne u predislamskom periodu bili oko 85 % pravoslavni.

P. S. Od otprilike pre par nedelja kad sam gledao emisiju na BK u kojoj je gostovao Massimo Savić, rekao je : "Mi rimokatolici često nepravedno zaboravljamo da smo svi davnih dana pre crkvene šizme bili pravoslavni i poštovali iste običaje. No, šizma i stalne reformacije Katoličke Crkve učinile su nas toliko različitim". Znaš, kad to čujem od jednog Istrijanca koji ima udeo italijanske krvi....... šta se tek onda može reći o tebi i tvojoj, pretpostavljam mračnoj konvertitskoj prošlosti :roll:
 
Sad ću da budem ja ti, i nemoj zameriti na maloj grubosti (samo radi primera)
''Moje mišljenje ja da je Analitičar nečovek i da njegove izjave nemaju veze s mozgom. Sve same gluposti.''
Umesto Analitičer, neka stoji nešto npr. šta ti ceniš, voliš, svejedno. Dali bi to bilo za brisanje?
Po mom merilu - da.
 
jomini:
Sad ću da budem ja ti, i nemoj zameriti na maloj grubosti (samo radi primera)
''Moje mišljenje ja da je Analitičar nečovek i da njegove izjave nemaju veze s mozgom. Sve same gluposti.''
Umesto Analitičer, neka stoji nešto npr. šta ti ceniš, voliš, svejedno. Dali bi to bilo za brisanje?
Po mom merilu - da.

Koga sam ja to etiketirao kao nečovjeka, (osim što si ti mene)???? :shock: :shock: :shock:
Jomini, ja upravljam velikim brojem ljudi i znam kako treba da postupam sa ljudima, što se i u trenucima najveće egzaltiranosti ne smije reći....Navedi mi ko je etiketiran!
 
Zarathustra:
Lupaš gluposti. Vladari Bosne su menjali veru iz razloga sticanja protektorata od Rima (ali samo vladari !). Jasna istorijska istraživanja kod Ćorovića pokazuju da su žitelji, niže, i srednje plemstvo Bosne u predislamskom periodu bili oko 85 % pravoslavni.

P. S. Od otprilike pre par nedelja kad sam gledao emisiju na BK u kojoj je gostovao Massimo Savić, rekao je : "Mi rimokatolici često nepravedno zaboravljamo da smo svi davnih dana pre crkvene šizme bili pravoslavni i poštovali iste običaje. No, šizma i stalne reformacije Katoličke Crkve učinile su nas toliko različitim". Znaš, kad to čujem od jednog Istrijanca koji ima udeo italijanske krvi....... šta se tek onda može reći o tebi i tvojoj, pretpostavljam mračnoj konvertitskoj prošlosti :roll:

Tebi je Ćorović validan istorijski izvor....Čudi me da nisi citirao Vasa Glušca koji je čak i Bogomile proglasio pravoslavnim.....
 
Niko lično. Pogledaj ono ''... neka stoji nešto npr. šta ti ceniš, voliš, svejedno''. O tome sam pričao, nemoj da kriviš činjenice.
Ti jako često provociraš, čak iako si u pravu, treba da znaš da li je i vreme i mesto.
''RSK je samo u njihovim glavama prisutna....
A što je babi milo to joj se i snilo....Iznosit činjenicu da Knin nije dio Hrvatske u najmanju ruku je smiješno.... ''
Klasična provokacija u gostima kod drugog. Umerena, ali nepotrebna. I ne vadi se na to državljanstvo, to nema veze ni sa čim... Znaš ono - amerikanaca ima i tamne puti.... Da...
 
Zarathustra:
@analiticar

Ma covece, svima je jasno ovde da si ti obican provokator. Nema nijedne diskusije u kojoj si ti diskutovao iscrpno do kraja. Tvoj obicaj je da napises post u tri redka i da onda zbrises...... vrlo korektno ljudski :roll:
Zarathustra, to je stvar profesionalne deformacije (vidi nick): sve što saopćim je kratko, jasno, sažeto....Nemam namjere pisat romane po Forumu, pošto ionako posjeduje svoje vlastito mišljenje....A copy/paste nije moj stil...
 
jomini:
Niko lično. Pogledaj ono ''... neka stoji nešto npr. šta ti ceniš, voliš, svejedno''. O tome sam pričao, nemoj da kriviš činjenice.
Ti jako često provociraš, čak iako si u pravu, treba da znaš da li je i vreme i mesto.
''RSK je samo u njihovim glavama prisutna....
A što je babi milo to joj se i snilo....Iznosit činjenicu da Knin nije dio Hrvatske u najmanju ruku je smiješno.... ''
Klasična provokacija u gostima kod drugog. Umerena, ali nepotrebna. I ne vadi se na to državljanstvo, to nema veze ni sa čim... Znaš ono - amerikanaca ima i tamne puti.... Da...
Ne u glavama u srcu.Bar tu ne moze niko da je dira
Meni je smesno da neko kaze da je tri miliona ljudi pobedilo deset.Pa sta bi bilo da je cela Srbija usla u taj rat.
 
jomini:
Niko lično. Pogledaj ono ''... neka stoji nešto npr. šta ti ceniš, voliš, svejedno''. O tome sam pričao, nemoj da kriviš činjenice.
Ti jako često provociraš, čak iako si u pravu, treba da znaš da li je i vreme i mesto.
''RSK je samo u njihovim glavama prisutna....
A što je babi milo to joj se i snilo....Iznosit činjenicu da Knin nije dio Hrvatske u najmanju ruku je smiješno.... ''
Klasična provokacija u gostima kod drugog. Umerena, ali nepotrebna. I ne vadi se na to državljanstvo, to nema veze ni sa čim... Znaš ono - amerikanaca ima i tamne puti.... Da...
Nije to provokacija, to je jednostavno moj oštriji način izražavanja.....Šta bi tek rekao da pročitaš moj mjesečni izvještaj na poslu: gdje krenem točku po točku, kad opletem.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Back
Top