Tri prioriteta srpske politike

tako ste mi pametni, ljubi vas majka pametne. a ja naravno lupetam, reče miŠoni. elem, pored ovog što sam naveo prioritet u Srbiji je.. šta? energetika. alternativni izvori energije, po mogućnosti besplatni i obnovljivi resursi. amerika ima zakon po kojem svoje rezerve nafte u nekiom oblastima, a one su ogromne, zabranjuje da se eksploatišu. to stoji, a oni razvijaju sve moguće načine za dobijanje energije. razvili su kućne vetrenjače koje imaju po dužini sa strane krilca. dve te vetrenjače su dovoljne za celu godišnju potrošnju energije jedne kuće - ok u kaliforniji ne treba grejanje. razvijaju neke bakterije okoje od gvoždja prave gorivo za automobile, ali je to još uvek preskupo. recikliraju svašta da bi dobili bio dizeč - to rade i u hrvatskoj gde svo upotrebljeno ulje iz restorana, škola, bolnica, kasarni i sl skuplaju i cisterne i voze na preradu u bio dizel. u srbiji to niko ne radi, mislim da je planirana fabrika u šidu, ali nikad nije proradila. ko bude imao razvijenu mrežu za šroizvodnju energije preŽiveće za 50 godina. tada će najvedniji biti pijaća voda i energija, btw kooliko sam ja čuo od ljudi iz naftagasa ovi iz odeljenja za eksploataciju vode u jazku se smataju u perspektivi najprofitabilnijim odjelom. dakle ako se srpe na vreme saberu i odrede buduce prioritete, naprave lanac manjih hidro elektrana, krenu da sistematski iskoristavaju energiju vetra i sl, napravice dobru pocetnu poziciju za buducnost. sad ce mi opet reci da lupam, ali... ja ipak ne lupam :D

Ovoga puta razmisljanje ti je ok.

Voda ce biti veoma znacajna u buducnosti.

Ali, prvo treba JESTI...

Hrana ce u narednim godinama postati najstrateskija sirovina, bitnija cak i od energije.

Na Fruskoj Gori (pa i Jazku) svakako ima odlicnih izvora, zdrave planinske vode i to treba iskoristiti.
 
И рецимо неко одлучи да нема уопште деце, како би ти то решио? Неком "расплодном бригадом" при Министарству културе?
Не видиш ли да је наталитет ствар приватне одлуке, 15 деце је једнако исправно као 0.


Možda misli recimo da se poboljša brodbend penetracija,
da bi se redukovao broj neukih morončina, što bi onda smanjilo članstvo u Nikolićevoj stranci

Ti bre "kraljice analnog sexa" baš nemaš dlake na jeziku?
Ili tim opredelenjem daješ svoj doprinos "redukovanju broja neukih morončina"?
 

Back
Top